Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (476. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lazye Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.567
Cevap
189
Favori
1.252.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
29. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yukarıda belirttiğim psu sizcede yeterli ozaman ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onur Karadağ O kullanıcısına yanıt
    ben ona aylar önce iyi bir psu değil demiştim ve tavsiyem kaliteli bir psu al olmuştu ama bu tavsiye watmandan kesin kurtarır diye değil sistem birleşenlerinin sağlığı açısındandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 10 Temmuz 2019; 8:29:0 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Sağlıktan kastınız ısınmada dahilmi ? Ve hala aynı görüştemisiniz

• Benim gpuda her yeni driver çıktığında core clock hızını 1244lerden 800lere düşürüyor. Driver güncelliyorum düzeliyor

Şimdilik sıcaklık sınırda çalıştığı için önemsemiyorum. Bakalım kışın da aynı sorun olacak mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    sağlıktan kastım o psu her an her şey yapabilir anakartı yakabilir ekran kartını yakabilir sen hala bunu bekliyorsan karar senin
    Zero RPM ben hep açtım deneyeyim. Sıkıntı olursa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Tamam teşekkürler,

https://www.xigmatek.com/product_detail.php?item=19

Bunu almayı düşünüyorum

• arkadaslar yeni cikan driveri ve sirayla onceki 19 ve 18 versiyonları yukledim ancak hepsinde hdmi ile bağlı monitorumden ses alamiyorum. standart full temiz manuel vs her yuklemeyi denedim.

ancak eski driverimi (v17) tekrar yüklediğimde ses geri geliyor. ekram kartim sapphire hd 7850. sorun nerde sizce?

• Ses panelinde monitör çıkışı aktif mi?

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killabyte

Ses panelinde monitör çıkışı aktif mi?

hayır gözükmüyor malesef. aygit yoneticisinde bilinmeyen/taninmayan ses aygiti gibi birsey gozukuyor. simgesinde sari bi soru isareti var hatta. bu aygita .inf surucuyu elle yuklemeye calisiyorum ancak tanimiyor. c/amd dizininde driverlarin setuplari var. hdmi driveri burdan bulup yukluyorum, gene tik yok.

• Selam, grafik profillerini test ettim. Cs:GO da Balanced modu Performans modundan daha fazla fps veriyor. Cs oynayan varsa kontrol etsin.

• Killabyte K kullanıcısına yanıt
    Realtek ayarlarını açıp ( sağ tarafta gizli simgelerde olur genelde ) görüntüdeki ayarı yapmayı deneyin
    [AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF)
    Aşağıda atmış olduğunuz linkteki xigmatek ürünlerin +3.3 volt ve +5 volt taki akım değerleri düşük. Üç model de aynı şekilde. Yerinizde olsam almazdım. Tek kanalda min 45 +3.3 ve +5 volta min 20 amper lik bir psu bakardım. Bütçenizde önemli tabi ama illa bulursunuz.
    Hocam muhtemelen psu yetersiz kalıyor. Açılışta Wattman hatası almanız ekran kartının herhangi bir beklenmedik şekilde kapanmasından,ısınmadan vs dolayı verebilir. Psunun 500w olması,matematiksel olarak yeterli görünmesi yeterli değil,tam performans veriyor mu o önemli? İmkanınız varsa başka bir psu ile deneyin bence %100 psu kaynaklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur Karadağ

Ozaman psum yeterli diyebiliriz?
    Benim aldığım hata zaten watman hatası yazısından ibaret DEĞİL.
    Mesela Battlefield 1 oynuyorum, oyunun herhangi bir yerinde dıt sesi geliyor dünya bir an için gidiyor monitör ekranı siyahlaşıyor.
    Bu sırada kasadaki herşey çalışıyor.
    Fakat ekran yok, sinyal yok, ekran kartı kendini kapatmış yani....
    Bazen bu durumda sistem kendi kendini resetliyor, bazende ben reset atmak zorunda kalıyorum.
    Açıldıktan sonra, watman hatası geliyor...
    Ben bu sorunu global watmanda ZERO RPM yi KAPATIP FAN HIZINI OUTODAN MANUELE alıp fanların daha hızlı ve devamlı dönmesini sağladığımda almıyordum.
    Fakat son günlerde ondada almaya başladım.
    NOT: Bilgisayar kasam Bross Marka çok eski içinde harici fan yok ama parçalar düzgün takıldı.
    bilgisayar kasası ile wattman'ın alakası yok dostum ya da sıcaklık ile. cpu ile gpu aynı anda yüksek miktarda yüke uğrayınca bu sorunu alıyorsan psunun üstüne gitmekte fayda var. Bildiğin gibi bf1 cpu'ya yük bindiren bir oyun, gpu zaten %100 kullanılıyor. Kesin bir şekilde sorunun kaynağı psudan diyemem ama üstüne gitmekte fayda var

