Şimdi Ara

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.134
Cevap
26
Favori
113.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yok açmadım sağlam hala yedek dursun belki ilerde lazım olur biri adaptörün resmini istemişti çekip buraya atarım dedim ama isteyen cevap verme zahmetinde bulunmayınca bende uğraşmadım mesajımda onu kastetmiştim yani
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    anladım hocam, bence de doğru karar yedekte modem olması. sizden rica etsem ayarlarınızı resetleyip sıfırlanmış ayarlar (config.bin) dosyasının yedeğini atabilir misiniz bana? şimdiden teşekkürler
  • ekardon E kullanıcısına yanıt
    o modemde var mıydı öyle dosya almak yaw bilmiyordum tamam bir ara takıp atarım
  • Arkadaşlar bendede airties 5760 model modemden var. Size bir sorum olacak.

Modem arayüzünde İnternet menüsü içinde 3G seçeneği var.

Bu 3G seçeneğine tıklayınca "Lütfen 3G dongle takınız.!" diye uyarı veriyor.

Bunu sormamın sebebi mobil hattımdaki sınırsız interneti modemin usb bölümüne bu wın dediğimiz cihaz aracılığı ile sim kartımı takıp. Modeme sabit ev interneti kablosu takmadan direk olarak gsm şebekesinden aldığı internet ile modemin bulunduğu evde internete pc ve telefonlardan bağlanabilirmiyiz ?

Eğer bağlanabilirsek menüde 3G yazdığı için sadece 3G hızın desteklediği max. hızdamı kullanabiliriz yoksa 4G yide desteklermi?
  • 6 yıldır kullanıyorum cihazı ilk kullanmaya başladığım zamanlar altyapımız adsl destekiyordu aradan 6 yıl geçti daha yeni vdsl kullanmaya başladım modemimle 50 mb türknet kullanıyorum 11ac ile 47.5 download - 7 upload alıyorum adsl bağlantıdan sonra şükürler olsun Cidden zamanında iyi ki almışım modemi 6 yıl geçmesine rağmen muazzam çalışıyor. Sadece biraz fazla ısınıyor gibi geliyor bana bir de artık modemi kapatıp açınca modem üstündeki led ışıkları biraz sönük yanıyor ve geç sabitleniyor. Onun dışında sıfır sıkıntı. İyi ki almışım bu cihazı ama artık piyasada yok sanırım bozulursa ne yapıcam bilmiyorum. Asus cihazlar çok problemli sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Modemler satıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 9 Eylül 2020; 14:50:13 >
  • merhabalar
    arkadaşlar bu modemi fiber modem olarak kullanamıyor muyuz?

yeni evime zte fiber modem kurdular ama kablosuz çekim gücü çok zayıf

eski modemim olan bu modeme fiber kurulum yapmak istiyorum. kabloları bağlı ama kurulum yapılamıyor

nasıl çözebilirim bunu...

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem

bu da ttnetin kurduğu fiber modem arayüzü

• Birkaç ay önce airtias 5760 aldım, çok memnunum maşallah diyeyim. Tek sıkıntısı duvara asma olayıydı onu da metal teknolojileri öğretmeni arkadaş halletti sağolsun, ben metalden raf gibi birşey istedim o daha kullanışlı birşey yaptı

Beyza renge boyayacagim elinde olan renge boyanmış sağolsun :)

• BenFero kullanıcısına yanıt

Amacı o zaten, hat kesintileri çok olan yerler için kesintisiz internet diye lanse ediliyordu bu 3G muhabbeti. USB cihaz 3G ise tabiki 3G hızını geçemez ama 4G ile ne olur denemek lazım. Sonuçta USB hızı yeterli 4.5 G hızları için.

Elinizde iki cihazda var bende deneyip burada paylaşırsanız evinde porteyok diye ADSL bağlatamayanlar için sınırsız internet paketleri ile güzel bir alternatif olur.

• Bu modemde ıpv6 desteği varmıdır varsa ayarlar nerde acaba?

• Airties 5760 dan şu modeme geçtim daha iyi performans alıyorum dediğiniz model var mıdır arkadaşlar yoksa airties e devam mı edelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: a manly man

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Kablolu da tüm modemler iyidir zaten. Başlığında bir sürü şikayet var. Sahibinden de 300 e satan bile var. Yazık o kadar para vermeyin. 5760 bundan çok daha iyidir.

