Şimdi Ara

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.133
Cevap
26
Favori
113.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5760 modemimi bugün hepsiburadadan aldım, hayırlısı ile yarında türknet vdsl 2 ile kullanmaya başlıyacağım, tek istediğim ping sorunları olmasın şuan kullandığım adslde pingim 10 stabil ve net de hiç bir kopma istemiyorum özellikle gün içi 10-18 arası işlerimin yoğun olduğu saatler. bölge alt yapım biraz sıkıntılı inşallah sorun yaşamam.
  • modemimi aldım arkadaşlar, wifi için hangi ghz yi kullanmak sağlık açısından daha az zararlı olur, ev için kullanıyorum
  • linksys xac1200 ile 5760 arasında kaldım. sizce .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5760'da kopma yaşayan var mı? Modem sorunsuz çalışırken arada bir oyundaki ping çoşuyor ve bağlantı kopuyor. Bir kaç dakika içinde geri geliyor fakat modeme reset atmazsam tekrarlıyor bunu. 2 haftada 3 defa başıma geldi bu olay.
  • Otomatik güncelleştirmeyi devre dışı bırakıp kaydetsem bile, sayfayı yenilediğim de kendiliğinden aktif oluyor. Bunu nasıl kapatacağız?
  • Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    ayarları Chrome de yapmayı dene ben böyle çözdüm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yk2548

ayarları Chrome de yapmayı dene ben böyle çözdüm..

Teşekkürler bakayım hemen.
    Edit: Hiç bir değişiklik olmadı aynı yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 29 Kasım 2016; 10:32:49 >
  • Sürekli crc hataları alıyorum ve bağlantım kopuyor. İnternet ayarlarını modem niye kendi yapıyor? Bazen stabil bir ayar yapıyor fakat reset atıldığı zaman tekrar stabil bağlantı mı arayacağım ben tek tek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

Sürekli crc hataları alıyorum ve bağlantım kopuyor. İnternet ayarlarını modem niye kendi yapıyor? Bazen stabil bir ayar yapıyor fakat reset atıldığı zaman tekrar stabil bağlantı mı arayacağım ben tek tek?

crc hatası hat kalitesinden yapar ev tesisatında yada size gelen hatta sorun olabilir
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Telefon direğinden eve gelen kablo hariç herşey yenilendi. Şuan değerler bu şekilde. İyi mi kötü mü bilmiyorum sebebi bu değerler mi onu da bilmiyorum.

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem
    değerler benimkine yakın aslında ama sürekli kopuyor demeniz ilginç kablosuz kullanıyorsanız bir de kablosuz ayarlarından kanalı değiştirin mesela benim kanal 11 de. olmadı splitteri değiştirin bazen o arıza yapınca kopma yapabilir olmadı arıza kaydı bırakın telekomdan baksınlar bendeki değerler alttaki gibi ama kopma olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 2 Aralık 2016; 8:4:30 >

Her zaman olmuyor aslında. Ara sıra oluyor. Her zaman CRC hatası da vermiyor fakat dediğim gibi ne olduğunu bilmediğim birşeyler oluyor bu kopmalar olduğu zaman. Mesela 1 hafta hiç bir sorun yoktu. Ama 1-2 gün boyunca devam etti sorun. Şimdi ne durumda bilmiyorum.

Splitter kullanmıyorum zaten. Direkten gelen kablo Cat5 kablo ile modeme kadar geliyor. Oradan da telefon kablosu ile modeme bağlanıyor. Telekomu arasam hızımı kesmekten başka birşey yapacaklarını zannetmiyorum.

Edit: Kablolu kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 2 Aralık 2016; 8:6:35 >
    yalnız spliter kullanmazsanız o yüzden de kopma olabilir bence araya takın faydası var onun gelen sinyali temiz şekilde modeme aktarıyor tahminim ondan da kopuyor olabilir hatta telefon bile cızırtılı olur ve çalınca neti koparabilir spliter yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 2 Aralık 2016; 8:14:19 >
    Telefon hattı var fakat telefon kullanmıyorum. Kabloyu direk modeme ulaştırdım. Evin telefon altyapısına gitmiyor yani.

Bağladım splitteri umarım düzelir.
    telefon bağlıysa ona da faydası var demek istedim kesin kopma ondandır diyemem ama takılı olması gerek. deneyin umarım ondandır da sorun düzelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Aralık 2016; 1:41:44 >
    öle bişi yok splitter taktım değerler dahada düşüyor :D
    Telefon kullanılmıyorsa değerleri ufak kayıp vererek hat değerlerini düşürür.

Yani telefon kullanılmıyorsa splitter gereksiz ve hat değerlerinde ufak da olsa kayıp yaratır.

Keşke bilmeden cevap vermeseydin hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scrite -- 2 Aralık 2016; 20:22:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scrite

Telefon kullanılmıyorsa değerleri ufak kayıp vererek hat değerlerini düşürür.

Yani telefon kullanılmıyorsa splitter gereksiz ve hat değerlerinde ufak da olsa kayıp yaratır.

Keşke bilmeden cevap vermeseydin hocam.

ben kesin biliyorum demedim yazımı iyi oku öyle cevap ver olabilir dedim ayrıca işe yaramasa ne diye üretilsin bu alet? bana illa tak diyen ttnet servis elemanları tabi onlara uyup takmıyorum bende ama bence faydası var sen çok biliyorsan arkadaşa yardım et bence bana laf sokacağınıza

• sence var bizce yok diye bişey yok düşürüyor ayrıca olabilir değil kesin konuşmuşsun "telefon olsun olmasın spliter gereklidir" işte ilerisi gerisiyok bu işin :D
    Laf çakmadım neyin lafını çakayım :)

Zaten olabilir değil kesin konuşmussun.

Birde cihaz işe yarıyor zaten onun işi hat kablosunu hem telefona hem modeme takabilme aparatı.

Ben diyorum telefon kullanılmıyorsa aparat ek olmaktan başka bir işe yaramaz ve ufak kayıp verir internet hattı.

Neyse öğrenmiş oldun hocam bilmiyordun öğrendin bunda kötü birşey yok.

İyi akşamlar :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.