Şimdi Ara

ADSL'den VDSL'e geçebilir miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçenlerde altyapı sorgulayayım dedim. İlk taşındığımızda en fazla 13 Mbps veren altyapım şimdi 73 Mbps veriyor. Dedim sitede yanlışlık var herhalde. Yok her sitede 73 Mbps gösteriyor. Müşteri hizmetlerini aradım ben VDSL geçmek istiyorum internetten sorgulattığımda VDSL altyapım var dedim. Onlarda mümkün olabileceğini hafta içi ararsam beni VDSL'e geçirebileceklerini söylediler. Ama aklımda şüphe var. Hat değerlerim hakkında bir şüphe var. Hat değerlerimin sıkıntılı olduğunu düşünüyorum yani desteklediği maksimum hızdan bahsediyorum. Bu hat değerleri VDSL geçtikten sonra değişir mi? VDSL modem aldıktan sonra değişir mi? VDSL geçmemde bir sıkıntı var mı? Hat değerlerimi atıyorum VDSL geçtiğimde ne kadar hız alabilirim yardımcı olur musunuz? çünkü VDSL geçtiğimde de 8 Mbps hız almak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr karahanlı -- 31 Mayıs 2021; 0:12:7 >

• Hat değerleriniz pek de iyi görünmüyor hocam bende de sizin durumun tam tersi var. Türknet kullanıyorum bu konu hakkında hiç bir çözüm bulmayı bırakın ugrasmiyorlar bile artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki bu hat değerlerimdeki sıkıntı ne kaynaklı olabilir yani nasıl düzelir ? Çünkü Müşteri Hizmetleri 50 MBPS verebiliriz diyorlar.

• unununium U kullanıcısına yanıt

Yani ben hattımın ADSL bir hata bağlı olduğunu düşünüyorum bunu ISS'ten istesem onlarda Telekomu arasalar VDSL bir hatta geçemez miyim ?

• Hocam iyi hoşta sizin 20 MBPS imiş. Benim attığım fotoğrafta en fazla 13 MBPS desteklediğini söylüyor. Yine de değişir mi ? Ayrıca saha dolabına 150 metre yakınım.

• mr karahanlı M kullanıcısına yanıt

Santrale çok uzak olduğunuz için VDSLe geçseniz bile 15 mbit alırsınız. Bir şey farketmeyeceği için geçirmezler

• Saha dolabının ne gibi işlevi var hocam o zaman ? Ayrıca altyapı sorgulama testi şöyle

• ADSL'den VDSL'e geçebilir miyim ?

Hocam bendeki değerler bu şekilde aslında 300-350 metre mesafem var saha dolabına ama sistemsel bir hatadan dolayı 900 metre olarak gözüküyor. Sorgulama sitelerinde 17 mbit vdsl olarak görünüyor tahmini diyorum ki turknete bu sistem yanlış beni geçir vdsl yok diyor sende adsl var sadece anlatıyorum anlamamazlıktan geliyorlar. İnterneti verdim mi verdim oh diyor daha ne diye senin için ugrasiyim diyor bende sanırım millenicoma geçeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unununium -- 31 Mayıs 2021; 7:20:52 >
  • Tane tane anlatıyorum ama yok hocam anlatamadım derdimi çözüm sunulmuyor.
    Ben uğraşırken boş port vardı ama vdsl geçirmediler şimdi de boş port kalmayınca uğraşmayı bıraktım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr karahanlı

Peki bu hat değerlerimdeki sıkıntı ne kaynaklı olabilir yani nasıl düzelir ? Çünkü Müşteri Hizmetleri 50 MBPS verebiliriz diyorlar.

Sizin hattiniz suan saha dolabindaki fiber cihazlara bagli degil santralden hizmet aliyorsun o yuzden 13 megabit gorunuyor bunun 2 sebebi olabilir

1. Saha dolabindaki cihazlarda port kalmamistir bu durumda port bosa cikana kadar bekleyip basvurman gerekir.
    2. Saha dolabindaki cihazlar henuz aktif edilmedigi icin aktarma yapilmamistir ekipler aktarma yaparken 7 saat internet gider geldiginde hat zayiflamasi tek haneli sayilara duser vdsl'e basvurup 5 dakikada gecis yapilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 31 Mayıs 2021; 12:22:30 >
  • Dostum dolap aktif bizzat yanına gittim tip-7 dolap elektrik saati falan var. Internetten sorgulattığımda 73 MBPS maksimum hız var diyor ama boş port yok diyor. Boş port olmadığı için mi acaba böyle ?

Dolap ilk aktif edildiği zamanlarda boş port yok sorunu olabiliyor. Biraz bekleyin 1 ay içinde boş port gözükebilir.

• Benim evim müstakil olduğu için evde galiba ankastre kutusu yok. Eve internet için gelen adam duvardaki telefon hattıyla ilgili bir işlem yaptı. Acaba bu yüzden mi kötü hat değerlerim çünkü ankastre kutum yok direkt olarak telefon hattı kablosu dışarıda adamın uğraştığı. Telefon hat kablosu sadece ADSL desteklediği için mi böyle acaba ?

benim de müstakil ev, kutu yok, kablo pencereden giriyor eve ve ADSL aboneliğim var fakat hat değerlerim böyle değil, sorunun ondan kaynaklandıgını zannetmiyorum

• E kardeşim benim sorunum ne o zaman ya deliricem şimdi ?

Altyapı var, Saha Dolabı aktif, Bina içi tesisatım da sıkıntı yok.

Ne hocam benim hat değerlerimin sebebi ?

• Adsl'i santralden veriyorlar genelde ondan değeriniz düşük. Saha dolabına bağladıklarında portunuzu değerleriniz yükselecektir.

Bizde de 13 küsür görünüyordu şu an 60 civarlarında vdsl e geçtikten sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adanavalısi -- 31 Mayıs 2021; 13:56:55 >
  • Boş port olmasını bekleyeceğim yani hocam doğru mudur ?

Ayrıca Telefon hattı VDSL destekliyor mu ? Yani bir sıkıntı çıkmasın.

Bir de bina içi tesisatımı ne olursa olsun yeniletmek istiyorum en azından internet kısmı olanı.

Ne yapmam lazım ? Büyükşehirde yaşıyorum bulabilir miyim öyle elektrikçi ? Yoksa kendim alıp mı yapmam lazım ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.