Şimdi Ara

Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.091
Cevap
11
Favori
119.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7fanlı modeli ne kadara sipariş ettiniz?
  • Arkadaşlar işlerim nedeniyle bu işlere çok fazla vakit ayıramıyorum.En yakın zamanda bir kaç fotograf daha eklerim.
    @RichardRose
    Hocam kasayı dh indirimi ile 258,89 tl ye sipariş etmiştim.
  • http://www.pclabs.com.tr/2010/11/24/aerocool-xpredator-black-edition-kasa-incelemesi/

Kasanın detaylı incelemesi yapılmış, kasa dediğim gibi F/P mükemmel soğutma performansıda beklediğimden fazla hatta testde tabana fan yerleştirilseydi VGA sıcaklığı dahada düşerdi, alttaki fanın önemi blower tipli soğutuculu ekran kartlarında dahada önem taşır.

Kasanın bir tek kötü yanı var buda, anakartı çok üste yerleştirememiz, PSU'yla arasındaki boşluk olmamılıydı oraya anakart yeleştirlip tavan ile anakartın kuzeyi arasında boşluk olmalıydı bunun iki zararı mevcut, kablolar yetişmiyor, tepe fanına radyotör takarsan veya geniş bir CPU soğutucusu tepedeki fanı bloklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

http://www.pclabs.com.tr/2010/11/24/aerocool-xpredator-black-edition-kasa-incelemesi/

Kasanın detaylı incelemesi yapılmış, kasa dediğim gibi F/P mükemmel soğutma performansıda beklediğimden fazla hatta testde tabana fan yerleştirilseydi VGA sıcaklığı dahada düşerdi, alttaki fanın önemi blower tipli soğutuculu ekran kartlarında dahada önem taşır.

Kasanın bir tek kötü yanı var buda, anakartı çok üste yerleştirememiz, PSU'yla arasındaki boşluk olmamılıydı oraya anakart yeleştirlip tavan ile anakartın kuzeyi arasında boşluk olmalıydı bunun iki zararı mevcut, kablolar yetişmiyor, tepe fanına radyotör takarsan veya geniş bir CPU soğutucusu tepedeki fanı bloklar.

kablo olayına iyi değinmişsin, çünkü bende lancool pc-k60w kasa var mid tower. bunda kafa kafaya geliyor hatta bazı gigabyte anakartlarda sorun yaşayanlar bile olmuştu. bununla birlikte kasada reset tuşunun olmamamsı da aslında bana göre büyük bir eksiklik.

bunları bir kenra bırakırsak gerçekten kaliteli ve kullanışlı bir kasa. ben mid tower dan sıkıldığım( özellikle darlığından ve de sıkışıklığından ) için big ya da full tower terfisi düşünüyorum. bu kasa da adaylar arasında...

• İyi günlerde kullanın gerçekten kasa güzel lakin altındaki o 4 tane ayak bozmuş bence kasayı ama iç tasarımı çok güzel cooler master'in kasası var 225 lira civarlarında 930'lu bir modeli acaba o model mi daha ii yoksa bu mu sizin kasanın fiyatıda yüksek epey ama 2 fanlı olarak verdiğiniz linkteki kasa ucuz tekrar hayırlı olsun
  • Kasa içi montaj ve kablo saklama hakkında yüksek çözünürlüklü yeni resimleri incelemeye eklemiş bulunuyorum
  • arkadaslar sıze bıse soracam bu kasamı haf x mi ıkısınden bırını alacamda ıkısınıde goren arkadaslar yada kullanan bırılerı varsa bızı bılgılendırırse sevınırım
  • Harika bir kasa, imkan varsa alınmalı diyorum sadece. Güle güle kullan eline sağlık.
  • Bu konuda benim fikir beyan etmem yanlış olur.Tavsiyeyi diğer arkadaşlara bırakıyorum.Ancak kesinlikle pişman olmayacağınızı söyleyebilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: shelby25

arkadaslar sıze bıse soracam bu kasamı haf x mi ıkısınden bırını alacamda ıkısınıde goren arkadaslar yada kullanan bırılerı varsa bızı bılgılendırırse sevınırım
  • @Xallez
    hocam senin detaylı incelemene ve pclabsın incelemesinden aldığım gazla kasayı sipariş ettim :D yapmayın böyle şeyler insanın kanına giriyosunuz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemen41

