Şimdi Ara

adsl usb modem sistemi yavaşlatıyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler foruma yeni üye oldum. Adsl modem alacağım ve bunla ilgili tüm topikleri okudum, zoom 5510 almaya karar verdim, yalnız bazı kaynaklarda usb.den bağlanan modemin sistemi yavaşlattığı ama eternet olursa bunun olmadığı yazıyar. Bu doğru mudur, yoksa tek kullanıcı için usb.den bağlanma yeterli midir?

• yya tek kullanıcıysan al usb yeter ama bana sorarsan kombo al 2 si de olsun
  • USB hızlı ama aktarım olduğu zaman sistemde bariz bir yavaşlık söz konusu oluyor. Çünkü USB sürekli olarak işlemciyi meşgul ettiği için işlemlerde yavaşlama söz konusu. Ama Ethernet kartlı modellerde durum farklı. combo almanızı tavsiye ederiz. En azından tüh keşke ethernet veya USB alsaydım derdiniz olmaz.
  • Ya usb olunca internet senin sistem eğer yavaş ise usb de bilgisayar la bağlantı kuracağından yavaşlıyor
    ethernet sistemden fazla etkilenmiyor onun için ethernet tavsiye ederim...
  • sunu soliyim, 200MMX islemcili bir bilgisayarla USB kullanarak DL (30KB/sn) yapabiliniyor. Fakat bu sirada mause dahi hareket etmiyor :)
  • ben Celeron 2.0Ghz 256MB DDR bir sistemde usb econ kullanıyorum,modemden kaynaklanan işlemci kullanımı %5'i geçmiyor.sistemin hızlıysa hiç düşünme usb modem al.bende herhangi bir yavaşlık yok,modem full çalışırken rahat rahat farcry bile oynuyorum :)
  • sistemin hızlıysa problem olmaz,
    USB portu üzerinde sanal bir ethernet kartı yaratıldığından Sistem kaynaklarından % 10 ila 15 arasından kaynak ayırıyor.
  • Babalar, sistem çok dandik, celeron 433, 128 ram. Sanırım usb bağlantısı çok kasacak makinayı. cevaplar için çok teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: birgaripyolcu

Babalar, sistem çok dandik, celeron 433, 128 ram. Sanırım usb bağlantısı çok kasacak makinayı. cevaplar için çok teşekkürler...

USB bağlatısı epeyce kasacaktır senin bilgisayarını,
    Bence SpeedCom Combo ADSL modem al 44$+kdv, ethernetten bağlan sorunsuzca kullanırısın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.