Şimdi Ara

AKK’sız Süper Paket Kampanyası Hız Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba,başlıkta da belirttiğim gibi Superonline'ın 25 Mbps/AKK'sız paketine geçiş yaptım yaklaşık 1 ay kadar önce.
    İnternetteki hız kontrol sitelerine girdiğimde hızım 23-25 mbps arası görünüyor fakat herhangi bir dosya indirmeye kalktığım zaman 2-2.5 mb'ı geçmiyor,(Genellikle torrent ya da Steam üzerinden indirme yaparak denedim hızımı)
    Superonline'ı aradığım zaman herhangi bir problem görünmediğini ve yapabilcekleri birşey olmadığını söylüyorlar.
    Sorun bilgisayarımla mı modemimle mi ilgili,ne yapmam gerek,bilgi verebilecek olan varsa çok memnun olurum.
    Not:Ethernet kablosu ile bağlanıyorum.Bu yüzden hız kaybı yaşamam pek mümkün değil gibi görünüyor

• zaten 2.5 mb max alacagın hızdır. saniyede 2.5 mbit den daha fazlasını indiremezsin.
  • Megabit ile megabayt arasindaki farki bilmek lazim. İnternet hizin 25 ise bu rakami 8'e bolerek indirme hizini bulursun. Bu da yaklasik 3 falandir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 32 Full limitisiz var 4Mb/s de indirme yapıyor.
  • Anladım hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Ben düz mantık 25 mbit ise 25 mb ile indirirmem gerek diye düşünüyordum
  • RedNation R kullanıcısına yanıt
    25:8: 3megabyte

kablolu bağlanıp kontrol edebilirsin.
  • 25Mbps yazınca hız daha büyük gözüküyor halbuki 2.5MB/s demek ( B büyük ) byte yazınca küçük gözüküyor... eskiden kB/s yazardık...
  • Evet ne yazıkki ben de ona aldananlardanım.Neyse konunun netliğe kavuşması beni rahatlattı en azından kazıklanmıyormuşum :)
    TTNet'ten buna geçmemdeki en büyük etmen "ohh artık rahat rahat 24-25 mbit'le indirme yaparım,hem de sınırsız!"dı.
    Şuanda da "eh ne yapalım en azından kotam yok" düşüncesindeyim :)
    Cevap yazıp yardımcı olan herkese teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.