Şimdi Ara

age of empires II tam ekran sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
86.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar laptopumda windows 7 yuklu. onunla alakalimi bilmiyorum ama age of empires II yi yukleyip oyniyayim dedim ama oyun bi turlu tam ekran olmuyor. bildigim tum ayarlarla oynadim. ne yapabilirim fikri olan varmi?

• tam ekran olmuyor derken pencere içinde mi çalışıyor oyun eğer öyleyse oyun açıkken alt+enter tuşlarına bas bakalım tam ekran olacak mı
  • dedigini denedim ama olmadi. bide tam olarak pencere ici gibi degil yani masaustu gorunmuyo ama kucuk bi ekran ve etrafi simsiyah olarak cikiyo oyun yani arka fonda siyah masaustu degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpluggedd

dedigini denedim ama olmadi. bide tam olarak pencere ici gibi degil yani masaustu gorunmuyo ama kucuk bi ekran ve etrafi simsiyah olarak cikiyo oyun yani arka fonda siyah masaustu degil.

aynısı bendede oluyor.Vista iken tam ekrandı ama win7 olduktan sonra kenarlarda siyahlıkvar.birde company of heroes de oluyor bu şey.
  • Bu sorunla bende karşılaştım sadece age of empires 2 de degil bir çok oyunda karşıma çıkan bir sorundu..Biraz araştirdim ve çözümü buldum..Sizinlede paylaşmak istedim arkadaşlar..
    Eğer ekran kartınız Nvidia ise;
    Öncelikle nvidia control panel kurmanız gereklidir. Kurduktan sonra ise alttaki resimdekileri uygulayalım

Resimdeki gibi "Use NVIDIA scaling" seçmeniz dahilinde sorun ortadan kalkacaktır..

Eğer ekran kartınız ATI ise;
    ATI Catalyst Control Center kurmanız gerekmektedir. ATI resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Catalyst control center kurduktan sonra bilgisayarımızın çözünürlüğü ile oynayacağız. Masaüstündeyken sağ tık ekran çözünürlüğü tıklayalım ( 1024 x 768 ise 800 x 600 gibi bir rakam yapıyoruz ) aşağıdaki resimlerde nasıl çözünürlük değiştiğini görebilirsiniz. Şimdi anlatacaklarımı aşağıdaki resimlerden detaylı olarak görebilirsiniz. ATI Catalyst Control Center açıyoruz. Yukarıda "Hızlı Ayarlar" var ona tıklıyoruz daha sonra yandaki şıklardan "Dizüstü Bilgisayar Panel Özellikleri" tıklıyoruz daha sonrada sağ taraftan "Görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandırın" tıklayıp alttaki "Git >" butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra altta 3 şık göreceksiniz. 3 şıktan ortadaki yani "Görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır" seçip "Tamamla" butonuna tıklayın. Daha sonra ati control panel kapatıp istediğiniz çözünürlüğe ayarlayıp oyuna girin artık tam ekran olduğunu görücekseniz..

Kolay gelsin arkadaşlar...Alıntıdır...

• aynı sorun bendede var 2 laptop war 1ie vista internet için diğerinde xp war öyle idare ediyorum
  • saol kardeş oldu emeğine sağlık
  • windows 7'yi ilk yüklediğimde böyle bir sorun olmamasına rağmen format attıktan sonra aynı sorunu bende yaşamaya başladım ve şaka gibi fm gibi nfs gibi son teknoloji oyunlarda bişi olmamasına rağmen aoe conq gibi eski teknoloji ve monopoşy gibi basit oyunlarda görüntü ekranı tam kaplamıyor sağ ve solunda siyah boşluk kalıyor. benim laptopta ati yüklü ve kerim'in dediğini yapmaya çalıştım ama "Görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandırın" tıklayıp alttaki "Git >" butonuna tıklayamıyorum çünkü git butonu aktifleşmiyor. herhangi bi fikri olan bi yardımcı olursa sevinirim.....
  • http://img193.imageshack.us/i/adsztke.png/[simage][/simage]

Hızlı ayarlara geliyorum dizüstü bilgisayar panale tıklıyorum solda görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandıra tıklıyorum alt da git seçeneğine tıklayamıyorum tıklaya bilmem için geçerli ekran konfigürasyonunuzu için LCD panelinizi yeniden boyutlandırmasını etkinleştirmek üzere gelişmiş ayarları seç diyo sol altda seçiyorım ATI nin sitesine girip doğru driveri indiriyorum yine olmuyor lütfen yardım edin.
  • bir tane yardımcı olacak kişi yokmu ?
  • Kerim bey çok teşekkür ederim çok işe yaradı bu, emeğine sağlık
  • Bu "Use Nvidia Scaling" menüsü neden her laptopda çıkmıyor.
    Nvidia'nın en son çıkan driverı her ikimizde olduğu halde benim laptopda var, arkadaşınkinde yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VII_outLaw

Bu "Use Nvidia Scaling" menüsü neden her laptopda çıkmıyor.
    Nvidia'nın en son çıkan driverı her ikimizde olduğu halde benim laptopda var, arkadaşınkinde yok.

benim laptopda da yok anlamadım gitti

Bilgisi olan var mı acaba ?

