Şimdi Ara

Aidiyet kavramı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim devletim türkiye cuhmuriyetidir söylemi kişiliğini nesneleştirdiğinden ötürü asılsızdır.Gerçekler öyle işlemiyor bürokrasi aslında senden türemiş lakin zihnin bürokrasinin yokluğunda kayıpsız yaşar.Bunları yazdığımda devlet adlı palavranın benden gelen giden aksiyonu yoktur.Bilim harekettir mantığını işlenişiyle savlarım kanıtlanabilir.Garajımdaki ejder analojisi dahi mantıklıdır bunlarla kıyasla.Çünkü ejder girdisine kendinin sembolik örüntüsüyle ulaştığından gerçektir yalanlanabilir.Bu fikirse akıl hastanesindekilerin desteklediği türden olgudur

• Ha anladım sen şimdi Kuvay-i milliyeyi falan da timarhane olarak görüyorsun. Çok komiksin kardeş ya anarşizme giriş dersi aldın ya da vahim bir kaza yaşamışsın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güneyli Kitapkolik

Ha anladım sen şimdi Kuvay-i milliyeyi falan da timarhane olarak görüyorsun. Çok komiksin kardeş ya anarşizme giriş dersi aldın ya da vahim bir kaza yaşamışsın..

Kahramanlık adını verdiğiniz olaylar ülkenin halklarını etkilemiş çok kötü travmatik buhranlardır savaş psikolojisini kimse tecrübe etmesin bunların sona ermesi harpın kanıksanmamasıyla olmaktadır
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Ilımlı fikirlerin mevcut anladığım kadarıyla.

• quote:

Akılcılığın reçetesini söyledim başkaları kendin adına sonuca varmazsa harp yaşanmaz
  • batı kültürü etksinde kültürel dejenerasyona uğramış bir bireyin hezeyanı. batıda bireyci, doğuda toplumcu kültür hakimken nispeten doğu kültürüne sahip bir toplumda batının bilimum bireyciliği öven filmleriyle büyüyüp de orada burada bireyciliği hiçbir dayanağı olmayan süslü kelimelerle göklere çıkarmak oksimoronluktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcılarınavcısı

batı kültürü etksinde kültürel dejenerasyona uğramış bir bireyin hezeyanı. batıda bireyci, doğuda toplumcu kültür hakimken nispeten doğu kültürüne sahip bir toplumda batının bilimum bireyciliği öven filmleriyle büyüyüp de orada burada bireyciliği hiçbir dayanağı olmayan süslü kelimelerle göklere çıkarmak oksimoronluktur.

Galileo zamanında toplumuna karşı tavır alınca oksimoronluk denmiyor ona homo sapiensin diğer hayvanlardan farkı yalanlara inanması becerisidir toplum milliyet kavramlarını örnek verebiliriz.Doğu aristokrasisi birey kaynaklıdır içsel aydınlanmayı toplumla yapamazsın yani ortada medeniyetler ayrımından ziyade köylü elit kavramları vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 29 Haziran 2017; 13:49:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcılarınavcısı

batı kültürü etksinde kültürel dejenerasyona uğramış bir bireyin hezeyanı. batıda bireyci, doğuda toplumcu kültür hakimken nispeten doğu kültürüne sahip bir toplumda batının bilimum bireyciliği öven filmleriyle büyüyüp de orada burada bireyciliği hiçbir dayanağı olmayan süslü kelimelerle göklere çıkarmak oksimoronluktur.

Modern saçmalıklardan dejenerasyon kavramına açıklık getirelim varlıkların önüne sıfatlar koyunca evet yozlaşmışlar diyebiliriz.Türklük ideası geçmişte yaşamış kabilelerin toplamını oluşturan algısal fantezidir bunların kültürleri yaptıklarıdır aynı şekilde eylemlerimde kültürlerimdir sahiden atlarla gezmişlerin yaşam tarzları umrumda değil hatta bunların sembollerini analiz edip çözümlersem geçmiş halkların zihniyetini dejenarasyona uğramamış lümpenlerden daha iyi aktarabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 27 Haziran 2017; 20:27:11 >

