Şimdi Ara

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.133
Cevap
26
Favori
113.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇöÇan kullanıcısına yanıt

Ttnet mi cihaz

• quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Şahane modemler var, sakın ha o paralar alınmasın zaten. Zamanında iyiydi, şimdi modası geçmiş bir ürün.

Şahane modem önerir misiniz? Broadcom lu ve bu cihazdan iyi? Sadece Bridge olarak çalışacak o yüzden WiFi router kapalı olacak

• teknoCat kullanıcısına yanıt

Ben keenetic extradsl kullanıyorum çok memnunum, tavsiye ederim. Daha önce 5760 ile mevcut altyapımda maksimum 35MB alıyordum şimdi 60-70MB arası hız alıyorum. Internet üzerinden cihaz yönetimi mevcut, işletim sistemi sürekli güncelleniyor vs.

• quote:

Ben keenetic extradsl kullanıyorum çok memnunum, tavsiye ederim. Daha önce 5760 ile mevcut altyapımda maksimum 35MB alıyordum şimdi 60-70MB arası hız alıyorum. Internet üzerinden cihaz yönetimi mevcut, işletim sistemi sürekli güncelleniyor vs.

Doğrusu snr değeri önemli 30 altı mı? Değeriniz kaç?

Düşük snr da broadcom yoksa sorun oluyor diyorlar oluyor da 24 benim ve mediatek sorunlu.

Evde değilim, SNR değerine bakamıyorum şu an ama 24 diye aklımda kalmış, yine de emin değilim. Başka bir değer de aklımda kalmış olabilir.

• quote:

Evde değilim, SNR değerine bakamıyorum şu an ama 24 diye aklımda kalmış, yine de emin değilim. Başka bir değer de aklımda kalmış olabilir.

Hmmmmmm

26,7 db imiş, baktım şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broodofqueen -- 17 Eylül 2021; 19:17:46 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

26,7 db imiş, baktım şimdi

Iyiymiş babayiğit

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Ttnet mi cihaz

Yok bana aitti ihtiyacı olana verdim modemi

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇöÇan

Yok bana aitti ihtiyacı olana verdim modemi

Alıntıları Göster

Peki babayiğit bu modemin vdsl ayarları nasıl yapılıyor? Var mı özel ayarı falan? Bridge modda kullancam dsl orda çözülecek Router a gidecek

• quote:

Orijinalden alıntı: hugo_ramirez

Valla olumsuz yorumlara katılmıyorum arkadaşlar. Güncel yazılım yok, Wifi açığı var vs. vs. bahsetmiş durmuşsunuz da yeni cihazlarda sanki hiç açık yok, sanki firmware’lar habire güncelleniyormuş güvenlik tavanmış gibi konuşmuşsunuz.

Teknolojide ne değişti bizim ülkede de cihaz geri kaldı onu da anlamdım, ipv6 dan bahsetmiş birisi, ülkede ipv6 ya geçildi de benim haberim mi yok?

Wifi protokolünde şeyi kabul ederim işte b/g/ac sonrası evet desteği yok. Hanginizin evinde en yeni teknoloji wifi aletleri var?

Valla ben de Sony AF9 televizyon var 2,4ghz - 5gz destekli bununla 5ghz bandından Kodi üzerinde dün baktım 1700 tane toplamda dizi ve film izlemişiz. Modem hol de duruyor TV’ye yakın değil filmler bir defa takılmadı.

Soba gibi ısınıyor? Valla benim modem 24 saat açık, günlük restart yapıyorum her sabah uyanınca yeni ip aldırıyorum yani, ısınma sıfır. Ben de bunu birinden ikinci el aldım elimdeki 5650 ‘yi de sattım alet bana neredeyse bedavaya mal oldu.

Yani taş bu alet, hiç bir modem sizi bu kadar mutlu etmez. İstenilen paraları hakediyor.

Bu arada ben aslında satın alırken bunu hat çıkışı olarak kullanıp - Ubiquiti Amplifi Allien routerdan dağıtacaktım neti eve. Ama baktım milyarlar gidiyor, şu an için vazgeçtim modem tek başına nefis derecede iyi.