Ekran kartım GT540 M

**Edit**: Sorunu anladım.Bilgisayarda iki ekran kartı oldugu için Scaling ayarları ikinci ekran kartının yani İntel'in grafik ayarlarından yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tany3450 -- 15 Ocak 2012; 21:59:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tany3450

quote:

Ekran kartım GT540 M

**Edit**: Sorunu anladım.Bilgisayarda iki ekran kartı oldugu için Scaling ayarları ikinci ekran kartının yani İntel'in grafik ayarlarından yapılıyor.

Peki hangi ayari nasil degistirmemiz gerekiyor? Bende de iki ekran karti var ama cozemedim sorunu bir turlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: perestişkar

quote:

quote:

Ekran kartım GT540 M

Peki hangi ayari nasil degistirmemiz gerekiyor? Bende de iki ekran karti var ama cozemedim sorunu bir turlu

intel ekran kartının çözünürlük ayarlarını değiştirirmen lazım ama genede age of empires'da pek hoş olmuyor.Voobly'den oynamıyorsan age of'u bu patch'i kullanarak oyunu istediğin çözünürlükte oynayabilirsin:

http://www.xomicron.com/software/userpatch/

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ekran kartım GT540 M

intel ekran kartının çözünürlük ayarlarını değiştirirmen lazım ama genede age of empires'da pek hoş olmuyor.Voobly'den oynamıyorsan age of'u bu patch'i kullanarak oyunu istediğin çözünürlükte oynayabilirsin:

biraz daha açıklyabilirmisin??

• quote:

Orijinalden alıntı: Erlik

quote:

quote:

quote:

quote:

Ekran kartım GT540 M

biraz daha açıklyabilirmisin??

BEn bu panelden çözünürlüğü değiştirdim oldu ama dediğim gibi pek hoş gözükmüyot genede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tany3450 -- 25 Ocak 2012; 22:57:06 >

• Arkadaşlar ben şu ana kadar bu sorunu çözmek için çok araştırma yaptım...ama yine de bir sonuca varamadım...kısaca özetliyecek olursam mesela bu sorun işletim sistemi ile değilde ekran kartı ve bilgisayarın çözürlüğü ile (Örn. benim laptop Sony VAIO VGN-FW270J ve Çözünürlüğü 1600 X 900 ) alakalı olduğunu düşünüyorum bence...sadete gelirsem bende Win7 32 ve Intel 4 Express Chipset var....vede bu sorunu yani Age Of Empires 2 Conq oyununu FULL EKRANDA oynamak istiyorum ve bana daha detaylı ve açıklayıcı kesin çözüm sunabilriimsiniz ?....bu konuda yardımcı olcak arkadaşkarın fikirlerini bekliyorum...Şimdiden çok teşekkür ederim
  • konu madem hortlamıs :D günümüze kadar gelmiş .Kerim46 arkadaşımızında dediği gibi . dediğini yaparsanız sorununuz kalmayacaktır.

quote:

Orijinalden alıntı: Kerim46

Bu sorunla bende karşılaştım sadece age of empires 2 de degil bir çok oyunda karşıma çıkan bir sorundu..Biraz araştirdim ve çözümü buldum..Sizinlede paylaşmak istedim arkadaşlar..
    Eğer ekran kartınız Nvidia ise;
    Öncelikle nvidia control panel kurmanız gereklidir. Kurduktan sonra ise alttaki resimdekileri uygulayalım

Resimdeki gibi "Use NVIDIA scaling" seçmeniz dahilinde sorun ortadan kalkacaktır..

Eğer ekran kartınız ATI ise;
    ATI Catalyst Control Center kurmanız gerekmektedir. ATI resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Catalyst control center kurduktan sonra bilgisayarımızın çözünürlüğü ile oynayacağız. Masaüstündeyken sağ tık ekran çözünürlüğü tıklayalım ( 1024 x 768 ise 800 x 600 gibi bir rakam yapıyoruz ) aşağıdaki resimlerde nasıl çözünürlük değiştiğini görebilirsiniz. Şimdi anlatacaklarımı aşağıdaki resimlerden detaylı olarak görebilirsiniz. ATI Catalyst Control Center açıyoruz. Yukarıda "Hızlı Ayarlar" var ona tıklıyoruz daha sonra yandaki şıklardan "Dizüstü Bilgisayar Panel Özellikleri" tıklıyoruz daha sonrada sağ taraftan "Görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandırın" tıklayıp alttaki "Git >" butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra altta 3 şık göreceksiniz. 3 şıktan ortadaki yani "Görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır" seçip "Tamamla" butonuna tıklayın. Daha sonra ati control panel kapatıp istediğiniz çözünürlüğe ayarlayıp oyuna girin artık tam ekran olduğunu görücekseniz..

Kolay gelsin arkadaşlar...Alıntıdır...

• Age Of Empires 2 Geniş Ekran 1366X768 Çözünürlükte Oynama

Linkte anlatılanları yapınca Windows 7 64 bit bilgisayarımda oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.