Şimdi Ara

Akilli olun arkadaslar.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
5.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Araba hala duruyor derken ? Ev yıkıldı mı ? Evde kazandırmıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su anda sifir arac bulanamadigı icin durum biraz farklı arac daha hizli kar sağlıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ev-araç fiyatları nasıl aynı abi? evler 1 milyona gidiyor. sıfır c sınıfı araçlar 350bin.

• Maaşlı çalışan birisiyim. Hayatımda hiçbir zaman bir ev alacak kadar kenarda param olmadı .

ancak 50 bin biriktirdiysem 50bin kredi çekip, 100 bin biriktirdiysem 100 bin kredi çekip , defalarca ev aldım. Çoğunun kredisi bitti , 10 sene çektiğim ilk kredinin bitmesine 1 yıl kaldı ancak kirası , kredi taksidinin 3 katı getirdiği için bana birkaç yıldan beri + yonde kazanc sağlıyor.

Bana hep dediler arsa alsaydın şimdi zengidin. Belki evet ancak arsanın kira getirisi olmadıgı için 10 yıl kredi çekilemediği için , yasam standardını dusurup birşey almaya değer bulmadıgım için arsa almadım.

Ev alırken her zaman , min fiyat, max kira, satarken değerli olması yonunde 3 kritesi sağlamasına baktım. her ev nerede olursa olsun o ev birisinin hayallerindeki evidr veya onun işine en yakın evdir. bu yuzden de kiracı problemi yaşamayacağım iş yerlerine yakın yerlerde ev aldım. memnun kaldım.

dandik mahalleden 3+1 alıp kirasını odeyemeyecek adama kiryaa vermektense, güzel sitede 1+1 aldım , 1+0 aldım. kiracım doktor dişhekimi vs oldu. bu yuzden kiracılardan da sorun yaşamadım.

En son araç fiyatları uçtugunda 2 mercedesi de satıp 2 ayrı ev daha aldım.

edindiğim tecrübeler bu şekilde. Yardımım olduysa ne mutlu.

• böyle bir ülkede (tımarhanede) ne ev ne araba. en iyi yatırım akıl sağlığını korumaktır.

• Efsanelerölmezunutmayın E kullanıcısına yanıt

ev yıkılmadı evi 2014 senesinde sattık galiba 70bin civarına gitmişti. şuan satılsa 200 250 arası eder tahminen

• canlee89 kullanıcısına yanıt

Kusura bakmayın da ev'i yatırım olarak düşünen kimseler hiç ama hiç ticaret bilmiyordur.

Ticareti bilip yapan zaten kirada oturur betona sermaye gömmez.

• şuan istanbulda ev fiyatları da uçmuş durumda bahsedilen rakamlara ev almak ne orta sınıfın ne beyaz yakalının harcı değil,geçti artık o işler

• fakiramaseksi kullanıcısına yanıt

Özetle ev gene daha fazla kazandırmış arabadan.

• ev daha kar li araba yatirimina gore..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Adam doğru söylemiş su akarken doldurmak lazım. Gençliğinde keyif peşinde koşup dikili ağaç bırakmayanları 80 yaşında darülacezede kafasına tasla vura vura yıkıyor hasta bakıcılar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    Vay be,

Demek ki rahmetli Ecevit sadece sola değil sizede zarar vermiş.

Bu arada bayramınız mübarek olsun, iyi bayramlar üstad.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2007-2018 arası alınan evler döviz bazında hala daha yerinde sayıyor, kira getirileri de anca dövizdeki enflasyonu karşılar.

Finans fin kökünden gelir, sonlanma-zamanlama demektir, doğru zamanda alırsan elmadan bile yatırım olur, yanlış zaman da alırsan apple hissesi alsan fayda etmez.

Esas olan ne aldığın değil ne zaman ve kaç liradan aldığındır.

• crssover C kullanıcısına yanıt

hocam dogru demıssınde suan yazlık bolgeden ev alıcak adamın altında zaten en kotu 1 mılyonluk arac vardır yanı onu satıyımda ev alıyım demeye gerek duymaz cunku evlerın fıyatı dedıgın gıbı ucuk, suan ortalama bır arabayı satıp ordan ev almak mumkun degıl hele hele yazlık felan

• En doğrusunu yapmışsın hocam. Herkes hesabı peşin alınmış konuta göre yapıyor ama ev kredi ile alınmalı. Yeterli sayıda eve ulaşılırsa nakit akışı ile yaşanabilir bile. İşin kötü tarafı kiralar evin fiyatına oranla çok düşük. Büyük sermaye gerekiyor yeterli nakit akışı için.

• fakiramaseksi kullanıcısına yanıt

aynı olayı peugeot da yaşadım. 2001 de alındı 2017 de aküsü değişti . eski arabalar kesinlikle ama kesinlikle daha kaliteliydi. şimdi hangi marka olursa olsun dökülüyor.

• cesur_0342 kullanıcısına yanıt

adamlar ayakları baş etmeye geldi. gittiklerinde yine herşey normaline döner .

• Konu sahibi iyi güzel yazmış ta oluşan balonu hiç yazmamış!

Kamu bankaları düşük konut ve araç faızleri vermeseydi, piyasada yaprak kımıldamıyordu, fiyatlar buralara mümkün değil gelmezdi. Önce, pandemide iş yapamayan galericilere 2020 de bi kıyak yapıldı, sonrada mayıs 2022 de mütayitlerin stokları erisin diye düşük faizli krediler kamudan pompalandı. Sonra zaten ipin ucu kaçtı, yiyecek te dahil herşey 3 kat arttı.

Eğer, banka sahibi değilseniz, araba fabrikanız yoksa, emlakçı değilseniz bu yüksek fiyatların kime ne faydası var, pahalıya satıp, pahalı alacaksınız, o da satabilirseniz, seçimler gelmiş dayanmış, bi de hükümet değişirse, dolar ve vergiler düşerse fiyatlar yarıya olması gereken düzeye düşer, balon patlar. B sınıfı araçlar 20.000 dolar, çok merkezi olmayan yaşlı dairelerr de 50- 75 bin dolar civarına düşer.

Edit; Şimdi bazıları diyecek ki yok artık!
    Nasrettin hocanın kazan hikayesini hatırlayın,komşusundan kazanı birinci alışında, geri verirken içine yavru bi kazan koyuyor, bu ne deyince, kazan doğurdu diyor. Kazanı ikinci alışında mal sahibi bi yavru daha alacak ya, heyecanla kazanı istiyor, hoca kazan öldü deyince bozuluyor. Ya hoca diyor, kazan canlı mı nasıl ölecek? Hoca cevabı yapıştırıyor, eeee doğurduğuna inandın, öldüğne niye inanmıyorsun:)

Dikkat edin sizin milyonluklar da ölmesin, sonra burda çok ağlanık konular açılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamivural -- 9 Temmuz 2022; 19:4:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.