Şimdi Ara

AİRTİES VE ZTE modem MESH

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilen birisi ve tecrübe ile sabit bilgisi olan cevaplarsa memnun olacağım.

Ben oturduğum binada 1. kattan 3. kata Mesh veya Acces Point hangisi daha uygun, ikisi de aynı şey mi bilmiyorum kablosuz bağlantı yapmak istiyorum. (kablolu bir yolu varsa onu da yapabilirim.)

Bu forumda ve başka forumlarda anlatılan MESH uygulamasını birçok kez yaptım. Ana modem ZTE 135A üzerinde gerekli ayarları yaptım. (sabit kanal 11'i seçtim. kablosuz bağlantı yapacağım benim modemim Airties 5341'in MAC numarasını ana modem ZTE'ye girdim. WPA2 şifreleme yaptım. ) Benim modem Airties 5341 modem de yine ayarları yaptım ( sabit kanal 11'i seçtim. DHPC kapattım. IP numarasını 192/168.2.254 yaptım . ana modem ZTE 135A'nın IP'si 192.168.2.1 kaldı. WPA2 şifreleme seçtim. MESH ayarlarından AP bul dedim . Ana modemin MAC no'sunu buldu EKLE ve KAYDET dedim. ) Bunları yaptım ancak bir türlü bağlanamıyorum....:((((

Hata nerde yapıyorum anlamadım. aslında zor birşey de değil. Aklımdaki sorular/takılanlar şunlar;
    1- Modem uyumsuzluğu olabilir mi?
    2- Ayarlar bittikten sonra 3. kattaki dairemde bağlandığımda Airties 5341 için SINIRLI internet bağlantısı mesajı veriyor.
    3- ZTE modemin (ana modem) bağlantısını 1. katta bulunan komşunun PC'den ayarı yapıyorum. internetten gelen kabloyu ZTE 135A'ya takıyorum, ordan kablosuz bağlantı ile komşunun PC'ye girip arayüz ayarları yapıyorum.
    4- Airties 5341 yani benim 3. katta bulunan modemin bağlantısı ise benim PC'ye ethernet kablosu ile bağlıyorum, arayüz ayarları yapıyorum.
    5- Sonuç olarak yukaridaki MESH ayarlarını yapıyorum, ancak bağlantı SINIRLI diyor....

YARDIM BEKLİYORUM...

• şunu unuttum. AMAÇ ŞU. Ben normalde TP Link'in şu ürününü kullanıyorum PC'mden.http://www.teknosa.com/urunler/125430227/tp-link-tl-wn822n-300mbps-yuksek-kazancli-kablosuz#url.
    Ancak bu sadece PC'mde işe yarıyorum. Ben evdeki diğer ürünler Tablet, Android telefonlarım için kullanabileceğim bir bağlantı istiyorum, ancak Tablet ve Android için 1. katta bulunan ZTE modemin sinyali yetersiz kalıyor. Ben sinyal arttırıcı, köprüleme,erişim noktası , acces point denilen işlemi yapmak istiyorum.
  • Wpa ile wds olmaz wep sifre yapacaksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • connaught . peki WPE şifreleme her iki modem için de aynı şifre mi olacak ve yukarıda yaptığım uygulamalarda bir eksik ya da hata var mı ? Her iki modemi de birbirine yukarıda anlattığım şekilde tanıtmaya çalıştım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keremhan77

connaught . peki WPE şifreleme her iki modem için de aynı şifre mi olacak ve yukarıda yaptığım uygulamalarda bir eksik ya da hata var mı ? Her iki modemi de birbirine yukarıda anlattığım şekilde tanıtmaya çalıştım...

Zte modeme 64 veya 128 bitlik bir wep sifre ver ve kanali sabitle
    Airties dhpc ve firewalli kapat
    Her iki modem ayni wep sifreyi kullanacak
    Ayni ag adini kullanacak
    Ayni kanalda olacak ve mac adresleri birbirine tanitilacak
    Airtiesin birinci dns yi 192.168.2.1 ikinci dns yi 8.8.8.8 yap

• aynı çalışma grubunda
    aynı ip adres listesinde olsunlar
    eğer arada kablo kullanıyorsan kabloda veri kaybı olabilir. bunu kontrol et

www.fulltedarik.net
    www.netolsun.net
  • quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

connaught . peki WPE şifreleme her iki modem için de aynı şifre mi olacak ve yukarıda yaptığım uygulamalarda bir eksik ya da hata var mı ? Her iki modemi de birbirine yukarıda anlattığım şekilde tanıtmaya çalıştım...

Ayni ag adini kullanacak

Ben anladıklarımı yazıyorum.

1- Ben 64 WEP şifreleme ve kanal 11'i tercih ediyorum.
    2- Airties modemimde DHPC ve FireWall'i kapatacağım.
    3- ZTE'ye verdiğim Wep şifrenin aynısını Airties için de vercem.
    4- AYNI AĞ işini tam anlamadım. benim bildiğim SSID ayarları var. Ben dünki yaptığım MESH olayında 1. SSID olarak ZTE için ZTE_135A ismini tercih ettim (zaten otomatik geliyor) , 2. SSID olarakAIRTİES _RT206 ismini tercih ettim. Yani 2 tane ayrı SSID Kablosuz AĞ ismi seçtim. Anladığım kadarıyla ZTE modemden ZTE _135A ismini seçcem, Öyle mi?

