Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (281. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.378
Cevap
175
Favori
789.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Seyit Ali Reis

bu sabah hangi mtu değerinin girersem gireyim akk takılıyor
    nasıl düzeltebilirim?

Gece deneyeceksin, gündüz işe yaramaz. Çok düşük ihtimaldir gündüz çalışması. Olay gece tıkır tıkır !
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_57

quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß

quote:

Arkadaşlar ASUS DSL N10-E için MTU değeri bilen var mı?

aynı modemi bende kullanıyorum hocam çözümü bulursan banada haber verirmisin

Kaç gündür uğraşıyorum. 576/587/592/600/700/1000/1454/1478/1500 değerlerini girdim. Sadece 1454 değerinde 1 MB/sn değerine kadar çıktı. Fakat aradan 1 dk. geçmesinin ardından tekrar 300 Kbps'lere düştü. Nedenini anlamadım. AKK sorununu çözenler burada bizlere de nasıl çözdüklerini anlatırlarsa seviniriz.

292 392 492 değerlerini gece 23:00 01:00 den sonra falan dener misin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

quote:

quote:

quote:

Kaç gündür uğraşıyorum. 576/587/592/600/700/1000/1454/1478/1500 değerlerini girdim. Sadece 1454 değerinde 1 MB/sn değerine kadar çıktı. Fakat aradan 1 dk. geçmesinin ardından tekrar 300 Kbps'lere düştü. Nedenini anlamadım. AKK sorununu çözenler burada bizlere de nasıl çözdüklerini anlatırlarsa seviniriz.

Biz de MTU 576'dan başlıyor. Bilmiyorsun galiba.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Biz de MTU 576'dan başlıyor. Bilmiyorsun galiba.

Sen böyle sert şekilde cevap verirsen kusura bakmada bilen adam da sana yardımcı olmaz. Herhangi bir yerde 576 dan başladığını dile getirmediğin için o değerleri yazdım. Yada yazdın ama ben görmedim.

"Maalesef 576 değerinin altında rakamları modem kabul etmiyor" deseydin farklı fikirler ile yardımcı olmaya çalışabilirdim belki.

Kolay gelsin sana..

• quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

Airties RT 211 modem var. Hangi mtu değerlerini görmeliyiz? Bir de gündüz olmaz mı gece mi olması lazım?

Gündüz olma ihtimali çok düşük, devamlı farklı rakam deneyerek bulursun belki ama saatlik olarak MTU değeri farklılık gösteriyor. En stabil zaman gece vaktidir. Mesela gece 00:00 01:00 den sonra. Ama gündüz de işe yaradığı anlar gördüm fakat gece vakti %100 sonuç alıyorum. Airties genelde 392 kabul ediyor fakat bunda kullandığın site çoook çok önemli.
  • Airties 5342 modemim ilk bir kaç gün rahat kullandım ama şimdi 30 sn sonra hız tekrar düşüyor me yapmam gerekli arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanfc

Airties 5342 modemim ilk bir kaç gün rahat kullandım ama şimdi 30 sn sonra hız tekrar düşüyor me yapmam gerekli arkadaşlar..

herkesin problemi bu hocam hız eninde sonunda düşüyor idm ile indirme yaparken durdurup tekrar başlatsam bile hız düşüyor çok uğraştırıcı

yıl 2015 olacak biz hala bu salakça işler ile uğraşıyoruz millet 10 dolara 1gbps internet satın alıyor biz net limitsiz pakette aylık 50 gb trafik ten sonra limitsiz paketin altından kota çıkıyor ve zaten kıytırık olan hız 3 mbit e düşüyor komedi filmi gibi

böyle bir sınırlama vpn vps seedbox hizmeti veren firmalarda bile yok en dandik hizmeti sunan firma bile 2 TB sınırlama getiriyor

• quote:

quote:

Airties 5342 modemim ilk bir kaç gün rahat kullandım ama şimdi 30 sn sonra hız tekrar düşüyor me yapmam gerekli arkadaşlar..

