Şimdi Ara

Akaryakıt almıyoruz. facebook grubu yaklaşık 1750 kişi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
542
Cevap
2
Favori
27.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vallaha ben kontakta kapatırım arabayı yolun ortasına devirip yakarımda.Okula nasıl gitceğimi şaşırdım şehir ankara yahu dolmuşla gitsen olmuyor arabayla gitsen olmuyor biraz yakın olsa atlayıp bisikletime gidecem valla ama su sıralar otobüs dolmuş takılıyorum,bu fiyatla hiç benzin almam hele mecbur kalıp bilkent shell den litresi tam 3,75 ten aldım herkes şerefsiz olmuş
  • valla devlet politikasına akıl sır ermez

o bu değilde kaliteli sigara firmaları, satışlardan olumsuz etkilendiği için fiyatlarını geri çekiyolar...

acaba diyorum, millet uzun süre toplu taşımayı kullansa. akaryakıt satışları yarı yarıya düşse devlet bu sefer hangi politikayı izler
  • Ay sonuna kadar idare ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jagler_78

valla devlet politikasına akıl sır ermez

o bu değilde kaliteli sigara firmaları, satışlardan olumsuz etkilendiği için fiyatlarını geri çekiyolar...

acaba diyorum, millet uzun süre toplu taşımayı kullansa. akaryakıt satışları yarı yarıya düşse devlet bu sefer hangi politikayı izler

Sigara indiriminden dolayi maliye planladigi vergi gelirini elde edemeyecegi icin OTV'yi 45 kuru$ daha artirarak aldigi minimum miktari 3 TL'ye cikarmayi planliyor.

http://www.haber7.com/haber/20100108/Maliyeden-sigaraya-yeni-zam-hazirligi.php

• devlet bas bas bağırıyo, para harcama diye...
    içme, gezme diye...

en iyisi bi müddet bu sese kulak vermek lazım... (Allah muhafaza gelirsiz kalmasınlar bu sefer)
  • quote:

devlet bas bas bağırıyo, para harcama diye...
    içme, gezme diye...

en iyisi bi müddet bu sese kulak vermek lazım... (Allah muhafaza gelirsiz kalmasınlar bu sefer)

E ayni devlet "Alin verin, ekonomiye can verin" diye de bagriniyordu. Anlamadim ben ne i$.
  • ver Allah ver, bi onaa bi onaa
  • quote:

valla devlet politikasına akıl sır ermez

Bu sefer toplu taşımaya zam gelir hocam bi kılıfına uydururlar
  • Türkiye genelinde çok büyük bir organizasyon yapılmalı.3-5 günde toplanılan adamla hiçbir yere varılmaz.
  • Uzun süre benzin almamak çok iyi bir tepki olacaktır. Devlet hiç değilse "eşek gibi alacaklar hahaha" diyemesin. Kesinlikle destekliyorum, sözle değilde artık icraatla hakkmızı arayalım.
  • Devlet benzine düşman değil ama gelirlerinin ödenmeyen, vergilerin, kaçak çalınan elektirik su vs. alamadığı paraları bir yerlerden çıkarması gerekiyor bu da en kolay yoldan yani vergiyi minumum kaçıracak yerden akaryakıttan alıyor. Böylece vatandaşta düşünmüyor aman banane diyor araba nasılsa zengin işi bizi ilgilendirmez diyor daha bu ülkede her hangi bir muhalefet partisinin akaryakıt zamlarına itiraz ettiğini duydunuz mu ?
  • Sanırım 2000 senesiydi. Belçika'da birkaç çocuk tecavüz edilip öldürülmüştü. Yanlış hatırlamıyorsam 4 tane çocuk öldürülmüş ve bir tanesi şans eseri kurtulmuştu. Suçu işleyen adam yakalandı ve bir süre sonra kralla olan bazı garip bağlantılarından dolayı hapishaneden yine garip bir şekilde kaçtı. Tam bu olay olduğu sırada, Liege'den Brüksel'e gitmem gerekti. Genel olarak herkes gibi ben de trenle gitmeyi tercih ettim ama tren curcuna. Ağzına kadar dolu ve insanlar ayakta gidiyordu. Brüksel'e ulaştım ve Brüksel Centraal denilen şehir merkezine gittim. Tahminen 3 milyonun üzerinde Belçika'lı o gün orada toplanmıştı. Brüksel'in nüfusu 1 milyon ve Belçika'nın toplam nüfusu ise 10 milyon civarı ve orada, o cinayetleri protesto etmek için 3 milyon kişi toplanmıştı. Herhangi bir sivil toplum örgütünün öncülüğünde değil, herkes vatandaşlık görevi bilinciyle hareket etmiş ve oraya gitmişti. Sağcısı, solcusu, koyu hıristiyanı, Flaman'ı, Wallon'u... Hiçbiri diğeri ile sözleşip gelmemişti ya da başkalarının başlamasını beklememişti.

