Şimdi Ara

AKP ekonomiyi batırdı ülke kötüye gidiyi. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
3
Favori
8.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İnternetimiz dünya sonuncuları arasında yer alır. Bizden çok uzak olmayan Romanya da 10 euro ile 1 gbit download üstüne de yüzlerce mbit upload alınabilirken bizim halkımız 10 euro ile anca 16 mbit hız alabiliyor. Artık youtube da standart bir video 100 mb dan aşağı değil. 10 dk 720p izleseniz min. 300 mb den aşağı yemiyor. Eee peki oyunlar? Min. oyunlar 20 gb, film dizi izlemeye kalksanız 480p bir film 1.5gb. Buna ne KOTA yetiyor ne de internet hızlarımız. Yıl olmuş 2017 50 mbit hız ve 200gb kotayı 100 tl ye satıyorlar taahhütler 90 a geliyor. 200gb kotaya 2 adet BF1 indiriyorsun ve 5 gün internete giriyorsun. Sonrasında adında 3 mbit ama normalde 1 1.5 mbit ile internette geziniyorsun. Buna ne dicez? Satılmış bir devlet firmasının halkı soyup soğana çevirmesidir bu. Ta 2018 sonunda kota kaldıralacak ama hızlarla ilgili açıklamalar yok. Millet heralde bu hızlara çok memnun. Adam youtuber ve ya twitch yayını yapıyor oralarda min. upload 20-30 mbit. Bu da 1080p yayın yapmasına izin veriyor, peki ya bizde? 2 mbit upload var 480p yaptığında donuyor. Adalat mi da bu.

Bu sadece en basit örnek bak. 8 mb hız kullananlar da var bu ülkede hala ve sayıları az değil. 50 Mb hızla 1080p video doğru düzgün yüklenmiyor. Anca müzik videolarını izliyorsun. Doğru dürüst bir video izlenmiyor youtube da.

• 4 yıllık üniversite okuyunca iş bulamıyorsun onuda eklermisin sana zahmet ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Repaer

4 yıllık üniversite okuyunca iş bulamıyorsun onuda eklermisin sana zahmet ?

dünyada işsizliğin sıfır olduğu bir ülke gösterirmisin sana zahmet.hayır birisi 4 yıllık üniversite bitirince iş garantisi verdi de biz mi duymadık.
  • Akp şuan vergilerle yaşıyo 2000de bu vergileri ve zamları kabûl eden bi halk olsa akp krizle başa gelemezdi aldı vergileri dikti beton yapıları millet sandı büyük ülke olduk var efendim eğitim mi çökmüş turizm mi bitmiş hdı mı batmış kimin umurunda olmayan araban için yol ve köprüler yapıldı ömrün boyunca uçağa bınemedın ama olsun en büyük havalimanları yapılıyo daha ne istiyosun manzarasında çay içersin

AKP ekonomiyi batırdı ülke kötüye gidiyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: operadakises

quote:

Orijinalden alıntı: Kygo2

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Zaten krizdeyiz. Halk 3'de 2 kriz var diyor. Ve yetersiz denetim derken zaten hortumlanan bankaları diyorum. Okuduğunu anlama oranindada sonlardayiz. Sizden belli.

Berbat yönetiliyoruz güzel kardeşim. Akp'de basbayağı başarısız. Durum bu kadar basit. Diğer ülkeler bizi her alanda ezip geçmeye başlamış özellikle son 5 senede.

kimse zaten herşey dört dörtlük demiyor.ama o örnek verdiğin güney kore"nin başında bir pkk bir fetö bir deaş belası var mı acaba.üç aydır sınır ötesi operasyon yapıyor bu ülke ne kadar para gidiyor biliyormusun.o güney kore dediğin ülkenin tuzu kuru yerinde.adamlar heryeşini ortaya koymuş.bizi rahat bırakmıyorlar ki.anlyayın şunu erdoğan gitmeden eskisi gibi her dediklerini yapan birilerini başımıza getirmeden rahat vermeyecekler bize.erdoğan düşmanlığı gözünüzü kör etmiş sizin.

G. Kore için; K.kore si ayrı Japonyası ayrı var ayrıca adamlar deprem kuşağının üstünde yaşadıkları yetmez gibi okyanusa kıyısı olan bir yarım ada ülkesi olduğunu hatırlatmak isterim, yani tek derdi/sorunu olan ülke biz değiliz herşeye rağmen büyüdükçe büyüyorlar, biz hala bizim gelişmemizi istemiyorlar palavralarını yiyelim, madem oyunlar dönüyor sen malmısın elin kolun bağlımı duruyor boz bütün dönen oyunları, sadece bu iktidar içinde demiyorum terör 30 yıldır var.

