Şimdi Ara

Agile Messenger--yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • agile messengerı telefona yükledim ve Turkcell hat kullanıyorum internet ayarlarınıda telefonuma yükledim ama hala giremiyorum?!? yardım edermisiniz.....

• telefonunu söyle istersen
  • arkadaslar msn konusunda bu işi cozen birisi yardımcı olursa cok sevinecegim ben de.

6630 kullanıyorum. turbo msn, agile msn calismadi bir türlü jar uygulaması olan emsn umsn calisti ama onlar da pek işe yaramaz

agile yi çalıştıranlar var ama bende neden çalışmadı bir turlu anlayamadım bir kac farklı versiyonunu denedim yok aynı hata. msn service hizmet alınamıyor gibi bir hata.

çalıştırbilenler yardımcı olurlarsa simdiden tskkr.

hangi versiyon agile kullanıyorsunuz?
    TURKCELL de normal gprs baglantısı ayarlarından baska ekstra bir ayar yapılıyormu?
  • agile messenger paket veri desteği ile çalışmaktadır.
    tel.inin 6630 olduğunu varsayarak söylüyorum..
    etkin bağlantı ayarını turkcell wap değil de turkcell internet bağlantı ayarlarından bağlantı türününü wap değil de internet olarak değiştireceksin..sorun bitmiştir..
  • http://www.agilemobile.com/downloads.html
    telefon modeline göre en son version agile msn leri burdan indirebilirsiniz..
  • olemao cok tskkrlr dostum verdiğin bilgi ile cozdüm.

turkcelin yolladığı ayar yapılandırma mesajı ile gelen ayarda (turkcellwap-gprs) erisim noktası wap diyor internet olarak düzeltince calisti

ama kafama takılan bisi var. ben telefondan baglanırken wapdan mı gprs den mi baglaniyorum analayamıyorum,

mesela siemensde wap dan baglanırken bir numara ceviriyordu tel anlıyordum. ama 6630 da baglanti ayarlarında turkcell internet ile turkcell wap ayarları aynı sadece isimleri farklı simdi waptan mı gprs den mi baglanıyorum anlamıyorum

baglantı ayarları arasında fark yok . gprs den mi wapdan mı baglandıgımızı nasıl ayırt ederiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeusy -- 26 Mayıs 2005, 2:42:09 >
  • zeusy için rahat olsun gprs kullanıyorsun..
    sadece agile gibi gprs üzerinden çalışan programların paket desteği istemesi yüzünden böyle bir değişikliğe ihtiyaç duyuyoruz..ama dediğim gibi yaklaşık beş aydır bu şekilde kullanıyorum için rahat olsun...
  • TEL nokia:7610 ....çözemedim olmuyor:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: E53

TEL nokia:7610 ....çözemedim olmuyor:(

Yapan biri tamamiyle açıklarsa çok sevinirim...
  • setting wizard programını yükle olsun bitsin
  • Agile'ın sayfasına girdiğimde MSN'de çalışması için 1863 portunun açık olması gerektiğini söylüyor. Nokia 6600 ve AVEA kullanıyorum. Bu port ayarını nereden yaparız? Bilen var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknolog

setting wizard programını yükle olsun bitsin

setting wizards ta 7610 u yapılandıramazsın.Ancak teliniz 6600 sa setting wizards ı indirip telinizi kullandığınız hat için yapılandırın ve agile msn ye girip hattınızın internet ayarlarını seçin ve bağlanın bu kadar.Setting wizards programınıwww.maxicep.com ya dawww.techno-logic.com dan indirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MilanRapajic -- 26 Mayıs 2005, 18:07:09 >

• quote:

Orjinalden alıntı: berdush

quote:

Orjinalden alıntı: teknolog

setting wizard programını yükle olsun bitsin

setting wizards ta 7610 u yapılandıramazsın.Ancak teliniz 6600 sa setting wizards ı indirip telinizi kullandığınız hat için yapılandırın ve agile msn ye girip hattınızın internet ayarlarını seçin ve bağlanın bu kadar.Setting wizards programınıwww.maxicep.com ya dawww.techno-logic.com dan indirebilirsiniz.

olmuyorki...servera bağlanmıyor...öncelikle hangi bağlantı ayarlarını kullanmam lazım?..trcell-internet yazanı değilmi?...programı yükleyip onu seçmek değilmi bütün olay?

• evt intrnti seçecksin
  • Olmuyo ama WAP ada bağlanmıyo... ayarları söyleyebilirmisin; benim yapabileceğim bi ayar varmı
  • İsim Turkcell intrnet Bağlantı noktası İnternet diğer ayarlar gprs ile aynı.(bildiğim kadarıyla)Daha fazla cevap vremeyeceğim çıkıyorum.Sorun devam ederse pm le danışabilirsin.
  • beyler ben girebiliyorumve turkcell kullanıyorum da
    mesela orda 1 saat duruorum trafic counterda 25 kb yazıyor toplamda
    ama telefonun grps veri sayacna bakınca yaklasık 250 kb verı transferi gözüküo
    yanı kısacası bunun ucretlendırmesı nasıl oluyor sık kullananlar cevaplayabilir mi
  • Topikteki mesajlardan anladığım kadarıyla 6630 dan agile kullanarak msn ye giren sayısı pek az..
    yaklaşık beş aydır gprs üzerinden msn ye bağlanıyorum..
    Açıklayabildiğim kadarı ile genel sorunlara cevap yazmaya çalışayım
    Hattınız ne olursa olsun,agile ile msn ye bağlanmak için kural 1:tel.inize uygun versionu yüklemeniz gerekir.
    bakınız:www.agilemobile.com/download
    adım2:tel.e uygun sis dosyası tel.e kurulur
    adım 3:msn seçildikten sonra kullanıcı adı ve şifre...
    adım 4:alttaki bağlantı seçeneği kullandığınız şebekenin internet servisi olmalı..
    örneğin avea internet,turkcell internet..
    bağlantı ayarlarından diyelim turkcell wap-gprs ayarlarını , bağlantı ismi şebeke+internet olarak değiştirin.
    daha sonra veri taşıyıcısının paket veri olduğundan emin olduktan sonra erişim noktasını(wap yazar)internet olarak değiştirin..
    agile ile msn ye bağlanırken şebeke+internet olarak değiştirdiğimiz bağlantı tipini(yani turkcell yada avea internet olarak)seçip connect olabilirsiniz..
    Bu aşamadan sonra aklınızın takılacağını düşündüğüm bir durum daha var.
    Bağlantınız kesinlikle gprs üzerinden internet olduğu için wap üzerinden bağlanmış olabileceğinizi düşünebilirsiniz..
    Bu mümkün değil ve ayrıntılı gelen tel. fatura bilgilerime dayanarak söylüyorum..programın içindeki
    traffic counter da yazan giden ve gelen veri toplamı doğru olan ücretlendirmedir..
    Sanırım bu programla ilgili olabilecek tüm sorunlar burada çözüme kavuşmuş olmalı..
    Hala sorun yaşıyorsanız tel.unuz yada şebekenizden kaynaklanan sorunlarınız olmalı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olemao -- 26 Mayıs 2005, 22:45:46 >

• sağolasın yanı gunde 300 -400 bin lira gider hep açık kalırsa ortalama süreyle mertebe olarak
  • bende de bi problem vardı forum da ki ismi şerif onun sayesinde girebiliyorum agile den ama kontorum yok şimdi de
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.