Şimdi Ara

Akla Zarar Sahibinden.com İlanları (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.502
Cevap
135
Favori
588.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ilanlardan sonra artık malum siteden ebediyen uzaklaşıyorum,,, Akla Zarar Sahibinden.com İlanları Akla Zarar Sahibinden.com İlanları
  • quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-aracimiz-ozel-yapim-yok-yok-orjinal-sifir-fiyati-167000-tl-425615669/detay

2)PRESTİGE GREYN PAKET (İlk defa duydum)
    7) ÖNDEKİ ARACA GÖRE FİRENLEME SİSTEMİ.
    8) ÖNDEKİ ARACA GÖRE HAREKET SİSTEMİ. (Adaftif CC'nin özelliği, iki ayrı özellik gibi yazmış)
    13) OTOMOTİK BAGAJ AÇMA SİSTEMİ ÖZELLİĞİ.
    14) OTOMOTİK BAGAJ KAPAMA SİSTEMİ ÖZELLİĞİ. (Yine aynı özellik iki kere yazılmış, ayrıca tüm Prestijlerde standart)
    4) ŞERİTTEN AYRILMA İKAZI.
    5) ŞERİT TAKİP SİSTEMİ.
    12) ŞERİTLERDE DİREKSİYONU KENDİ KENDİNE ÇEVİRME ÖZELLİĞİ.(Şerit takip asistanını 3 ayrı özellik gibi yazmış)
    25) ARAÇ YIKANDIKTAN SONRA OTOMOTİK OLARAK KURUTMA SİSTEMİ. (Bunu çözemedim inanın)

Gri renk özelliğine hiç girmiyorum.

Resimleri daktiloylamı çekmiş . Bu adam bu aracı satmak istemiyor herhalde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-aracimiz-ozel-yapim-yok-yok-orjinal-sifir-fiyati-167000-tl-425615669/detay

2)PRESTİGE GREYN PAKET (İlk defa duydum)
    7) ÖNDEKİ ARACA GÖRE FİRENLEME SİSTEMİ.
    8) ÖNDEKİ ARACA GÖRE HAREKET SİSTEMİ. (Adaftif CC'nin özelliği, iki ayrı özellik gibi yazmış)
    13) OTOMOTİK BAGAJ AÇMA SİSTEMİ ÖZELLİĞİ.
    14) OTOMOTİK BAGAJ KAPAMA SİSTEMİ ÖZELLİĞİ. (Yine aynı özellik iki kere yazılmış, ayrıca tüm Prestijlerde standart)
    4) ŞERİTTEN AYRILMA İKAZI.
    5) ŞERİT TAKİP SİSTEMİ.
    12) ŞERİTLERDE DİREKSİYONU KENDİ KENDİNE ÇEVİRME ÖZELLİĞİ.(Şerit takip asistanını 3 ayrı özellik gibi yazmış)
    25) ARAÇ YIKANDIKTAN SONRA OTOMOTİK OLARAK KURUTMA SİSTEMİ. (Bunu çözemedim inanın)

Gri renk özelliğine hiç girmiyorum.

Bu kendini kurutma olayini bende merak ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vebo kullanıcısına yanıt
    Molotof kokteyli yemiş, sahibi üzerinde mangal yapıp yemiş, ateş tabancasıyla yakılmış veya çocuklar kibritle yakmış gibi baya seçenek olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2017-model-honda-civic-elegance-ful-plusful-sunrooflu-430500948/detay

sıfırdan farksız, ağır hasar kaydı mevcuttur.

Şair burda ne anlatmak istemis acaba?

Selden baska agir kayit olup degisen olmama durumlari nelerdir acaba?