şunu kabul edin bizim coğrafi konumumuz ne bir japonya nede kore ne irlanda nede polonya.biz dünyanın jeopolitik olarak en önemli ülkelerinden biri belkide en önemli ülkesiyiz.kimileri istemesede bizi osmanlının miraçsıçalı olarak görüyorlar.nerdeyse her hafta bir yerlerde bomba patlıyor.palavra mı bunlar.dost ve müttefik avrupa ve abd"nin bizim arkamızdan ne planlar yaptıklarını herkes biliyor.bunlar mı palavra.bizim ayağa kalkmamızı,gelişmemizi istemiyorlar.biz 14 senedir oyunu bozuyoruz sen merak etme.en büyük ve en sona sakladıkları oylunuda 15 temmuz gecesi bozduk Allahın izniyle..

bende onu diyorum işte, bozsunlar batının oyunlarını (bu arada 15 temmuzu halk bozdu kötü yöneticiler değil) düşürsünler işsizliği,doları ama aynı tas aynı hamam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zaten krizdeyiz. Halk 3'de 2 kriz var diyor. Ve yetersiz denetim derken zaten hortumlanan bankaları diyorum. Okuduğunu anlama oranindada sonlardayiz. Sizden belli.

Berbat yönetiliyoruz güzel kardeşim. Akp'de basbayağı başarısız. Durum bu kadar basit. Diğer ülkeler bizi her alanda ezip geçmeye başlamış özellikle son 5 senede.

kimse zaten herşey dört dörtlük demiyor.ama o örnek verdiğin güney kore"nin başında bir pkk bir fetö bir deaş belası var mı acaba.üç aydır sınır ötesi operasyon yapıyor bu ülke ne kadar para gidiyor biliyormusun.o güney kore dediğin ülkenin tuzu kuru yerinde.adamlar heryeşini ortaya koymuş.bizi rahat bırakmıyorlar ki.anlyayın şunu erdoğan gitmeden eskisi gibi her dediklerini yapan birilerini başımıza getirmeden rahat vermeyecekler bize.erdoğan düşmanlığı gözünüzü kör etmiş sizin.

G. Kore için; K.kore si ayrı Japonyası ayrı var ayrıca adamlar deprem kuşağının üstünde yaşadıkları yetmez gibi okyanusa kıyısı olan bir yarım ada ülkesi olduğunu hatırlatmak isterim, yani tek derdi/sorunu olan ülke biz değiliz herşeye rağmen büyüdükçe büyüyorlar, biz hala bizim gelişmemizi istemiyorlar palavralarını yiyelim, madem oyunlar dönüyor sen malmısın elin kolun bağlımı duruyor boz bütün dönen oyunları, sadece bu iktidar içinde demiyorum terör 30 yıldır var.

şunu kabul edin bizim coğrafi konumumuz ne bir japonya nede kore ne irlanda nede polonya.biz dünyanın jeopolitik olarak en önemli ülkelerinden biri belkide en önemli ülkesiyiz.kimileri istemesede bizi osmanlının miraçsıçalı olarak görüyorlar.nerdeyse her hafta bir yerlerde bomba patlıyor.palavra mı bunlar.dost ve müttefik avrupa ve abd"nin bizim arkamızdan ne planlar yaptıklarını herkes biliyor.bunlar mı palavra.bizim ayağa kalkmamızı,gelişmemizi istemiyorlar.biz 14 senedir oyunu bozuyoruz sen merak etme.en büyük ve en sona sakladıkları oylunuda 15 temmuz gecesi bozduk Allahın izniyle..

bende onu diyorum işte, bozsunlar batının oyunlarını (bu arada 15 temmuzu halk bozdu kötü yöneticiler değil) düşürsünler işsizliği,doları ama aynı tas aynı hamam.

sen şuanda neyin mücadelesi veriliyor sanıyorsun.

