Şimdi Ara

AKP ekonomiyi batırdı ülke kötüye gidiyi. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
3
Favori
8.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LifeSuxTR

ne fark eder akp %50 alır yine bu millet ıslah olmaz neyse bana koymaz isterse şeriat gelsin bileti alır kaçarız para bizde referandumda evet basıcam seçimdede akpy basıcam en azından kazanan parti oluyor

Gerçek fakirliği görünce hele çocukları benim canım yanıyor ve hocam.

Yurtdışından gelince fark iyice anlaşılıyor.

İlk iş kabul etmek. AKP iktidarda kalsın valla kalsın ama düzgün yönetsin. Liyakata baksın adil olsunlar.

Böyle masalları dinlemek artık iyice sıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThrustingPower

fetocu provakatorler cirit atıyor sözlükte vah vah yılmayacağız hepinizi çıktığınız yere geri sokacaz Allah'ın izniyle !!!

Her akp yi eleştiren fetöcü mü oluyor? En has fetöcüler 2011 e kadar akplilerdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekmek fiyatlarinida yazmissin sakizida yazsaydin yandasim benim

• Sonuna kadar arkasindayiz Reisin

• kardeş onu geçte, sen ülkeden gitsene ne olur git.
    hatta senin gibi herkez gitsin.

yallaahhhh
  • "Demokrasi eğitim seviyesi düşük toplumlarda ne kadar tehlikeli bir yönetim şekli olur?" sorusunun kanlı canlı yanıtı bir ülkeyiz. İran'ın da düşmesiyle bataklık halinde ki orta doğuda yeşerme ihtimali olan son fidanken eğitmeyi başaramadığımız toplum ipimizi çekiyor.
  • bu yazdıklarını ınan bana mevcut hukumete oy veren cuheyla tayfası anlamaz.....

inankı anlamaz içlerinden cok nadir anlayan cıkıyor....onlarda ...biz galiba bunlara oy vermekle hata yapıyoruz diyorlar...

tecrube ile sabıttır...60 yasında adam bunu soyledi..

onlarda bir elin 10parmagını gecmez....

bu forumu takıp edip ..hukumeti savunup benzer bir konuda yorum yapmıs bir arkadas vardı isminı mıh gibi aklıma caktım ....ama yazıpta rencide etmeyeyım

kelimeleri aynen sudur....

bize ne dolar dan

ben 100 tl ye fırına gidip 100 ekmek alıyorum ....

birdahakı aya gidip yine 100 ekmek alacagım...

simdi bu yorumu yapan hukumeti savunan arkadas ..sizce bunu anlarmı...

simdi bu arkadasa ...ekonomıyı anlat

ham maddeyi anlat...arz-talep i anlat...dengeyi anlat

• quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

2013te 1 tane asgari ucret ile 0.37 tane 5s alabiliyorsun

Simdi ise 0.36 tane 7 alabiliyorsun :))

Onu alma sebebin apple firmasinin Türk dövizinde dolari 3.40 seviyelerinde gormesi dusunsene dolari 3.70 kusurde görmesini bi telefona 6000 tele verirsin kac asgari ücret yapar bide onu sen hesapla bi zahmet

• Cole Trickle kullanıcısına yanıt
    Saçmalayana saçma cevap vermiş. Dünya batıyor Türkiye de alım gücü arttı sanıyor insanlar sanırsam

Daha bir çok konu aynı, Eğitim gerçekten gerilemedi , dünyaya göre geriledi (son 2 yılda olanları saymazsak)

Ekonominin büyümesi daha güçlü olduğu anlamına gelmez, hele ki bu şekilde her şeyi satıp, özel sektöre verip ülkeyi bir bakımı yağmalattırıp , parayı da inşaata yatırarak.

Asgari ücret 10 katına çıktı
    Dolar tl karşısında 10 katına çıktı sonuç? değişim yok

Asgari ücret 10 katına çıktı,

Dolar tl karşısında 5 katına çıktı., sonuç asgari ücret 2 katına çıktı

peki dünya 2 kat mı daha fazla üretiyor 5 kat mı? Telefon arabalar bilgisayarlar yazıcılar vb. her şeyi dikkate alıp cevapla. Daha çok kıyafet mont ayakkabıyı da unutma. Artan obeziteden bahsettim mi? Ah bir de sağlık harcamaları , Eğlence harcamaları var. Eğitim de çok önemli bir şey, Ah birde yeni vergiler ( hele hele gümrük vergileri). Bence şu an ki Suriye de baya gelişti , 2000 yıl önce ekmek bulamıyordu insanlar , şimdi 10 kat daha çok ekmek var

Eğer rakamsal olarak soruyorsan dünyaya paralel gidiyorduk, şuan giderek fark yiyoruz

NOT: ekonomiyle hiç alakam yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinerrr -- 25 Ocak 2017; 6:57:15 >

• Boşver sizin neyinize iyi ekonomi deveye diken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam enflasyonu clio araç ile ölçmüş ya ben gidiyorum daha da soru sorulmaz cahile
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bak ısrarla anlamak istemiyorsun, (aslında bal gibi anlıyorsun ama işine gelmiyor ) konumuz akp döneminde ekonominin nereye gittiği...

