Şimdi Ara

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.134
Cevap
26
Favori
113.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Firmware update yap baktın yine olmuyor sıfırla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar 5760 modemi işyerimden evime internet aktarmak için köprü aktarıcı olarak kullanabilirmiyim.

kablosuz alıb, kablosus dağıtabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksi09

arkadaşlar 5760 modemi işyerimden evime internet aktarmak için köprü aktarıcı olarak kullanabilirmiyim.

kablosuz alıb, kablosus dağıtabilir mi

modemı router olarak kullanabılırsınız..
    wan gırısınden baglayıp
    gerekli ayarlarını yapıp, kullanırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 16 Haziran 2017; 0:16:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scrite

Firmware update yap baktın yine olmuyor sıfırla.

kablosus kanallar ayarları catısıyor olabılırmı ..
    5 ghz sınyalı kapayıp 2,4 deneyın..
    2,4 ghz de bırde kanal ayarlarını degıstırın belkı faydası olur..
    olmadı fırmware yenıleyın..
    olmadı baska telefon ıle deneyın -_-
    hıc olmuyorsa
    aırtıes e gonderın

benım 1,5 yıl once basıma soyle bişi gelmıstı..
    telefon her zaman ıcerde full cekerken yenı modem aldımdı 5760 1 hafta sonra sınyal duse duse 5 mt sonra kesıyordu modemın yanından yarım cekıyordu..her turlu ayarı yaptım modemdem olmadı dedım modem yenı ama arızalı herhalde aırtıese gonderdım ..modem gerıye geldı modemınızde sorun yok..
    sonra baska telefon ıle denedım sınyal full megerse bızım telefonun wıfı antenı bozulmus sınyal almayısı ondanmıs -_-
  • frantic2 kullanıcısına yanıt
    wan girişinden denedim oldu. fakat ben kablosus alıb, kablosus dağıtsın istiyorum. olur mu?

• frantic2 kullanıcısına yanıt
    Yanlış alıntı oldu galiba ben arkadaşa cevap vermiştim 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Torrent ile indirdiğim filmleri Lg tvde açtığımda filmler gözükmüyor. Sanki harddisk boş. Fakat bilgisayarda ağ üzerinden açtığımda filmler gözüküyor ve açılıyor. farklı tvler ile denedim hepsinde aynı. Bu neden kaynaklı olabilir ve nasıl çözebilirim? Her film seyredeceğimde hardiski söküp tvye bağlamaktan bıktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabos45

Torrent ile indirdiğim filmleri Lg tvde açtığımda filmler gözükmüyor. Sanki harddisk boş. Fakat bilgisayarda ağ üzerinden açtığımda filmler gözüküyor ve açılıyor. farklı tvler ile denedim hepsinde aynı. Bu neden kaynaklı olabilir ve nasıl çözebilirim? Her film seyredeceğimde hardiski söküp tvye bağlamaktan bıktım.

tv video formatını desteklemiyordur
  • Yok yok filmlerin isimleri listede çıkmıyor. Bir de her formattan film var. Farklı bir şey var ama ne?
  • Bu modemler cok isiniyor diyorlar boyle bir sikinti var mi? Yeni modem alacam tavsiye eder misiniz? Veya baska model mi onerirsiniz.

• mustafa1403 kullanıcısına yanıt
    3 yıldır kullanıyorum memnunum desem şimdi çok bilmişin biri yine yazıp çöp deyip sinirimi bozar en iyisi kendin karar ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

3 yıldır kullanıyorum memnunum desem şimdi çok bilmişin biri yine yazıp çöp deyip sinirimi bozar en iyisi kendin karar ver

Mitto sana uydum aldım çok memnunum çok teşekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nevrans kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle kullan
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Çok sağol canım arkadaşım

• Merhaba arkadaşlar. Ben de dünden beri test ediyorum modemi. Oldukça hoşuma gitti. yaptığım test sonuçlarına göre birkaç şey paylaşayım;

1. modemdeki iki usb girişi de tam usb 2.0 hızı veremiyor. iki port ta ayrı ayrı taktığım external hdd'de 15mb civarı okuma, 10mb civarı yazma sağlayabildi ağ üzerinden dosya paylaşırken. 30mb civarı vermeliydi tam usb 2 hızı olsaydı. PC'den paylaştığım dosyalarda sıkıntı yok, ethernet ile saniyede 90mb civarı paylaşım yapabiliyorum bilgisayarlar arası.

