Şimdi Ara

Ağızda Dikiş Varken Sigara İçilir Mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
20.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün küçük bir operasyon geçirdim.3-4 gün kesinlikle içmem ama ilerleyen günlerde içilir mi ? Doktora sormayı unuttum.

• Up 1 gün bitti şuan canım çok istiyor ama iltihap vb kapmaması için ağzıma sürmedim.

ayrıca antibiyotik verdi doktor
  • O kadar saçma bir soru sormuşsin ki millet cevap vermeye tenezzül etmemiş içilmez tabiki dikiş yaranın sağlıklı kaynaması/iyileşmesi için yapılır sen zehirli dumanı hem çekeceksin hemde üfleyeceksin iki defa dolu dolu yarayı dumana boğmuş oluyorsun iyileşmeye çalışan hücrelere halay çektirirsin antibiyotik iyi birşey değildir kanser birine radyosyan vererek iyileştirmek gibi birşeydir o yüzden doktorun verdiği dozajı kesinlikle geçme alkol ve herhangi bir tütün vb ürünlerden uzak dur ve kullananlardan da uzak dur, geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkan1x -- 14 Eylül 2017; 21:49:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkan1x

O kadar saçma bir soru sormuşsin ki millet cevap vermeye tenezzül etmemiş içilmez tabiki dikiş yaranın sağlıklı kaynaması/iyileşmesi için yapılır sen zehirli dumanı hem çekeceksin hemde üfleyeceksin iki defa dolu dolu yarayı dumana boğmuş oluyorsun iyileşmeye çalışan hücrelere halay çektirirsin antibiyotik iyi birşey değildir kanser birine radyosyan vererek iyileştirmek gibi birşeydir o yüzden doktorun verdiği dozajı kesinlikle geçme alkol ve herhangi bir tütün vb ürünlerden uzak dur ve kullananlardan da uzak dur, geçmiş olsun.

Hocam aslında sormak istediğim tabi dikişten 1-2 gün sonra içmek değildi.Şöyle bir 5 gün sonra falan.

Antiseptik bir ilaç verdi.Sabah akşam 2 ilaç içiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarhana ve Rocknroll

quote:

Orijinalden alıntı: Volkan1x

O kadar saçma bir soru sormuşsin ki millet cevap vermeye tenezzül etmemiş içilmez tabiki dikiş yaranın sağlıklı kaynaması/iyileşmesi için yapılır sen zehirli dumanı hem çekeceksin hemde üfleyeceksin iki defa dolu dolu yarayı dumana boğmuş oluyorsun iyileşmeye çalışan hücrelere halay çektirirsin antibiyotik iyi birşey değildir kanser birine radyosyan vererek iyileştirmek gibi birşeydir o yüzden doktorun verdiği dozajı kesinlikle geçme alkol ve herhangi bir tütün vb ürünlerden uzak dur ve kullananlardan da uzak dur, geçmiş olsun.

Hocam aslında sormak istediğim tabi dikişten 1-2 gün sonra içmek değildi.Şöyle bir 5 gün sonra falan.

Antiseptik bir ilaç verdi.Sabah akşam 2 ilaç içiyorum

Sayılı gün için geriye dönülmez bir hasar bırakırsan çok pişman olursun neden beklemedim diye.

İyileşmesini bekle, onu her zaman içersin. Geçmiş olsun.

• Tarhana ve Rocknroll kullanıcısına yanıt
    Dikiş olduğu süre içerisi en önemli iyileşme sürecidir bunun 2 günü 5 günü yoktur doktor dikişin ne kadar durmasını söylemiş ise o ara öemli dönemdir çünkü hem dikiş yaran var hemde ameliyat yaran var dikişin alınsa bile bu sefer dikiş yaraların olacak gözle göremediğin yara, sigara içersen en iyi ihrimal yaranın daha belirgin gözükmesine neden olabilirsin diğer taraftan bakacak olursan sigarayı bırakman için güzel bir fırsat yaratılmış senin için bunu değerlendir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.