Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.559
Cevap
189
Favori
1.252.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ddsmurat

Hocam kartı iade edin. Seri no lar uyuşmuyormuş bir de. Kart iade alınıp satılması için tekrar rafa konulmuş.

1-2 kere götürdüm kartı iade almıyorlar ilk gün getirseydin dediler kullanıyorum mecbur 20 gün geçti imkanı yok almazlar iade.Nasıl bir yol izlemem lazım şimdi söyledim seri numara ile garanti uyuşmuyor dedim o arena bilgisayarın işi ürün bize 1 ay önce geldi diyor bu kadar nasıl yıpranabilir dalga geçer gibi diyor rafta durmuyor biz haftalık temizliyoruz dedi.Kutu içinden sticker da çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beles -- 2 Nisan 2016; 10:11:03 >
  • hocam artifact günümüzde normal bi durum artık herhangi bir kartta herhangi bir oyunun bazı sahnelerinde anlık olarak görülmesi normaldir ama sürekli yüklediğiniz oyunların çoğunluğunda oluyorsa kartı direk değişime gönderin derim ben bir iki defa denk geldim ama malum sürücüleri değiştirince bir önceki gibi aynı sorunu vermiyor yeni sürücüde başke bir problem çıkıyor Yani tek oyunda oluyorsa takmayın ama oynadığınız oyunların çogunluğunda varsa atıyorum kesinlik olsun diye iki veya üzeri oyunda,kayıt yapmayı ihmal etmeyin ve kartı gönderin mesela benim eski kartımda en çok denk geldiğim oyun Wolfenstein: The Old Blood aşırı artıfact oluyordu kart 280x toxic çözüm belli downclok etmek ama uğraşmadım fabrika çıkışlı 1150 mhz ile geliyor düşürmenin anlamı yok diye uğraşmadım ama oyunu oynayamadım sonuç olarak sonradan yama çıktımı bilmiyorum ilk çıktığında indirip denemiştim...
    bu tip sorunlar tek oyunda oluyorsa sürücü oyun içinde kartı verimli kullanamıyor demektir zaten bu sorunlar yüzünden oyunlara özel genel olarak optimize için sürekli driver çıkarıyor firmalar umarım fikir sahibi olmuşsundur kartın seri numarasının önemi yok firma size bu kartı sattığını kabul ediyorsa ki ediyor fatura var elinizde servis ile iletişime geçip durum hakkında bilgi alırsınız garanti kapsamında yine faydalanırsınız....sizin dediğiniz gibi kartın serisi farklı biz size bu kartı satmadık diyorsa firma o zaman korkmaya-hakkınızı aramaya başlayın....Ama sanmıyorum böyle bir durum olduğunu seri numarası farklı olsa bile o numaradan garanti kapsamı öğrenilebilir..süresi felan yani aynı kapıya çıkıyor seri numarası tutan bir kart+garanti süresi seri numarası tutmayan bir kart+garanti süresi...garanti süresinde sıkıntı yoksa oyunların keyfini çıkarmaya devam hocam..... firmaya seri numarası ile başvuru yapın garanti süresi konusunda....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klement -- 2 Nisan 2016; 10:45:10 >

• Merhaba arkadaşlar bir şey soracağım bu FreeSync özelliğini Hd7950 modeli kartım desteklemiyor sanırım değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

FİFA 15 de fps oyun ayarlarında 60 fps kitli. Fakat oyuna girdiğimde menulerde 30 oluyor.Sonra Mac sırasında 60 fps sabit veriyor fakat kale önlerine yada taç çizgisine yaklaştığımda tekrar 30 a düşürüyor ve sabitliyor. Seyirci görüntüye girdiğinde fps 30 oluyor. Seyirci görüntüden çıktığında 60 geri sabıtlıyor.

Hocam kartınız nedir? Laptopda 7730M ile 60fps'de oynuyorum. Dediğiniz kale yakınına gelince ve ara sahnelerde fps düşme sorununu 15.7'li driverlara kadar falan yaşamıştım, sonra Windows 8.1'e geçtim ve güncel driverlar ile böyle bir sorun olmadı. Hoş 3-4 aydır oynamıyorum ama en son sorun yoktu Ara sahneler değil de kale önü oldukça sinir bozucuydu.

Ayrıca son driver ile 3-5 fps arası düşüş gözlemledim. Sanırım WHQL olmasından kaynaklı, ilk beta çıksın da yükleyelim.

