Şimdi Ara

AKINCI hava aracı uzun uçuş testine devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AKINCI hava aracı uzun uçuş testine devam ediyor

Türkiye’nin en büyük insansız hava aracı olarak kabul edilen ve üçüncü prototipi ile testlerine devam eden AKINCI uzun uçuş testini sürdürüyor. Selçuk Bayraktar kalkıştan 24 saat sonra uçuşun son durumunu paylaştı. 

AKINCI İHA özellikleri

AKINCI İHA, Bayraktar TB2’ye göre daha uzun ve daha geniş yapıya sahip. Büyük boyutunun avantajıyla daha fazla mühimmat taşıyor ve daha yüksek irtifada uçabiliyor. Havada kalış süresi ise Bayraktar TB2’ye göre 3 saat daha kısa. Bayraktar TB’de bulunan otonom uçuş, otonom taksi, otonom park, rota takibi, çapraz yedekli YKİ sistemi gibi yazılımsal özelliklerin tamamına Akıncı’da da yer veriliyor.

Ayrıca Bkz.Sony, oyunları sizin yerinize oynayabilen bir yapay zekanın patentini aldı

20 metre kanat açıklığı ve 1350 kilogram faydalı tük taşıma kapasitesine sahip. 24 saat havada kalabiliyor ve 40 bin feet irtifaya ulaşabiliyor. 2 adet 750 HP veya 2 adet 450 HP turboprop motor konfigürasyonuyla uçuyor. 750 HP motorlar ile seyir hızı 130 knots, maksimum hızı 195 knots. 

Paylaşılan bilgilere göre AKINCI 24 saatten uzun bir süredir havada ve toplamda 6000Km mesafe kat etti. Gelibolu ve Babancık arasında sürekli bir daire çiziyor. Halen 550 litre yakıtı olduğu için muhtemelen bir o kadar daha havada kalabilecek. 

Daha önce de yüksek irtifa testlerini başarıyla tamamlayan AKINCI akıllı mühimmat taşımaya da başlamıştı.  Seri üretim için son versiyon hazırlıkları da devam eden AKINCI yıl içerisinde TSK’ya teslim edilecek. 

• Evet dün gece izlemiştim biraz hoş bir duygu, gecekonduda otururken güvercin beslerdim, onlar havada uçarken seyretmesi güzel oluyordu, imkânım olsa hala beslemek isterim. Onları büyütüp besleyip uçmalarını seyretmek. Tabi bunlar tam olarak öyle değil ama Selçuk beyin ne hissettiğini az çok anlıyorum. ALLAH yapanlardan razı olsun emeği geçen herkesten ALLAH a emanet olsunlar her daim.

DH YÖNETİMİ HAYIRDIR NİYE YORUMUMU SİLDİNİZ ?

Adam gibi yazdık , aktrollerin hep savunma sanayi haberlerinde görüyoruz dedik

Hiç uğramıyorlar bu troller ekonomi,adalet,eğitim, yolsuzluk!! konularına forumda , ne zorunuza gitti ??

Hee bide bunlar anca savunma sanayi konularında gezdiği için BELKİ duymamışlar diye bilgilendirme yaptık

Emine ablamız: PORSİYONLARI KÜÇÜLTÜN DEDİ
    Artık 3 kg Pirzola almak yerine 500 gr Pirzola alın dedim

Bunun aynısı hakaret içermeyen şekilde yazdım hayırdır ????
    Bizde aselsan’da cats yaptı ve entegre edildi ediliyor yeni iha’lara.

https://www.aselsan.com.tr/tr/cozumlerimiz/elektro-optik-sistemler/hava-platformu-elektro-optik-sistemleri/cats-common-aperture-targeting-system

https://www.savunmasanayist.com/selcuk-bayraktar-aselsan-cats-flir/

Konuyla ilgili olarak Selçuk Bayraktar tarafından yapılan açıklamada, “Kameranın yerlisini ASELSAN yıllar önce yaptı. Gayet başarılı görüyor, işaretliyor, yurt içi hatta yurt dışına dahi ihraç edildi. Ambargo sanki yeniymiş gibi sevinenlere söylüyorum; Yine de Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz…” ifadelerine yer verildi.
  • Hayırlısı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Evet dün gece izlemiştim biraz hoş bir duygu, gecekonduda otururken güvercin beslerdim, onlar havada uçarken seyretmesi güzel oluyordu, imkânım olsa hala beslemek isterim. Onları büyütüp besleyip uçmalarını seyretmek. Tabi bunlar tam olarak öyle değil ama Selçuk beyin ne hissettiğini az çok anlıyorum. ALLAH yapanlardan razı olsun emeği geçen herkesten ALLAH a emanet olsunlar her daim.

• Umarım jet motorlu insansız savaş uçağı da yapmak nasip olur ülkemize.

• zamanla inşallah bir çok alanda böyle gelişmiş sistemlere ürünlere sahip olacağız.

• Muhalefet ölmüş ...!!!

• Darısı MİUS'un başına

AKINCI hava aracı uzun uçuş testine devam ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

Bu mesaj silindi.

NE kadar BOŞ bir yorum.

• Güzel drone imiş. En az işid in ürettikleri kadar var bunlar.

• PAUL WALKER kullanıcısına yanıt

kandirilip dusmana kaptirmasinlar da..

• Uçağın gözünü Kanada satmıyor artık bize nasıl görerek test yapacak anlamış değilim.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Harbiden boş yorum. Bölücü pkk'dan farkınız yok. Böldünüz zaten ülkeyi.

• Bizde aselsan’da cats yaptı ve entegre edildi ediliyor yeni iha’lara.

https://www.aselsan.com.tr/tr/cozumlerimiz/elektro-optik-sistemler/hava-platformu-elektro-optik-sistemleri/cats-common-aperture-targeting-system

https://www.savunmasanayist.com/selcuk-bayraktar-aselsan-cats-flir/

Konuyla ilgili olarak Selçuk Bayraktar tarafından yapılan açıklamada, “Kameranın yerlisini ASELSAN yıllar önce yaptı. Gayet başarılı görüyor, işaretliyor, yurt içi hatta yurt dışına dahi ihraç edildi. Ambargo sanki yeniymiş gibi sevinenlere söylüyorum; Yine de Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz…” ifadelerine yer verildi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• drsdkmc D kullanıcısına yanıt
    Bunlar dünyanın en iyi droneları desek yeridir zira abd’ninkiler 100 milyonlara satılıp saatlik uçuşu 15.000 dolara mal olurken bizimkiler bir kaç milyon dolara ve yüzlerce dolara mal oluyor uçuşu sonuçta gerektiğinde sürü şeklinde savaşa sokup tamamen sürü iha taktiğini uyguluyoruz.

• Bu konuda güzel gelişmeler yaşanıyor keşke bir çok mevzuda da daha geniş bir açıdan bu gözler ile bakılabilse.

• MMU ile zaman kaybetmemek gerektiğini düşünüyorum. Yerine turbofanlı , gelişmiş yapay zekâya sahip bir drone ordusu ile insan kaybı ve maliyetini çok daha ucuza kapatırdılar diye düşünüyorum.

• quote:

Bu mesaj silindi.

%27 olan kesim muhalefet değil yalnız artık, o devir bittiiiii :D

• CoreXXX kullanıcısına yanıt
    %27 akp oranı la. neden akpliler çatlasın ki?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.