Şimdi Ara

silinsin (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
33
Favori
209.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burda ki, Bridge with AP ne anlama geliyor, Modem arka oda da, salonda 1-2 diş çekiyor, salonda ki interneti daha verimli hale getirmek istiyorum, cihaz tp-link wa801nd

silinsin
  • DAP 1325 aldım fakat 30-40 dk sonra internet kullanılmıyor diyor wifi kapat aç yapınca düzeliyor ne yapmak lazım ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

DAP 1325 aldım fakat 30-40 dk sonra internet kullanılmıyor diyor wifi kapat aç yapınca düzeliyor ne yapmak lazım ???
    Guncel 10 15 25 dkda bir internet kullanılmıyor diyor wifi kapat aç yapınca düzeliyor ne yapmak lazım ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer repeater kablosuz, access point kablolu genişleticilerse, neden insanlar ap (kabloluyu) tercih ediyor?
  • 400m uzaktaki dükkandan interneti alıp evdede kullanmak istiyorum. Yani 400m ötedeki kablosuz ağı çekebilcek ve dubleks eve dağıtcak bir alet lazım. Ne almam gerekiyor yardımcı olur musunuz?
  • İsy INW 5200 var. Bu cihaz ile interneti kablosuz alıp kablo ile verebilirmiyim. Yapmak istediğim modemden kablosuz sinyali alıp kablo ile TV ye bağlamak. Repeater olarak kullanıyorum şu anda.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

İsy INW 5200 var. Bu cihaz ile interneti kablosuz alıp kablo ile verebilirmiyim. Yapmak istediğim modemden kablosuz sinyali alıp kablo ile TV ye bağlamak. Repeater olarak kullanıyorum şu anda.
    Repeater olarak kullanıyorsanız ethernet zaten aktiftir

Kabloyu direk tv ye takip kullanabilirsiniz

• yücel52 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam işe yaradı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Teşekkürler hocam işe yaradı.
  • Hocam yeni powermaster marka access point var kurulumu kolay fakat diğer ap lerde yazmadığı gibi bunda da cihazın kapsama alanı ve kaç kullanıcıya aynı anda wifi dağıtacağı bilgisine yer verilmemiş bu değerleri nasıl öğreniyoruz?
  • Linksys wrt54gc v3 Bu cihazda kablosuz alıp kablosuz verme özelliği var mıdır? repeater yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artpopist

Eğer repeater kablosuz, access point kablolu genişleticilerse, neden insanlar ap (kabloluyu) tercih ediyor?
    Birincisi Access point kablolu dağıtımı sayesinde bilgisayarlara tam hız kesintisiz gelen hızı aktarır.Wifi ile dağıtımlarda özellikle engelli yerlerde yarı yarıya kadar hızı düşürür ama çekşm gücü 5 diş yapar.Yada ona yakın.
  • Değerli forum üyeleri,

Tüm mesajları okudum az ama kafam karıştı. Aynı problemi yaşayanlar olmuş ama çözüm bulunamamış galiba yada ben anlayamadım.

Benimde evimde uydunetin verdiği modem var ve arada duvar olan diğer odalarda çekim gücü az. Modeme yakında hız testi yaptığımda 30mpbs hız alıyorken diğer odalarda 4-5 mpbs hızlar görünüyor. Kablo çekme şansım yok. Hızın düşük olduğu yerde tam olmasada yakın değerleri kablosuz olarak alabilmemin bir yolu varmı? Ap, repeater, router vs. 4-5 olan odada takacağım herhangi bir cihaz o hızı olduğu alanda 20-25 mpbs civarına çıkarabiliyormu? Güçlendirici, çoğaltıcı, tekrarlayıcı hiç farketmez. Mantıklı olarak düşünürsek 4-5 mpbs olan bir kaynağı( bukunduğum oda itibariyle) nasıl yukarıya taşıyabileyim ki?

Modemin sinyal gücünü mü arttırmak lazım yakına bir cihaz takarak. Az gelen sinyali güçlendirmenin diğer odalarda da yakın hızları almamın yolu nedir. Uzun mesaj oldu kusuruma bakmayın, çok teşkkürler.

• Merhaba,
    Zyxel Vmg3312 b10b modem ile internete bağlanıyorum. Modeme uzak bir konumda digiturk kutum var, bu kutuya airties 5343 modem ile internet verebilir miyim ?
    Zyxelden kutunun olduğu odaya kablo çekmem mümkün değil bu sebeple modemleri kablosuz bağlayıp 5343'den ethernet kablosu ile kutuya internet vermeyi düşünüyorum. Bu tarz bir durumda airtiesi modemi nasıl ayarlamalıyım yardımcı olabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iceburn

Değerli forum üyeleri,

Tüm mesajları okudum az ama kafam karıştı. Aynı problemi yaşayanlar olmuş ama çözüm bulunamamış galiba yada ben anlayamadım.