Bu arada modeme bağlı olan aletler, 3 tane iPhone, 1 tane iPad, Sony AF9 televizyon arada da laptopı açıyoruz.
    Bağlantı hızım; 24mBit tabi telekomun dibindeyim ben onu da hesaba katmak lazım, direk eve hat çekmişler gibi hızı.

Hata raporu yok kernelde veriyor ama crc hatası yok. Kernel yazılım eski olduğundadır ama yeni firmware bile olsa kernel de hata yazmayan modem kullanmadım ben.

Temiz bulanlara net tavsiyemdir satın almaları. Güvenlik / firmware gibi takıntılarda ileri seviyedeyseniz mikrotik router alın arkadaşlar modeme o kadar para verene kadar modemden al hattı wan dan bağla mikrotik’e güvenliğin ecdadını serersiniz o derece.https://mikrotik.com/

Şöyle de yapılabilir;

Black-box mini vdsl2 modem satın alın. Sonra Mikrotik hap ac3 veya Rb serisi router alın. Yani güvenlikten ve hızdan söz ediyorsak olması gerekenin aşmışı budur arkadaşlar. Öyle Asus ‘muş yok Tp link , Netgear falan dandik modemlerine para vermeyin boşa. Madem para var o zaman alınacak kombinasyon bunlar.

D dostum bu cihazı aldım Bridge olarak çalıştırdım

24 snr 100mb bağlantı var.

Router ağı yönetiyor ayrı cihaz

Dhcp kapalı airties ın

Ince ayarı var mı vdsl için? G.vector vs

• quote:

Orijinalden alıntı: hugo_ramirez

Bende de durum budur. Maaşallah diyelim. :)

Güzelmiş benim snr 24

149k max upload 59k max

Hızım 99 bin kbps upload 8000 küsür

Snr nasıl 50 olabilir ya. Bizim apartman kutuya fiber geliyor

100 mbiti dolu dolu alabileceği hatta 24mbit kullandığı için...

• quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

100 mbiti dolu dolu alabileceği hatta 24mbit kullandığı için...

Neyse geçtim ben bu modeme bakalım broadcom candır :)

Mediatek nooo

Ama tam 99 gelse iyiydi 90 93 nedir aga

Bizde mediatekte 94 alıyoruz. :) Normal yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 18 Eylül 2021; 16:42:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Bizde mediatekte 94 alıyoruz. :) Normal yani.

Aga be

Tanımlanan hiz profilinde bu hızları alıyor zaten herkes. Ortalama 92 94 mbit. 100 mbit teoride.

Bellek Frame kayıpları ile 92 94 mbit kadar gerçek hız alırsın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 7 yıllık bir konu onlarca sayfa yazı var hepsini okumadım elbette ama ilk sayfada bir üye Airties'ın müşteri desteğini gömmüş. Kendi başımdan geçen mevzu garanti belgesini kaybettiğim ve yıldırım düşmesi sonucu yandığı için garanti kapsamına dahi alınacağını ummadığım cihazı Mecidiyeköy'deki merkezine götürmüştüm Airties'ın, beklentim kaç lira ise yaptırmaktı.

Oradaki yetkili "garantiye gerek yok biz üstündeki barkodtan satılma tarihine ulaşıyoruz" dedi, benim cihazın işlemcisi mi, kartı mı yanmıştı (zaten apartmanda yanmayan pek bir şey kalmamıştı, garaj kapılarının motorları dahil) benim cihazı yenisi ile hiç sorgu sualsiz 5 dakikada değiştirdiler anlattığım olay 2007 senesi civarı, firmalar da değişiyor aynı insanlar gibi şimdi nasıldır bilemem.

Dün gece Philips modemim yanınca bu kez Airties almak istedim (Philips düşeş olduğu için bir yerden elime geçti aldım) fakat marketteki payı mı azalmış nedir hem az model vardı hem pahalı geldi, gerçi 2005-6 yıllarında da piyasanın biraz üstündeydi bu marka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 22 Eylül 2021; 17:11:46 >

• Arkdaşlar modeme telnet vs üzerinden girip Hergün sabah 6 da auto restart gibi bir komut verebiliyor muyuz?

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.