Şimdi Ara

AİRBAG'li LS2 KASK ilk izlenim (foto)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
22.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lazer vertigo dragon ve LS2 FF 358 celtic arasında kalmıştım.

lazer başlarda daha cazip gelmişti açıkcası.fiyatının daha fazla oluşundan daha kaliteli olacağını düşündüm.
    netten fotolara baktığımda ls2 ye şans bile tanımadım,lazer cok houma gitmişti.
    daha sonra lazeri dükkanda elime ilk aldımğımda görsellik olarak pek tatmin etmedi ve iç kısmı eski kaskım olan GDR den cok daha kötüydü.
    daha sonra başka yerde ls2 yi buldum.nette bakarken beğenmediğim kaskı görünce bayıldım.

dışı cok göz alıcıydı ve iç kısmındaki malzemeye inanamadım.çenedeki kilit kalitesi olsun,iç astar olsun beklentimin cok üstünde.iç astarda cıkabiliyor bu arada.
    üstelik AİRBAG özelliğide var.çenenin iç kısmında pompa var.pompaladıkça yanaklara denk gelen yan pedler şişmeye başlıyor ve başınızı tam sarmış oluyor.
    yüksek hızlara titreşimi azaltmış olur ve sesi azaltmadada işe yarar.yada kask büyük gelirse bedeninize göre uymasını sağlar.

birde siyah vizör aldım.tadından yenmiyor artık.cok hoş görünüyor.ve içerden bakıldığında öyle sandığınız gibi simsiyah değil.hatta ilk taktığınızda bu mu siyah vizör bile diyebilirsiniz.ama dıştan acayip koyu.yani akşam vakti sorun cıkartmaz diye tahmın ediyorum.henüz deneme fırsatım olmadı.
    ama söküp takması cok cok kolay ve hızlı.

birde ayırt edici bir özelliğide burun kısmınım normalden yuksek olması.burnun tamamını sarıyor.jet uçak pilotların kullandığı tarzda yani.
    vizörün buğu yapması önler ama sanki nefes alıp vermeyi zorlaştırıyor gibi.o parça sökülüyor ztn,sorun değil oda.

genel olarak cok beğendim kaskı.güzelde bi kılıf çıkıyor yanında.kitapçığı,sticker vs

kask 1350gr yani hafif bi kask.ispanyol malı.
    piyasa fiyatı 175tl ama ben 145tl ye aldım.geliş fiyatınıda gördüm,cok az kar ediyorlar.siyah vizör 35tl netten sipariş ettim onu.
    ama kaskı aldığım yerde 25tl ye satılıyormuş meğer.
    fiyatın düşük oluşuna aldanmayın bence.sağlamlık ve malzeme kalitesi olarak pahalı olanları aratmıcak bence.
    nolan kaskıda inceledim,inanın anlamayan birine bi eline benim kaskı diğer eline nolan verseniz hangisini takacağını şaşırır.benim düşüncem tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozyy54 -- 20 Nisan 2011; 20:09:07 >

• güzel kasktır hayırlı olsun
    ayrıca sharp testinden 4 yıldız almıştır (ingiltere başbakanlığına bağlı bir kask test merkezidir)
    linki
    http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-ff358

fiyatına göre oldukça iyi yani

ekleme:

dostum ayrıca sana tavsiyem var kask kullanımı hakkında

üzerinde adın soyadın ve kan grubun yazan bir etiket yapıştır
    allah korusun herhangi bir kaza durumunda çok işe yarayacaktır o etiket

ayrıca
    bu kask ile herhangi bir darbe alırsan allah korusun bir kaza vs olursa direk imha et
    dışarıdan sağlam görünse bile koruyucu özelliğini kaybeder kasklar bir darbeden sonra

kötü bir örnek ama
    başka bir forumda bir arkadaş kaza yaptı geçen haftalarda
    daha öncede bir kaza yapmış
    ilk kazada kaskı son derece korumuş bir yaralanma falan yaşamamış yani
    ilk kazadan sonraki kaskın hali bu

ancak bu kaskı kullanmaya devam etmiş arkadaş
    ikinci kazasında bu kask direk ikiye yarılmış hiç bir koruyucu özelliği kalmamış
    arkadaş 3 hafta hastanede kaldı allahtan daha kötü bir şey olmadı yani

bu şeylere dikkat etmen senin için daha iyi olur yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aero1 -- 20 Nisan 2011; 21:25:58 >