• operadakises O kullanıcısına yanıt
    ben sonuç görmek istiyorum iyiye giden veriler görmek istiyorum, sadece teröre karşıyız terörle mücadecele ediyoruz diyerek sorun çözülmeyeceği gibi işsizlik ile mücadele ediyoruz demekle birşey olmuyor malesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşsizlik,eğitim sistemi,sağlık sistemi,ekonomik kriz,terör,yandaş örgütlenmesi,suç artışı,ensar sapıklığı,zengin fakir uçurumunun artması,olası bir içsavaş durumu.Şuan ülke yaralı bir asker gibi mücadele veriyor ve gidişat çok kötü.
  • quote:

üretim yokki mühendisler iş bulsun. makina mühendisleri ülkemde cıvata,çelik jant vb. metal ürünleri üreten makinaların operatörü oluyor.
  • Oo akplilerin zekasi sonunda ekonomi verileri denen bir sey oldugunu anlamaya yetmis ama onu da gec anlamislar. 2002-2017 arasinda yükselis olmasi normaldir ülkeyi yonetmeye gerek yok bos da biraksan artar istersen salliyorum 95-2000 arasini karsilastir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 70 bin liraya bentley'e binemiyorsam demek yeteri kadar gelişememişiz

adamlar 70 bine 6000cc V12 2010 BENTLEY'e biniyor

AKP ekonomiyi batırdı ülke kötüye gidiyi.
  • quote:

quote:

dünyada işsizliğin sıfır olduğu bir ülke gösterirmisin sana zahmet.hayır birisi 4 yıllık üniversite bitirince iş garantisi verdi de biz mi duymadık.

Gençler için işsizlik yüzde 20 civarında

Felaket yüksek

Hükümet yeni iş alanları açmakta ve işsizliği azaltmakta, ekonomiyi nüfus paralelinde büyütmekte başarısız oldu demek isteniyor

Bir de Suriyelilerin de eklenmesiyle nüfus artışını hiç karşılamayan bir büyüme var yıllardır.

Hatta ilk defa küçülme de gördük.

Durum gayet kötü kısacası

• Virtual Reality kullanıcısına yanıt
    Kardeşim böyle şeyler paylaşıyorsunuz aklımı kaçıracak gibi oluyorum...

Beyazeşya fiyatlarına bak, burada sigursonik buzdolapları 1250 liradan başlıyor..
  • Makarnayı unutmuşsun patron

• quote:

Orijinalden alıntı: Cole Trickle

Son 10 yılı baz alırsan bizim asgari ücretli de zaten fazla alıyor arkadaşım, bilmem farkındamısın...

2006 asgari ücret 380 TL

Çeyrek altın 45 tl(ortalama)

8.4

Şu anda

1400/240

5.8

Yaa yaaa öyle cidden.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yıl 2002 Türkiye krizden çıkmış. İşsizlik yüzde 10

Kişi başına düşen gelir Güney Kore ile aynı. Polonya, Rusya gibi ülkelerden çok daha fazla krize rağmen.

Yıl 2017 bak bakalım ne haldeyiz.

Tüm gelişmekte olan ülkelerde en kötü performans gösterenlerden biri biziz. Rakamlarla oynayıp büyüme ve gelir arttırmaya çalışıyoruz. Büyümemiz cumhuriyet ortalamasının gerisinde ve ne var ne yok sattık. Yaşam kalitesinden güvenliğe oradan eğitime, demokrasiye her alanda dökülüyor ülke.

Arkadaşım uydurma...

Göz göre göre yalan yazıyorsun, atma din kardeşiyiz...

Kişi başına düşen gelir 2002 de güney koreyle aynıymışmış...

Güney Korenin 2002de gsyh'ı 609 Milyar Dolar, Türkiyenin 232 Milyar Dolar...

Kişi başına düşen gelir 2002 de korede 12.500$ türkiyede 3500$...

Neresi aynı... Matematiğin kaçtı senin ilkokulda... Çocukmu kandırıyorsun...

Konuyu bilmeyenleri böyle yalan bilgilerle kandırabilirsin ama insanları salak yerine koymaya kalkarsan, koyarlar yalanlarını böyle ortaya...

Polonya'nın İrlanda'yı al güzel kardeşim Kore örneklerden biri. Aynı değilmiş cidden . 92'de aynıymış.

polonya irlandaya iyi baktın dimi.sonra rezil olma.

Yav sorma arkadaşım, adam tam bir bomba çıktı yav...

Güney Kore yalanı, aynen Polanya ve İrlanda için de geçerli...

Adam resmen gelip utanmadan sıkılmadan, "tamam güney korede yalanımı yakaladınız ama Polonya ve İrlandaya ne diyeceksiniz" diyor...

