Şimdi Ara

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.133
Cevap
26
Favori
113.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son zamanlarda bende çok sorun yaşadım torrent istemcisiyle. Önceden uzun bir süre sorunsuz çalışmasına rağmen birden sorun göstermesi garip geldi.
  • cepcep34 kullanıcısına yanıt
    ben n11 den aldım sorunsuz oldu alışverişim. sadece kargo poşetine koymuştu patpatla sarmamış ama sıkıntı olmadı. herşey yolunda
  • redvelvet kullanıcısına yanıt
    sorununun çözümü modeme taktığın hdd'yi formatlamak veyahut bilgisayarına bağlayıp torrent klasörlerini silmek. en azından ben ulaşamadığım zaman o şekilde çözdüm sorunumu.
  • arkadaşlar bir sorum olucak,Kablolu 70 Mbit internetim.(Türknet)
    Şuan airties 5650 (ttnet değil) kullanıyorum ve bu modem kablosuz 811 a/g/n destekli.Masaüstü pc im diğer odada ac destekli wireless usb dongle ile kullanıyorum.arada sadece 1 duvar ve duruma göre hız 30-45 Mbit arası değişiyor.
    Şimdi ben airties 5760 alsam ac destekli hızda gözle görülür bir artış olur mu? 70 Mbit olmasa bile 60-65 leri görürmüyüm.
    eğer göremiceksem boşa para vermek istemiyorum.Tecrübe etmiş arkadaşlar var ise yardımcı olabilir mi?
  • @BJK@ kullanıcısına yanıt
    sanmıyorum ac wifi güçlü değil
  • 5760 ın ac hızı o kadar da kötü değil masaüstünde bcm4360 kartla 702mbps ile beraber telefonda xz premium da 500mbps küsür hız görüyorum ağ da dosya transferinde 1g yi de görüyor.o kadar dikkat etmedim ama fena değil
    ama N destekli en az 72mbps almanız lazım kanal ayarıyla felan oynarsanız ac usb de kablo ile açığa çıkartıp güncel sürücü bulursanız sorunu giderebilir siniz bence usb dongle ne model sizdeki daha düşük hız almanız başka bir sebepten olabilir
  • NuKe_MaNia N kullanıcısına yanıt
    hızını demiyoruz zaten mesafe arttıkça güçlü değil diyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

hızını demiyoruz zaten mesafe arttıkça güçlü değil diyoruz

ev içinde o kadar düşmüyor bende yan odadan kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

arkadaşlar bir sorum olucak,Kablolu 70 Mbit internetim.(Türknet)
    Şuan airties 5650 (ttnet değil) kullanıyorum ve bu modem kablosuz 811 a/g/n destekli.Masaüstü pc im diğer odada ac destekli wireless usb dongle ile kullanıyorum.arada sadece 1 duvar ve duruma göre hız 30-45 Mbit arası değişiyor.
    Şimdi ben airties 5760 alsam ac destekli hızda gözle görülür bir artış olur mu? 70 Mbit olmasa bile 60-65 leri görürmüyüm.
    eğer göremiceksem boşa para vermek istemiyorum.Tecrübe etmiş arkadaşlar var ise yardımcı olabilir mi?

Evet, görmeniz gerekir. 70'i görmeniz için de bir engel yok. 5760 da 5650 de var elimde. 5760, 5650'ye göre çok daha iyi çekiş gücüne sahip.

5 Ghz AC ile 866,7 Mbps hızda bağlanmanız gerekir (duvar ve mesafe olmadığını varsayarsak), onun da teoride %50 randımanı vardır. 430 mbps gibi bir hızla link sağlayabiliyor olmanız gerekir.

USB disk falan takıyorsanız Airties'dan uzak durun. USB girişleri mavi ama USB 3 değil 2 kullanıyorlar. Asus da aynısını yapıyor. Saçma sapan bir şey, milleti kandırmak üzere yapılan ucuz bir oyun.

• NuKe_MaNia N kullanıcısına yanıt
    Zyxel in 6605 1200 ac destekli usb wifi adaptörü hocam bendeki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • modem açılma hızı nasıl ?
  • selamlar airties 5760 modemi köprü modem olarak kullanmaktayım. çünkü süperonlinenin verdikleri modem huawai hg 253s ve modem arayüzündeki wan ayarlarında mevcut olan kullanıcı adı ve parolayı vermedikleri için 5760 ı köprü görevi yapmaktayım. söz konusu bundan dolayı bittorrent özelliğini kullanamamaktayım yani torrentler indirme yapmıyor. air5760'ı köprü yaptığım için mi indirme yapmıyor yoksa ayrı bir ayar mı yapmam mı gerekir yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs_alper

selamlar airties 5760 modemi köprü modem olarak kullanmaktayım. çünkü süperonlinenin verdikleri modem huawai hg 253s ve modem arayüzündeki wan ayarlarında mevcut olan kullanıcı adı ve parolayı vermedikleri için 5760 ı köprü görevi yapmaktayım. söz konusu bundan dolayı bittorrent özelliğini kullanamamaktayım yani torrentler indirme yapmıyor. air5760'ı köprü yaptığım için mi indirme yapmıyor yoksa ayrı bir ayar mı yapmam mı gerekir yardım ederseniz sevinirim.