• kaskın testini görünce içim rahatladı
    bu kadar ucuza bu kalıteyi almak guzel.cok pahalı olanlarla aynı sağlamlıkta.
    hatta iyi bildiğimiz kaskların bazılarından daha bile iyi.

isim ve kan grubu fikri guzelmiş.onu yapmayı düşünüyorum

verdiğin resim guzel bi örnek aslında,saol.
    inş, basımıza bısey gelmez tabıkı.ama bi kere hasar gordukten sonrada kullanmayı düşünmem ztn.
    guvenlikte ztn titizim ama resımdeki halede gelirse ztn motoruma yakışmaz, takamam

şaka bi yana güvenlik önceliğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozyy54 -- 21 Nisan 2011; 20:48:09 >

• Fiyatı iyiymiş güle güle kullan kaska verdiğin değer kafana verdiğin değerdir..
  • bugun kaskı deneme şansım oldu...
    titreşim gayet azdı,220km hızda denedim.tatmin edici sonuc.
    sese gelirsekte bugun epey bi ruzgarlıydı ona rağmen gayet iyidi.öne yatıncada hıc ses gelmiyordu.

uzun yol yaptığım yerlerde airbag ozelliğini kullandım.titreşimi azaltan unsur ztn bu.
    ama o burunluk kısmını cıkartmak zorunda kaldım.sehir içinde boğucu oluyor.yola cıkıncada parca yuzunden ruzgar gözüme direk geliyordu.o yuzden o parca olmadan daha iyi.

baskıcıya gittim ayrıca.ad-soyad kan grubunu yazan stickerlar yaptırdım,yapıştırdım.
    kask ztn ucuz ve 4 yıldız almış.nolan,shoei gibi markalarla aynı sağlamlıkta,daha ne olsun
  • İlk başta ls2 marka kaskı artçı için almıştım daha sonra kendim kullanmaya başladım. Şimdi yeni birtane daha almayı düşünüyorum. Dediğin gibi bu fiyata alınabilecek en sağlam ve konforlu kask markasıdır ls2.
  • @ozyy54

akşamları siyah vizör performansı nasıl test edebildin mi acaba
    karanlıkta görüşü çok engelliyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: aero1

@ozyy54

akşamları siyah vizör performansı nasıl test edebildin mi acaba
    karanlıkta görüşü çok engelliyor mu

tam anlamıyla gece karanlığında kullanmadım.ama bugun gunes gıtmeye yakın yani gölgeli gibiydi,o şekilde kullandım.

ama şöyle soleyım ilk mesajımdada belirtmiştim kaskı takınca dıstan gozuken o goruntuden eser yok.hatta ilk takınca şaşırdım.

hıc ısık almayan garajımda da taktım heryer gayet guzel gorunuyor..

takıp cıkartması ztn cok kolay ama yola gunduz cıkıp aksama kalınsa bıle sorun olmıcagını dusunuyorum.
    benım eskı kaskta acılıp kapanan gunes vizöru var ve sımdı kullandıgım ls2den cok daha koyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozyy54 -- 23 Nisan 2011; 1:24:14 >
  • bu modelin başka desenlileri varmı ?
    yine 4 yıldız almış ve aynı fiyat olanlardan
    baya hoşuma gitti alayım bari, zaten yeni kaska ihtiyacım vardı.
  • @Doobly
    nitro aikido yu da tavsiye ederim ayrıca
    sharp testinden 5 yıldız almış
    http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/nitro-aikido

ve şu anda çoğu yerde 200 liraya satılmakta pek desenli değil ama
  • FF 358 in 4 farklı modeli ve yaklaşık her birinin 4er farklı rengi var.