• Ben de airties 5750 kullanıyorum yerine Asus ac55u alsam mı yoksa başka modem önerir misiniz ?

• Valla olumsuz yorumlara katılmıyorum arkadaşlar. Güncel yazılım yok, Wifi açığı var vs. vs. bahsetmiş durmuşsunuz da yeni cihazlarda sanki hiç açık yok, sanki firmware’lar habire güncelleniyormuş güvenlik tavanmış gibi konuşmuşsunuz.

Teknolojide ne değişti bizim ülkede de cihaz geri kaldı onu da anlamdım, ipv6 dan bahsetmiş birisi, ülkede ipv6 ya geçildi de benim haberim mi yok?

Wifi protokolünde şeyi kabul ederim işte b/g/ac sonrası evet desteği yok. Hanginizin evinde en yeni teknoloji wifi aletleri var?

Valla ben de Sony AF9 televizyon var 2,4ghz - 5gz destekli bununla 5ghz bandından Kodi üzerinde dün baktım 1700 tane toplamda dizi ve film izlemişiz. Modem hol de duruyor TV’ye yakın değil filmler bir defa takılmadı.

Soba gibi ısınıyor? Valla benim modem 24 saat açık, günlük restart yapıyorum her sabah uyanınca yeni ip aldırıyorum yani, ısınma sıfır. Ben de bunu birinden ikinci el aldım elimdeki 5650 ‘yi de sattım alet bana neredeyse bedavaya mal oldu.

Yani taş bu alet, hiç bir modem sizi bu kadar mutlu etmez. İstenilen paraları hakediyor.

Bu arada ben aslında satın alırken bunu hat çıkışı olarak kullanıp - Ubiquiti Amplifi Allien routerdan dağıtacaktım neti eve. Ama baktım milyarlar gidiyor, şu an için vazgeçtim modem tek başına nefis derecede iyi.

Bu arada modeme bağlı olan aletler, 3 tane iPhone, 1 tane iPad, Sony AF9 televizyon arada da laptopı açıyoruz.
    Bağlantı hızım; 24mBit tabi telekomun dibindeyim ben onu da hesaba katmak lazım, direk eve hat çekmişler gibi hızı.

Hata raporu yok kernelde veriyor ama crc hatası yok. Kernel yazılım eski olduğundadır ama yeni firmware bile olsa kernel de hata yazmayan modem kullanmadım ben.

Temiz bulanlara net tavsiyemdir satın almaları. Güvenlik / firmware gibi takıntılarda ileri seviyedeyseniz mikrotik router alın arkadaşlar modeme o kadar para verene kadar modemden al hattı wan dan bağla mikrotik’e güvenliğin ecdadını serersiniz o derece.https://mikrotik.com/

Şöyle de yapılabilir;

Black-box mini vdsl2 modem satın alın. Sonra Mikrotik hap ac3 veya Rb serisi router alın. Yani güvenlikten ve hızdan söz ediyorsak olması gerekenin aşmışı budur arkadaşlar. Öyle Asus ‘muş yok Tp link , Netgear falan dandik modemlerine para vermeyin boşa. Madem para var o zaman alınacak kombinasyon bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugo_ramirez -- 26 Aralık 2020; 15:19:6 >

• bu modemden şikayet eden ömründe ASUS DSL-N14 hiç kullanmamış demektir..

-Göya torrent özelliği var yazılımı tırt,birşekilde çalıştırdın çok yavaş indirme yapıyor.

-kafasına göre bağlı cihazları sistemden atıyor

-Wifi yoğun bölgedeysne cihaz kitlenip kalıyor, günde 2 kez reset atmak zorunda kalıyordum. Geçen sene 200 tl gibi para vermiştim.

Hayatımda aldığım en kötü modemlerden biriydi.

tamam şuan kullandığım zyxsel modemde pek iyi değil(beleşe geldi ) ama en azından bu salak modem gibi kitlenip kalmıyor

Zaten bu asus'un hiçbir ağ ürününü almayacaksın

Birde bu marka menzil genişletici var kıçı başı ayrı oynuyor. Asus fason mu ürettiriyor ne yapıyor bu ağ ürünlerini?

everest menzil genişletici bile tık demeden çalışırken bu ağdan düşüp duruyor.

