Şimdi Ara

ADSL'den VDSL Geçeceğim Fakat;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • geçen gün türk telekom şubesine gittim.
    16 mbpsye kadar adsl kullanıyorum 100 gb akn ile.
    altyapımı sorguladığımda 66 mbpsye kadar vdsl desteklediğini öğrendim ki dün 2 defa türk telekom müşteri hizmetleriyle görüştüm onlarda öyle dedi.

geçen gün 50 mbpsye kadar 200 gb aknli pakete geçmek için gittim şubeye müşteri hizmetleri ilçede öyle bir altyapı yok dedi, telefonla altyapı destek ekibini aradı adresi verdi hattımın 32 mbpsye kadar desteklediğini 24 ve 35 mbpslik paket verebileceğini söyledi, bende 35 mbpsye kadar olan paketi kabul ettim ama ay başında gidip pakete geçiş yapacağım çünkü akn geçtim.
    35 mbpslik pakette de kota aynı 100 gb kalacak.

Bu nasıl oluyor? Vodafone fiber sorgulama, türknet altyapı sorgulama, türk telekom müşteri hizmetleriyle görüştüm ayrı ayrı yanlış olmasın diye hepsi de hattımın 65-66 mbps desteklediğini söylüyor isterseniz 50 mbpslik pakete geçiş yapalım diyor ama türk telekom şubesinde hattımın 32 mbps desteklediğini 35 mbpslik paket verebileceklerini söylüyorlar. bu nasıl oluyor ?
    Şubedeki kadın 50 mbps verirsem sana kopma yaşarsın o yüzden 35 verelim dedi.

sizce 50 mbpsye kadar bağlatsam kopma yaşar mıyım yoksa 35 mi bağlatmalıyım ?
    35 geçtikten sonra modem arayüzünde max hızımın 65000 mbps 66000 mbps görürsem online işlemlerden 50 mbpsye geçeyim mi?

not: şu anda türknet mh ile konuştum altyapınız destekliyor dedi yine, 50 mbps hız maksimum alabilirsiniz vdsl ile dedi.

not2: aşağıya şuan ki modem hat değerlerimi atıyorum, sanırım snr değerlerim düşük. 35 veya 50 mbit pakete geçtiğimde bağlantı sorunu yaşar mıyım ? Oturduğumuz ev 25 yıllık ve kablolar eski, forumdan bir arkadaş bana ulaştı dedi ankastreden eve gelen kabloyu yenilemen lazım. çok da mantıklı. bu kabloyu yenilediğimde snr değerim artar mı ? veya adsl'de böyle vdsl geçince snr değerim aynı mı kalır portu değiştirecekleri için.
    vdsl geçtikten sonra kabloyu değiştirsem olur mu bağlantı sorunu yaşarsam ? türk telekom ekiplerini mi çağırmalıyım ? açıkçası elektrikçiye güvenemiyorum.

• taahhüt yaparken en düşük hızla başla. 24mbps al, daha sonra istediğin gibi yükseltebilirsin. direk 50mbps ile başlarsan 24e düşemezsin. ama 24ile başlarsan 35e çık 50ye çık daha sonra tekrar 24e düşebilirsin.
  • türknet al taahhüt verme.
    aynı hizmet hatta yurtdışı çıkışları daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mega_north

türknet al taahhüt verme.
    aynı hizmet hatta yurtdışı çıkışları daha iyi.

zaten taahütüm var.
    siz sorunumu cevaplarsanız daha iyi olur

çoğu kişinin dert yakındığı türknete geçmeyi daha sonra düşünürüm.
  • Supernova1071 kullanıcısına yanıt
    peki kusura bakmayın.

ben ttnetteydim turknete geçmiştim, hizmet birebir aynıydı o yüzden önermek istedim.

sorunuzun cevabını bilmiyorum.
  • quote:

peki kusura bakmayın.

ben ttnetteydim turknete geçmiştim, hizmet birebir aynıydı o yüzden önermek istedim.

taahütüm olmasa belki bende geçerdim ama 12 yıldır ttnet kullanıyorum sıfır sıkıntım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supernova1071

quote:

peki kusura bakmayın.

taahütüm olmasa belki bende geçerdim ama 12 yıldır ttnet kullanıyorum sıfır sıkıntım var.

ben de pek sıkıntı yaşamadım ttnetle.

sadece ttneti bırakma şansı olanların bırakması taraftarıyım ki böylelikle diğer iss ler kalkınsın ve tt nin gücü azalsın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Supernova1071

quote:

peki kusura bakmayın.

ben de pek sıkıntı yaşamadım ttnetle.

sadece ttneti bırakma şansı olanların bırakması taraftarıyım ki böylelikle diğer iss ler kalkınsın ve tt nin gücü azalsın.

orası öyle tabi ama taahütüm bitince geçerim bende belki.

• mega_north kullanıcısına yanıt
  • taahhüt varken adsl'den vdsl'e nasıl geçiliyor? vdsle geçersin ama 16mbps devam edersin diye biliyorum. senin aldığın pakette 16mbpsden yüksek hız yoktur kampanyanı iptal etmeden nasıl yüksek hız verecekler? kampanya iptali = taahhüt bozma. yani en azından bana öyle yaptılar. taahhüt bitmesini bekledim vdsle geçebilmek için. altyapı var ancak kampanyanız desteklemiyor vs saçma sapan şeyler söyleyip durdular
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

2 tane aynı konu açmış 2 sinede cevap veriyor gelen mesajlarda hep aynı nasıl kafa bu yazmayın su konuya

Yardım diliyoruz konuyla ilgili heralde, hep değişik mesajlar geliyor kafa karıştırıyor.

Konuyla bilgin varsa yaz yoksa yazma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supernova1071 -- 22 Mart 2017; 19:5:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fp

taahhüt varken adsl'den vdsl'e nasıl geçiliyor? vdsle geçersin ama 16mbps devam edersin diye biliyorum. senin aldığın pakette 16mbpsden yüksek hız yoktur kampanyanı iptal etmeden nasıl yüksek hız verecekler? kampanya iptali = taahhüt bozma. yani en azından bana öyle yaptılar. taahhüt bitmesini bekledim vdsle geçebilmek için. altyapı var ancak kampanyanız desteklemiyor vs saçma sapan şeyler söyleyip durdular

Kampanyam destekliyormuş geçiş yapbiliyorum.

Zaten 16 mbps de vdsl yok adsl 24 ve üstü vdsl oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.