Şimdi Ara

AEG Lavamat Exclusiv L88489FL 8kg A-%40 1400d/d Buharlı Çamaşır Makinesi İncelemesi (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
581
Cevap
21
Favori
76.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Tam da electrolux kurutma mak almayı düşünüyorjen böyle bir yorumu okumak kötü oldu.
    Ben de kararsız kaldım.
    Daha önce lg marka kombi mikrodalga fırınım yüzünden servisi üzmüştü beni.
    Sorun her markada olabilir ama servisin ve markanın ürünün arkasında durması önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağol hocam elektronik eşya alırken kesinlikle öncelik servis ağı ve kalitesine verilmeli..
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Cevap için cok tesekkurler. Ablama bayi tarafindan onerilen bir model var. Zahmet olmazsa onun hakkindaki Görüşünüzü alabilir miyim ? Aeg L87695WD

• @candogan62

Candogan bey çamaşırlar birikti :) Fikrinizi sormuştum yukardaki makineye iliskin. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: pruventa

iyi günler arkadaşlar

2013 şubat ayında aldığım AEG L98699FL model 9 kg çamaşır mekinesi çamaşırlarda makine yağına benzer lekeler bırakmaya başladı.Lekeler kesinlikle herhangi bir işlemle çıkmıyor çamaşırlar çöpe gidiyor.Tüm çamaşırlarda yapmıyor bazı çamaşırlarda damlacıklar ve çizgiler halinde yapıyor.

Makinaya bir ton para verip 7 yıl garantili oalrak almıştım..Lekeler oluşuncaya kadar gayet de memnunduk makineden..Makinede sallanma ses vs yok herşeyi normal görünüyor ama leke bırakıyor.Servis elektrolux kazan temizleyici tavsiye etti tarife uygun kullandık ama geçmedi.İnternetten araştırdığım kadarıyla yağ ancak rulman keçe grubu arızalınırsa meydana gelebiliyormuş.

Servise durumu ilettim koca ankarada 2-3 tane servis var ve hızlı çalışamıyorlar.Gelip rapor tuttular fabrikaya sorunu soracaz dediler.1 hafta geçti ses yok..Sonra yine aradım bu defa avrupadan yedek kazan gelecek dediler tahmini 20 gün sürer dediler.Sonrasında AEG merkezi aradım aslında aeg fiilen bitmiş tüm işlerini elektrolüxün altında yürütüyorlar.AEG merkezi 20 günlük süreyi 10 güne çekeriz sorunuzu gideriz diyerek telefonu kapattı.

Gelinen noktada AEG aldığıma pişman oldum oysa az bir miktar para daha katıp miele marka bi makine alabilirdim.Bir makinenin sadece iyi olması yetmiyor servis ağı yedek parça bulunabilirliği ve firmanın sağlam olması da çok önemli.

Eğer taahhüt edilen sürede sorunum giderilmez ise gümrük ve ticaret bakanlığı dahil gerekli tüm mercilere şikayette bulunacağım..

Arkadaşlar sonunda makineye yeni kazan geldi ve AEG ankara keçiören servisi yeni montajı yaptı.Servis başından sonuna kadar gayet iyi ilgilendi.

Şuan makine sorunsuz çalışıyor.Bana hala sorun makinede değil kullandığınız deterjanda diyorlar ama benim inanasım gelmiyor.Resmen lekeler yağ lekesiydi.

Çok sevdiğim pahalı ve yeni makinemde parça değişimi yapılmasını istemezdim ama sonuçta yapacak alternatif bişi yoktu.

Belki de kulalndığımız detarjanlar reaksiyona girdi ve bu lekeye sebep oldu bilemiyorum.

Bu mesajı okuyan bilgili arkadaşlardan bu yağ lekesiyle ilgili yorumlar alabilirim..

Herkese sorunsuz bir hayat ve sorunsuz elektronik eşyalar diliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Merhabalar, dediğiniz gibi maalesef bu model artık yok. Muadil olarak en yakın makine EWF1408WDL'dir. Yük tartma ve deterjan önerisi, tambur aydınlatması, yazılı bilgi veren ekran, su jeti vb. mevcut. Alternatif olarak yıkama sistemi avantajından EWF1497CDW2 modelini de alabilirsiniz. Aeg'de de bu modelin yük tartıp deterjan önerme özelliği bulunmayan muadili mevcut. L87495XFL modelini değerlendirebilirsiniz.

