Şimdi Ara

AKINCI-C TİHA yerli motor TEI-PD222 ile uçacak (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
2
Favori
3.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir numaranın 500 milyar dolar serveti var deniyor

Kaynak ?  

• venomboy_85 kullanıcısına yanıt

İşte kaynak "deniyor", diyenler.

Benim tek bildiğim 2011 yılında wikileaks'de 55 milyar doları olduğu ortaya çıkmıştı. Akıllı adam, kainat lideri, böyle parası varsa zaten değerlendirmiştir.

En son Trump Reis'e kainat lideri Reis'imiz kafa atınca, Trump çok konuşma mal varlığını açıklarım demişti, ahaber'de çıkmadı bu. Sonra bir anda herşey tatlıya bağlanmıştı.

Ben takdir ediyorum, ülke şahlandığı gibi, mal varlığı da şahlanmıştır. Bir hırka, bir yüzükten nerelere...Mal varlığı artmıştır derken, yani maddi olanı söylüyorum...

Nasıl bu ara maaşlar zamanında yatıyor mu?

Bunun gibi bir sürü haber mevcut, google ile onlarca çıkıyor. Yakın zamanda da açıklarım diye tehdit geldi. Bakalım Biden ile durumlar ne olacak, bu konuyu çok kirletmeyelim, zamanı gelince konusunu açarız.

https://www.google.com/url?q=https://www.tr724.com/ahmet-donmez-abd-zaten-erdoganin-malvarligini-tespit-etti/amp/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 25 Ocak 2021; 14:37:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevat Akşit Hocanın oğlu kendisi
    Hep müslümanlardan çıkıyor bilim insanı bu aralar
    Ahahaha hani islam geri bırakıyordu insanlığı yalan mıydı yoksa o laflar

• Akıncı'nın pd222 den dolayı motoru hafifleyecek, ama Aselsan üretimi cats kameradan dolayı sanki biraz ağırlaşacak gibi geliyor, gerçi aselsan cats'ı yeni sürümü için çalışıyor, ama ilk etapta kamera biraz ağırlık yapabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercuezel

Şu "insan" lara üstad diyecek kadar ne yaşadın? 28 şubat kini mi hâlâ

Alıntıları Göster

Yaşım 32, hocam, üstat, dostum, kardeşim gibi lafları çok kullanırım. Ne 28 Şubat'ı tanırım ne başka bir tarihi.

• Sismancocuk S kullanıcısına yanıt

Aktrol

arpası bol

nasılda kuduruyor

ama yazdıklarının hepsi boş hava civa şeyler

Ne güzelde kendini anlatmışsın  

• Aerospace kullanıcısına yanıt

Yani Trump Biden herkes biliyor ama başka kimse bilmiyor.

Nasıl bu ara maaşlar zamanında yatıyor mu?

Araya bu mesaj sıkışmış kanka. Kendinle karıştırmışsın beni.

Tekrar edelim;

Konu başlığı: AKINCI-C TİHA yerli motor TEI-PD222 ile uçacak

Peki konumuz: Hazımsızlara, kuduranlara cevaplar-kapaklar  

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga_yakup

Yaşım 32, hocam, üstat, dostum, kardeşim gibi lafları çok kullanırım. Ne 28 Şubat'ı tanırım ne başka bir tarihi.

Alıntıları Göster

Heykeltrasliktan bilim ve teknolojiye..

Şu saçmalığı yazana üstad demek kar-ı akıl değil gibi diye düşünüyorum

• quote:

Heykeltrasliktan bilim ve teknolojiye..

Şu saçmalığı yazana üstad demek kar-ı akıl değil gibi diye düşünüyorum

Alıntıları Göster

Adam doğru söylemiş, neresi yanlış. Heykel, başörtüsü, gerici diye diye bir gram ilerleme mi kaydettiniz? Çağdaşlık, Muasır medeniyetler seviyesi diye diye Kültür, ahlak mı kaldı? Yozlastirmadiniz mi? Türkçe mi kaldı? Namaz kılanlara Arap kültürü dediniz, İçki içip şapka takanlara çağdaş... Alın şimdi Avrupalı oldunuz. Güle güle kullan. Yukarıdaki arkadaş doğru demiş. Yüzümüz öz Türkçeye döndü, kimseye benzemeden kendimiz olduk