• Benim fikrimce bir millete ait olma ideolojisi gerçekten işe yarayan bir şey olmasının yanında aynı zamanda da asılsızdır.
    Muhtemelen senin gibi biri için asılsız olmasının sebebi senin açından bir işe yaramaması. Ama savaşan askerler açısından
    baktığında onların güç adlığı en temel ideoloji bu. Sen buna tamamen asılsız dersen yanlışlık olur. Çünkü bu tür kavramların
    bir ölçütü olmalı ki bu kavramda bu ölçüt bence yararlı olması. Düşünsene geçmişte bir kabile halinde tehlikeli avlar peşinde koşanların
    ya da kabile arası savaşlarda insanların destek aldığı fikri. Bu onlar için kesinlikle asılsız sayılamaz. Sen onların içinde olsan gerçekten
    bu fikrini orda da savunur muydun merak ediyorum. Ayrıca savaş psikolojisini de ayrı düşünmeye gerek yok. Çünkü ölçüt yararlı olup olmadığı üzerine.
    Ben dinlerin, milliyetlerin, kahramnlık olaylarının, şehitlik mertebesinin hep kullanıdlığını düşünürüm ki gerçekten de böyle yıllar boyunca kullanılmış
    ve kısmen yararlı olmuşlardır. Batıda da bu böyle. Dinlerindeki, kitaplarındaki hatalar ve çelişkiler açık seçik ortada bu tüm dinlerde öyle.
    Ancak insanlar ancak İncile Kuran kılıfı geçirilip okunduğunda çok saçmaymış bu diye kabul edebiliyolar tam tersi içinde öyle. Çünkü bunlar mükemmel bir şekilde
    benimsetiliyor. Evet çoğu benim için de asılsız ama toplum için öyle mi tabi ki hayır. Çok güçlü ve yararlı silahlar ama aynı zamanda da çok tehlikeliler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

quote:

Akılcılığın reçetesini söyledim başkaları kendin adına sonuca varmazsa harp yaşanmaz

Atom bombası üretirsen, diğerleri sana saldırmaya cesaret edemez, harp yaşanmaz. Güçlü olanın borusu öter, dediği olur. Sen güçlü değilsen, atom bombası olan isterse harp olur, istemezse olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gustavo71

Benim fikrimce bir millete ait olma ideolojisi gerçekten işe yarayan bir şey olmasının yanında aynı zamanda da asılsızdır.
    Muhtemelen senin gibi biri için asılsız olmasının sebebi senin açından bir işe yaramaması. Ama savaşan askerler açısından
    baktığında onların güç adlığı en temel ideoloji bu. Sen buna tamamen asılsız dersen yanlışlık olur. Çünkü bu tür kavramların
    bir ölçütü olmalı ki bu kavramda bu ölçüt bence yararlı olması. Düşünsene geçmişte bir kabile halinde tehlikeli avlar peşinde koşanların
    ya da kabile arası savaşlarda insanların destek aldığı fikri. Bu onlar için kesinlikle asılsız sayılamaz. Sen onların içinde olsan gerçekten
    bu fikrini orda da savunur muydun merak ediyorum. Ayrıca savaş psikolojisini de ayrı düşünmeye gerek yok. Çünkü ölçüt yararlı olup olmadığı üzerine.
    Ben dinlerin, milliyetlerin, kahramnlık olaylarının, şehitlik mertebesinin hep kullanıdlığını düşünürüm ki gerçekten de böyle yıllar boyunca kullanılmış
    ve kısmen yararlı olmuşlardır. Batıda da bu böyle. Dinlerindeki, kitaplarındaki hatalar ve çelişkiler açık seçik ortada bu tüm dinlerde öyle.
    Ancak insanlar ancak İncile Kuran kılıfı geçirilip okunduğunda çok saçmaymış bu diye kabul edebiliyolar tam tersi içinde öyle. Çünkü bunlar mükemmel bir şekilde
    benimsetiliyor. Evet çoğu benim için de asılsız ama toplum için öyle mi tabi ki hayır. Çok güçlü ve yararlı silahlar ama aynı zamanda da çok tehlikeliler.

Askerler şahsımı ilgilendirmiyor başkalarının nakitleriyle tanımadıklarımın kanlarını dökerken eylemi yüceleştirmek tiksinçtir.Evrim toplumu gerektiriyor diye bunları sürdürmek hiçin hiç olma kavramına dayanarak yanlıştır ve hatalı sorularına yanıt veremem çünkü kabilenin içinde yaşasam başkası olurdum parametreler farklı çünkü

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Platon ve Kalliklesin düşüncelerinin de desteklediği gibi bu düşüncenin fazlası zararlıdır. Bu düşünceleriniz bir kerteye kadar iyidir, faydalı olduğu kerteyi aşacak kadar derinlere gittiğiniz için çileden çıkmış, kötüleşmiş ve insanların inandığı, uyduğu şeyleri küçümsemeye başlamışsınız. İndiğiniz derinlik lüzumsuz bir inceleme haline gelmiş , gerçek duygularınızı köreltmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gustavo71

Platon ve Kalliklesin düşüncelerinin de desteklediği gibi bu düşüncenin fazlası zararlıdır. Bu düşünceleriniz bir kerteye kadar iyidir, faydalı olduğu kerteyi aşacak kadar derinlere gittiğiniz için çileden çıkmış, kötüleşmiş ve insanların inandığı, uyduğu şeyleri küçümsemeye başlamışsınız. İndiğiniz derinlik lüzumsuz bir inceleme haline gelmiş , gerçek duygularınızı köreltmiş.

İyilik doğruluk anlamına gelmez zaten bu vakitten sonra böyle tiksinçlikleri yadsımam asla.Gerçekten kastınızı anlayamıyorum sabit değerlere esas sıfatı bahsetmek rasyonalizme sığmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.