Şimdi Ara

Akp nin iyi yaptığı şeyler nelerdir? (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
0
Favori
4.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MRTFR

Aynısı yarın sana da yapılırsa darılmak yok o zaman. Adam resmen hukuksuzluğu savunuyor be olaya gel.

Alıntıları Göster

Önceden yapılmıştı yine yapılacak zaten buna şaşırmam ki. CHP nin ideolojik mantığı bunun üstüne kurulu. Kemalizme uymayan herşeyi yasakla kanunu değiştir tehdit olark gördüklerini sürekli ezerek güçlenmelerine izin verme.

CHP nin genel yönetim mantığı bu şekilde. Başa gelme niyeti yok ama yeterli sandalye sayısı ile istediği kanunları geçirtebilirse kuracağı sistem yine aynı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Size katılmıyorum, birincisi bahsettiğiniz kadar vahim bir durum yoktu ortada, 2.si belli başlı düzenlemeler kolay olmazdı ama yapılırdı.

Alıntıları Göster

O yüzden basit bir yasağı kaldırmak 60 yıl sürdü anlıyorum :)

• Treth kullanıcısına yanıt

Hani Y-CHP'ydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

O yüzden basit bir yasağı kaldırmak 60 yıl sürdü anlıyorum :)

Alıntıları Göster

Gerekirse referanduma gider halka bile bırakırsın bu kararı, kanunlara uygun yapıldığında zaten halk senden yana olur.

Ayrıca ergenekon gibi davaların askeriyeyi düzenleme gibi gayesi yoktu bunu da hatırlatayım, sadece kendine tehdit gördüğü bir kurumu yok etme ve kendi adamlarını yerleştirme gayesi içindediyler. Bunu da başardılar. Daha bunu nasıl savunuyorsunuz, nasıl iyi oldu diyorsunuz anlayamıyorum. Bu konu kısır döngüye girdi, düşüncelerinizde ciddi sıkıntılı yanlar var. Bir yandan bir tarafta düzenleme isterken, diğer taraftan hukuksuzluğu savunuyorsunuz.

• Genel kurmay başkanını tanıyomusunuz:) adını bilen var mı gençler?

Yada medya da beyanatlarını görüyormusunuz öyle sorayım Akp nin iyi yaptığı şeyler nelerdir? 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Damadın istifa etmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K23

Genel kurmay başkanını tanıyomusunuz:) adını bilen var mı gençler?

Yada medya da beyanatlarını görüyormusunuz öyle sorayım  

Akp nin iyi yaptığı şeyler nelerdir?

Sen bu komutanı tanıyor musun ?

• quote:

Hani Y-CHP'ydi.

y chp ?

• Pek çok insana göre Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin adı. Yeni CHP. Atatürkçülükle bir alakası kalmadığı söylenen hani.

• Ücretsiz çay ve kek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • maaşlara zam deyince çakma enflasyonu ölçü almak, doğalgaz, elektrik zammı deyince, zartt! diye hayvani zamları itelemek. bunu da şahane yapıyorlar . kış bastırdı iyice, elektrik-doğalgaz faturaları size daha da yakınlaşacak. belki önce bir yemeğe çıkarırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniceli2001

başörtüsü ile okula/üniversiteye/işe veya çocuğunun mezuniyetine, askerse ziyaretine gidememekten kötü değil mi başörtüsüz bakan olamamak.... ilginç bir iq seviyeniz var

Siz Yeniceliler hep mi böylesiniz ya ? Ya arkadaş olay maddesel olan başörtüsü değil bunu lütfen anlayın. Yani isterde kafasına bone taksın gitsin bana ne !

Olay burada farklı. Bizlerin eleştirdiği işi bilmeyen birilerinin sadece akraba ya da tanıdık diye o makama getirilmeleri. Ve bu günah ama sizin tayfalar günah falan dinlemiyor. Bunu sizin bir zamanlar en dindarınız şimdiki dinciniz bile yapıyor. İmam atamalarına bir bakın. Mülakatlar nasıl yapılıyor. Bir araştırın.

Olay madde değil. Olay şeref ile ilgili.

• Askeri vesayet hakkaten vardı. Bunun bitmesi olarak bakınca güzel oldu, bitirmek için abd uşağı fetocuları doldurmak olarak bakınca daha kötü oldu. En son feto alımı bitti ama başka cemaatler doluşuyor şimdide. Şimdi de milletin ordusu mu cemaatlerin ordusu mu sorunu çıktı, ki bu bence daha kötü.

Bu arada tek başına söyleyince komik olmayan ama gerçek hayatta komik olan bişey söylemişsin.

Genelkurmay başkanının adını bilen yok, doğru. Peki bakanların adını bilen var mı? Sanayi bakanının, ulaştırma bakanının, çevre, enerji, spor kültür bakanlarının adını bilen var mı? Cumhurbaşkanı yardımcısını sorsan milletin yüzde kaçı bilir adını.

Daha da önemlisi bu isimleri bilmenin en ufak bir önemi var mı? İşte buna tek adam rejimi deniyor.

• Açık alanlarda sigara yasağı başkada yok.

• quote:

E-devlet

E-Devlet 2001'de başlatılmış bir proje AKP'nin işi değil.

AKP döneminde proje tamamlanıp açıldı.Hatta askeri ve diğer bazda pek çok atılım var.AKP'den çıktı sanmayın atılımı 2000'lerin başında oldu.AB'ye uyum adı altında pek çok reform yapılmıştı.O zamanlar yani.

türkiye.gov.tr alan adı Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanlığı tarafından 7 Haziran 2001 tarihinde oluşturulmuştur.