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt

yakın tarihi iyi öğrenin.amerikan yardımı için ve bizi natoya almaları için 741 tane vatan evladını kore'de amerika için öldürttü.abd'ye incirlik üssünü verdi.daha yazacak çok şey var fakat benim vaktim yok.Arapça ezanı serbest bıraktı diye hemen islam kahramanı sanmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga_yakup

Adam doğru söylemiş, neresi yanlış. Heykel, başörtüsü, gerici diye diye bir gram ilerleme mi kaydettiniz? Çağdaşlık, Muasır medeniyetler seviyesi diye diye Kültür, ahlak mı kaldı? Yozlastirmadiniz mi? Türkçe mi kaldı? Namaz kılanlara Arap kültürü dediniz, İçki içip şapka takanlara çağdaş... Alın şimdi Avrupalı oldunuz. Güle güle kullan. Yukarıdaki arkadaş doğru demiş. Yüzümüz öz Türkçeye döndü, kimseye benzemeden kendimiz olduk

Alıntıları Göster

Öz be öz Türklerin zaten araplarla ve dinleri ile işi yoktu.

Dilersen kuteybe bin müslim kimdir, Türkleri kese kese nasıl Müslüman yapmış bakabilirsin.

Ahlak deyince ne algılıyorsun merak ediyorum? Evlenmeden erkekle kadının flörtü mü ahlaktan anladığın? İş ahlakı, siyasi ahlak vb acaba hayalini kurduğun araplarda daha mı iyi?

Araba alacak olsanız herkesten önce alman arabası seçersiniz, niye? İş ahlakları belli..

Arap ülkelerinden kaçanlar nereye atar, amerika Avrupa.. Bi sudilere, Lübnanlılara değil de nereye hep? Yozlaşmış, ahlaksız Laik ülkelere..

• AKP ile tek alakası, bu hükümetin savunma sanayi işine daha önce hiç olmadığı gibi destek vermesi oldu. Haklarında yapabileceğim tek olumlu yorum bu olur, öte yandan ülke battı, 80 yılda hiçbir şey yapmayanların, yaptıkları herşey satıldı, hazinemiz eksi 50 milyar dolarda...

Ülke kimsenin babasının malı değil, herşey geçici fakat yapılan bunca teknolojik silah, siha, helikopter vs, hepsinde halen Kemal Atatürk imzası görmek, nelerin aslında kalıcı olduğunu tokat gibi yüzümüze vuruyor.

Bu konularda kuduracak insanlar, pkklılar ve diğer düşman ülkeler ile, Atatürk imzasını gören yobazlar, işid destekçileridir. O aletleri yapan, gece gündüz demeden çalışan, vatansever mühendislerimizin, teknik elemanlarımızın, göz bebekleri o aletlere, K. Atatürk imzası atmaları...

Siha konusunda artık liderler arasındayız. Motor şöyle böyle çok da önemi yok, bir sonraki motor çok daha iyi olur. Siha motorunu çok büyütmeye gerek yok. Asıl olay milli muharip uçağın motoru ve t-625/t-629 ve atak-2 de kullanılacak helikopter motoru ile aktarma sistemi. İnşallah bunlar bitince ciddi anlamda çağ atlayacağız.

Bu konuları seven ve takip edenler zaten biliyordur ama Ayhan Tarakçı kardeşimizin çok başarılı videoları var.

Bir videosunu paylaşayım,

https://www.google.com/sorry/index?continue=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DkkxG93K3BXc&q=EgQuLZpEGIqMvoAGIhkA8aeDS4-MrZo1lgyhDqeXkbJsPHaWGVH2MgFy

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt

Çaba harcamadan kendi kendine olmasını beklemekle ilgisi yok konunun.

bir yatırım için fizibilite yapılır. Bütçesiydi,maliyetiydi,getirisiydi,amortismanıydı vs gözönüne alınıp,

yatırım kararı alınır ya da alınmaz.

ölü yatırım derken zaten bunu kastediyorum,taaa en başta fizibilitesi yapıldığında bunun kar etmesinin imkansız olacağını

görmüş olmalılar.buna rağmen yapmanın tek bir sebebi vardır,rant.

not: yatırımın fayda / zarar dengesinin istisnası kamu yararı olan yatırımdır, halkın çok büyük bir ihtiyacı giderilir, getirisi yoktur.

ama o yatırım yine yapılır.örnek iki kasaba arasındaki nehirin üstüne köprü yapımı gibi.