herkesin problemi bu hocam hız eninde sonunda düşüyor idm ile indirme yaparken durdurup tekrar başlatsam bile hız düşüyor çok uğraştırıcı

yıl 2015 olacak biz hala bu salakça işler ile uğraşıyoruz millet 10 dolara 1gbps internet satın alıyor biz net limitsiz pakette aylık 50 gb trafik ten sonra limitsiz paketin altından kota çıkıyor ve zaten kıytırık olan hız 3 mbit e düşüyor komedi filmi gibi

böyle bir sınırlama vpn vps seedbox hizmeti veren firmalarda bile yok en dandik hizmeti sunan firma bile 2 TB sınırlama getiriyor

Ttnet tekel olduğu sürecede bu eziyet devam edecek maslesef..

Geçen ttneti aradım sınırsız hangi paketler kaça diye..sonuç insaf 180-190 tl
    call of dutyi indirdim 45 gb kota zaten 75 gb ayda 2 oyun bile indiremiyorsun..hangi şirket di tam hatırlamıyorum 2 yıl önce dava açtı biz sınırsız kotasız hizmet vermek istiyoruz diye davayı kaybetdi ..buna da izin vermiyorlar hayır nasıl olacak nasıl kurtulucaz bu durumdan..yap kotalı yine ucuz fiyat koy ..sınırsızda 50-60 tl yap ..müşteriyi düşünen mi var ama bu böyle gitmez..

mtu işide pek olmayacak gibi..

• quote:

quote:

quote:

Ttnet tekel olduğu sürecede bu eziyet devam edecek maslesef..

Geçen ttneti aradım sınırsız hangi paketler kaça diye..sonuç insaf 180-190 tl
    call of dutyi indirdim 45 gb kota zaten 75 gb ayda 2 oyun bile indiremiyorsun..hangi şirket di tam hatırlamıyorum 2 yıl önce dava açtı biz sınırsız kotasız hizmet vermek istiyoruz diye davayı kaybetdi ..buna da izin vermiyorlar hayır nasıl olacak nasıl kurtulucaz bu durumdan..yap kotalı yine ucuz fiyat koy ..sınırsızda 50-60 tl yap ..müşteriyi düşünen mi var ama bu böyle gitmez..

mtu işide pek olmayacak gibi..

bi 5-10 yıl daha böyle gider anca dışardan bi şirketin gelipte rekabeti başlatması lazım . ama mağlum devlet tekelleştirmeye sıcak baktığı için bi .ok olmaz Haram olsun ne diyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C7653CE04

Bu mesaj silindi.
    Yani torrent mi yoksa IDM mi kullanarak deniyorsun. MTU nun çok farklı kombinsayonları var. Mesela en stabil torrent dir fakat torrent sitesinin çok iyi hız verebiliyor olması gerek. Yani dosyayı başlattığında normalde hemen hızın yükseldiği siteler. Bazıları da varki 30dk geçiyor 1000 küsür paylaşımcısı var ama sen hala 50-100 ile indiriyorsun. Böyle bir sitede verim alman çok düşük. Hızı yüksek siteler için denemelisin. Ayrıca bir 5dk falan beklemelisin. Kullanıcılarla bağlantı kurması açısından. Özel den yaz daha açık ve net açıklıyayım. Buradan bazı bilgileri vermek sağlıklı olmaz.
  • quote:

Yani torrent mi yoksa IDM mi kullanarak deniyorsun. MTU nun çok farklı kombinsayonları var. Mesela en stabil torrent dir fakat torrent sitesinin çok iyi hız verebiliyor olması gerek. Yani dosyayı başlattığında normalde hemen hızın yükseldiği siteler. Bazıları da varki 30dk geçiyor 1000 küsür paylaşımcısı var ama sen hala 50-100 ile indiriyorsun. Böyle bir sitede verim alman çok düşük. Hızı yüksek siteler için denemelisin. Ayrıca bir 5dk falan beklemelisin. Kullanıcılarla bağlantı kurması açısından. Özel den yaz daha açık ve net açıklıyayım. Buradan bazı bilgileri vermek sağlıklı olmaz.
    onceden airties rt206 için su gibi mtu değeri giriliyodu simdi o medemi kullanıyorum ama akk yı asmadıgım ıcın daha hiç denemedim zaten bulan da yok sanırım.

