Şimdi Ara

ADSL'den VDSL'e geçiş? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar bizim apartmanda türk telekom fiber var ama ben süperonline kullanıcı olduğum için vdsl almak istiyorum. bunun için süperonlineyi aradığımda altyapı uygun değil gibi sözler söylüyorlar. acaba bunlar altyapıyı göremiyorlarmı yoksa benle başak mı geçiyorlar. yani karşı komşum 100 mbit alırken ben 16 dan fazla alamıyorum bu çok saçma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso44

arkadaşlar bizim apartmanda türk telekom fiber var ama ben süperonline kullanıcı olduğum için vdsl almak istiyorum. bunun için süperonlineyi aradığımda altyapı uygun değil gibi sözler söylüyorlar. acaba bunlar altyapıyı göremiyorlarmı yoksa benle başak mı geçiyorlar. yani karşı komşum 100 mbit alırken ben 16 dan fazla alamıyorum bu çok saçma.

bu durumlarda bölge bayisine gitmek en iyisi.
  • sanırım vdsl'e geçmek içinde tanıdık, torpil filan lazım? bu nedir ya paramla rezil olmaktan bıktım bu adamlar bıkmadı umursamamazlık ve tembellikten.
  • Imnotevenhere I kullanıcısına yanıt
    Tanıdıkla falan alakası yok şansınız varsa geçirirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 gün önce adsl'den vdsl'e geçiş yaptım. Mh çok güzel konuşuyor falan 50 ye 100e kadar hız alırsınız diyor. Fiyatıda uygun olunca 35-100 hipernete geçiş yaptım. Bugün eve geldiğimde telekom bana sürpriz yapmıştı. Vdsl'e geçiş yapmayı bırakın hazırda bulunan adsl sinyalide gitmiş. Arıyorum sinyal gitmiyor modeme diyorlar. Be hey gerizekalilar onu bende biliyorum sinyal niye gemiyor onu söylesene.

• aydnksvl kullanıcısına yanıt
    Modeminizin VDSL sinyali desteklediğinden emin misiniz ? Belki adsl2+ sinyali alıyordur sadece , vdsl destekli modem gereklidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

Modeminizin VDSL sinyali desteklediğinden emin misiniz ? Belki adsl2+ sinyali alıyordur sadece , vdsl destekli modem gereklidir ?

Telekomun verdiği zyxel modem kutu üzerinde vdsl2 destekli yazıyor. Zyxel sitesinde de vdsl destekli modemler içinde listeleniyor.

Modemin modelini yazın hocam belki ağ ayarlarından VDSL seçmek felan gerekiyordur , benimde zyxel VMG3312-B10A modemim var bu modem sinyali otomatik tanıyıp değiştiriyor hat modunu sizinkisi öyle yapmıyor olabilir .
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Aynı model modem sadece bendekinin sonu B10B ile bitiyor

Modemin içine girmeyi biliyor musunuz ? Girin 192.168.1.1 ' den , hat değerlerini bulun bakın orada modeminiz hangi modda çalışıyor hat değerleri neler bir paylaşın bakalım , sizin modeminizi bilmiyorum belki VDSL moduna otomatik almıyordur modem sizin seçmeniz gerekir , hat değerlerinin yazılı olduğu kısmı xDSL istatistikleri kısmından görebilirsiniz oranın bir ekran görüntüsünü alın veya kopyalayın oradaki bilgileri bakalım dediğim gibi ne modda çalışıyor hattınız modem kendini VDSL moduna almış mı vs.
  • quote:

Modemin içine girmeyi biliyor musunuz ? Girin 192.168.1.1 ' den , hat değerlerini bulun bakın orada modeminiz hangi modda çalışıyor hat değerleri neler bir paylaşın bakalım , sizin modeminizi bilmiyorum belki VDSL moduna otomatik almıyordur modem sizin seçmeniz gerekir , hat değerlerinin yazılı olduğu kısmı xDSL istatistikleri kısmından görebilirsiniz oranın bir ekran görüntüsünü alın veya kopyalayın oradaki bilgileri bakalım dediğim gibi ne modda çalışıyor hattınız modem kendini VDSL moduna almış mı vs.

Traffic type : inactive

Xdsl port detaylarinda ise tüm değer 0 DB görünüyor

Arkadaşım ordaki bilgilerin hat kısmını bir kopyala yapıştır işte şuraya bu yazdıklarından hiçbir şey anlaşılmaz , yardımcı olmamı istiyorsan
  • quote:

Arkadaşım ordaki bilgilerin hat kısmını bir kopyala yapıştır işte şuraya bu yazdıklarından hiçbir şey anlaşılmaz , yardımcı olmamı istiyorsan

xDSL Training Status: Idle

Mode: G.DMT

Traffic Type: Inactive

Link Uptime: N/A

xDSL Port Details Upstream Downstream

Line Rate: 0.000 Mbps 0.000 Mbps

Actual Net Data Rate: 0.000 Mbps 0.000 Mbps

Trellis Coding: N/A N/A

SNR Margin: 0.0 dB 0.0 dB

Actual Delay: 0 ms 0 ms

Transmit Power: 0.0 dBm 0.0 dBm

Receive Power: 0.0 dBm 0.0 dBm

Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols

Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB

Attainable Net Data Rate: 0.000 Mbps 0.000 Mbps

• quote:

Extradan az önce gözüme çarptı vdsl mode inactive yazıyordu.

Bak modemin Mode: G.DMT bu modda çalışıyor , modemini VDSL moduna alman lazım . Genişbant var orada seçeneklerde bak alttan oraya gir , üstten gelişmişe tıkla oradan VDSL'de yazan her şeyi aktifleştir ADSL de yazanları da kapat
  • quote:

Bak modemin Mode: G.DMT bu modda çalışıyor , modemini VDSL moduna alman lazım . Genişbant var orada seçeneklerde bak alttan oraya gir , üstten gelişmişe tıkla oradan VDSL'de yazan her şeyi aktifleştir ADSL de yazanları da kapat

Dediğiniz yere girdim ancak konfigürasyon tipi pasif konumda değiştiremiyorum. Hatta üst kısımda gelişmiş sekmesi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydnksvl -- 24 Mart 2017; 18:46:57 >
  • FTTH ise ona geç SOLNet sana niye bıraktın demez...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.