Şimdi Ara

AKIL VE SIR ERMEYEN SORUNUM! [gürültü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi size elimden geldiğince tane tane anlatayım. mikrofonlu kulaklığımı ön panelden bağladım dün, ve bir sıkıntısı yoktu ta ki shadowplayden kaydedilmiş bir videomu izleyene kadar. shadowplay mik kaydı da yaptığı için sorunumla yüzleştim. fena şekilde mikrofonum gürültü kaydediyor. ancak ve ancak mikrofonu tokatladığım zaman çok derinden pıt pıt diye duyulabiliyor. onun dışında hiçbir şekilde ses almıyor bağırsan da üflesende... canım sıkıldı bu duruma kulaklıktan şüphelendim.

benim bi tane 4pinli telefon kulaklığını 1adet mik ve 1adet kulaklık jakına ayıran bir splitterım var. bunu kullanarak arkadaşımın telefon kulaklığını splitter aracılığıyla ön panelden bağladım. sorun yoktu ses kaydediyor ve ses alabiliyordum. kulaklıkta sorun olduğunu düşündüm. sonra benim kulaklığı alıp iki ayrı laptopta denedim ve sıkıntısız çalıştığını gördüm.

ayrıca kulaklığım arka paneldeki çıkışlarda da güzel çalışıyor.

şimdi ön panel bozuksa neden splitterla bağladığım kulaklıklar çalışıyor?
    demek ki ön panel sağlam?
    ön panel sağlamsa neden benim kulaklık düzgün çalışmıyor?
    kulaklığım bozuksa neden başka pclerde ve arka çıkışlarda düzgün çalışıyor?

arkadaşlar amerikan başkanı dahil herkesi devreye sokun! evet tarafından!
    steven hawking olsun tanıdığınız bilim adalarına da konuyu iletmenizi rica ediyorum.
    bu bence bilim kurgu filmi senaryolarınca bile açıklaması zor olacak bir durum.

aranızda benzeri bir sorun yaşayan oldu mu daha önce acaba?
    yarımlarınıza e yorumlarınıza muhtacım. lütfen beni yalnız komayın. bir yorumla da olsa katılın......

iyi forumlar herkese...

• arkadaşlar sorunun yazılımsal olabileceğini hiç düşünmeiştim. çünkü taktığım 3pinli bir mic. ve başka şey takınca çalışıyor yani. bu driver benim taktığım 3pine göre nasıl ayırt ediyor bu lanet kulaklığı? birini çalıştırırken diğerinde arızalı?

driverı sildim ve sorun kalmadı. herkese iyi forumlar arkadaşlar. başta dediğim gibi akıl ve sır ermiyor arkadaşlar....a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nayf -- 21 Şubat 2018; 15:10:11 >
  • anakartımın sitesinde iki ayrı driver var

https://www.msi.com/Motherboard/support/B350M-MORTAR-ARCTIC#down-driver&Win10%2064

biri nahimic audio diğeri hd audio.

sıfırdan nahimici yükledim aynısı tekrar etti, bu sefer silip hd audioyu sıfırdan yükledim o sorunsuz çalıştı. sanırım nahimic sürümü bilmeidğim birşey veya bozuk sürüm...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.