• Arkadaşlar gpu ölçeklendirme ne işe yarıyor açmak gerekir mi?
  • beles kullanıcısına yanıt
    Kartın üzerindeki seri numarası ile garantiye gönderme işlemi yapılıyorsa firma ile irtibata geçin. Bu artefact olayı daha çok grafik modları yüklü oyunlarda çok oluyor. Mod yüklü olmayanlarda pek sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klement

hocam artifact günümüzde normal bi durum artık herhangi bir kartta herhangi bir oyunun bazı sahnelerinde anlık olarak görülmesi normaldir ama sürekli yüklediğiniz oyunların çoğunluğunda oluyorsa kartı direk değişime gönderin derim ben bir iki defa denk geldim ama malum sürücüleri değiştirince bir önceki gibi aynı sorunu vermiyor yeni sürücüde başke bir problem çıkıyor Yani tek oyunda oluyorsa takmayın ama oynadığınız oyunların çogunluğunda varsa atıyorum kesinlik olsun diye iki veya üzeri oyunda,kayıt yapmayı ihmal etmeyin ve kartı gönderin mesela benim eski kartımda en çok denk geldiğim oyun Wolfenstein: The Old Blood aşırı artıfact oluyordu kart 280x toxic çözüm belli downclok etmek ama uğraşmadım fabrika çıkışlı 1150 mhz ile geliyor düşürmenin anlamı yok diye uğraşmadım ama oyunu oynayamadım sonuç olarak sonradan yama çıktımı bilmiyorum ilk çıktığında indirip denemiştim...
    bu tip sorunlar tek oyunda oluyorsa sürücü oyun içinde kartı verimli kullanamıyor demektir zaten bu sorunlar yüzünden oyunlara özel genel olarak optimize için sürekli driver çıkarıyor firmalar umarım fikir sahibi olmuşsundur kartın seri numarasının önemi yok firma size bu kartı sattığını kabul ediyorsa ki ediyor fatura var elinizde servis ile iletişime geçip durum hakkında bilgi alırsınız garanti kapsamında yine faydalanırsınız....sizin dediğiniz gibi kartın serisi farklı biz size bu kartı satmadık diyorsa firma o zaman korkmaya-hakkınızı aramaya başlayın....Ama sanmıyorum böyle bir durum olduğunu seri numarası farklı olsa bile o numaradan garanti kapsamı öğrenilebilir..süresi felan yani aynı kapıya çıkıyor seri numarası tutan bir kart+garanti süresi seri numarası tutmayan bir kart+garanti süresi...garanti süresinde sıkıntı yoksa oyunların keyfini çıkarmaya devam hocam..... firmaya seri numarası ile başvuru yapın garanti süresi konusunda....

teşekkür ederim baya fikir sahibi oldum açıklamanızdan sonra :D Bir tek far cry 4 te oluyor gta v te hiç bir sıkıntı yok 1-2 testte de denedim.Şimdi bu kartı uzun süre kullanmak istiyorum o yüzden endişeleniyorum 2 seneyi geçip arıza yaparsa hoş olmaz :D hd 5570 eski kartım 6 senedir tık demeden çalışıyor.Bir sorum daha var sizin için sakıncası yoksa bu Windows güç seçeneklerinde hangi modu kullanıyorsunuz?Performans moduna aldım sanki oyunlar daha stabil oldu herhangi bir sakıncası var mı pc ye fazla güç çekmesinden başka.

• quote:

Orijinalden alıntı: ddsmurat

Kartın üzerindeki seri numarası ile garantiye gönderme işlemi yapılıyorsa firma ile irtibata geçin. Bu artefact olayı daha çok grafik modları yüklü oyunlarda çok oluyor. Mod yüklü olmayanlarda pek sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum.

Vatandaki görevli garanti belgesi önemli değil biz direk faturadan göndeririz dedi firmaya.Dedim numara uyuşmuyor ekran kartıyla birlikte gönderelim garantiye dedi bir numara uyuşmuyor diye kartta mı esir kalacak garantide.Far Cry 4 gold edition sürümü mevcut içinde bildiğim sadece dlc var mod yok.

Edit:Bu pembe renk sorunu anti alasing kapatınca düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beles -- 2 Nisan 2016; 15:03:40 >
  • Power effiency bende de kapanmıyor

• Sensei Splinter kullanıcısına yanıt
    Karta bağlı o durum. Bazilarinda oyle bir ozellik olmadigindan dolayi kapatip acma islemi de yapilamiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Merhaba arkadaşlar bir şey soracağım bu FreeSync özelliğini Hd7950 modeli kartım desteklemiyor sanırım değilmi?

gcn 1.0 oldugu icin evet desteklemiyor.1.1 290 390 260 360 ve 1.2 285 380 fury destekliyor.

