Şimdi Ara

AKLIMA TAKILAN BİR SORU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kullandıgınız araçlarda,kasislerden geçerken araçta dalgalanma gibi bir durum hissedermisiniz.? sanki aracın arkasında, su varmış gibi kasisi geçtikten sonra aracı o su dalgası ileri atıyormuş gibi bir durumla karşılaştınızmı?

ilginç bir soru ama hemen hemen bütün sürücüler kasislerden gecer böyle durumla karşılaştınızmı.

• Kasisten çaprazlama geçersen dediğine benzer birşey oluyor.Evimin yakınında tam dönüşe denk gelen bir kasis koymuşlar çapraz girdiğim için 4 lastikte farklı anda kasisten geçiyor kendimi dansöz gibi hissediyorum

bayağıda yüksek bişey in çık bitmiyor.. bi kez o kasisten sert geçtim memeler sallantı yaptı kendimden soğudum hayır kiloluda değilim işin ilginç yanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 10 Mart 2012; 2:06:09 >
  • İlk girişte baskı altında kalan süspansiyon sistemi çıkışta depoladığı potansiyel enerjiyi dışarı atmak adına aracı iter,normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

Kasisten çaprazlama geçersen dediğine benzer birşey oluyor.Evimin yakınında tam dönüşe denk gelen bir kasis koymuşlar çapraz girdiğim için 4 lastikte farklı anda kasisten geçiyor kendimi dansöz gibi hissediyorum

hocam yorumunuz için çok tşk ederim. ama mesajınız beni epey güldürdü :)) gerçektende kasislerden geçerken dansöz gibi oluyor yada repciler gibi sallanıyoruz :))
  • araç süspansiyonuna göre değişmektedir. B sınıfı ya da C sınıfı sert süspansiyonlu bir araçta çok az esneme olur, yumuşak süspansiyonlu C ve D sınıfı araçlarda bu dalgalanma barizdir genelde aracın arka tarafı yaylandığı için bu his uyanır.
  • Sanki depoda benzin gibi akışkanlar varmış gibi mi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Sanki depoda benzin gibi akışkanlar varmış gibi mi...

aynen öyle gerçi araçta benzin yok gaz var ama dalgalanıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.