Candoğan62 hocam merhaba, Yıllar önce 2011 de size bir makina sormuştum: Demiştiniz ki: " Vestel 5610K tahmin ettiğim modelmiş :) Bu ürün daha evvel dediğim gibi Philco üretimi ve oldukça sağlam bir cihazdır. Bence açıp kullanabilirsiniz. " çeyizdeki makina idi. 2011 de kutusunu açtık ve 4 senedir kullanıyorum. Bir akrabama bir borcum vardı oda para değilde bu makinayı benden istedi kurutmalı olduğu ve temiz yıkadığı için. Bakarız dedim. Acaba kaç TL ye saymalıyım bilmiyorum 1996 da 800 marka almıştım daha sonra mark 5 katına çıkmıştı. Şimdi mark diye bir para birimi de yok zaten. Ben bu makinayı verirsem yerine 1300-TL ye kadar olabilecek şekilde ne almalıyım. Görüntü olarak bembeyaz olsun istiyorum.

AEG L68280FL 8 KG 1200 DEVİR A+++ ÇAMAŞIR MAKİNESİ sizce nasıl ?
    LG F12B8TDP A+++ 8 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi Mİ ?
    LG 1247 td 8 kg 1200 devir olan makina mı ?
    LG F1443KDS7 modeli mi ? Bu sonuncuda Buharlı Tazeleme özelliği varmış.Ter kokan bir giysiyi kısasa bir sürede su ve deterjan kullanmadan sadece buhar ile havalandırıyor ve kötü kokulardan arındırıyormuş. Bir de hayvan besliyorsanız giysilere yapışan kedi ve köpek tüylerini Anti Alerjik Buharlı Yıkama ile arındırıyormuş. Anti alerjik yıkamanın başarılı sonuç verdiği BAF (İngiliz Allerji kurumu) tarafından onaylanmış.

Hocam ne tavsiye edersin ? Sessiz olsun, temiz yıkasın bu önemli benim için. Kurutmalı olması çokta önemli değil. LG lere çok sessiz diyorlar. Ama günlerdir senin bu sitede ki yazılarını okuyorum AEG tavsiye ediyorsun. Ya da Elektrolux. Yazdığım modeller yada başka marka ve modeller tavsiyen varmıdır ? Tavsiyesi olan arkadaşlarda yazabilir . Şimdiden herkese teşekkür ederim.

• Candoğan62 Hocam birde Electrolux EWW1685HDW2 A Enerji Sınıfı 8 Kg Yıkama 4 Kg Kurutma Kapasiteli 1600 Devir Kurutmalı Çamaşır Makinesi var. HB de 2 yorum var. Denmiş ki: Sessiz, yıkama kurutma başarılı. Fiyat 1899-TL. Renk bembeyaz istediğim gibi. Bu makina hakkında fikirleri olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

Candoğan62 Hocam birde Electrolux EWW1685HDW2 A Enerji Sınıfı 8 Kg Yıkama 4 Kg Kurutma Kapasiteli 1600 Devir Kurutmalı Çamaşır Makinesi var. HB de 2 yorum var. Denmiş ki: Sessiz, yıkama kurutma başarılı. Fiyat 1899-TL. Renk bembeyaz istediğim gibi. Bu makina hakkında fikirleri olan var mı ?

52 cm derinlik çok az.
    4 kg çok yetersiz. o kadar para verince 60 cm derinlikte 9/6 bari olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

Candoğan62 Hocam birde Electrolux EWW1685HDW2 A Enerji Sınıfı 8 Kg Yıkama 4 Kg Kurutma Kapasiteli 1600 Devir Kurutmalı Çamaşır Makinesi var. HB de 2 yorum var. Denmiş ki: Sessiz, yıkama kurutma başarılı. Fiyat 1899-TL. Renk bembeyaz istediğim gibi. Bu makina hakkında fikirleri olan var mı ?

52 cm derinlik çok az.
    4 kg çok yetersiz. o kadar para verince 60 cm derinlikte 9/6 bari olsun.

Teşekkür ederim cevap için lordford50 kardeşim. Önerebileceğin bir marka ve model varsa sevinirim sessiz ve beyaz olarak.
  • 8 sene geçti ve makine halen mükemmel olarak çalışıyor. Görevine annem ve babamın evinde devam ediyor.

Şimdi bulundukları yerde su anormal derecede kireçli. Makinenin kazanına bakım yaptım, körük lastiği bile beyazlaşmaya başlamıştı.

Günümüzde bu kadar sessiz çalışan, donanımlı ve yüksek performanslı makine bulmak maalesef zor. İyi ki almışım diyorum.

Fotoğrafları ve 1400 devirde sıkma videosunu aşağıda görebilirsiniz.