• Banada öyle geliyor ama kasamda eski,
    600TL Kasa + Psu önerirmisiniz.
    Ayrıca monitörümde 900p eski bir monitör, hdm to vga dönüştürücüyle kullanıyorum bunun bir etkisi varmıdır ?
    Zararı yani.
    Ayrıca şuanki PSU m 12v kanalından 300W veriyor, bu oran yetersizmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur Karadağ -- 12 Temmuz 2019; 18:41:30 >
  • quote:

Banada öyle geliyor ama kasamda eski,
    600TL Kasa + Psu önerirmisiniz.
    Ayrıca monitörümde 900p eski bir monitör, hdm to vga dönüştürücüyle kullanıyorum bunun bir etkisi varmıdır ?
    Zararı yani.
    Ayrıca şuanki PSU m 12v kanalından 300W veriyor, bu oran yetersizmi ?
    900 p monitörün tek zararı sizin gördüğünüz görüntü(cpu bottleneck yapmadığını varsayıyorum) başka bir zararı olamaz ayrıyetten rx 570, 900 p'ye fazla bir kart. dönüştürücünün zararı ise input lag onun dışında bir zararı olamaz.

Sizin sorununuz çok açık psu. kağıt üzerinde ucu ucuna yetiyor gibi görünsede yetmeyeceğini düşünüyorum.

Bütçenizi belirtirseniz size yardımcı olucam.

750 ye de gerek yok yok ama az bir farkla 750 watt almak daha mantıklı. Sadece bir öneri bu modelhttps://www.hepsiburada.com/high-power-750w-80-bronze-56a-12v-power-supply-hpg-750br-h12s-p-BD303945
  • soporo kullanıcısına yanıt
    Kasa + psu 600TL , Max 700TL bütçem var çok teşekkürler.
    Birde rx570 900p ye fazla bir kart derken 1080p monitör almakmı lazım?

• quote:

Kasa + psu 600TL , Max 700TL bütçem var çok teşekkürler.
    Birde rx570 900p ye fazla bir kart derken 1080p monitör almakmı lazım?
    https://www.itopya.com/cooler-master-masterwatt-lite-600w-80-plus-aktif-pfc-120mm-fanli-psu/ ya da kasaya bütçe kalmaz ise
    https://www.itopya.com/cooler-master-masterwatt-lite-500w-80-plus-aktif-pfc-120mm-fanli-psu/

kasa kişisel bir tercih olduğu için sana burakıyorum. Tabi kişisel dedim diye sadece tasarıma bakarak kasa alınmaz. Hava sirkülasyonu önemli, modelini beğendiğin kasanın hakkında 5 dk araştırma yaparak öğrenebilirsin.

illa bana kasa önerisi yap dersen master watt 500 alıp ve bu kasayı alırım https://www.incehesap.com/corsair-carbide-spec-05-cc-9011138-ww-midi-tower-gaming-oyuncu-kasa-fiyati-42505/?gclid=CjwKCAjw36DpBRAYEiwAmVVDMDCbHAvJlBMQ5z-_U9rneOB56g0x73u2SGoDRbM-_WOID3qeBbX8kxoC5qQQAvD_BwE ve zaman içerisinde 2 adet 120mm fan alıp ön, üst ve eksoz kısımlarına takarım.

fazla bir kart derken 900 p'ye çok güçlü kaldığını kastetmiştim. 1080 p şart değil fakat olursa güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 13 Temmuz 2019; 4:16:20 >

• 
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.