öpüp başınıza koyun 5760'ı

dükkanda şuan bu takılı gık demeden işini yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 26 Aralık 2020; 15:3:11 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Hiç sorma hocam , iyice araştırmadan aldığım modemdi. Çok fena kaktırıldı bana.

Neyse sağlık olsun . Bundan sonra öyle bodoslama atlamamk lazım.

3312 var bende . Bir arkadaşım verdi işimi görüyor. Nadirde olsa bazen mobil telefonlarda anlık wifi gidip gelmesi oluyor. Asus denen garabet modeme göre öpüp başıma koyuyorum tabi.

Tek sıkıntısı Telnet ile SNR müdahale edemiyor oluşum.

Bulunduğum bölge nedeniyle vdsl hizmeti direk santralden bakır kablolar aracılığıyla veriliyor. 24mbit. snr değeri düşük olduğundan yağmurlu havalarda kopma yaşanıyor.

Telekomcu ekip "bir 15-20 gün idare et böyle, yeni saha dolabının olduğu kutudan hat çekelim" dedi.

işin garibi Zyxsel harici herhangi bir modem artık internete çıkamıyor "bakır altyapı vdsl hzimetinde böyle bir sorun var" dedi ekip.

neyse anlıyacağınız arap saçı gibi karışık durumun içerisindeyim. TİP 7 saha dolabından gelen kutu bağlantısı yapılırsa o zaman modem arayışına başlayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 27 Aralık 2020; 13:10:29 >

• hugo_ramirez kullanıcısına yanıt
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Valla onu telekomcu ekip söyler.

Bizim burası 20 bin nufuslu bir ilçe. Öyle olunca port sorunu olmuyor. Saha ekibiyle hasbel kadar hukukumuz var. Çok daha geniş bilgi veriyor bir abi. Allah var uğraşıyorda benim internet için.

İlçedeki tüm saha dolapları TİP 7 ile değişeceğini söyledi ama hangi vakti bulur bilinmez.

Bizim Sokak 150 metre

bunun doğu ucunda ben VDSL hizmetini bakır kablo üzerinden tee santralden alıyorum(santral yaklaşık 2 km uzaklıkta). Bağlantım ha keza mahalledeki dandik eski ,sürekli port hatası veren saha dolaplarından. Batı ucundaki 2 direkte yakın merkeze koydukları tip 7 saha dolabından bağlantı alıyor.

Eğer yaparsa güzellik işte bu direkten bana kablo çekecek.Bizim aslında altyapı sorunumuz yok. Nerdeyse her direkte şu kutudan var. Hatta zamanında 2 katlı evlerin duvarlarına bile şu kutudan yapıştırmışlar.

Bunun haricinde birde Adana genelinde adres güncellemesine gittiler. Adamın evinin yanında koca saha dolabı var "alt yapı yok" gözüküyor :). Belediye fen işlerine gidiyoruz yeni numara atanmış adresi alıp , bölge şefliğine gidip güncelleme yaptırıyoruz ancak öyle alt yapı durumunu öğrenebiliyoruz.

mesela benim evde 68mbit altyapı gözüküyor gel gelelim 24 mbit zor veriliyor. Ayın yarısında 3 mbit, diğer yarısında 24mbit kullanıyorum.

tam bir keşmekeş. Bu hengamede stabil bağlantıya ulaşsam IP tv ve modem alacağım .Bu nedenle bzide bekliyoruz. Sezonun yarısı gitti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 27 Aralık 2020; 18:16:34 >

• a manly man kullanıcısına yanıt

SNR yüksek olması iyiydi dimi. Geçen aradılar altyapı çalışması yapılmış 35 Mbps verebiliriz dediler ama zaten pahalı olduğu için geçmedim, 24 Mbps de sıkıntı yaşamıyorum, yetiniyoruz, Aralık ayında 450 GB download yapmışsınız :)

•  AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem

Bende de durum budur. Maaşallah diyelim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugo_ramirez -- 6 Ocak 2021; 14:59:13 >
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.