Şimdi Ara

ağda bir sorunum war lütfen yardım edin...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaslar bana ağ konusunda yardımcı olursanız çok minnettar kalırım .Ben konuya şöyle başlıyayım airtes rt210 bir adsl modemim war ewde 2 bilgisayar bağlı modemin bağlı olduğu ana bilg.dan bir türlü internet paylaşımı yapamadım.Ana makinede bir sorun yok internete bağlanıyor ama diğer pcden ne internet paylaşımı nede dosya paylaşımı yapamıyorum. Diğer pc de sınrılı bağlantı yada bağlantı yok hatası weriyo ethernette bi sorun yok kabloda ise problem yok değişik kablolardada bunu denedim ama sorun yine aynı ağ ayarlarında ise otomatik olarak IP numarası al sekmesi işaretli. Anamakinedeki ıp numarasını girdiğim zaman bu sefer Ip çakışması hatası weriyo lütfen bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum gerçekten çok makbule geçer delirmek üzereyim aksine yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler

• Ev veya Küçük iş yeri kur sihirbazını çalıştır gerekli ayarlamaları yap bu kadar
  • dostum denedim her şeyi yaptım ama yinedfe olmuyor kurdum defalarca ama yine aynı değişen bi şey yok nete bağlanıcak pcde de bunu yaptım alt ağ maskesi olarak bağlan dedim sorun yine aynı
  • Birde yerel ağ bağlantısı ( hangisi kullanıyorsan) özelliklerine gir. İnternet iletişim kurallarının özelliklerine girip otomatik olarak ip adresi al de alttakinede öyle de.Eğer bu işlemi yapmadıysan hemen yap
  • Yada sen diğer bilgisayarla modemi ethernet kablosu ile bağla.Paylaşımdan olmuyor zaten olurda biraz uraştırır.

Veya format at.
  • kardeş paylaşım yapamamanın nedeni senin modeminin diğre bilgisayarlara ip verememesindendir, onun için her iki bilgisayarda ağ bağlantılarımdan<özellikler<tcp/ip yapılandırmasından ip adresini elle vermen lazım mesela modem 10.0.0.2 ip sinden açılıyorsa ayalar şöyle

aşağıdaki ip adresini kullan seçeneğini seç

ip adresi 10.0.0.5
    alt ağ maskesi 255.0.0.0
    varsayılan ağ geçidi 10.0.0.2

aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullan seçeneğini seç

ilk satıra 10.0.0.2 yaz 2. boş kalsın kaydet

öteki bilgisayarada aynı işlemi uygula ama enbaştaki ip adresi yazan yer değişik olsun mesela 10.0.0.7 (10.0.0.5 in yerine)

eğer 192.168.1.1 ip adresliyse modem ayarlar şöyle

ip adresi 192.168.1.5
    alt ağ maskesi 255.255.255.0
    varsayılan ağ geçidi 192.168.1.1

aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullan seçeneğini seç

ilk satıra 192.168.1.1 yaz 2. boş kalsın kaydet

öteki bilgisayarada aynı işlemi uygula ama enbaştaki ip adresi yazan yer değişik olsun mesela 192.168.1.7(192.168.1.5 in yerine)

kolay gelsin..

• çok teşekkürler kardeşhim en kısa zamanda deneyicim işallah olur ewde net warken netcafelerde nete girmek koyuyo adama yaws
  • quote:

Orjinalden alıntı: eyozgatli

çok teşekkürler kardeşhim en kısa zamanda deneyicim işallah olur ewde net warken netcafelerde nete girmek koyuyo adama yaws

