Şimdi Ara

Akit Sivas Katliamcılarının Serbest Bırakılmasını İstedi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Madımak canilerinin torunları oldukları için normal, beklenir bunlardan.
  • EmuMaster kullanıcısına yanıt
    Irtidadın cezası ölümdür bunu bilmiyorsun ve Müslümanı diye geçiniyor musun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emple kullanıcısına yanıt
    Allah'ın bu yönde bir kelam ettiğine şahit olmadım.Varsa kur'an'dan bir deliliniz buyrun gösterin bende yanıldığımı kabul edeyim.Zira üstteki arkadaşa gösterdiğim ayetlerde bunun aksi iddia ediliyor Allah tarafından yani ölüm cezası diye bir şey ortada yok.

Sahih hadis diye bir şeyler getirecekseniz hiç boşuna zahmet etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmuMaster -- 8 Nisan 2016; 19:32:19 >
  • EmuMaster kullanıcısına yanıt
    Ben demiyorum islam alimleri diyor.Onlardan fazla bilecek değilsin ya

• Bu satılıkları ciddiye alan var mı kim para versin kuduz köpek gibi onu savunur bunlar

Hangi islam alimleri diyor?Neye dayanarak diyorlar?Allah'ın sözünün üstüne söz mü diyorlar?Eğer öyleyse bunu hangi cürretle yapıyorlar?

Eğer islam alimleri haklıysa Allah kur'an'da yalan söylüyor.Eğer o alimleride yaratan Allah haklıysa ,o alimler yalan söylüyor.

İnsanoğlu hata yapabilen bir valıktır.Burada alimler ya bile bile yalan söylüyor, ya o yalan olan şeye kendilerini inandırmışlar, yada onların inandıkları islam adlı din ile benim inandığım islam, aynı din değil.Diğer bir seçenek tarihte eskiden de olsa benlik egolarına yenik düşüp insanları bazı siyasi ve dünyevi kaygılar yüzünden Allah'a ve peygambere iftira atarak, bunuda iyi niyetlerinden yaptıklarını sanarak şirk koşmuşlarki yapılan hata Allah'ın tek affetmeyeceği hatadır.Ne kadar ironik değilmi?Alim dediğimiz adam dahil olduğu dinin rabbiyle çelişiyor.

Kimin kimden fazla bildiği belli olmaz.Bilgiye eski günlerdeki insanların muvaffak olmasıyla bağdaşlaştıracak isek bu tez büyük oranda çürür , zira günümüzdeki bilim ve teknolojinin kat ettiği nokta bellidir.Çok acıdır ki çoğuda gavur dediğimiz adamlardan çıkmıştır.

Allah çalışan geliştiren araştıran adama nasip eder.İslam dinine inanıyor diye yan gelip yatana değil alim fanatikliği lider fanatikliği yapana nasip etmez.Sonuç ortadoğunun halide ortada.

Tavsiyem okuyun araştırın geliştirin, ister din,ister teknoloji,ister felsefe, ister bilim.Allah'ın dinini ilk önce kur'an'dan öğrenin sonraki islam diye iddia edilen şeylerin ne denli islamla alakasız olduğu görülecektir.

İyi akşamlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmuMaster -- 8 Nisan 2016; 19:51:16 >

• Risale i Nur - Mürtedin hayat hakkı yoktur

http://www.sorularlarisale.com/makale/21498/murted_nedir_islamda_cezasi_nedir_murtedin_oldurulmesi_din_ozgurlugu_ile_celismez_mi_isteyen_istedigi_dini_secemez_mi_risalede_bu_konuyla_ilgili_bilgi_var_mi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emple -- 8 Nisan 2016; 19:55:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Yani Allah , indirdiği kitabında böyle bir emir vermemiş iken kaldıki şu ayette 1 kere mürted olduktan sonra tekrar islama dönme şansı verilmiş iken ama 2. defa inkar edipte bu inkardan sonra inkarını artıran kişiyi Allah affetmeyeceğini söylüyor.Yani 2 kere dindende çıksa hakkında dünya için ölüm kararı yok.Bahsi geçen ayet buyrunuz ;

"İman edip sonra inkâr eden, sonra imân edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak ne de doğru yola eriştirecektir" (en-Nisa, 4/137).

Sünnet veya özellikle sahih hadis olduğu iddia edilen bu olay kur'an ile çelişiyor ise ne sünnetliği kalmıştır nede sahihliği kalmış demektir.Bu konularda daha dikkatli olalım.

İslam'da reform olmaz diye boğazını patlata patlata vaaz verenler Kur-an'ı kenara iterek 7 bin küsür hadis diyerek Buhari diye birinin peygamberin ölümünden 300 küsür sene sonra yazdığı el yazmalarından yeni bir din yarattı.
    Bu öyle bir sapkınlık ki kertenkeleyi bir vuruşta öldürürsen 100 sevap 2 vuruşta öldürürsen 200 sevap alıyormuşsun.
    Sünnilikte Müslümanlıktan çıkarsan kafanın kesilmesi gerekir şeytan artık meyhanede değil Sırat-ı Müstakim'de sakallı ve sarıklıların arasında oturuyor.
    Allah korusun bir gün yönetimi tamamiyle değiştirecek konuma gelirlerse o şirin görünenlerin hepsi Sünni dininin tüm saklı öğretilerini uygulamaya koyacaklar.

• mazlumu getirin bana

• isidin turkiye subesi. ne beklersin ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emple

Ben demiyorum islam alimleri diyor.Onlardan fazla bilecek değilsin ya

Kim İslam alimi? İslam alimi ne? Orada burada laf atanlar mı? Mısır pazarlayan bir tane hokkabaz var o mu?Atatürk'ün kurduğu ülkede kurucuya söven her şeyden bir haber ahmak ahmak konuşan o mu?