NeCRiS

o ayari daha onceden goruntu ekrana oturmadiginda kullaniyorduk ama artik oyle bir sey olmuyor ben acmiyorum gerek yok.onu acinca su rgb olsun yccr midir nedir ayarini bozuyordu rgb'den ama yeni surucude nereye atmislar o rgb ayarini bulamadim.
  • beles kullanıcısına yanıt
    Valla hocam şöyle söyleyeyim furmark testi ile uğraşıyordum bi ara fx işlemciler yamasından önce işletim sistemi otomatik olarak dengeli plana alıyordu ben yüksek performans seçip ondan sonra test ettim skorda hiç yoksa 200-300 puan artırım oldu tam aralığı hatırlamıyorum...yani yüksek performansta win 7 çok daha stabil...bu arada benim gibi fx işlemci kullanan varsa win 7 ile yamaları kurmalarını şiddetle tavsiye ederim işlemci ile sistem arası uyumluluğu çok daha stabil yapıyor bende şahsen 1000 puana yakın artırım oldu furmark ta....

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Merhaba arkadaşlar bir şey soracağım bu FreeSync özelliğini Hd7950 modeli kartım desteklemiyor sanırım değilmi?

Destekliyo

Monitörle alakalı

• quote:

Orijinalden alıntı: klement

Valla hocam şöyle söyleyeyim furmark testi ile uğraşıyordum bi ara fx işlemciler yamasından önce işletim sistemi otomatik olarak dengeli plana alıyordu ben yüksek performans seçip ondan sonra test ettim skorda hiç yoksa 200-300 puan artırım oldu tam aralığı hatırlamıyorum...yani yüksek performansta win 7 çok daha stabil...bu arada benim gibi fx işlemci kullanan varsa win 7 ile yamaları kurmalarını şiddetle tavsiye ederim işlemci ile sistem arası uyumluluğu çok daha stabil yapıyor bende şahsen 1000 puana yakın artırım oldu furmark ta....

Puanınız bol olsun hocam :D bende windows 10 kullanıyorum açınca performansı daha stabil oldu oyunlarda kaymak gibi akıyor gta

• rorschach_ kullanıcısına yanıt
    R9 280 kullanıyorum.Bundan 2 önceki driverda gayet düzgün çalışıyordu.Anlamadım şuanda ne olduğunu :/
  • Arkadaşlar 3 ay evvel R9 390x almış 15.3 gibi bir sürüm yüklemiştim şimdi ben bu yazılımı topyekün nasıl silebilirim ki bu son yazılımı kurayım...ilgilenirseniz teşekürler

• quote:

Orijinalden alıntı: LeSRiSeL

Arkadaşlar 3 ay evvel R9 390x almış 15.3 gibi bir sürüm yüklemiştim şimdi ben bu yazılımı topyekün nasıl silebilirim ki bu son yazılımı kurayım...ilgilenirseniz teşekürler

Buyrunhttp://www.tomshardware.co.uk/faq/id-2284749/completely-uninstall-amd-nvidia-gpu-drivers.html

• quote:

Orijinalden alıntı: beles

quote:

Orijinalden alıntı: LeSRiSeL

Arkadaşlar 3 ay evvel R9 390x almış 15.3 gibi bir sürüm yüklemiştim şimdi ben bu yazılımı topyekün nasıl silebilirim ki bu son yazılımı kurayım...ilgilenirseniz teşekürler

Buyrunhttp://www.tomshardware.co.uk/faq/id-2284749/completely-uninstall-amd-nvidia-gpu-drivers.html

eyvallah sağol

• Son sürücü ile The witcher 3 denedim 22 gb olan sürüm ilk yüklemede çok fazla drop anlık takılma vardı sonra 9 gb 1.10 güncelleme ardından Update.v1.12.1 bunun üzerinede Tr yamayı yükledim kaymak gibi oldu oyun resmen akıyor grafikleri çok hoş olmuş ps3 teki god of war serisinden sonra çok hoş bi oyun yapmışlar herkese tavsiye ederim tr yama ile ara menülerden sinematiklere kadar hepsi çevrilmiş hikayeden kopmuyorsunuz çok başarılı buldum....Tabi son sürücüde genel olarak performans düşüşü olabilir resmi olduğu için +60 sabitlediğim için daha doğrusu oyun kilitlediği için pek anlayamadım referans değerlerini bilmediğim için...Genel olarak çook iyi buldum fallout 4 ten sonra ikinci sırayı aldı bu oyun kesinlikle....
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.