Bilirim nasıl olduğunu
  • İnternetin bağlı olduğu pc de ıp ayarları aşağıdaki resimlerde ..Dostum senin dediğin işlemi yaptıktan sora ana pc deki nette kopuyor yani değişen bir şey yok Allah rızası için bu modemi kullanan bi arkadaşımız varsa ve bana yardım eder se çok makbule geçer Allah rızası için arkadashlar deli olucam yaws.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForeverGSli -- 13 Kasım 2006; 21:08:18 >
  • buda bu modemin programının durum bölümü modemin ayarlarına yalnızca inter expoler dan ıp numarasını yazarak giriyorum oradan değişiklik yapıyorum Durum bölümünde ise resimdeki bilgiler war arkadaşlar lütfen yardım edin.
  • dosya paylaşimi güvenlık duvarı açıkken yapılamıyor aırtıes te. ayrıca o hatayı ben de yaşadım her ne yaptıysam halledemedim eterner onboard dı surucu degiştırdım olmadı 3 eternet kartı ve 3 ayrı kabloyla denedım hallolmadı 2 kerede system geri yukledım yok... neden kaynaklandıgını bulamadık nasıl halloldu dersen artık format atmaya başlıycakken ben son bir system geri yukleme yapıyım dedım ve hallolmuştu.. yani nedenını anlayamadan bıttı umarım sendede hallolur..

denedıklerımızden biri unlem işaretı ustunden devre dişi bırak tekrar yukle / ayrıca baslat çaliştır renew ip . sorun pc nın ip numarası vermemesi sanırım
  • kardesh desene sorunlu bir modeme denk geldik sağolasın . son yazdıklarını tam olarak anlamış değilim açıklarmısın tekrar teşekkürler dostum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eyozgatli

kardesh desene sorunlu bir modeme denk geldik sağolasın . son yazdıklarını tam olarak anlamış değilim açıklarmısın tekrar teşekkürler dostum.

kardeş sorun modem de degil onu anladık biz sorun pc de ben baska modemlerde de denedım aynı ... son yazdıklarım sag altta baglantı işaretının ustunde ünlem çıkıyor kısıtlı baglantı dıyor ya işte o nun ustunde sagtuş devre dişi bırak tekrar etkınleştır / 2 yazdıgım sa baslat çaliştır 'renew ip' yazmak ama dedıgım gibi ikiside bizde sorunu halletmemişti
  • Dostum 2 bilgisayarıda ethernetle bağladın degil mi?
    Bu durumda her bilgisayar için bir ayar yapmana gerek yok. Windows ayarları ile oynanmadı ise modeme kullanıcı adı ve şifre girince istedigin kadar bilgisyar tak dogrudan çalışması lazım
  • anladım kardesh kardeshim almış 80 dolara yani kardesh senin anlıcan hem pahalı hemde paylaşımı yok nese çok teşekkür ederim saolasın yardımların için
  • Durumunuzun şöyle olduğunu varsayıyorum, modeminiz ana bilgisayara bağlı, bilgisayarınızda ayrı bir ethernet kartı ile diğer bilgisayara bağlı ve siz diğer bilgisayara ana bilgisayarın internetini bu ağ yoluyla paylaştırmak istiyorsunuz doğru mu? eğer böyleyse şu konfigürasyonu deneyin...

Modem ile Ana bilgisayar arasındaki yerel ağ bağlantısı;

ip adresi 192.168.2.15
    varsayılan ağ geçidi 192.168.2.1

Yeğlenen DNS Sunucu 192.168.2.1

İki bilgisayar arasındaki yerel ağ bağlantısı

Ana bilgisayar:
    ip adresi 192.168.0.1
    varsayılan ağ geçidi

Yeğlenen DNS Sunucu 192.168.0.1

Paylaşımcı bilgisayar:

ip adresi 192.168.0.5
    varsayılan ağ geçidi 192.168.0.1

Yeğlenen DNS Sunucu 192.168.0.1

Daha sonra diğer yerel ağ bağlantısını Paylaştırın....

• kardesh saolasın ben bir çözümü buldum sorun modem den firewell özelliğini kapatmak imiş en sonunda başardım nihayet mucize yani teşekkür ederim tüm arkadaşlara konuya gösterdiğiniz ilgiden dolayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForeverGSli -- 17 Kasım 2006; 22:56:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.