Bizde durum nedir?

Ben bugün çarşıya çıksam ve protestoya başlasam, çevreden geçen kadınlar bir süre bakar ve aralarında gülerek birşeyler konuşup yollarına devam ederler. Tam o sırada oradan geçmekte olan cebinde son model cep telefonu olan işsiz ve kısa yoldan nasıl zengin olurum hayali içindeki gençler gülerek laf atarlar. Esnaf ise, "Kardeşim git ileride yap ne yapıyorsan. Dükkanın önünü kapatma" diyerek çıkışır. Canı sıkılan bir başka grup işsiz ise beni önce PKK'lı, sonra komünist olarak niteleyip tartaklamaya başlar. Bu gören çevre esnafı da "Aha da gomunist var" diyerek eksik kalmaz ve birkaç tane de onlar geçirir. Görevi beni korumak olan polis gelir ve beni o insanların elinden kurtarır. Ama beni polisin elinden kimse kurtaramaz.

Benim başıma bunlar gelirken, bu forumda bu yazıları yazanların çoğu, protestosunu facebook'tan ileriye götürmez, toplu taşıma araçlarının kendi sınıflarına ait birer ulaşım aracı olmadığını ve onlarla ancak toplumun aşağı kesiminin yolculuk yapabileceğini düşünür, tek başına aracıyla yola çıkar ve başkalarının hayatından daha değerli olan aracıyla dünyanın en pahalı benzinini kullanarak bir noktadan başka bir noktaya tek başına gider. O noktaya gitmekle kalmaz, gittiği o noktadaki uygun bir kaldırıma da dünyanın en değerli varlığı olan arabasını park eder.

Eğer bu ülkede otomobil hala prestij, klas, hava atma gibi amaçlar için kullanılıyor ve diğer insanlar tarafından kabul görüyorsa, o benzinin fiyatı isterse 50 Lira olsun, insanlar yine biner ve daha çok biner. Gelen zamdan önce benzin ucuz değildi ve buna benzer birçok konu tartışıldı, ama insanlar da binmeye devam etti. Kimse üzerine alınmasın, ama kendimizi kendimizden saklamanın da bir anlamı olduğunu sanmıyorum.

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Sanırım 2000 senesiydi. Belçika'da birkaç çocuk tecavüz edilip öldürülmüştü. Yanlış hatırlamıyorsam 4 tane çocuk öldürülmüş ve bir tanesi şans eseri kurtulmuştu. Suçu işleyen adam yakalandı ve bir süre sonra kralla olan bazı garip bağlantılarından dolayı hapishaneden yine garip bir şekilde kaçtı. Tam bu olay olduğu sırada, Liege'den Brüksel'e gitmem gerekti. Genel olarak herkes gibi ben de trenle gitmeyi tercih ettim ama tren curcuna. Ağzına kadar dolu ve insanlar ayakta gidiyordu. Brüksel'e ulaştım ve Brüksel Centraal denilen şehir merkezine gittim. Tahminen 3 milyonun üzerinde Belçika'lı o gün orada toplanmıştı. Brüksel'in nüfusu 1 milyon ve Belçika'nın toplam nüfusu ise 10 milyon civarı ve orada, o cinayetleri protesto etmek için 3 milyon kişi toplanmıştı. Herhangi bir sivil toplum örgütünün öncülüğünde değil, herkes vatandaşlık görevi bilinciyle hareket etmiş ve oraya gitmişti. Sağcısı, solcusu, koyu hıristiyanı, Flaman'ı, Wallon'u... Hiçbiri diğeri ile sözleşip gelmemişti ya da başkalarının başlamasını beklememişti.

Bizde durum nedir?