358.1 concept
    358.2 supra
    358.4 celtic (benim kask)
    358.5 sterling

katalog linkini veriyorum orda ls2 yi daha yakından inceleyebilirsin.

http://www.ls2helmets.es/web/catalog.php
  • konu acılalı baya olmus ama benım kaska sıyah vızor ararken rastladım:)) aynı kaskı kullanıyorum f/p olarak cok ıyı bır kask.yaz geldıgınden gunes cok rahatsız edıyor sıyah vızor almak ıstıyorum ama nette hep farklı modeller var celtıge rastlamadım chronoyla deltayla falan aynımı acaba? birde 1 uyarıda bulunmak ısterım kask hava yastıklı fakat herhangı bır uyarı bulunmuyor kaskta allah korusun kaza anında baygın olursanız zorlayarak cıkartmaya calısırlar bır not yazmakta fayda var aslında sırf bu yuzden hava yastıgını sehır ıcı kullanımlarda sısırmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desert_18

konu acılalı baya olmus ama benım kaska sıyah vızor ararken rastladım:)) aynı kaskı kullanıyorum f/p olarak cok ıyı bır kask.yaz geldıgınden gunes cok rahatsız edıyor sıyah vızor almak ıstıyorum ama nette hep farklı modeller var celtıge rastlamadım chronoyla deltayla falan aynımı acaba? birde 1 uyarıda bulunmak ısterım kask hava yastıklı fakat herhangı bır uyarı bulunmuyor kaskta allah korusun kaza anında baygın olursanız zorlayarak cıkartmaya calısırlar bır not yazmakta fayda var aslında sırf bu yuzden hava yastıgını sehır ıcı kullanımlarda sısırmıyorum.

feyizoğlu'da satılıyor siyah vizörü

http://www.feyizoglu.com/LS2-FF-358-Siyah-Vizor_46701.html#0

• airbag in açılmış hali nasıl oluyor ?
  • Çok alakasız oalcak ama ilk fotoğraftaki gibi maket motosikletleri nerelerde bulabilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

airbag in açılmış hali nasıl oluyor ?

anladığın manadaki airbag değil kaskta olan.yukardada belirttiğim gibi çenenin yakınlarında olan pompa sayesinde
    yan pedleri(yanak hizasına denk geliyor) şişiriyorsun.kafana tam oturmuş oluyor kask bu sayede
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chidori

Çok alakasız oalcak ama ilk fotoğraftaki gibi maket motosikletleri nerelerde bulabilirim ?

alışveriş merkezlerinde bulunan oyuncakcılardan bulabilirsin.toyz shop ,toys R us tarzı.

bi tek sağdaki hazır maket.diğerlerini yurt dışından sipariş ettim.tamamen demontaj şeklinde.

gözükmemesine rağmen içindeki motor bile parçalar halinde.gerçeğinin 1e1 aynısı.
    yapıştırma ,boyama vs. güzel bi uğraş aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozyy54

quote:

Orijinalden alıntı: Chidori

Çok alakasız oalcak ama ilk fotoğraftaki gibi maket motosikletleri nerelerde bulabilirim ?

alışveriş merkezlerinde bulunan oyuncakcılardan bulabilirsin.toyz shop ,toys R us tarzı.

bi tek sağdaki hazır maket.diğerlerini yurt dışından sipariş ettim.tamamen demontaj şeklinde.

gözükmemesine rağmen içindeki motor bile parçalar halinde.gerçeğinin 1e1 aynısı.
    yapıştırma ,boyama vs. güzel bi uğraş aslında

Teşekkür ederim.
  • bu kaskı bu fiyata alabileceğimiz bir online mağaza var mı?
  • kask güzele benziyor kafama yattı şimdi sıra almaya geldi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.