Çanakkale / YAvuz sultan ile bunlar

bile ranta çevrildi ya neyse

• Rant aşağı rant yukarı arkadaş başka bildiğiniz birşey yok. Kelime dağarcığınız ne kadar dar arkadaş sizin? Rant, hırsız, çaldı 100 senedir aynı terane.

Memleket için kim iyi işler yapmaya kalksa hırsız, çaldı, rant. Başka kelime yok 4. 5. kelime yok.

Adamlar Disneyland yapmış rant için mi yapmış?

Herşeyi de bilmeyin arkadaş ya.

Bir yatırım yaparsın sonu iyi olur, kötü olur.Ama sonunu beklersin en azından. Kafadan "olmaz bu iş" deyip pes etmezsin.

Sizin tayfa daha kafadan bu iş olmaz diye girişirse sonra kenara atarsa "bu olmamış" diye ne olmasını bekliyorsunuz siz?

Masraf yapılmış onu çıkarmayı düşüneceğine kenara atıp bu olmamış ya kalsın böyle çürüsün demenin mantığı nedir? İşletmecilik, yöneticilik burada belli olur işte. Sizinkilerin 100 değil 1000 sene de geçse beceremediği kısım bu. Siz bayrak ipi yapın, çeşme açın seçmenleriniz alkışlasın.

Ha bi de EkreM gibi yapılana çökün, o şimdi moda. "Ekrem İmamoğlunun yaptığı 3 icraat sayın?" diye reportajlar yapılıyor aralıklı. İnternette Tvlerde görüyoruz. Daha "şu, şu" diyen çıkmadı. Yok ki neyi saysın adam? Tek cevap "ama çalmıyor, iyi insan" Oldu canım. Damat arıyorduk kendimize zaten.Çalmıyormuş, iyi insanmış.

Bir de devamlı "çalıyor, hırsız." Kardeşim bu insanlar bu kadar yatırıma hizmete rağmen çaldıysa, hırsız ise o sizin çalmayanların şimdiye kadar topladığı vergiler nerede?

Bunun cevabını versin biri bana bırakın goygoyu.

• pars.42 kullanıcısına yanıt

"Bu adam melek" demedim. "Hain değil" dedim. Yanlışları da olacak, doğruları da.

Kore konusunda da yanlış doğru meselesi bakış açısına göre tartışılır. Askerimiz evet şehit oldu bu kötü ama Koreliler bize 70 yıldırm minnettar bu konuda ve her fırsatta eylemleri ile söylemleri ile bunu bize gösteriyorlar.

Marshall yardımları da İnönü zamanında imzalanıp Menderes zamanında devam etti. Bence asıl siz yakın tarihi iyi araştırın. Size tarih diye yutturulanı değil gerçek olanı. 

• quote:

Öz be öz Türklerin zaten araplarla ve dinleri ile işi yoktu.

Dilersen kuteybe bin müslim kimdir, Türkleri kese kese nasıl Müslüman yapmış bakabilirsin.

Ahlak deyince ne algılıyorsun merak ediyorum? Evlenmeden erkekle kadının flörtü mü ahlaktan anladığın? İş ahlakı, siyasi ahlak vb acaba hayalini kurduğun araplarda daha mı iyi?

Araba alacak olsanız herkesten önce alman arabası seçersiniz, niye? İş ahlakları belli..

Arap ülkelerinden kaçanlar nereye atar, amerika Avrupa.. Bi sudilere, Lübnanlılara değil de nereye hep? Yozlaşmış, ahlaksız Laik ülkelere..

Alıntıları Göster

Git neye inanıyorsan inan. Göktürkler dahi yarı müslüman kabul ediliyor. Kültürleri İslamiyet'e çok benziyordu. Araplar üstün millet olsa peygamber inmezdi :) Arap kültürü almak değil bir dinin istediği davranışları almak denir buna. O din de bütün insanlığa geldi. Asıl kültür yozlaşması, Yalnızca ilimi bilimi ile değil kültürü almak da gerekir diyenlerle bozuldu. Ahlak o saydıklarınin hepsidir. Kendinle çelişkiye düşme.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.