Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (275. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.379
Cevap
175
Favori
789.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

Bende sorunsuz olmasının nedeni DNS olabilir mi acaba? Arkadaşlar denedim olmuyor diyorlar hep. Ben windows üzerinden DNS falan vermiyorum, DNS ler bende modemin içine girili. Belki TT nin oto verdiği DNS ler ile MTU lar işe yaramıyor olabilir bakın. Ayrıca bazıları win8 de çok zor işe yarıyor hatta yaramıyor diyorlardı.

Bendeki detaylar şöyle;

Windows 7 64bit TR

DNS: 77.88.8.8
    77.88.8.1
    Modem: ZXHN-H168N

Bu arada DNS leri taa twiter kapandığında bulmuştum, öyle de gidiyor. İyimi kötümü bilmiyorum ama açılmayan sayfa olmadığı öle duruyor. Belki daha hızlı olanları bile olabilir.

Ttnetin modeme girdigi dns yi nasil degistirebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3-4 aydır rahatım akk den kurtuldum :) aylık 1.5-2TB down min. sömürmeye devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:DONANIMHABER:.

300, 472 ...

valla ben mtu yapıyorum ama hiç bi türlü olmuyo modem zyxel P-660HNU-F1 modem içi ayardan tam olarak nasıl yapılır söylersen çok iyi olur teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetatakan

quote:

300, 472 ...

valla ben mtu yapıyorum ama hiç bi türlü olmuyo modem zyxel P-660HNU-F1 modem içi ayardan tam olarak nasıl yapılır söylersen çok iyi olur teşekkürler..

Aynı modemi arkadaşım kullanıyor. Uzak bağlantı yapıp MTU 392 yapmıştım o da bilmiyordu hiç bu işleri ayarı değişince 2.6 MB ile down yapıyordu. Sende kullanabilirsin. Ayarın tam yerini hatırlamıyorum bilsem yazardım inan. Mutlaka her alana bak göreceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetatakan

quote:

300, 472 ...

Aynı modemi arkadaşım kullanıyor. Uzak bağlantı yapıp MTU 392 yapmıştım o da bilmiyordu hiç bu işleri ayarı değişince 2.6 MB ile down yapıyordu. Sende kullanabilirsin. Ayarın tam yerini hatırlamıyorum bilsem yazardım inan. Mutlaka her alana bak göreceksin.

mtu ayarının nerde olduğunu biliyom ama 392 vs vs vs ne yazdıysam olmadı bu mtu işi bence yalan oldu neyse iyi forumlar herkese...

• Arkadaslar dun gece sabaha kadar denemedigim mtu kalmadi belkide torrente ttnet birsey ekliyor hizi sinirliyor kendi modemimden vazgectim bana hiperneti destekleyen mtu calisan bir marka model soyleyin hemen alacagim cildirmak uzereyim bu adil kullanim yuzunden lutfen bana net bir sekilde su marka su urun mtu suda su deyin hemen almak istiyorum lutfen yardim

• boşuna masraf yapmayın
    burada derdini anlatanlardan ve kendi durumumdan anladığım ttnet artık bu işi halletti
  • quote:

Orijinalden alıntı: clamp

boşuna masraf yapmayın
    burada derdini anlatanlardan ve kendi durumumdan anladığım ttnet artık bu işi halletti

katılıyorum bencede çözdü ve artık bu konu kapansa çok iyi olur ve buraya yoğunlaşırsak sesimizi duyururuz artık yeter demenin zamanı geldi de geçiyor arkadaşlar

http://forum.donanimhaber.com/m_59926131/tm.htm
  • .:DONANIMHABER:. kullanıcısına yanıt
    public trackerlar genel olarak. seeder oranı yüksek olanlarda sorun olmuyor 2MB/s hızda alabiliyorum. IDM indirmelerinde sorun var. Dosyaları çekmeye çalıştığım server'lar da hızları yüksek serverlar genelde.
  • Bu model için bildiğiniz yöntem var mı?
     AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)
  • Mtu hala işe yarıyor en azından bende işe yarıyor. Modemim ZyXEL 660hn-f1z. Yardımcı olabilirim.
  • Benden kurtulmak mı istiyorsunuz?

• Üstüne alınma. Sen iyisin de çevren kötü. Senden nasıl kurtulabileceğimizi söyler misin? Bu kadar insanı uğraştırma yanlış yöntemlerle, söyle gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Üstüne alınma. Sen iyisin de çevren kötü. Senden nasıl kurtulabileceğimizi söyler misin? Bu kadar insanı uğraştırma yanlış yöntemlerle, söyle gitsin.

Benden kurtulamazsınız. BTK sağolsun.

• Dedik ya; çevren kötü işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clamp

boşuna masraf yapmayın

yeni sistem hala kırılmadımı mtu dan başka yol yok mu
  • Atarlanıyorsun ama 2 MTU değiştirince havası sönmüş balon gibi uçup gidiyorsun. Belki de sen bizden kurtulamıyorsundur :)
  • DATRON RTA-1030 modemde 1492 olan MTU değerini 1000 yaptım 2mbit lerde sürünen internetim 5mbit kadar yükseldi teşekkürler.

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)
  • Torrentte işe yarıyor bu MTU olayı da IDM'de işe yaramıyor nedense. Önceden saniyede 1 MB ile indirme yapıyordum IDM'de ama şimdi hız düşüyor hemen.
  • 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.