Gecen gun denk geldim.arac 10 bin km de.bi iki lokal boya var ama onemli diil.baslik su...'arac sifirdan farksiz hatta sifirdir'.tamam yeni arac bi kac kucuk boyayi dert etmedik sifirdan farksizdir dedik okey.gaza gelip hatta sifirdir demek ne yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: Dentrassi

Hocam bu civicciler cidden apayrı bir kafa yaşıyor. Şu aralar bende civiclere bakıyorum. Az biraz bakarsanız yeni kasa civiclerin 2.elindeki araçların yarısı 0 fiyatından yüksek. Elegance otomatik için bayiiden 87.500 lira teklif aldık, liste fiyati 89.800 olan araba bu. Adam 2000km yapmış, üstüne 91 kağıt fiyat yazmış, aradım en son 90 olur dedi. Hayır fabrikasyon lpgli de değil, düz benzin :D Şaka gibi Başkası 10.000km yapmış 86 lira yazmış, pazarlık yok diyor falan. Hele birde memleketimde bir civic var, sahibinden.com sivas'a bakarsanız bulursunuz, siyah renk. 33.000 kmde, eski kasa araca 80.000 lira fiyat istiyor.

Hocam bugun pejo bayiindeydim.adam 2008 allure 2016 model 0 km yi 91 ver git dedi.en dolusu.ustu yok.liste fiyati 109bin felan.elinde kalmis.kalmasa bile bazi bi cok firmada x araba listede 130binse pazarlikla veriyo 123 bine misal

Sahibindende 2 arac vardi 9bin km biri 10bin biri.en dolusu.ayni arac.95 er istemisler

Olay su firmalarin cogu liste fiyatindan ciddi iskonto yapiyor.hatta liste fiyatina aldim diyen adam bulamazsin

Simdi ilandaki adamlari ara sor abi dicek.bayide arac 109 bin.ben 1 yasinda arabaya 95 dedim.baksan mantikli.ama alakasi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 21 Mayıs 2017; 1:48:36 >
  • quote:

Hocam bu civicciler cidden apayrı bir kafa yaşıyor. Şu aralar bende civiclere bakıyorum. Az biraz bakarsanız yeni kasa civiclerin 2.elindeki araçların yarısı 0 fiyatından yüksek. Elegance otomatik için bayiiden 87.500 lira teklif aldık, liste fiyati 89.800 olan araba bu. Adam 2000km yapmış, üstüne 91 kağıt fiyat yazmış, aradım en son 90 olur dedi. Hayır fabrikasyon lpgli de değil, düz benzin :D Şaka gibi Başkası 10.000km yapmış 86 lira yazmış, pazarlık yok diyor falan. Hele birde memleketimde bir civic var, sahibinden.com sivas'a bakarsanız bulursunuz, siyah renk. 33.000 kmde, eski kasa araca 80.000 lira fiyat istiyor.

Ben pek anlamam, bu Civic'lerin özeliiği tam olarak nedir ? Diğerlerinden daha mı konforlu ya da donanımı mı fazla ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bayandan-eski-kasa-fiyatina-elegance-40bin-km-de-1.6-i-vtec-eco-421703400/detay

ARAC BOYASIZ HASAR KAYITSIZ OLSA 65 -- 70 BİN TL YAZARDIM 2012 Model arabaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vrataski

quote:

Ben pek anlamam, bu Civic'lerin özeliiği tam olarak nedir ? Diğerlerinden daha mı konforlu ya da donanımı mı fazla ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bayandan-eski-kasa-fiyatina-elegance-40bin-km-de-1.6-i-vtec-eco-421703400/detay

ARAC BOYASIZ HASAR KAYITSIZ OLSA 65 -- 70 BİN TL YAZARDIM 2012 Model arabaya

Ben sunu anlamiyorum , sahibinden ilanlarina neden bayandan oldugunu belirtme geregi duyuyorlar ?

Bayanlar temiz araba kullanmalariyla mi nam salmis durumdalar ? Bayanlar duzgun araba kullanip , zamaninda bakimlarini yaptirip , cizmeden carpmadan mi araba kullanmaktalar ?

Arac agir hasar kayitli ama sikinti yok bayandanmis mi demeliyiz yani ? Bayandan aldik artik guvenle kullanabiliriz mi diyecegiz ?