İhtiyaçlara binaen pek çok kamu hizmeti sonradan eklenmiştir.2010 öncesi kullanımı yetersizdi.2015'ten sonra bir cacığa benzedi.Genellikle amacına göre çok kullanışlı değil.Aşırı yüklenmeyi filan kaldıramıyor.Her başvuru filan tam istenildiği yapılmıyor diyelim bir şey yaptığının olup olmadığını bilemiyorsun hata filan çok veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 7 Aralık 2020; 13:55:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Askeri vesayet hakkaten vardı. Bunun bitmesi olarak bakınca güzel oldu, bitirmek için abd uşağı fetocuları doldurmak olarak bakınca daha kötü oldu. En son feto alımı bitti ama başka cemaatler doluşuyor şimdide. Şimdi de milletin ordusu mu cemaatlerin ordusu mu sorunu çıktı, ki bu bence daha kötü.

Bu arada tek başına söyleyince komik olmayan ama gerçek hayatta komik olan bişey söylemişsin.

Genelkurmay başkanının adını bilen yok, doğru. Peki bakanların adını bilen var mı? Sanayi bakanının, ulaştırma bakanının, çevre, enerji, spor kültür bakanlarının adını bilen var mı? Cumhurbaşkanı yardımcısını sorsan milletin yüzde kaçı bilir adını.

Daha da önemlisi bu isimleri bilmenin en ufak bir önemi var mı? İşte buna tek adam rejimi deniyor.
    Valla ben saydığın bakanların adlarını biliyorum.
    Tek adam rejimi kötü birşey değil Atatürk de tek adamdı mesela, parlamenter sistem çok daha saçma hele koalisyon olursa hepten rezillik z seksen tane kafadan seksen tane ses çıkıyor, en ufak bir anlaşmasızlıkta hükümet devriliyor mu söylemleri kargaşa kaos, Cumhurbaşkanı biblo noter, hiç savunulacak bir tarafı yok parlamenter sistemin.

Bu şekilde tek adam icraatı hızlı karar alma ve dinamik bir sistem, sandık gelince millete hesabı verir ben memnunum bu sistemden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 7 Aralık 2020; 13:34:50 >
  • 2K23 kullanıcısına yanıt

Genel kurmay başkanının adını bilip bilmemiz önemli değil...

Şu anda geldiğimiz noktada at izinin it izine karıştığı bir durumdayız. Ordumuzun içerisinde fetöcü var mı yok mu? Ne olduğu belirsiz bir durumun içerisindeyiz.

Kozmik oda durumlarına girmek bile istemiyorum.

Kaldıki bugün eski genel kurmay başkanı Hulusi Akarı hergün görüyoruz televizyonda.

• Şişme heykel

Akp nin iyi yaptığı şeyler nelerdir?

Puahhahahahaahhajajha

• Yerli ve milliyim deyip ülkeye araplara peşkeş cekip halkın tepki vermediğini gösterdi türkiyedeki insanların gereksiz ve parazit oldugunu gördük sayesinde bu kadar aptal bir millet dünyada yoktur.

• Böyle saçma savunmayı anca sen yaparsın. Sen tabi bilirsin isimlerini senin işverenin sonuçta. Halk biliyor mu halk? Şunları bilen sayısı %1 bile değildir. Gerçi sen %1 zengin kişi olunca da herkese zengin diyorsun.

Atatürk'den önce monarşi vardı. Cumhuriyet kurulduğunda neredeyse tüm devlet kurumları baştan yapıldı. Tabii ki Atatürk'ün sözü çok geçerliydi ama Atatürk başbakan değil cumhurbaşkanıydı. Savaştan yeni çıkmış, monarşi bitmiş, cumhuriyete geçmiş bir ülke ve kurtarıcı bir komutan, buna rağmen şimdiki kadar da yetkisi yoktu. Tarih bilmiyorsan sus da cehaletin belli olmasın.

Kaldı ki sen kimle kimi kıyasladığının farkında değilsin. Gerçekten biraz tarih bilsen, biraz mantığın olsaydı, o dönemki ekonomik gelişim, eğitim, sanayi, dış politikaları şimdiyle kıyasladığın için intihar ederdin.

Tek adamlık, krallık, padişahlık, monarşi... Eğer başındaki kişi iyiyse ülkeyi hızlı yükseltir. Ama yönetim şekilleri iyiye değil kötüye göre değer kazanır. Eğer kötü çıkarsa komple bitirirsin ülkeyi (bakınız şekil 1/a).

Parlementer sistem hakkındaki bilgin de sıfır, farklısını düşünemezdim zaten. Cb biblo noter değildir. Sizinkilerin zamanında öyleydi diye öyle sanma. Kanunların son kontrol noktasıdır cb. Kanun yetkisi yoktur (zaten bunun için cezası yoktur, şimdiki durumdan farklı olarak). Ama zaten gerek de yoktur. O işi meclis yapar, tek adam değil.

Senin her kafadan ses çıkıyor dediğin şeye DEMOKRASİ deniyor. Tanımını bari bilseydin ama senden bahsediyoruz, bu da normal.

Şimdi de ittifak var. Hem seçimde hem yönetimde akp+mhp var ama senin bundan da haberin yok gibi.

Bu arada mansur yavaşa heykel beleciyecisi diyordun. 1,5 milyon lira dediğin heykelcikler bedavaymış. Bu kadar iftira atıyorsun, hiç mi utanmıyorsun. Gökçek zamanında da heykellere 1,3 milyar lira (eski parayı seversin sen 1,3 kat trilyon lira) para harcanmış. https://www.youtube.com/watch?v=y7Ny1aghiUI&feature=youtu.be

Sizin kadar utanmazını dünya görmemiştir. Çocuklarına anlatırken utandığın için gerçeği anlatmayacağına yemin edebilirim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.