Bir bakıyorum, Polanya ve İrlanda da durum aynı güney koredeki gibi...

Yuhhh diyorum artık, bu kadarını midem kaldırmıyor...

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Kişi_başına_GSMH'ye_göre_ülkelerin_listesi

10 yıl önce. Türkiye 11.000

Polonya 8000 dolar

Bugün Türkiye 9000 dolar

Polonya 14.000

İrlanda ve güney kore'de bir hata yok. Sadece adamlar bize fark atmaya daha önce başlamış sonra farkı iyice açmış.

Buyrun 2007'de Rusya, Estonya ,litvanya, Brezilya hepsinin önündeyiz. Şimdi hepsi bizi geçmiş. Venezuela dışında her ülke bizden daha iyi yönetilmiş. Orada büyük ve güçlü başkanlar vardı ülkeyi kutuplara ayırmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 24 Ocak 2017; 19:25:10 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yıl 2002 Türkiye krizden çıkmış. İşsizlik yüzde 10

Kişi başına düşen gelir Güney Kore ile aynı. Polonya, Rusya gibi ülkelerden çok daha fazla krize rağmen.

Yıl 2017 bak bakalım ne haldeyiz.

Tüm gelişmekte olan ülkelerde en kötü performans gösterenlerden biri biziz. Rakamlarla oynayıp büyüme ve gelir arttırmaya çalışıyoruz. Büyümemiz cumhuriyet ortalamasının gerisinde ve ne var ne yok sattık. Yaşam kalitesinden güvenliğe oradan eğitime, demokrasiye her alanda dökülüyor ülke.

Arkadaşım uydurma...

Göz göre göre yalan yazıyorsun, atma din kardeşiyiz...

Kişi başına düşen gelir 2002 de güney koreyle aynıymışmış...

Güney Korenin 2002de gsyh'ı 609 Milyar Dolar, Türkiyenin 232 Milyar Dolar...

Kişi başına düşen gelir 2002 de korede 12.500$ türkiyede 3500$...

Neresi aynı... Matematiğin kaçtı senin ilkokulda... Çocukmu kandırıyorsun...

Konuyu bilmeyenleri böyle yalan bilgilerle kandırabilirsin ama insanları salak yerine koymaya kalkarsan, koyarlar yalanlarını böyle ortaya...

Polonya'nın İrlanda'yı al güzel kardeşim Kore örneklerden biri. Aynı değilmiş cidden . 92'de aynıymış.

polonya irlandaya iyi baktın dimi.sonra rezil olma.

Yav sorma arkadaşım, adam tam bir bomba çıktı yav...

Güney Kore yalanı, aynen Polanya ve İrlanda için de geçerli...

Adam resmen gelip utanmadan sıkılmadan, "tamam güney korede yalanımı yakaladınız ama Polonya ve İrlandaya ne diyeceksiniz" diyor...

Bir bakıyorum, Polanya ve İrlanda da durum aynı güney koredeki gibi...

Yuhhh diyorum artık, bu kadarını midem kaldırmıyor...

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/İrlanda_ekonomisi

İrlanda mucizesi ile ilgili bir yazı.

2007 yılında kişi başına düşen gelirde Brezilya'nın 2 katıyız

Brezilya 5.500 Türkiye 11.00

Şu anda Brezilya bizi geçti, Rusya krizin dibindeydi bizi geçti.

Estonya ve Litvanya'dan fark yiyoruz.

Devam edelim mı?

• quote:

quote:

Doğal işsizlik yüzde 4.5 olarak kabul edilir. Ayrıca iş gücüne katılım yüzde 75 gibi olmalıdır.

Bizde işsizlik yüzde 12, genç işsizliği yüzde 21.

Ayrıca asgari ücret toplam çalışanın yüzde 10'u gibi olmalıdır bizde yüzde 50.

Üstelik bunlar çarpıtılmış rakamlar.

Cidden büyük başarı.

2001 krizinde işsizlik yüzde 9 2002'de en dip dönemde 11' di.

98 2001 arası 7.5'di.

• Merhaba,

Bekliyorum,bakalım ne olacak.

• ne fark eder akp %50 alır yine bu millet ıslah olmaz neyse bana koymaz isterse şeriat gelsin bileti alır kaçarız para bizde referandumda evet basıcam seçimdede akpy basıcam en azından kazanan parti oluyor
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.