@Xallez
    hocam senin detaylı incelemene ve pclabsın incelemesinden aldığım gazla kasayı sipariş ettim :D yapmayın böyle şeyler insanın kanına giriyosunuz :D

Desene o zaman bir kişiyi daha aramıza aldık.Pişman olmayacağınıza eminim.Hayırlı olsun
    Kasa elinize ulaştığında isterseniz sizide listeye ekleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 28 Kasım 2010; 11:58:50 >

• Bu kasayı iyiki satın almışım gece ışığı kapayıp o fanın ışıkları falan kasaya harika bir görünüm veriyor.Ön paneldeki turuncu fanı kasanın tavanına takabilirmiyim acaba bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shelby25

arkadaslar sıze bıse soracam bu kasamı haf x mi ıkısınden bırını alacamda ıkısınıde goren arkadaslar yada kullanan bırılerı varsa bızı bılgılendırırse sevınırım

360 TL'e RV02 almalısın.
  • Elbetteki takabilirsin.Sonuçta ölçüleri aynı.Tavanaki de öndeki de 230 mm lik fan.Hatta çok iyi fikirmiş bu yaa bende mi yapsam acaba :))
    edit : Şu an ön paneli söktüm fanı yukarı yerleştiriyorum.İşlem bittiğinde resmini paylaşırım :)
    quote:

Orijinalden alıntı: Psychø

Bu kasayı iyiki satın almışım gece ışığı kapayıp o fanın ışıkları falan kasaya harika bir görünüm veriyor.Ön paneldeki turuncu fanı kasanın tavanına takabilirmiyim acaba bilgisi olan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 28 Kasım 2010; 14:13:35 >
  • Fanı taktım gerekli resmi çekip 10 dk içerisinde bu mesaj altından yayınlarım
    Fotorgraf makinesi evde olmadığından cep telefonu ile çektim resmi.Fan orda fena durmadı ama öyle aman aman birşeyde çıkmadı ortaya
     Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 28 Kasım 2010; 14:45:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: freemen41

@Xallez

Hayırlı olsun arkadaşım. Güle güle kullan. Bu kasayı alanın pişman olacağını hiç sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xallez

Fanı taktım gerekli resmi çekip 10 dk içerisinde bu mesaj altından yayınlarım

Şuan bende taktım gayette güzel durdu

•  Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü  Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü  Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü  Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü Kasa genel olarak ve ayrıntı olarak çok güzel arkadaşlar. Soğutması çok iyi. Yanlız ben önceki DARK RACER kasamdan çıkardığım Sunbeam Rheobus Extreme 6 Lı fan kontrolcüyü bu kasaya taktım. Dahada iyi oldu. Resimlerimde gördüğünüz üzere açıklamam gerekirse yandaki 4 fan ve ThermalRight True Black işlemci soğutucusundaki 2 adet apache fanda kontrolcüye bağlı olarak toplamda 6 fan direk onun üzerinde takılı. Geri kalan tavan ve öndeki büyük fanlar kasanın kendi 1. A fan kontolcüsüne bağlı , eksoz fanıda 2. B kontolcüsüne bağlı. Tamamen anakarttan bağımsız kullanıyorum. Böylelikle sessizlik hat safhada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoCHaS -- 28 Kasım 2010; 15:37:23 >

• Tepedeki 230mm fanın işlemci soğutucusuna o kadar yakın olması kötü bir olay, çünkü hava akşını bozup cpu soğutucunun sol (alt) tarafının daha az soğumasına yol açar.

Şimdi bunu engellemek amacıyla 3 çözümünüz var;

1 - O fanı içeri üflyecek şekilde takıp, işlemci soğutucunuzun sağ kanatlarının (üst) soğumasında katkıda sağlar.

2 - Fanı iptal edebilirsiniz.

3 - O fanı oradan çıkarıp fanı 5.25 kapaklarının oraya içeri üfleyecek şekilde monte edip, 230mm soğuk hava-> cpu soğutucusu-> ısınan havayı dışarı atan 120mm egsoz fanı bu sayede dümdüz ve çok etkili hava sirkülasyonu sağlayabilirsiniz.

120mm fan ve blower tipli ekran kartınız içerideki havayı dışarı atmaya yetecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 28 Kasım 2010; 16:01:42 >
  •  Aerocool Xpredator Kullanıcıları kulübü

Resimdeki fan slotuna fan takacağım yalnız içeri üfleyecek şekildemi takmalıyım yoksa dışarı üfleyecek bir şekildemi takmalıyım?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.