Peki akp ne zaman işbaşına geldi? 2002...

O zaman sen ısrarla neden hala 2006dan 2007den itibaren diğer ülkelerin rakamlarını alıp karşılaştırma yapmaya çalışıyorsun...

Üstüne üstlük Güney Koreyle, İrlandayı gelişmekte olan ülkeler!!! sınıfına sokup, aklınca Türkiyeyle mukayese etmeye bile cüret ettin...

Hadi hesapta cahilsin, akp'nin 2007 de iktidara geldiğini sanıyorsun diyelim, onu zaten yazdıklarından anladık da, peki milli geliri kişi başı 28.000$ olan Güney Koreyle, 50.000$ olan İrlandayı nasıl gelişmekte olan ülkeler diye nitelendirip, bizimle karşılaştırıp, aklınca bize yutturmaya çalışabiliyorsun, onu bir türlü çözemedik...

Buda mı cahillikteeen, yoksa seninki tamamen kötü niyet mi?... Hangisi arkadaşım???

Şimdiii, bize fark koymuş olduğunu iddia ettiğin, diğer ülke olan polonyanın ve bizim, 2002deki ve bugünkü gsyh'larını da bir yazda görelim bakalım, polonya senin salladığın gibi bize nasıl bir fark koymuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cole Trickle -- 25 Ocak 2017; 10:38:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brk 1

kardeş onu geçte, sen ülkeden gitsene ne olur git.

yallaahhhh

"herkez" değil "herkes" yazılır. Önce Türkçe öğren.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

quote:

Orijinalden alıntı: brk 1

kardeş onu geçte, sen ülkeden gitsene ne olur git.

yallaahhhh

"herkez" değil "herkes" yazılır. Önce Türkçe öğren.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cole Trickle

Arkadaşım bak ısrarla anlamak istemiyorsun, (aslında bal gibi anlıyorsun ama işine gelmiyor ) konumuz akp döneminde ekonominin nereye gittiği...

Peki akp ne zaman işbaşına geldi? 2002...

O zaman sen ısrarla neden hala 2006dan 2007den itibaren diğer ülkelerin rakamlarını alıp karşılaştırma yapmaya çalışıyorsun...

Üstüne üstlük Güney Koreyle, İrlandayı gelişmekte olan ülkeler!!! sınıfına sokup, aklınca Türkiyeyle mukayese etmeye bile cüret ettin...

Hadi hesapta cahilsin, akp'nin 2007 de iktidara geldiğini sanıyorsun diyelim, onu zaten yazdıklarından anladık da, peki milli geliri kişi başı 28.000$ olan Güney Koreyle, 50.000$ olan İrlandayı nasıl gelişmekte olan ülkeler diye nitelendirip, bizimle karşılaştırıp, aklınca bize yutturmaya çalışabiliyorsun, onu bir türlü çözemedik...

Buda mı cahillikteeen, yoksa seninki tamamen kötü niyet mi?... Hangisi arkadaşım???

Şimdiii, bize fark koymuş olduğunu iddia ettiğin, diğer ülke olan polonyanın ve bizim, 2002deki ve bugünkü gsyh'larını da bir yazda görelim bakalım, polonya senin salladığın gibi bize nasıl bir fark koymuş...

Arkadaş 2007'de bizim arkamızda olan ülkeler bizi geçmiş diyorum 2002'de durum neydi diyorsun. Aynı durumdaydık hemen hemen Polonya ile. Tamam mı?

Grafikler 2007 öncesi için zor bulunuyor ama buldum

https://krizciktimi.com/2000-2014-arasinda-dunya-ekonomisi-ve-turkiye/

Estonya falan 2002' gerimizdeydi.

92'de İrlanda ve Kore ile aynıydık biz neredeyse. adamlar bizi ezip geçmiş.

Yahu kötü yönetiliyoruz, adamlar bize fark atıyor. Artık kabul edin şunu. Kaç ülkenin bizi geçmesi gerekiyor.

