Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.378
Cevap
175
Favori
789.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Airties 5050 için MTU değeri var mı arkadaşlar?
  • Tp-link 89-51nd icin ayarlar nedir arkadaslar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khedira_34

Tp-link 89-51nd icin ayarlar nedir arkadaslar ?

Aynı modemden bende de var. Takipteyim.
  • fışfış kullanıcısına yanıt
    aynı modemden var bende 16mb ultranet var ama eski modem tp linki kullanıyorum ttnetin attığı kazık sayesinde aldığım modem sıfır kutusunda duruyor dediğiniz mtu değerleri calısıyorsa çıkartıp deneyim ?

o sayılarla hiz hiç artmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 18 Eylül 2014; 0:32:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fışfış

AİRTİES 5650 MTU DEĞERLERİ
    450-400-167-165-209 DAHADA MESAJ YAZMAYACAM
    FORUMDA TTNET AJANI ÇOK AYRICA DİĞER SAYFALARI OKUMAYIP LÜTFEN KONUYU DALLANDIRIP BUDAKLANDIRMAYIN ÇÖZÜM BULMAMANIZ MÜMKÜN DEĞİL
     AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)

sırf şu adil kullanım kotasını aşmak için hipernete geçtim ve airties 5650 modem siparişi verdim hemde dışardan alınma bittorent destekleyen türden bakalım nasıl olacak

• tplink modem için işe yarayan mtu değerleri nedir acaba?Daha önce çalışan mtu değerleri 1-2 aydır hiç işe yaramıyor bende.
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    Torrent için MSS: 100, MTU: 140 değerlerini deneyin bi'.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 19 Eylül 2014; 1:30:13 >
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    maalesef buda işe yaramadı.daha önce bilindik mtu değerleri ile torrentte sıkıntı yokken,yaklaşık 2 aydır mtu olayını yemiyor.Modemi felanda güncellemedim ama çözemedim neden böyle olduğunu.Değerleri paylaştığınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReCKLeSS17

maalesef buda işe yaramadı.daha önce bilindik mtu değerleri ile torrentte sıkıntı yokken,yaklaşık 2 aydır mtu olayını yemiyor.Modemi felanda güncellemedim ama çözemedim neden böyle olduğunu.Değerleri paylaştığınız için teşekkürler.

Bazen işe yaramıyor,farklı bir şey indirmeyi deneyin,modeme reset atın,farklı değerler sürekli deneyin
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    Torrentte bu değerleri kullanıyorum ben ama @ThbrK'nin belirttiği gibi bazen ne yaparsanız yapın olmuyor, o zaman beklemekten başka çare yok.
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar eski çözümler artık pek işe yaramıyor ttnet artık yeni cihazlarda yeni sınırlama yöntemleri deniyor sanırım. AMA ŞU anki durumda sadece mtu yu değiştirerek geçici hız atrması sağlayabiliyorsunuz. 1492 varsayılan değer ama siz bunu 1400 yaparsanız 1.5 civarı bir indirme sonrasına kadar hızınız yüksek kalabiliyor. bunu bir 1492 bir 1400 yaparak devam edebiliyorsunuz. her değiştirmenizde aslında modem yeniden bağlantı sağlıyor adsl için bu sorun olmayacaksa ve ttnete yeterince gıcık olduysanız deneyebilirsiniz. hatta biraz programlama bilgisi ile bunu bir program yada scripte otomatik te yaptırabilirsiniz :))
  • Uydunette olmaz mı bu ?
  • Akk ye girdikten sonra, hızı normale dönen oldu mu bu ay?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:DONANIMHABER:.

Akk ye girdikten sonra, hızı normale dönen oldu mu bu ay?

Sabah indirmeye başladım bir dosyayı ve 8Mbps ile indirmeye başladı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:DONANIMHABER:.

Akk ye girdikten sonra, hızı normale dönen oldu mu bu ay?

aynen benimde hızlı iniyor
  • Paralel yapı her yerde. TTNET bile dayanamadı AKK'ya.
  • Deep Dream kullanıcısına yanıt
    hocam bir şey soracam bende 392 yazınca torrent hızlanıyor sadece ama senin ss de idm hızlanmış, idm yi nasıl hızlandırabilirim
  • Millet duyulursa tekrar devreye girer diye korkudan kulağının üstüne yatmış herhalde. Ben sormasam kimseden ses çıkmamış, ama bir problem olsa hemen koşarlar buraya. Benim hala akk siz çalışıyor, ama işin kötü tarafı hddlerde yer yok
  • IDM için farklı bir değer girmek gerekiyordu bende. IDM'de hızı artırmak torrente göre daha zor ama onu baştan söylemek gerek.

Şu anda hız düştü bende bu arada. Anlık bir yükselme oldu hızda herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 24 Eylül 2014; 17:19:04 >
  • nazara geldik hız düştü :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 24 Eylül 2014; 17:20:13 >
  • 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.