253s uzerinden 5760 harici diger cihazlara internet dagitmadiginizi, internet dagitma isinin de 5760 tarafindan yapildigini varsayiyorum.

253s'in DMZ ayarlarina girip, 5760'i DMZ sunucusu olarak tanimlarsaniz hallolacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drainBamaged

quote:

selamlar airties 5760 modemi köprü modem olarak kullanmaktayım. çünkü süperonlinenin verdikleri modem huawai hg 253s ve modem arayüzündeki wan ayarlarında mevcut olan kullanıcı adı ve parolayı vermedikleri için 5760 ı köprü görevi yapmaktayım. söz konusu bundan dolayı bittorrent özelliğini kullanamamaktayım yani torrentler indirme yapmıyor. air5760'ı köprü yaptığım için mi indirme yapmıyor yoksa ayrı bir ayar mı yapmam mı gerekir yardım ederseniz sevinirim.

253s uzerinden 5760 harici diger cihazlara internet dagitmadiginizi, internet dagitma isinin de 5760 tarafindan yapildigini varsayiyorum.

253s'in DMZ ayarlarina girip, 5760'i DMZ sunucusu olarak tanimlarsaniz hallolacaktir.

dostum iki modemde internet aktif,çünkü ev büyük wifi diğer odalarda zayıflıyor. bana kalsa ana modem air5760 kullanıp huawai 253s'i Access Point olarak kullancam, ama malesef so wan ayarlarında mevcut olan kullanıcı adı ve parolayı vermedikleri için yapamıyorum.sanırım dediğiniz harici olmuyor sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drainBamaged

quote:

dostum iki modemde internet aktif,çünkü ev büyük wifi diğer odalarda zayıflıyor. bana kalsa ana modem air5760 kullanıp huawai 253s'i Access Point olarak kullancam, ama malesef so wan ayarlarında mevcut olan kullanıcı adı ve parolayı vermedikleri için yapamıyorum.sanırım dediğiniz harici olmuyor sanırım.

O halde torrent icin gerekli portlari 5760'a dogru yonlendirmeniz lazim. Torrent P2P sistemi oldugu icin sadece disari degil, iceri dogru da port acilmasi gerekiyor. DMZ yapip butun portlari 5760'a yonlendirirseniz sorun hallolurdu ama demek istediginizi anladim.

Iki seceneginiz var;

1. Ilgili portlarin ne oldugunu Google'dan falan bakip 5760'a dogru port forwarding acmaniz lazim.
    2. Buralarda bir yerde 253s basligi var, orada PPPoE parolasinin nasil alinacagi anlatiliyor. Denemediyseniz oraya bir bakmanizi oneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: NuKe_MaNia

5760 ın ac hızı o kadar da kötü değil masaüstünde bcm4360 kartla 702mbps ile beraber telefonda xz premium da 500mbps küsür hız görüyorum ağ da dosya transferinde 1g yi de görüyor.o kadar dikkat etmedim ama fena değil
    ama N destekli en az 72mbps almanız lazım kanal ayarıyla felan oynarsanız ac usb de kablo ile açığa çıkartıp güncel sürücü bulursanız sorunu giderebilir siniz bence usb dongle ne model sizdeki daha düşük hız almanız başka bir sebepten olabilir

zyxel in 8924 ac destekli modemini 2.el olarak aldım.sonuç mükemmel.kablo ile ne alıyorsam diğer oda da aynı hızı alıyorum wife ile.
    modemde 76 Mb tanımlı 71/72 Mb kablo ve ac wireless olarak alıyorum.sorun 5650 n destekli modemmiş.

• yardımın için çok teşekkür ederim dostum.modem ile ilgili işlerde çok zayıfım ama dediklerini yapmaya çalışcam. @drainBamaged
  • gs_alper kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
  • Arkadaşlar selamlar.
    air ties air 2410 v2 kullanıyorum.
    işletim sistemi win 10 64 bit.
    bilgisayarı kapatıp açtığımda air ties çalışmıyor.
    bilgisayar açıldığında tak çıkar yaptıktan sonra çalışıyor.
    her açılışta tak çıkar yapmak zorunda kalıyorum.
    internetten driver indirip kurulumda yaptım ama yine olmadı.
    Ne yapmam gerekir?
  • Kullanım amacım kesinlikle torrent özelliği. Birde adsl hattın kopma sorunların cok düşük olması. Bu bakımdan hangisini alayım.

ASUS DSL-N17U vs AirTies Air 5760

Karar veremedim bir türlü.

AirTies Air 5760 şuan hiç bir yerde satışı yok. Yıllardır kullandığım bir marka.

Asus da torrent özelliği olduğu için alabilirim. Kalitesini bilmiyorum.

Yardımcı olurmusunuz.?
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.