AKP 2010'a kadar bencede fena iş çıkarmadı. Ama özellikle son 5 senede ağır saçmalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 25 Ocak 2017; 10:54:22 >

• Cole Trickle kullanıcısına yanıt
    Ülke karşılaştıracaksan kişi başına düşen gelire bakacaksın, 80 milyonluk ülke ile 40 milyonluk ülkeyi karşılaştırıyorsan bizim onlaradan iki katı fazla yurtiçi hasıla yaratmamız lazım; yarattın mı? HAYIR

Diğer ülkelere bakacaksanız ancak 2002-2008 arasında bir başarı görürsünüz, son 8 yılda diğer ülkeler ya bizden iyidir yada bizimle aynıdır. Sorunda burada başlıyor. 2008 den sonra olduğumuz yerde sayıyoruz millet gelişmeye devam ediyor. Son iki yıl derseniz durum daha kötü görünüyor, bu iki yılda maalesef bazı konularda geri bile gittik. En önemlisi küçülen ekonomi ve yeni hesaplamayla bile güldürmeyen kişi başına düşen gelir.

İşler iyi değil, bunu artık kabul etmek lazım.
  • Başkanlık gelsin hele 1lira 3 dolar olucak arkadaşlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş bence uyaniklilik yapmış 2002 yi baz almış aynı hesabı bütün yıllar için yapması gerekiyor. 2009 da işe girdim ve dolar bazında maaşım genelde azalıyor.
    Biraz kurları kontrol ettim 2002-2010 a kadar dolar 1.5 TL civarlarında bazen 1.2 TL ye kadar düşmüş ama 2010 dan sonra sürekli yukarı yönlü hareket var. Bunun tek tek karşılaştırmalı analizi yapılabilir ancak uzun sürer. Anladığım kadarıyla 2010 dan sonra ekonomi pek iyiye gitmiyor.

Yıl 2010
    Asgari ücret = 646 TL
    1abd dolari = 1.5 TL
    Asgari ücret = 430 $

Yıl 2017
    Arkadaş hesaplamış zaten asgari ücret = 371 $

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kepler05 -- 25 Ocak 2017; 11:41:6 >
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Bak hala yalan yazmaya devam ediyorsun ısrarla...

Ehh hani akp işbaşına geldikten sonra polanya bize fark koymuştu, ne oldu, birden ağız değiştirip "aaa meğerse polonya ile aynıymışız" diye yazmaya başladın...

Şimdi de kalkmış utanmadan Estonya yalanını uyduruyorsun ısrarla... Neymiş, Estonya 2002 de gerimizdeymiş...

Yalanın diplisiii... Vaz geç diyorum artık yalan yazmaktan... Sıkılmadın mı insanların gözünün içine baka baka yalan söylemekten...

Estonyanın 2002deki kişi başı milli geliri 5300 Dolar, Türkiyenin 3492 Dolar...

Söylermisin bana, bu durumda, Nasıl bizden geri oluyormuş adamlar, sayın ekonomi dahisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cole Trickle -- 25 Ocak 2017; 11:44:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cole Trickle

Bak hala yalan yazmaya devam ediyorsun ısrarla...

Ehh hani akp işbaşına geldikten sonra polanya bize fark koymuştu, ne oldu, birden ağız değiştirip "aaa meğerse polonya ile aynıymışız" diye yazmaya başladın...

Şimdi de kalkmış utanmadan Estonya yalanını uyduruyorsun ısrarla... Neymiş, Estonya 2002 de gerimizdeymiş...

Yalanın diplisiii... Vaz geç diyorum artık yalan yazmaktan... Sıkılmadın mı insanların gözünün içine baka baka yalan söylemekten...

Estonyanın 2002deki kişi başı milli geliri 5300 Dolar, Türkiyenin 3492 Dolar...

Söylermisin bana, bu durumda, Nasıl bizden geri oluyormuş adamlar, sayın ekonomi dahisi...

Yahu AKP başa geldiğinde Polonya ile aynıydık. 2007'de öne geçtik sonra Polonya bize fark attı. Okuduğunu anlama özürlü birine laf anlatmaya çalışıyorum inatla.

Şu anda aynı falan değiliz adamlar bizi ezdi geçti.

Estonya ile yakındık 2007'de öne geçtik. Şimdi adamlar bize fark attı.

Grafiği verdim neresi yalan bunun be. Tam aynı rakam olacak hali yok.

Adamlar 20.000 dolara gelmiş sen 9.000. oda bayaa şaibeli.

Hayır kötü yönetildiğimiz ortada. Rakamlar ortada halen yalan diyorsunuz. Ayıp ve.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 25 Ocak 2017; 11:55:22 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.