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    İskonto olayı zaten her firmada değişik oranlanda vardır. 2017 model yılına ait bir araçda olsa, hangi müşteri kimliğinle gittiğin önemli. Ondan ziyade bayiiler ellerinde kalmış araçlarda arabanın ülkeye girdiği kur üzerinden satıyorlar. Teknik olarak kârdan ziyade işletim zararlarını karşılıyorlar. 2016 dan kalan arabayı 2017 model fiyatına kimse almak istemez.

Şimdi adam ikinci elde kurnazlık yapıp bayiiden ziyade aynı 2017 model yılı araçlardaki gibi kar ederek satmaya çalışıyor. 2.el satıcısı farklı düşünüyor, bayii farklı düşünüyor. Buna cahillikde diyebiliriz. Adam bu olaydan habersizdir, bayiiyi arar, 2017 modelinin satışda en son kaç olacağını öğrenir ve ona göre fiyat yazar. Yada adam bunu biliyordur, çakallık yaparak zarar hesabını farklı şekilde hesaplayıp, değer kaybı üzerinden kâr ederek satmaya çalışıyordur. Dikkatli olmak lazım velhasıl.

Şimdi civiclerdeki kafa ise daha farklı. Malum 2000 model civarı civicler şuan çok yüksek fiyatdan satılıyor. Hatta geçen forumda görmüşsünüzdür adamın biri 40.000₺ civarına almıştı. Detaylarını hatırlamıyorum pek. Şimdi bir üst kasa civic kullanıcısı haklı olarak " benim arabanın eskisi 40 lira civarına gidiyorsa benimki 50 lira eder... " bu şeklilde arada 3 kasa olduğunu farz edersek honda da böyle pis bir 2.el tablosu ortaya çıkıyor.

Son olarak hocam sizin tavsiyeniz içinde teşekkür ederim ama 95-100 bandına çıkarsam gözüm Subaru'dan başkasını görmez. Şuan satmaya çalıştığım 2015 model BMW 3.20i var. Daha 15.000km de olmasına rağmen f30ların piyasasından dolayı ciddi bir zararla satıyorum. Bizim arabanın sıfır değeri 220.000₺ civarında fakat pek zannetmiyorum ama borusan en son 200.000₺ civarına satıyordu. Şimdi borusan stoklarını eritmişdir herhalde. Sahibinden.comda ise tavan fiyat yine 200.000₺. Fakat aynı model yılı bmw f30'un taban fiyatı 120.000₺. Şimdi ben bundan dolayı arabamı 145.000₺ civarından satmayı düşünüyorum. Görüldüğü gibi ciddi bir değer kaybı var ve benim alacağım araba da ciddi bir şekilde değer kaybetmiş olması lazım ki bu işten bana dokunmadan sıyrılayım. Yoksa bana girecek zararın haddi hesabı yok :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arac satildi :)
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2011-model-1000-km-de-cok-temiz-fiat-punto-441935346/detay

Aracın KM'si 108 binde, özelliklere 10.800 girmiş, açıklamaya 1000 km yazmış.
  • Bi de şey var hocam keyfekeder satılık, acelesi yok.

• Dentrassi kullanıcısına yanıt
    araba satarken ne yaparsan yap zarar edersin cunku satış ilanını verdiğin an aracın psikolojik olarak değeri düşer. aracı satmayıp birisi begenip almak istese ancak o zaman zarar etmeden iyi fiyattan satabilrsin. aracın cok bol bulunan bir modelse yine iyi fiyattan satmak zor cunku yüzlerce alternatif ilan vardır, az bulunan modelse bu sefer potansiyel alıcı sayısı az olduğundan iyi fiyattan satmak zor.

ben artık pek araba ve motosiklet satmayı pek düşünmüyorum en son 2009 Yamaha XJR 1300SP (büyük ve pahalı bir motosiklettir) sattım, ilanı ölü fiyattan verdim, biri geldi motosikleti gördü pazarlık yaptı anlaştık, notere imzaya gittik imza atmadan önce bir pazarlık daha yaptı! beklenmedik gıcıklıklar oluyor, insan araç sattığına satacağına pişman oluyor.