Yemişim böyle alimleri. Hz.Muhammed (S.a.v) bile savaşta bile olabildiğince az kişiye zarar verilmesini her şeyin ilk olarak doğru üslup ve dille çözülmesi gerektiğine önem vermişken 2-3 tane kendini bilmez onu öldürün,bunu öldürün deyince mi oluyor?

Suriyedeki teröristlerde böyle diyor.İslam öldürüyon diyor diye kafalarında bir kurgu var. Allah öyle bir şey isteseydi Hz.Muhammed'e sana inanmayan herkesi kes derdi.

Bu arada bu gazetede bu manşeti yazanların,sıradan insanları yakanları masum gösterenlerin Allah belasını versin.Sıradan diyorum bakın o otelde yanan insanlar terörist vb. kişiler değil.Normal,vatanına,milletine zararı olmayan işin gücünde sanatçı veya şarkıcı olup kendi halinde yaşayan insanlar.O suçlularında Allah belasını versin,o suçluları mazlum gösteren bu gazete ve çalışanlarınında.

Allah'ım sen büyüksün.Benim elimden sadece bu geliyor.Dün mübarek gündü sen o mübarek günün hatrına bizi bu dünyada bu tarz kötülüklerle dolmuş,insanlıktan nasibini alamamış canilerden kurtar.

Evet tahmin ettiğim gibi , şimdi bu risale i nur'da bahsedilen din hangisi?İslam olmadığı kesin.Eğer buradaki yazıları yazan adamın kastedilen dinin islam olduğu iddiası var ise yalan söylüyor.Üstteki mesajlarımda açıkladım.

Bu kitabı yazan kim ise iddia ettiği şeyin hesabını kıyamet (diriliş) günü vermeye hazır olsun diyorum.
  • Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Kaynak olarak risale i nur u almıştım izlediğim videolarda da çoğu alim ırtidadın cezası ölümdür diyor.Hatta ekleyeyim videoyu

• Din düşmanı diye diğer konuda bana saldıran arkadaşlar neden müslüman yandaşı olayım ?İstemiyorum kardeşim ben bu ülkenin Din ile yönetilmesini istemiyorum sayımız 5 milyonu geçmiş 20 milyon Alevisi sol görüşlü ılımlı müslümanları ile 25 milyon bağnazın bizi yönetmesini kazançlarımızı sömürüp onun istediği şekle girmeyi istemiyorum.
  • ANTİ BUG kullanıcısına yanıt
    Bu adamlar yüzünden islam dünyası bu durumdadır ne bilimde ne de diğer şeylerde ilerleyebildik.Özellikle spiritualizm ve hint mistizminin islam hurafesi versiyonu olan tasavvuf'umuz varki yani bunların yaptığı yıkımı nasıl düzelteceğiz bilemiyorum.

Sanırım cübbeli'den bahsetmişsiniz.Son vakalarından biriside peygamber gösteren terlik satıyordu.(130 tl)

Hocam bakın ne güzel demişsiniz peygamber öldükten seneler sonra (tam olarak kaç sene olduğunu unuttum ama 100 seneden fazla olduğu kesin) çıkmış sözler.Kur'an ile karşılaştırılsın inanan kişi tekrar bir vicdan muhasebesi yapsın bu sözlerin hangisi gerçek hangisi yalan.

Tarih boyunca göz göre göre insanlar korktukları şeyi yapmaya çalışıyorlar veya geleneksel olarak inandıkları şeyin tersini biz "bu şu sebepten dolayı yanlış çünkü delili şudur" dediğimizde ise ya Allah adına karar verip bizi dinden çıkmış sayıyorlar yada şok olup afallayıp kalıp kendiside araştırmaya başlıyor ne hurafeler keşfediyorlar.

Bu kur'an'ı arapça okumakta arapça bilmeden veya arap edebiyatına hakim olmadan faydasız.Açın mealleri okuyun , bir çevirene güvenmiyorsanız diğerini okuyun.Hiç birine güvenmiyorsanız gidin arapça öğrenin gerçek manasından okuyun.Eringeçlik yapılacak bir mesele değildir , 1 kere yaşama hakkımız var madem müslümanız diyoruz dahil olduğumuz şeyi tam anlamıyla bilmemiz gerekir.

En tav olduğum kesim ise , "kur'an'ı herkes anlayamaz" diyen kesim."E kardeş kaç kez kur'an okudunda veya neresini okudunda anlamadın?" dediğimizde ise 1 kere bile kur'an ayeti okumayan topu alimlere atmaları.

Adama sanki hiç okula gitmeden matematik , edebiyat, biyoloji , fizik, kimya , felsefe , yabancı dil soruyoruz.

• Şu manşeti okudukça sinirleniyorum konu silinsin.İnsanları diri diri yaktılar hâla mazlumlar (!) . Allah'ınızdan bulun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 12 Nisan 2016; 13:44:39 >
  •  Akit Sivas Katliamcılarının Serbest Bırakılmasını İstedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Al Swearengen kullanıcısına yanıt
    ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaudeville -- 12 Nisan 2016; 14:22:43 >
  • Al Swearengen kullanıcısına yanıt
    sığırda cesarete bak adam öldürmek istiyor saygı duyulmasını bekliyor 12 senede iyice havalandınız elbet askeriye güçlencek o zaman bu mağduriyetleri mumla arıycaksınız
  • gangsta5959 G kullanıcısına yanıt
    Vaudeville kullanıcısına yanıt
    İroni beyler sakin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lews Therin Telamon -- 12 Nisan 2016; 14:19:37 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.