5-ZTE modemde ben Erişim Noktaları ayarları diye bir seçenek var ordan ayarlıyorum. Airties için de Kablosuz Ağlar Mesh ayarlarından.

6- DNS ayarlarında birinciyi anladım da ikinci dns ayarları nerden oluyor. şu 255.55.55 diye olan bir tane var o kutucuğa mı ?

• Çok şey istiyorum, ancak şu olayı bana resimli olarak anlatabilirseniz çok makbule geçecek...ZTE modem için nette bir anlatım yok, ancak Airties için var..sorun ZTE modemde...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

Ayni ag adini kullanacak

Ben anladıklarımı yazıyorum.

1- Ben 64 WEP şifreleme ve kanal 11'i tercih ediyorum.
    2- Airties modemimde DHPC ve FireWall'i kapatacağım.
    3- ZTE'ye verdiğim Wep şifrenin aynısını Airties için de vercem.
    4- AYNI AĞ işini tam anlamadım. benim bildiğim SSID ayarları var. Ben dünki yaptığım MESH olayında 1. SSID olarak ZTE için ZTE_135A ismini tercih ettim (zaten otomatik geliyor) , 2. SSID olarakAIRTİES _RT206 ismini tercih ettim. Yani 2 tane ayrı SSID Kablosuz AĞ ismi seçtim. Anladığım kadarıyla ZTE modemden ZTE _135A ismini seçcem, Öyle mi?

5-ZTE modemde ben Erişim Noktaları ayarları diye bir seçenek var ordan ayarlıyorum. Airties için de Kablosuz Ağlar Mesh ayarlarından.

6- DNS ayarlarında birinciyi anladım da ikinci dns ayarları nerden oluyor. şu 255.55.55 diye olan bir tane var o kutucuğa mı ?

Ana modemin ssid ne ise kopru olacak cihazin ssid de ayni olmak zorunda

Dns olayi kopru olan cihazin arayuzde olacak ag maskesi ile karistirmayin

• ...yardımlar için sağolun...ancak sorun benim ZTE modemden mesh yaparak benim dairedebulunan Airties modemden sinyal almaktı....o kadar uğraştım ancak ZTE (çin malı) arayüzü o kadar dandik ki yapamadım. baktım olmuyor elimde ikinci bir Airties 5341 modem vardı onu komşunun nete bağladım, mesh ayarlarını bu modemin arayüzünden yaptım, benim modem zaten Airties RT idi ..ikisinin de arayüzü kolay olduğu için uğraşmadım....

(tavsiye/öneri....sakın ZTE -çin malı- modem kulanmayın ve net bağlantısında Telekom veya başka birisi size bu modemi tavsiye ederse almayın derim.)
  • ,,,yukarda da belirttiğim gibi merkez Airties 5341 modemi ( en fazla 10 MPbs ) bende bulunan Arties RT modem ile mesh yaptım ve sorunsuz olarak evimde nete giriyordum, ancak bu sefer merkez modemin bulunduğu Airties 5341 modem olan komşuda internetin az çektiği , TİVibu ya giremediğini belirtiyor....

Merkez'deki ZTE modeme ( 24 Mpbs ve üstü destekliyor) dönmek zorundayız gibi, ancak daha önce ZTE modemin arayüzünden yaptığım ayarlara rağmen mesh ya da AC ayarlarını yapamadım, bir yolunu bulan varsa burdan resimli olarak yardımcı olursa ii olur....

(Not: Airties modemde sorun yok, arayüz ayarlarını yapıyorum, ancak ZTE modemden ayarları yapmama rağmen yapamadım. MESH diye bir ayar yeri yok ZTE'de, sadece MAC filitreleme var, ondan da her iki modemin MAc numaralarını giriyorum, ancak olmuyor)
  • quote:

,,,yukarda da belirttiğim gibi merkez Airties 5341 modemi ( en fazla 10 MPbs ) bende bulunan Arties RT modem ile mesh yaptım ve sorunsuz olarak evimde nete giriyordum, ancak bu sefer merkez modemin bulunduğu Airties 5341 modem olan komşuda internetin az çektiği , TİVibu ya giremediğini belirtiyor....

Merkez'deki ZTE modeme ( 24 Mpbs ve üstü destekliyor) dönmek zorundayız gibi, ancak daha önce ZTE modemin arayüzünden yaptığım ayarlara rağmen mesh ya da AC ayarlarını yapamadım, bir yolunu bulan varsa burdan resimli olarak yardımcı olursa ii olur....

(Not: Airties modemde sorun yok, arayüz ayarlarını yapıyorum, ancak ZTE modemden ayarları yapmama rağmen yapamadım. MESH diye bir ayar yeri yok ZTE'de, sadece MAC filitreleme var, ondan da her iki modemin MAc numaralarını giriyorum, ancak olmuyor)

Bir kac modelin arayuzunu gormustum bildigin tp link yazilimi
    Zte nin kablosuz menusu altinda wds varsa vardir yoksa ya universal repetaer yapan bir cihaz almaniz gerek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.