Şimdi Ara

AION İçin İdeal Bilgisayar Sistemi Nasıl Olmalı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pc den ziyade net hızı daha baskın bence grafikleri internet çözemiyor
  • Dişkine kayıtlı filmleri izlerken de takılıyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :) kardeşım ekran kartının çizdiği grafikler pc de nette sadece koordinatlar ve kodlar gidiyo geliyo yani sorun hard disk gibi görünüyor diecem 7200 fena değil bozuk olabılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzsoylu -- 8 Ağustos 2013; 10:44:34 >
  • oguzsoylu O kullanıcısına yanıt
    Problem çözüldü beyler teşekkür ederim, sadece işlemciyi değiştirmem yetti E7500 ün yerine Q9550 takınca siege de gram kasmadı Shift+F12 yapmadığım halde süperdi, bir işlemcinin bu kadar etkileyeceğini sanmazdım. Genelde ekran kartına bağlardım böyle sorunları.
  • Aion CPU bazlı grafikten ziyade aslında ne kadar iyi sistem yapsanda yinede problemli oyun. Normalde başka oyunda 120 fps alacağın sistemin vardır ancak bu oyunda 50-60
  • oyun gerçekten de çok sorunlu sürekli bir hata en iyi sistemi de yapsan gene aynı kasma olayı genelde net hızından kaynaklamıyor mu çok fazla online oyun oynadım böyle bir sıkıntı yaşamadım..
  • Hayırlı olsun kardeş yenisinin cash ghz mhz ne kadar paylaşırsan diğerleride faydalana bilir iyi forumlar diğer arkadaşlarda eğer pvp manyagıysa benim gibi sistemin ne kadar iyi olursa olsun 2. Ve 3. Seçenek hariç hepsini low a çeksinler fark büyük sistem ne kadar iyi olursa olsun. sistemin piyasanın en üs düzeyi sayılacak kadar bu hızlı gelişen teknojiye göre ama suların yansıması alevin ısıltısı armorların parıltısı sis ayak izini duvarların desenlerini önemsemediğimden low da kullanıyorum ve fark büyük çünkü oyun piyasadan hızlı gelişiyor şimdi 4.0 gelecek ve birçok arkadaş sisteminin yetersiz olduğunu görecek dilerim dolar düşer bizde rahatlarız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzsoylu -- 8 Ağustos 2013; 19:45:46 >
  • asusun yeni çıkartığı güzel bi pc var hazır ondanal işini görür yada leptop alacaksan msi al bende leptop olarak msi masaüstü olarak asus (kendim topladım) var
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazolum1001

Problem çözüldü beyler teşekkür ederim, sadece işlemciyi değiştirmem yetti E7500 ün yerine Q9550 takınca siege de gram kasmadı Shift+F12 yapmadığım halde süperdi, bir işlemcinin bu kadar etkileyeceğini sanmazdım. Genelde ekran kartına bağlardım böyle sorunları.

hocam ornegin tiamaranta siegede shift+f12 yapmadan kac fps civarı alıyorsunuz yazabilir misin. aynı ekran kartı ve ramı kullanıyoruz, benim islemcim i5 760 yani sizinkiden daha üst model bir islemci ama siegelerde kasıyor..
  • Lyzard kullanıcısına yanıt
    dikkat etmedim fps e eski işlemcime oranla çok çok iyi sadece, oyun hata verip oyundan atma olmuyor artık, kalabalıkta iki adımda bir ekran donarken şimdi o olay olmuyor kalabalık ortamlara ilk girişimde hafif bir donma oluyor sonra rahat geziyorum içerde, önceki haline göre memnunum.
  • Siege dahil hiç bir şekilde sistemim kasmamaktadır. FULL+FULL 1920*1080 Sunayaka keserken o kapışmaları biliyorsunuz + siegelerde dönüşüp içeri girdiğimde hiç kasmıyor.Çımbızla kıl çeker gibi avlıyorum generalleri :)

Sistemim şöyle:
    Aion 64Bit Client
    İşletim Sistemi: Wİn 7 Ultimate 64bit
    İşlemci: INTEL CORE I5 3570 SOKET 1155 3.4GHZ 6MB CACHE 22NM
    Ekran Kartı: ASUS GTX660 TI DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB 192BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1
    Ram: 8GB (2x4GB) Vengeance 1866MHz DDR3 CL9 Ram
    HDD:CORSAIR 128GB FORCE GS SERISI SATA 3.0 SSD (560MB OKUMA / 535MB YAZMA)
    HDD2:2TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM

Aion SSD üzerine kuruludur.Bu sistemle gram takılma yaşamadan oynuyorum.Sistemini yeni toplayacak arkadaşlar dikkate alabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eien -- 13 Ağustos 2013; 15:45:38 >
  • Şöyle bir laptop aldım, aion'da gram kasmıyor, siegelerde shift+f12'siz tıkır tıkır gidiyor diyen varsa benimle laptop'unun modelini paylaşabilir mi? Bende yakın zamanda yeni bir oyun laptop'u almayı düşünüyorum. İş içinde kullanacağım için masaüstü düşünmedim.
  • SSD takyivesi siegede bayağı fark ediyor.
  • SSD lerin yanına yaklaşılmıyor, taksitli felan alcaz sonunda heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eien

Siege dahil hiç bir şekilde sistemim kasmamaktadır. FULL+FULL 1920*1080 Sunayaka keserken o kapışmaları biliyorsunuz + siegelerde dönüşüp içeri girdiğimde hiç kasmıyor.Çımbızla kıl çeker gibi avlıyorum generalleri :)

Sistemim şöyle:
    Aion 64Bit Client
    İşletim Sistemi: Wİn 7 Ultimate 64bit
    İşlemci: INTEL CORE I5 3570 SOKET 1155 3.4GHZ 6MB CACHE 22NM
    Ekran Kartı: ASUS GTX660 TI DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB 192BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1
    Ram: 8GB (2x4GB) Vengeance 1866MHz DDR3 CL9 Ram
    HDD:CORSAIR 128GB FORCE GS SERISI SATA 3.0 SSD (560MB OKUMA / 535MB YAZMA)
    HDD2:2TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM

Aion SSD üzerine kuruludur.Bu sistemle gram takılma yaşamadan oynuyorum.Sistemini yeni toplayacak arkadaşlar dikkate alabilirler.

Hocam ne kadara patlar bu sistem kabaca :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hume1 -- 14 Ağustos 2013; 0:48:43 >

• hume1 H kullanıcısına yanıt
    Vatandan %30 indirim geldiğinde alman lazım tabi bazı parcalar %30 indirim dense dahi fiyatları aynı kalabiliyor.Bu sistemi 2200-2500 gibi alabilirsin.
  • Vatanin %50 indirimli hali bile piyasaya fark atiyo onun icin dikkatli olun derim insan piskolojisi indirim diyerek saldiriyo sanalmarket(gold) akakce oralara bakin derim benikide bu 5 ay once topladim ama ben low da oynuyorum 2.ve 3. siradaki haric yani hepsini max yapmanin anlami yok. suyun pariltisi,sis,ayak izi, gibi onemsiz seyler yavaslatiyor sistem ne olursa olsun. gelelim siage zamanlarina 200 kisinin attigi sikillerin alevini cartunu curtunu cizerken, goruntulerken donmalar normal bu oyunda .eger 40 kisiyle savas yapiyorsan tabi donmaz. adamin serveri kalabaliktir belki insanlara sisteminde sorun var piskolajisi yaratmasin kimse. low da denemeyen arkdaslara denemelerini tavsiye ederim.

Islemci:Intel® Core™ i7-3820 Processor (10M Cache, up to 3.80 GHz)
    Anakart:ASUS P9X79 PRO Intel X79 Soket 2011 DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    Ram:KINGSTON HyperX (KHX1600C9D3K2/8GX) 8 GB Dual KIT (2x4GB) DDR3-1600MHz Bellek
    EkranKarti:SAPPHIRE HD7950 GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
    SSD:Kingston SSDNow HyperX 3K 120GB 2.5" Sata3 SSD - SH103S3/120G
    HDD:SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    CpuCooler:THERMALTAKE CONTAC30
    Kasa:Cooler Master Elite RC-431 Plus 600W
    Dwr: ASUS DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
    Ekstra Fan: THERMALTAKE AF0030 120mm. AF0031 120mm. AF0032 120mm

• Yıllara meydan okuyan emektarım...