2. misafir ağı kurulumu basit değil diğer modemlerdeki gibi. ayrı ağ oluşturdum, ayrı dhcp sunucusu yarattım, bu sayede misafir ağına bağlı kişiler asıl ağım üzerindeki cihazlara erişemiyor. fakat modem üzerine bağlı usb cihazlarına erişebiliyorlar. onu kapatmanın yolunu bulamadım.

3. geceden beri değişik torrent sitelerini denedim private tracker olarak. sitelerimin yarısı kadarı destekliyor, diğer yarısı hiç başlamıyor istemci whitelist'te olmadığı için. şu vereceğim sitelerde sıkıntısız son hız indirme yapabildim(tabi paylaşan sayısı yüksek olan dosyalarda)

hd-torrents
    emp
    zamunda
    iptorrents
    tl
    filelist
    mtv (morethantv)
    red-pth
    apollo
    x264
    uhdclub
    bittürk
    turktorrent
    ..
    liste tabi ki bunlarla sınırlı değil, ben elimdeki kaliteli siteleri denedim.
    bu sitelerin tamamında torrent sıkıntısız çalışıyor. bunlardan biri ile indirme yapabilirsiniz hesabınız varsa.

yeni bulgularımı eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmasevmem -- 28 Temmuz 2017; 19:22:56 >

• Hocam benim anlamadığım bir şey var tp-link w9970 modem aldım salondan odama 2 duvar var yaklaşık 38 mbps lik hızı 1-3 mbps larda alıyorum(modem 300mbps çekim gücü). Burda anlamadığım 1600 mbps sadece 11ac için mi geçerli bu her laptop modeli vs destekliyor mu? 300 lira verip yine rezil olmak istemiyorum :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecik09

Hocam benim anlamadığım bir şey var tp-link w9970 modem aldım salondan odama 2 duvar var yaklaşık 38 mbps lik hızı 1-3 mbps larda alıyorum(modem 300mbps çekim gücü). Burda anlamadığım 1600 mbps sadece 11ac için mi geçerli bu her laptop modeli vs destekliyor mu? 300 lira verip yine rezil olmak istemiyorum :((

1300 sadece 11ac için 11n için ise 300
    1300+300=1600 pazarlama taktiği
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuKe_MaNia

quote:

Orijinalden alıntı: emrecik09

Hocam benim anlamadığım bir şey var tp-link w9970 modem aldım salondan odama 2 duvar var yaklaşık 38 mbps lik hızı 1-3 mbps larda alıyorum(modem 300mbps çekim gücü). Burda anlamadığım 1600 mbps sadece 11ac için mi geçerli bu her laptop modeli vs destekliyor mu? 300 lira verip yine rezil olmak istemiyorum :((

1300 sadece 11ac için 11n için ise 300
    1300+300=1600 pazarlama taktiği

Hocam benim için önemli olan gelen hızı aynı şekilde odalara yayabilmesi (tp-link w9970 modelde salondan odama dediğim gibi 38mbps hız 1-3 mbps lere düşüyor arada 2 duvar var) 1300mbps nerdeyse 4 katı birde tp link archer vr200 modem var ikisi arasında kaldım bir fikriniz var mı hocam?

• hem modemi aktif olarak kullanan hemde torrenti kullanıp sorunsuz kullanan var mı ?

1-2 arkadaş torrenti kullandıgım zaman modemde yavaşlık oluyor. internet problemleri oluşuyor demişti. bu olay dogru mu ? yoksa hiçbir problem çıkartmiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

hem modemi aktif olarak kullanan hemde torrenti kullanıp sorunsuz kullanan var mı ?

1-2 arkadaş torrenti kullandıgım zaman modemde yavaşlık oluyor. internet problemleri oluşuyor demişti. bu olay dogru mu ? yoksa hiçbir problem çıkartmiyor mu ?

hocam torrent açıksa tabi ki yavaşlar internet, modeme özgü değil bu. torrent tüm interneti sömürüyordur. kullanan kişiler torrente hız sınırı koyarsa rahat kullanırsınız. atıyorum 16mbit internet var, iki kişi torrente 600-700kb sınır koyarsa, 3. bir kişi rahat kullanır.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.