Şimdi Ara

AES256 ile şifrelenmiş dosyayı deşifre etmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir notepad programı kullanıyordum. Bu program notları AES256 ile şifreleyip diske kaydediyor. Programda bir hata varmış, dosya boyutu bir seviyenin üstüne çıkınca programla dosyayı açmaya çalışınca program çöküyor. Programın geliştiricisine ulaşamıyorum. Şifreyi biliyorum. Dosyayı nasıl deşifre edebilirim? Farklı programlarla şifrelenen dosyaları deşifre eden bir araç var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam şifreleme tipi var mı elinde yada fikrin var mı ? Ofb, ctr , ecb vesaire olabilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Şu siteye gir alt tarafa hex formatında yapıştır dene açılıyor mu ?https://www.devglan.com/online-tools/aes-encryption-decryption

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi farklı AES operating modelarına göre elinizde secret ile cyphertext üzerinde deneme yapılabilir.

Kullandığınız yazılım open source mu acaba? Eğer open source ise hangi modu kullandığını kodları okuyarak anlayabiliriz.

• goygoy06 kullanıcısına yanıt

Online decryptor sitelerinden birine girip AES'in tüm varyantlarını denedim hiçbirinde deşifre olmadı. Belki program hmac gibi bir şey kullanıyordur. Yani programın kendi şifresi de vardır...

• Android programı, yani .apk uzantılı. .dex dosyasını decompile ettim ama çok karışık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.