• Benim isyanım edeceğim zarar için değil ki :) Ben zaten teoride 80.000₺ pratikde 60.000₺ gibi bir zararla satıyorum aracımı. Kafamda zaten bitirdiğim birşey. Olması gereken bu, ben kontağı açıp showroomdan çıktığım anda %15, sonraki her senede %5 daha değer kaybederim ki olması gerekende bu. Tabi benim bu mantıkla 40.000₺ zarar etmem gerekirken, f30 piyasasından dolayı bu rakamlarda oluyor. Benim isyanım sizinde belirttiğiniz gibi türkiyedeki 2.el piyasası. Tabii ki istisnalar kaideyi bozmaz fakat insanlarımızın çoğu fırsatçı(!). Arabayı bir yatırım aracı olarak görüp sıfır almaları , 2.el alacağı zaman ise çeşitli çirkefe yatmaları. Hani sizinde dediğiniz gibi motorunuzu zaten ölü fiyattan yazmanıza rağmen noterde tekrardan fiyat kırmaya çalışması mesela bir çirkefliktir. Yüzyüze veyahut telefon üzerinden sizin belirlediğiniz rakama göre abartı rakamlarda öldürmesi bence bir çirkefliktir.

Neyse bunlar benim şahsi düşüncelerim, kimseye düşüncelerimi dikte etme gibi bir niyetimde yok zaten :) Biraz ağır yazmış olabilirim, beni taşlayacak birileri çıkar şimdi :D Sözüm size değil.

-------------------------------

Aslında satma gibi bir niyetimizde yoktu fakat karşımıza çok iyi bir teklif gelince bir miktar nakite ihtiyacımız oldu. Şimdi bir önceki mesajımda da yazdığım gibi madem kendi aracımı "piyasasından dolayı" büyük bir kayıpla satıyorum, o zaman benimde yine değer kaybı fazla olan bir model almam gerekli ki oransal olarak zarar etmeden çıkayım bu işten. Şimdi gidipte bu zararın üstüne bir piyasa arabası, mesela golf yada honda civic alırsam cidden bana girmiş olacak. Demeye çalıştığım şey buydu. Fakat bir volvo, yada subaru alsam hem nakit hedefime ulaşır, hemde fiyatına alabileceğim güzel bir araba olur.

-------------------------------

Aslında insanlarımızın bu garip düşünceleri birazda işime geliyor. Çeşitli inanışlarından, korkularından dolayı bu markalar ciddi değer kaybı yaşıyıyor. Düşünün benzer fiyata 1.4 tsi comfortline golf var, 1.5 t3 volvo v40 r design var, safkan 4 çeker boxer 1.6T subaru levorg var. Hangisinin f/p si daha yüksekdir ? :) Mesela volvoya insanlar hala "ağır araba, çok yakar, parça bulamazsın" diyorlar. T3 motor o çok sevdikleri tsi motor kadar tasarruflu olmasına rağmen daha yüksek performans sunan bir motor. Kaldı ki senelik 4.000 civarı sıfır satan bir markanın parça sorunu olacağını da hiçmi hiç zannetmiyorum. Yani bu inanışlar bir bakıma güzel olmuyor da değil.

Forumda belki bilirsiniz Huseyin-ZST, benim değer verdiğim bir yazar. Yazılarını da takip ederim. Onun da dediği gibi "Volvo-subaru-suzuki-mazda sakın almayın, pis arabalar, tu kaka"

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-tir-soforunden-tertemiz-albea-441072224/detay

2007 model, taksi çıkması, 10 yıldır hususi kullanılıyormuş. Ne ara taksiye çıktığı meçhul. "Komple" sıfır motor yapılmış, sengment atılıp bırakılmamış.
  • Dentrassi kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaşım 3-5 sene evvel Audi A3'ünü satarken Noter'de ödeme esnasında alıcı 50TL eksik vermiş demiş ki 'aracın klima gazı eksik çıktı' yani satışta bahsetmedin, ekspertizde çıktı anlamında. arkadaş satışa elemanını gönderdiği için eleman 50TL büyük rakam olmadığı için satışı kabuş etmiş, orada ben olsaydım kesinlikle satmazdım dedi.

• 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.