Şimdi Ara

Ailenize sakın güvenmeyin kendinizi kurtarın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Büyük abilerim hep derdi ilerde ailen gözünün içine bakacak gitsin artık düssün yakamizdan diye derdim benim ailem öyle değil falan diye ama haklilarmış mezun kaldıgım halde kötu bir üni kazanacam diye evde istenmeyen adam oldum babam ne halt ediyorsan et benim umrumda değilsin artık diyor annem yüzume bile bakmiyor konuşmuyor şuna yüz vermeyin diyor yıllarca onları kirmamak için elimden geleni yaptım dediklerini iki etmedim bir kere bile yüzlerini kızartmadım ama hepsi boşmuş tamamen dibe battım bitmiş durumdayım uyuyamiyorum bile üzüntüden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben öyle durumda teli alıp kulaklığı takıp keyfime bakyrm sonra kendileri gelio sohbet etmeye zorla

• Sizin adiniza uzuldum hocam bende bilirim bu durumlari nereyi yazdiniz hocam

• Hocam her aile bir değil gerçekten. Bu süreçte çocuğunu ölümüne destekleyeni de gördüm, sırf tıp yerine diş oldu diye çocuğunu neredeyse evlatlıktan reddedeni de. Aileler iyiliğiniz için böyle yapıyor diyorlar ama her aile bilinçli değil maalesef çocuklarını yanlış yönlendiriyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen yine insanlığın yap boşver onların hataları .durum zor Allah kolaylik versin yaptıkları çok yanlış

• abilerinizin sözünü dinleyin ailede bi yere kadar bakar size,boş boş gezip durmayın hayatınızı kurtarın iş sahibi olun gençler yazık size

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi September_ -- 30 Temmuz 2017; 18:25:26 >
  • aynıyız hocam takmıyorum artık

• Bende senin gibi düşünürdüm hocam ama sonuç açıklanında ellerinden gelen en iyi tercihi yapmam için hep araştırdılar hatta babam dedi gel seni paralı okutuyim dedi merak etme bu hayatta senden daha çok seni düşünen tek insanlar annen babandır kıymetini bil ilerde çok ararsın onları.

• Yas kac hocam. Genelde şu sekilde piskololoji oluşuyor. Senden iyi bir yer kazanmanı kendileri için değil sen kendini kurtar diye istiyolar. Ama baskıyı her aile faklı yapmakta. Örnek en ufak kardeaimden vereyim. Gaziyi bitirdi. Dedim ki git bir yil kpss calis bide İngilizce heryerde gecen bir sınava gir. O sınav için de çalış dedim. Oda çalışıyorum dedi. Babamıda uyarsım çocuğa bana yaptığını yapma 1 yıl ders çalışacak dedim. Oda ben karışmıyorum dedi. Sag sola misafirleğe gittik herkese babam ben karışmiyorum evde ders çalisiyor diyor. Hafta sonu uğradım. Babam bas bas bağırıyor çağırıyor. Siz yatin ben calisayim felan filan. Kardesim simdi diyoki ben en iyisi askere gideyim felan demeye başladı. Yaniaileden aileye degisiyor baskı ama sizlerinde oldunlasma evresine gecis döneminiz gormezden gelip hedefe odaklanin. Sonunda ortada bulusrsunuz.Rahat ol calisan kimse ac kalmaz.

• günler hatta aylar gecicek ve sen kahkaha atarak tum bu olanlara guleceksin ben de gectim o safhalardan

• Seni ailenden çok düşünen biri daha yoktur emin ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Judoo

Seni ailenden çok düşünen biri daha yoktur emin ol.

Yok be hocam ne düşünecekler evden gitsem bayram ilan ederler yanlış anlamayın öyle serseri falan da değilim kavgam gürültüm hatta sigaram alkolüm bile yok

• Yav kardeşim bu gençlerin ailelerinden çektiği nedir be?Çocuklar sizin atınız mı?Yarış atı mı yetiştiriyorsunuz?Yetiştirdiğim at birinci gelemedi diye tavır mı yapılır?Sen çocuğuna güveneceksin ilk başta.Güven olmazsa okumanın manası yok.Okumasa daha mı iyi?Bu aileleri gerçekten anlayamıyorum

Sen okumana bak genç kardeşim.Aileni birinci plana koyma asla.Bu hayat senin.Sen ne istersen onu yaşarsın.Meşhur sözü yazarak bitiriyorum:Herkesin hayatına kimse karışamaz
  • sen kendini yönetebilseydin çok çok iyi yerler kazanabilirdin. Kalbi üzülmüş insanın, çabasıyla başaramayacağı şey yoktur. Ama sen kendini tembelliğe alıştırdığın için planın programın yok. Ve zaman acımasızdır. Senin iradeni kullanmak için sana süre vermez. Akıp gider öyle. Sen de böyle pişman olup üzülmekle kalırsın hayatın boyunca.
  • oyyyyyyyyyyyy kıyamammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
  • neworldgames N kullanıcısına yanıt
    Özürlü galiba dalga geçmeyin beyler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.