airties rt206
    ve huawei hg521 bu modemın ıkısıde elımde var lakın mtu yok.varsa bunlarda bulasn pm ile yardımcı olsun ulu orta paylaşmasın cunku ttnet cakıyo olayı. 2 ay boyunca abime ait hatta mut ıse yaramıstı lakın cmd den gırerek yaptım modemden yapmadım. 2 ay sora mtu yu cakmıslar.Ama bol bol 3D film indirdim :D

• quote:

quote:

nasıl düzeltebilirim?

Gece deneyeceksin, gündüz işe yaramaz. Çok düşük ihtimaldir gündüz çalışması. Olay gece tıkır tıkır !

aynen hocam aslında gündüzde işe yarıyor da en fazla 1 saat sonra modeme rest atıyorlar otomatik :(
  • quote:

quote:

quote:

nasıl düzeltebilirim?

aynen hocam aslında gündüzde işe yarıyor da en fazla 1 saat sonra modeme rest atıyorlar otomatik :(

Alıntıları Göster
    bir kaç aydır steam'de kullanıyordum mtu'yu 24mbps internet ile 2.6mb/s sabit down yapıyordum. şimdi nedense 300ü geçmiyor başka değerlerde denedim ama hala aynı, bir şeyler mi değişti

• quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

bir kaç aydır steam'de kullanıyordum mtu'yu 24mbps internet ile 2.6mb/s sabit down yapıyordum. şimdi nedense 300ü geçmiyor başka değerlerde denedim ama hala aynı, bir şeyler mi değişti

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar özellikler tivibu veya fiber/hiper net abonelerinde var sanırım bu sorun.
    ADSL 16mbit bağlantı kullananlar akk sınırlamasını aşabiliyorlardır diye tahmin ediyorum.
    Ayrıca modem olarak kesinlikle TP Link kullanın.

• aeson01 kullanıcısına yanıt
    Dostum senin internet 16mbit ADSL mi. Ayrıca nerede oturuyorsun. TP Linkten vazgeçme derim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzmodi

Dostum senin internet 16mbit ADSL mi. Ayrıca nerede oturuyorsun. TP Linkten vazgeçme derim ben

Evet 16mbit adsl ama maksimum 2mbit ile download yapabiliyorum.İstanbul-pendik'deyim burda fiber yok.TP Link'i neden tavsiye ediyosunuz öyle
  • aeson01 kullanıcısına yanıt
    TP link modemlerde mtu takır takır çalışır kardeşim. Diğer modemlerde çok sorun çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgmeteor

Şimdi anlamadım bu mtu değerini yapınca torrentten hızlı mı indiriyoruz hız mı artıyor torrent bir şey indirince ?

Alıntıları Göster
    kullandığım Modem airtes AİR 5650,mtu değerine ne yazmam lazım?
  • suÇ kullanıcısına yanıt
    EL CEVAP

600 yada 500.600 ile enttede gezinebilirsin aynı zmanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

quote:

Orijinalden alıntı: sametkaan17

quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Benim akk sıfırlanmamış, modemi kapatıp açtım 3 Mb

benimde aynı şekilde sıfırlanmamış ..Aradım sıfırlanmamıl gözüküyor dedi ayın bir i içinde sıfırlanır dedi

Sabah düzelmiş.

Alıntıları Göster
    Sagemcom F@st 2964 modem için mtu ayarı varmı arayüzde bulamadım. Hipernet paketinde bu modemi verdiler.

• 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.