Şimdi Ara

ADSL Modem Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şuan hali hazırda D-smart ISS ve onların verdikleri TP-LINK TD-W8951ND modemi 3 senedir kullanıyorum fakat modem ömrünü doldurmaya başladı sanırım. En son geçen virüs girmiş(?) sanırım modeme hepsiburada, n11 gibi siteler de herhangi bir yere tıkladığımda pop up reklam çıkıyordu. Onun yüzünden PC ye format attım Sonra modemi resetledim vs düzeldi fakat şöyle bir sorunum var. Modemi resetleyip (hard) kullanmaya başlıyorum bir süre sonra (genelde 8-12 saat) 192.168.1.1 yazdığımda modem arayüzüne girmemeye başlıyor Bu olaydan bir süre sonra bazı sitelere de girmemeye başlıyor. (Ör: Googleadservices.com) Daha sonra Facebook ve Twitter a girmemeye başlıyor. Fakat tüm bunlar olurken Steam'de, Origin'de Çevrimdışı olmuyorum internet var gözüküyor ve Spotify üzerinden sıkıntısız bir şekilde şarkı dinleyebiliyorum. Sonra tekrar başa dönüp modeme hard reset atınca düzeliyor bunlar.

Evde Modemi kullanan 2 cihaz var biri telefonum diğeri de masaüstü bilgisayarım. Masaüstü bilgisayar hem wifi(TL-WN722N) hem kablo(cat6) ile bağlı oluyor hatta bazen onda da kablo ile interneti göremediği için wifi üzerinden bağlanıyor. Garip garip durumlar yani bir şey anlamadım.

Sizden modem tavsiyesi istiyorum arkadaşlar çok pahalı bir şey olmazsa iyi olur. Çünkü öğrenciyim + 16 mbit olan tarifeyi teknik sorunlardan dolayı zorla 12 mbit kullanıyorum.
    ADSL Modem Tavsiye
    Şu şekilde 3 senedir bu şekilde kullanıyorum. Aynı apartmanda oturan farklı ISS kullanan diğer 2 arkadaşım da bu şekilde kullanıyor onlarda sorun yok yani SNR düşük olsa bile kopma olmuyor onlarda. Eskiden bende de olmuyordu.

Modemleri biraz araştırdım genelde TP-Link ile Zyxel marka pek önerilmemiş. Zaten bunca şeyden sonra TP-Link'i ben de düşünmüyorum.
    http://www.hepsiburada.com/asus-dsl-n12e-300mbps-ewan-fiber-destekli-adsl2-modem-router-p-BD303042
    http://www.hepsiburada.com/asus-dsl-n16-300mbps-ewan-vpn-ebeveyn-kontrolu-destekli-vdsl-adsl-fiber-modem-router-p-BD804525

Kendimce şunları buldum fakat aralarındaki fark ne tam olarak anlamadım. 200m ilerdeki caddede fiber hat olduğu için fiber desteklemesi benim için güzel bir şey sonuçta umut fakirin ekmeği Oturduğum ev 1+1 olduğu için kablosuz çekim sıkıntısı da pek olmuyor o yüzden antenler çok önemli değil modem 2 metre ilerde duruyor zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iade -- 27 Mayıs 2017; 15:59:14 >

• Bende bu ara modem almayı planlıyorum kafamda Asus N12E var.

Bir de şu model var:https://www.webdenal.com/tp-link-archer-d50_900150.html?ref=akakce&v=1.12.9
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Bende bu ara modem almayı planlıyorum kafamda Asus N12E var.

Bir de şu model var:https://www.webdenal.com/tp-link-archer-d50_900150.html?ref=akakce&v=1.12.9

Hocam çok güzel modem özellikle AC desteğinin olması harika fakat şuanki modemim Tp-Link olduğu için hala kafamda bir soru işareti kalıyor. Bir de tam anlamadım ama yukarıdaki modemlerde Asuslar ve Tp-Link Fiber desteği var değil mi? Dediğim gibi oturduğum yere fiber gelme durumu var. Hatta bendeki öyle bir şans ki fiber desteksiz modem alırsam kesin gelir bana itliğine

• Güncel.
  • Ben Airtiesi tavsiye ediyorum ama elektronik şans işi tabi vebalede girmek istemem.

şu an elimde air 5760 ve archer vr600 var.

archerda kablosuz bağlantı arada bir kopuyo ve sık aralıklarla arayüze bile giremiyorum.

Airties mükemmel tık demedi hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇöÇan

Ben Airtiesi tavsiye ediyorum ama elektronik şans işi tabi vebalede girmek istemem.

archerda kablosuz bağlantı arada bir kopuyo ve sık aralıklarla arayüze bile giremiyorum.

Güzel diyorsunuz da Airties 300 lira civarı o kadar para vermeme şu internet için modeme. 150-200 bandında ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iade

quote:

Ben Airtiesi tavsiye ediyorum ama elektronik şans işi tabi vebalede girmek istemem.

Güzel diyorsunuz da Airties 300 lira civarı o kadar para vermeme şu internet için modeme. 150-200 bandında ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur benim için.

İhtiyacınız neyse onu alın tabi

Cift band, vdsl vs özellikleri olanlar bu fiyatlarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu saaten sonra sıfır olarak adsl modem almak pek mantıklı görünmüyor

• quote:

quote:

quote:

İhtiyacınız neyse onu alın tabi

Cift band, vdsl vs özellikleri olanlar bu fiyatlarda

Çift banda falan ihtiyacım yok hocam. PC zaten kablolu bağlanıyor kablosuz bağlanan bir tek telefonum var evde. O yüzden bakmadım ac olanlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

Bu saaten sonra sıfır olarak adsl modem almak pek mantıklı görünmüyor

Öneriniz nedir 2. elde bulabileceğim uygun fiyatlı sıkıntı çıkarmayacak modeller var mıdır? Bir de şuhttp://www.hepsiburada.com/asus-dsl-n12e-300mbps-ewan-fiber-destekli-adsl2-modem-router-p-BD303042 modemde fiber desteği yok mu zaten? Ben de tam emin olamadım ama var gibi geldi.
  • quote:

quote:

Öneriniz nedir 2. elde bulabileceğim uygun fiyatlı sıkıntı çıkarmayacak modeller var mıdır? Bir de şuhttp://www.hepsiburada.com/asus-dsl-n12e-300mbps-ewan-fiber-destekli-adsl2-modem-router-p-BD303042 modemde fiber desteği yok mu zaten? Ben de tam emin olamadım ama var gibi geldi.

Linkteki üründen ziyade ikinci elde dsl n16 olabilir

Tr de bu fiber olayı çok kafa karıştırıyor

Pc ye geçince yazmaya çalışayım

• quote:

quote:

quote:

Linkteki üründen ziyade ikinci elde dsl n16 olabilir

Tr de bu fiber olayı çok kafa karıştırıyor

Pc ye geçince yazmaya çalışayım

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim bekliyorum.

• yücel52 kullanıcısına yanıt
    10 sene sonra da muhtemelen evde ADSL kullanacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.