Ben bugün çarşıya çıksam ve protestoya başlasam, çevreden geçen kadınlar bir süre bakar ve aralarında gülerek birşeyler konuşup yollarına devam ederler. Tam o sırada oradan geçmekte olan cebinde son model cep telefonu olan işsiz ve kısa yoldan nasıl zengin olurum hayali içindeki gençler gülerek laf atarlar. Esnaf ise, "Kardeşim git ileride yap ne yapıyorsan. Dükkanın önünü kapatma" diyerek çıkışır. Canı sıkılan bir başka grup işsiz ise beni önce PKK'lı, sonra komünist olarak niteleyip tartaklamaya başlar. Bu gören çevre esnafı da "Aha da gomunist var" diyerek eksik kalmaz ve birkaç tane de onlar geçirir. Görevi beni korumak olan polis gelir ve beni o insanların elinden kurtarır. Ama beni polisin elinden kimse kurtaramaz.

Benim başıma bunlar gelirken, bu forumda bu yazıları yazanların çoğu, protestosunu facebook'tan ileriye götürmez, toplu taşıma araçlarının kendi sınıflarına ait birer ulaşım aracı olmadığını ve onlarla ancak toplumun aşağı kesiminin yolculuk yapabileceğini düşünür, tek başına aracıyla yola çıkar ve başkalarının hayatından daha değerli olan aracıyla dünyanın en pahalı benzinini kullanarak bir noktadan başka bir noktaya tek başına gider. O noktaya gitmekle kalmaz, gittiği o noktadaki uygun bir kaldırıma da dünyanın en değerli varlığı olan arabasını park eder.

Eğer bu ülkede otomobil hala prestij, klas, hava atma gibi amaçlar için kullanılıyor ve diğer insanlar tarafından kabul görüyorsa, o benzinin fiyatı isterse 50 Lira olsun, insanlar yine biner ve daha çok biner. Gelen zamdan önce benzin ucuz değildi ve buna benzer birçok konu tartışıldı, ama insanlar da binmeye devam etti. Kimse üzerine alınmasın, ama kendimizi kendimizden saklamanın da bir anlamı olduğunu sanmıyorum.

Saygılar...
    hem katılıyorum hem katılmıyorum.

bu millet ki cumhuriyet elden gidiyor deyip yürüyüşlere katıldı bu millet ki terör yürüyüşü yaptı. bunuda yapamayacak durumda değil.

eğer matbaa işletmecisi bir arkdaş varsa el ilanları bastırıp araç kullanan arkadaşlara dağıtabiliriz mesela. burayı okuyan kişi sayısı az çok belli, facebooka giren girmeyen veya gruplarda bişeyleri aratıp aratmayanlar belli olduğundan insanımızın gözüne gözüne sokmalıyız bazı şeyleri.

el ilanı örneği:
    quote:

Bu Bir Reklam Değildir

Bugün ülkemizde kullanılan benzinin litre fiyatını biliyor musunuz?
    Peki bu benzin fiyatının yüksek olması sadece aracınızın deposunu doldurmak mı zannediyorsunuz?
    Bugün benzine gelen zam yarın bize yiyecek, giyecek vb. temel ihtiyaçlarında zammı olarak geri dönecektir.
    Uyuma Türkiye!

gibi birşey yapılabilir. masrafını ise imece olarak halledebiliriz bence.

• bu konu hakkında markalar bölümü biraz rahatsız edeceğim şimdiden özür dilerim.
  • Ben zaten zamlardan oncede 40 gunde bir Fulluyordum. Depoda 100 tl lik var onuda Subat sonuna kadar kullanmayi dusunuyorum.
  • Herkese selamlar..

Sahsim adina ben bu protestoya katilacagimi belirtmek isterim ve moral bozmak istemem ama millette moralde pek kalmadi , bu eylem ses duyurmak icin yeterli olmaz nedenleri :

1-neredeyse yollarda aktif olarak kullanilan 3 aracdan biri sirket araci ve ticari arac , malesef bu araclar benzin 10 lira da olsa kullanilacak vede yakit giderleri gider olarak vergide dusulecek , sirket araclarini kullanan sahislarin cogu nasilsa cebinden cikmamis benzini araclarini 3000 devirden asagi kullanmayarak tuketecek ve yakit alacaklar bu protesto gunleri .