AEG Lavamat Exclusiv L88489FL 8kg A-%40 1400d/d Buharlı Çamaşır Makinesi İncelemesi
     AEG Lavamat Exclusiv L88489FL 8kg A-%40 1400d/d Buharlı Çamaşır Makinesi İncelemesi

• aeg çamaşır makinesi bulmak zorlaştı. distribütörü getirmiyor sanırım
  • Bu makine özellikleri ve kalitesinde electrolux de model varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

8 sene geçti ve makine halen mükemmel olarak çalışıyor. Görevine annem ve babamın evinde devam ediyor.

Şimdi bulundukları yerde su anormal derecede kireçli. Makinenin kazanına bakım yaptım, körük lastiği bile beyazlaşmaya başlamıştı.

Günümüzde bu kadar sessiz çalışan, donanımlı ve yüksek performanslı makine bulmak maalesef zor. İyi ki almışım diyorum.

Fotoğrafları ve 1400 devirde sıkma videosunu aşağıda görebilirsiniz.

ben de sizin gibi 8 yıldır kullanıyorum ama bakım konusunda ne yapabilirim bilmiyorum. bu konuda bir rehber tarzı bir şey varmı üstat?

• Candoğan bey sizin tavsiyeniz üzerine yaklaşık 11 yıl önce Bosch way 28760 modelini almıştım dün arıza verdi servis 2000 tl 2 kart kesin makineyi alıp götürecek diğer kartlarıda çalışmazsa 5 bine yakın masraf çıkar dedi tabiki bukadar vermem yeni makine almak daha mantıklı..sizin tekrar bana önerebileceğiniz model varmıdır bosch da fiyatları uçmuş yine aynı bu makine özelliklerinde olsun istiyorum başka marka da olabilir umarım okur cevaplarsınız...

• eveeet. işin sonuna geldik. benimki de 8 senenin sonunda dama dedi. servis gelip bakmak için 480 lira yol parası ve 200 lira muayene ücreti istedi. ben de makinayı arabaya atıp servisin ayağına götürdüm. inceleme sonucunda 5500 YTL kart masrafı çıktı. üstelik yurtdışından bir aydan önce parça gelmez denildi. aeg, elektrolüks sattığı ürüne 8 yıl bile parça bulundurmaktan aciz. bundan sonra da yeni masraflar çıkarması korkusuyla makinayı emekli edip her mahallede resmi ve özel bir sürü servisi ve bol yedek parçası olan altus çm aldım. media.m. 10 kilo 5500 lira. bu markaları almayı düşünenlere bir fikir verebildimse ne mutlu. yaşadığınız il bile değil oturduğunuz mahallede servisi olmayan ürünlerden lütfen uzak durun. cezasını-ceremesini ben çektim, sizlere bedava tecrübe sunuyorum kıymetini bilin.

• elmaci kullanıcısına yanıt

Kesinlikle katılıyorum. Aynı durumu yaşıyorum şuan.

• elmaci kullanıcısına yanıt

Bizim de AEG Lavamat L88489fl çamaşır makinemizin kapak kilidi geçen hafta arızalanıp ana kartı bozdu. Servis 4.000 TL masraf çıkardı, biz de yeni makine alma sürecine girdik. Ancak bizim kurutma makinesi de Electrolux olduğundan ve çamaşır makinesi ile üst üste kullanmak zorunda olduğumuzdan yine Electrolux çamaşır makinesi alacağız gibi duruyor.

Bu yaşadıklarımızdan sonra, beyaz eşya firmalarının ar-ge çalışmalarının genel itibarıyla planlı yıpratma için yürüttüklerine ikna olduk sayılır. Zira genelde garanti süresi bittiğinde bozulan makineler ve 80-90'lı yılların ömürlük beyaz eşyalarından eser kalmamış olması.

Esenlikler,

• wentle W kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun. Makinenin kartı sizde mi? Bana arızalı da olsa bu makinenin kartı lazım.

• ywz81 Y kullanıcısına yanıt

kart bende, ama kart tamiri yapan özel bir firma varmış. oraya götürüp bir şansımı denemek istiyorum.

• geçen hafta evimizde ciddi bir elektrik arızası oldu. çamaşır makinesi bu esnada çalışmakta idi. elektrik arızası giderildikten sonra tüm cihazları kontrol ettim. hepsi çalıştı, çamaşır makinesi çalışmadı. tamirci çağırdım. tamirci sorunun anakartta olduğunu ve kartı tamir etmenin mümkün görünmediğini söyledi. yetkili servisi aradım. anakartı 1 hafta içinde temin edebileceklerini söylediler. dedikleri gibi 1 hafta içinde anakartı temin edip bana teslim ettiler. kendi tamircime taktırdım. şimdi makine çalışıyor.

anakart için yetkili servise 2200 tl verdim. işçilik, servis ücreti ve yok. sadece kartın bedeli.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.