Quad Core Q9550 2.83ghz 4 çekirdek vatana ilk geldiği gün almıştım çok iyi hatırlarım 720tl gibi rakama satılıyordu.
    ASUS P5Q PRO zamanının en iyi anakartıydı hala tıkır tıkır saat gibi çalışıyor.
    Sparkle 8800GTS o zamanın en iyisiydi 512mb 256bit ama ilk arıza yapan ekran kartı oldu sistemde 3 yıl gibi sorunsuz çalıştı.
    ZOTAC GTX560 şu an sistemde bu kart çalışıyor.
    OCZ Reaper 4x2gb 1066mhz takılı
    Corsair CSSD 80GB ilk çıktığı zaman almıştım buda bayağı canımı acıtmıştı 450tl gibi hatırlıyorum ama bıkmıştım samsung'un 500gb lık HDD lerin arıza yapmasından garantiye gönder bekle gına gelmişti :D
    Thermaltake 1000W power sup takılı
    Zalman CNPS 9900MAX işlemcinin üzerinde görev yapıyor.
    Monitör INCA823 hatırlayanlar bilir piyasaya bomba gibi gelmişti bu monitör 0 ölü piksel garantili 2ms tepki süresiyle hala daha bunu kullanırım tık demedi tütütütü nazar değmez inşallah :)
    Thermaltake X kasa powersız sadece boş kasa 300tl gibi bişeydi hatırladığım

Bu bilgisayarı toplamadan önce kullandığım pc p4 3.0ghz işlemcili bişeydi hani şu kendini 2 çekirdek sanan sanal çekirdekli modeli :)

Bu pc ye tabi yıllar önce 4 bin tl üzeri masraf etmiştim ondan birkaç ay sonra 5800tl ye araba almıştım hala hatırlarım evdekiler arkadaşlar akrabalar bayağı dalga geçmişlerdi hadi arabaya binip gezebiliyosun işini görüyo bu bilgisayarın binecek yeri yok tekerleği yok araba kadar masraf ettin diye :)

Sözün kısası yılların emektar bilgisayarı şu an hala birçok oyunu sorunsuz takılmadan kasmadan bozarmadan ısınmadan resetlemeden full ayarlarda oynatabiliyor.
    PC yi ikinci el almayı düşünenler forumun bilgisayar parçaları bölümündende parçaları teğmin edip hesaplı bir bilgisayar toplayabilirler.
    Ki zannediyorum şuanki kulladığım sistemim beni daha birkaç yıl yolda bırakmadan götürür.

Saygılar sevgiler iyi forumlar arkadaşlar....

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzsoylu

Vatanin %50 indirimli hali bile piyasaya fark atiyo onun icin dikkatli olun derim insan piskolojisi indirim diyerek saldiriyo sanalmarket(gold) akakce oralara bakin derim benikide bu 5 ay once topladim ama ben low da oynuyorum 2.ve 3. siradaki haric yani hepsini max yapmanin anlami yok. suyun pariltisi,sis,ayak izi, gibi onemsiz seyler yavaslatiyor sistem ne olursa olsun. gelelim siage zamanlarina 200 kisinin attigi sikillerin alevini cartunu curtunu cizerken, goruntulerken donmalar normal bu oyunda .eger 40 kisiyle savas yapiyorsan tabi donmaz. adamin serveri kalabaliktir belki insanlara sisteminde sorun var piskolajisi yaratmasin kimse. low da denemeyen arkdaslara denemelerini tavsiye ederim.

Islemci:Intel® Core™ i7-3820 Processor (10M Cache, up to 3.80 GHz)
    Anakart:ASUS P9X79 PRO Intel X79 Soket 2011 DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    Ram:KINGSTON HyperX (KHX1600C9D3K2/8GX) 8 GB Dual KIT (2x4GB) DDR3-1600MHz Bellek
    EkranKarti:SAPPHIRE HD7950 GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
    SSD:Kingston SSDNow HyperX 3K 120GB 2.5" Sata3 SSD - SH103S3/120G
    HDD:SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    CpuCooler:THERMALTAKE CONTAC30
    Kasa:Cooler Master Elite RC-431 Plus 600W
    Dwr: ASUS DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
    Ekstra Fan: THERMALTAKE AF0030 120mm. AF0031 120mm. AF0032 120mm

Bu sistemle en dusuk grafiklerde oynanir mi hocam yapma etme

• Batu kardeşim benim gökanla test ettik fark ediyo gercekten belkide piskolojiktir bi ara max yaptım belki o anda net kötüydü biraz fark oldu gökan low yap dedi kaymak gibi gidiyor keybordu da kablolu yaptım daha dehşet oldu max sarmıyo bide böyle grafikler 2.6 daki gibi oluyo daha hoş oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzsoylu -- 14 Ağustos 2013; 19:26:16 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.