2- toplu tasima araclari alacak yakit milletin ekmek kapisi.

3- ben nasilsa 50 liralik benzin aliyorum mantiginda olan o..z ler

4-maddi durumu iyi olanlar

5- bu protesto gunleri boyunca alacaklari yakiti protestoya katilacaklarin cogu o gunden bi gun once alacaklar ne olacak gene vergi verilecek s..e s..e

daha aklima bi dolu neden geliyo ama uzatip konuyu kirletmek istemiyorum ama sonucta istenilen ses coook ciliz cikacak hatta cikmayacak ..

Zam geldi akaryakita bi daha soylicem ama evimin karsisindaki AVM nin otopark kapasitesinin 4-5 misli kadari talep vardi gecen hafta ondan benzinin litresini 10 TL yapamayan hukumet ..... ...... dur , bosluklari siz doldurun

Saygilar...

• Bana kalırsa bu iş sadece benzin almamakla olmaz tepkimizi başka şekilde de dile getirmemiz lazım. Sesimizi duyurmadıktan sonra istersek hiç benzin almayalım ne olucak bu sefer benzin yine 3.30 lara düşürülecek 2 hafta sonra tekrar 3.65 seviyelerine gelicek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerinal

Bende artık toplu taşıma kullanıyorum. İşe git gel yaparken ayda 400 TL benzin yakılırmı yav. Hemde aracım 1.2 allah bin belasını versin bizi bu hale getirenlerin.

bakanın açıklaması beni şaşırtmadı bakın ne diyor Mehmet Şimşek;

''vergi açıgımız çok büyük o yüzden akaryakta zam yaptık'' yapmayıpta elin gavuruna muhtaçmı olalım!!

yani arkadaşlar bakan diyorki bu yolda herşey mübah halkı yolabildiğimiz kadar yolacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Sanırım 2000 senesiydi. Belçika'da birkaç çocuk tecavüz edilip öldürülmüştü. Yanlış hatırlamıyorsam 4 tane çocuk öldürülmüş ve bir tanesi şans eseri kurtulmuştu. Suçu işleyen adam yakalandı ve bir süre sonra kralla olan bazı garip bağlantılarından dolayı hapishaneden yine garip bir şekilde kaçtı. Tam bu olay olduğu sırada, Liege'den Brüksel'e gitmem gerekti. Genel olarak herkes gibi ben de trenle gitmeyi tercih ettim ama tren curcuna. Ağzına kadar dolu ve insanlar ayakta gidiyordu. Brüksel'e ulaştım ve Brüksel Centraal denilen şehir merkezine gittim. Tahminen 3 milyonun üzerinde Belçika'lı o gün orada toplanmıştı. Brüksel'in nüfusu 1 milyon ve Belçika'nın toplam nüfusu ise 10 milyon civarı ve orada, o cinayetleri protesto etmek için 3 milyon kişi toplanmıştı. Herhangi bir sivil toplum örgütünün öncülüğünde değil, herkes vatandaşlık görevi bilinciyle hareket etmiş ve oraya gitmişti. Sağcısı, solcusu, koyu hıristiyanı, Flaman'ı, Wallon'u... Hiçbiri diğeri ile sözleşip gelmemişti ya da başkalarının başlamasını beklememişti.

Bizde durum nedir?

Saygılar...

arkadaşım bizim ülkemizde demokrasi yokki bunu yapalım şimdi burada yazmıyayım bizim halkımız Haşa Allah a tapar gibi siyasi olarak taraf oldugu partiye tapar
    bak ben 2 gün önce zamlardan yakınırken yakın bi komşum dediki; '' Aman nolmuş zam koymuşlarsa canı sagolsun sonunda başımızda müslüman bi parti var '' dedi yani bizim böyle tepki koyacak halkımız yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Filozof_32 -- 9 Ocak 2010; 3:55:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

quote:

Orijinalden alıntı: CouragePapillon

http://www.netcarage.com/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1

taksiciler, kamyoncular da kan ağlıyormuş

Sitedeki tabloya bakar mısın yunanistan bile bizden 2 kat ucuza alıyor benzini nerdeyse.

Keşke benzin vergilerini sigara ve alkole yükleseler

ne sigara ne de alkol kullanıyosun sanırım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.