Şimdi Ara

ADSL'den VDSL'e geçiş?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçmek istediğimde boş port yok diyorlar. turkcell den ya da telekomdan ev telefonu bağlatsam geçebilir miyim?
    hat değerlerim ilgilene;ADSL'den VDSL'e geçiş?

• ilçe telekoma git onlarla konuş onlar bilir en iyisini. Burada saha dolabına yakın olduğun belli ama herkes vdsl alıyorsa sana boş port kalmadıysa yapacak birşey yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • solu aradım vdsl başvurusu için hattımın 57 mbit'e kadar kaldırdığını söylediler. ben de 24 mbit pakete geçiş için onay verdim. 30 dk ile 1 hafta bulacakmış geçişim.
  • Imnotevenhere I kullanıcısına yanıt
    Hangi tarifeye geçtiniz hocam ne kadar ödeyeceksiniz? Biz de aynı şekilde vdsle geçmek istiyoruz taahhütümüz bitiyor
  • 24mbit'e kadar yalın 75 gb akkli. 24 ay sözleşmeli. Öncesinden 16 mbit'e kadar 75 gb akkli engel tanımayanlar tarifesini kullanıyordum.
  • Imnotevenhere I kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak ne ödeyeceksiniz hocam
  • 67 tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş port yoksa geçirmezler.

• Bende sol kullanıyorum adsl kullanıyordum vdsl geçiş talebi yaptım 20 dk içinde hattıma vdsl2 sinyali verilmişti.

• tezekos kullanıcısına yanıt
    saha dolabı yeniyse mümkün onlarda fiziksel olarak port değişikliğine gerek yok. portlar hem adsl hem vdsl destekliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

saha dolabı yeniyse mümkün onlarda fiziksel olarak port değişikliğine gerek yok. portlar hem adsl hem vdsl destekliyor.

Benim saha dolabım 1999 model yeni tip değil bana vdsl2 sinyali ana santralden geliyor.Eski tip dolaba bağlıyım yani.

o sadece dolap hizmet aldığın yer önemli :D ankastreden gelen portları sebekeye aktarmaya sağlıyor.

• quote:

o sadece dolap hizmet aldığın yer önemli :D ankastreden gelen portları sebekeye aktarmaya sağlıyor.

Yani şimdi ben genişbant kabine bağlı mıyım hocam bulunduğum yerde genişbant kabin yok ama kesinlikle çarşılarda var bir tek genişbant kabinler. Ana santraldeki vdsl2 kartlardan gelmiyor mu bana sinyal yani ?

hat değerlerine bakayım

• quote:

hat değerlerine bakayım

Adsl de iken ve vdsl ye geçince olan değerleri atıyorum.

ADSL'den VDSL'e geçiş?

ADSL'den VDSL'e geçiş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tezekos -- 16 Mart 2017; 21:34:49 >

• 200 metre mesafede santral sistemi var. Sen o eski kutuya bağlı değilsin yada Türk telekom ilçe genel müdürlüğüne çok yakınsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Bende sol kullanıyorum adsl kullanıyordum vdsl geçiş talebi yaptım 20 dk içinde hattıma vdsl2 sinyali verilmişti.

ben hala bekliyorum bakalım belki sabaha geçirmiş olurlar kim bilir..
  • quote:

200 metre mesafede santral sistemi var. Sen o eski kutuya bağlı değilsin yada Türk telekom ilçe genel müdürlüğüne çok yakınsın

Adsl kullanırken kopma yapıyor diye eski tip kutudan prensibal değişikliği yaptılar yani o kutuya bağlıyım. Ana santrale yakınım size dediğim gibi aşağı yukarı 500 metre mesafem var.

• boş port yok dedilerse yoktur 16da kötü değil o kadar bence tabi ben 6 aldığım için 16 güzel geliyor
  • hala bekliyorum bakalım bağlı olduğum santral geçircek mi vdsle. bu arada konuda yanlış bilgi vermişim. 24 yerine 35mbit'e kadar 100 gb kotalı tarifeye onay verdim. eve sol ekibi gelip yeni modem bıracakmış şuan kullandığımı alıp.
    @Swat123456789 boş port yok olayını geçen ay şubeden sorgulattığımda boş port yok diyordu. mhdeki adam portumun 57mbit'e kadar desteklediğini söylemişti vdsle başvurduğumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Imnotevenhere -- 20 Mart 2017; 12:54:4 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.