Benimde evimde uydunetin verdiği modem var ve arada duvar olan diğer odalarda çekim gücü az. Modeme yakında hız testi yaptığımda 30mpbs hız alıyorken diğer odalarda 4-5 mpbs hızlar görünüyor. Kablo çekme şansım yok. Hızın düşük olduğu yerde tam olmasada yakın değerleri kablosuz olarak alabilmemin bir yolu varmı? Ap, repeater, router vs. 4-5 olan odada takacağım herhangi bir cihaz o hızı olduğu alanda 20-25 mpbs civarına çıkarabiliyormu? Güçlendirici, çoğaltıcı, tekrarlayıcı hiç farketmez. Mantıklı olarak düşünürsek 4-5 mpbs olan bir kaynağı( bukunduğum oda itibariyle) nasıl yukarıya taşıyabileyim ki?

Modemin sinyal gücünü mü arttırmak lazım yakına bir cihaz takarak. Az gelen sinyali güçlendirmenin diğer odalarda da yakın hızları almamın yolu nedir. Uzun mesaj oldu kusuruma bakmayın, çok teşkkürler.
    Merhabalar, ben de uydunet modemi ile aynı dertten muzdaripim.

Geçen hafta arka odalarda sinyal çekmesi için TP-Link marka menzil artırıcı(aynı zamanda modem vs özelliğide var) aldım fakat kurulumu yapınca internet anında kopuyor. 1 saat kadar uğraştım ama nafile aynı şekilde Netmaster modem ile eşleştiği an normal internet bağlantısı bozuluyor. Bir dünya para verdim birde. Eskiden Netmaster'ın kendi sattığı Wifi artırıcı alet olduğunu gördüm. Tabi şuan üretilmiyor maalesef ama aynı isimle DARK marka menzil uzatıcı satıldığını gördüm. Son kez bu cihazı deneyeceğim. Bu kadar uğraştırdıkları için kızgınım.

Siz geçen 1 haftada çözüm buldunuz mu ve ya herhangi bir şey denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [F][u][r][k][a][n] -- 24 Aralık 2018; 23:18:33 >

• Arkadaşlar merhaba,

Kablonet kurulumu yapıldı bugün evime. Evde ortada bir odaya netmaster infinity 401 modemle kurulum yaptırdık. Modemde vodafone_2.4G ve vodafone_5G şeklinde iki banttan wifi alabiliyorum. Şu an pc ve telefon vodafone_5G bandına bağlı. Modemin olduğu odada wifi bağlantısı çok iyiyken arka odalardaki bağlantı ise çok düşük. Elimde ayrıca linksys e1200 router var.Bu routeri arka odalardan birine kurmak istiyorum wifi bağlantısını güçlendirmek için.

Netmaster modemin lan bağlantısından bir ethernet kablosu çekerek e1200 ün lan bağlantısına bağladım. e1200 ün ismi ile ayrı bir wifi bağlantısı kurabiliyorum. Fakat benim yapmak istediğim vodafone_5G isimli bağlantıyı güçlendirip bağlanabilmek.Bunun için nasıl bir ayar yapacağımı bulamadım bir türlü.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

• [F][u][r][k][a][n] [ kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın mesajları çık geç gördüm. Evet bir çözüm buldum. Xaiomi marka accsespoint aldım. Şu piyasada dolaşan çin malı cihaz. Burdada övgü almıştı ve bende demek istedim. 50mbit bağlantıyı netmaster modemde test ettiğimde 30-34 mbps olarak wifi ile alıyırken o cihazdan 18 civarlarında alıyorum. İş görüyor, problem yaşanmıyor ama ben tüm hızı aktarır diye düşünmüştüm fakat öyle okmadı. Ama memnunum problem yok. Kurulumu için içinden bir kağıt koymuş aldığım firma onun sayesinde kurulumda kolay oldu, internetten video ilede kurulum bilgşsş vardır muhakkak.

Özetle %100 performans vermiyor ama benim işimi tamamen çözdü. Tavsiye ederim ucuz bir cihaz. Umarım bilgilendirme işini görürür.

• ab1907 kullanıcısına yanıt
    Hiç bir bilgim yok, ama forumda eminim bununla ilgili bilgi paylaşan vardır. Bu sayfayı ararken çok fazla başlık incelemiştim bir kaçında sanki yazıyor gibiydi. Forumu biraz daha kurcalarsanız eminim cevap bulacaksınızdır. Bildiğiniz gibi burada çözüm bulunmayan teknik problem yok gibi birşey. Elimden birşey gelmiyor kurusa bakmayın. Kolay gelsin.

• Arkadaşlar bir sorum olacak. Önceden sorulduysa kusuruma bakmayın.

Hali hazırda kablosuz bir modemim var ve kablosuz ağını kullanıyorum evimde. Evin alt katına da bir sebepten kablo çekmiştim daha önceden. Ben şimdi bu kabloyu bir access pointe takıp alt katta da kablosuz erişimim performans kazansın istiyorum. Sorum şu; access point ayarlarını nasıl yapmam gerekiyor? Kablosuz adı kanalı ve şifresi ana modemimle aynı mı olacak? Ben telefon otomatik geçsin istiyorum yani ben yeni bir ağa bağlanıyor gibi olsun istemiyorum. Mümkün mü böyle bir şey? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.