Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (306. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
16.559
Cevap
189
Favori
1.252.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radeon Software Crimson Edition 16.10.3 çıkmış, bu arada şu son 2 sürümdür inen sürücü dosyasının adında "non-whql" ibaresi yazmasına rağmen dxdiag'dan kontrol ettiğimde "WHQL Logolu: Evet" yazıyor amd galiba sertifika almada hızlanmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: UberSoldaten

Radeon Software Crimson Edition 16.10.3 çıkmış, bu arada şu son 2 sürümdür inen sürücü dosyasının adında "non-whql" ibaresi yazmasına rağmen dxdiag'dan kontrol ettiğimde "WHQL Logolu: Evet" yazıyor amd galiba sertifika almada hızlanmış

windows 10 whql olmayan drivleri yüklemeyi yasaklayacaktı galiba ondan
  • Uzun zamandır sertifikalı yayınlamıyordu belki bu sürede almıştır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    bizlere belli etmeden çalışıyorlar helal olsun .

@Celonfix doğru, dediğiniz gibi önlemleri almaya başlamışlar
  • quote:

AMD Crimson 16.10.3

Fixed Issues
    ◾Fixed an issue for Titanfall 2™ where a limited set of Graphics Core Next products may experience an intermittent game crash.

Known Issues
    ◾A few game titles may fail to launch, experience performance issues or crash if the third party application "Raptr" has its game overlay enabled. A workaround is to disable the overlay if this is experienced.
    ◾H.264 content playback may experience playback issues on internet browsers with hardware acceleration when also running gaming applications or content.
    ◾The Division™ may experience checkered corruption when using character model overlays or the game menu.
    ◾Some users without the Radeon WattMan feature may experience a Radeon Software popup error regarding Radeon WattMan.
    ◾FIFA 17™ may experience an application hang or black screen on launch for some select Hybrid Graphics or AMD PowerXpress mobile configurations.
    ◾H.264 content may experience blocky corruption when streaming using P2P content players on some Radeon RX 400 series graphics products.

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-Edition-16-10-3-Release-Notes.aspx

• titanfall 2 oynamadigima gore ben bu sefer pas gececem 16.11.1 ciksin onu kurariz ki o da gecikmez 10 gune max cikar.
  • arkadaşlar r9 280x ekran kartım driver kuruyorum

win 8 64 bit buraya kadar sorun yok restart atıyorum pc ye driver aygıt yöneticisinde calısmıyor olarak görünüyor

neden böyle oluyor ne yapmam lazım
  • Kaçan Aşık kullanıcısına yanıt
    DDU ile tamamen sürücüleri silip, yeniden kurmayı deneyin.
    kurmayacaktim ama sizin sorunu gorunce deneyeyim dedim 280x ve win10 ikinci sistemime kurdum sorun yok.win8.1 demek istiyor olabilir misiniz cunku win8'e artik surucu destegi verilmiyor harbiden win8 ise sorun budur yoksa surucude sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

kurmayacaktim ama sizin sorunu gorunce deneyeyim dedim 280x ve win10 ikinci sistemime kurdum sorun yok.win8.1 demek istiyor olabilir misiniz cunku win8'e artik surucu destegi verilmiyor harbiden win8 ise sorun budur yoksa surucude sorun yok.

hocam win 8.1 bence sorun otomatik windowsun kurdugu driver ile cakısıyor olabilir ,
    su an sorun yok kurdum tekrar düzeldi ama pc yi tv ye bagladıgımda vs driver otomatik gene siliniyor cok garip donanımsal bir sorunda ollabilir.
    evet dedigin mantikli ben win10'un otomatik surucu yukleme ozelligini kapattim.o ozellik problem yapabiliyor en guzeli kendi kurdugun surucudur yani windowstan surucu istesek zaten ugrasmazdik indirecez kuracaz diye.8.1'de de kapanma yontemi vardir bir bak kapat gitsin elinle duzgun surucu kurarsin cunku kurmadan once bunun gibi basliklara bakarsin.iyi kotu diye kuranlar soyler o yuzden sen daha iyi surucu bulursun otomatik guncellemeden.otomatik guncelleme nette olmayan suruculer de kurabiliyor.donanimsal sorun yoktur bence oyle olsa surekli mavi ekran ya da goruntu bozulmalari yasardin.demek ki tv'ye baglayinca bisiler oluyor karti mi goremiyor hemen surucu kurmaya kalkiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

evet dedigin mantikli ben win10'un otomatik surucu yukleme ozelligini kapattim.o ozellik problem yapabiliyor en guzeli kendi kurdugun surucudur yani windowstan surucu istesek zaten ugrasmazdik indirecez kuracaz diye.8.1'de de kapanma yontemi vardir bir bak kapat gitsin elinle duzgun surucu kurarsin cunku kurmadan once bunun gibi basliklara bakarsin.iyi kotu diye kuranlar soyler o yuzden sen daha iyi surucu bulursun otomatik guncellemeden.otomatik guncelleme nette olmayan suruculer de kurabiliyor.donanimsal sorun yoktur bence oyle olsa surekli mavi ekran ya da goruntu bozulmalari yasardin.demek ki tv'ye baglayinca bisiler oluyor karti mi goremiyor hemen surucu kurmaya kalkiyor.

hocam aslında sürekli mavi ekran alıyorum 3-4 çeşit :D

win 8.1 update sürücü güncelleme update kapattım

güvenli mod açtım dguru ile ekran kartı driver sildim

temiz driver tekrar kurdum sonra pc reset attım gene driver otomatik olarak görmüyor bu hale dönüyor ,

ne yapsam anlayamadım cözemiyorum sorunu şu an

win 7 döncem her halde win 10 da buna benzer bir sorun yaşadım ... :S

sirf donanimda mi sorun var acaba diye win7 kurup denesen biraz vaktini ayirip bence cok iyi olur.win7 surucu kuracam diye ugrasmaz suruculeri de artik ayri denemekte fayda var.
  • hocam win7 nedendir bilmiyorum flash diski takıp boot ediyorum yükle ekranı geldiginde hata veriyor =)

leagcy uefi ayarlarınıda bozdum galiba ,

dün gece win 8.1 de driverları vs komple silip internet kablosunu söküp öyle kurdum driverı ,

sonra reset attım gene aynı şekilde deaktif oldu driver , manuel olarak aratıp kurdugumda tekrar aktif oluyor ama reset atınca gene gidiyor ,

çıldırcam win 10 a tekrar dönmek istemiyorum xbox sorunu var fps drop oluyor , bu ay 4 kere format attım sorun acaba anakarttan mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    anakartina bios guncellemesi yapmis miydin ya da yapmadin yeni biosu mu var?anakarttan olabilir dedigin gibi ama yazilimsal bir sorun da olabilir secenekleri elemek lazim.win8.1'de olmayacak senin is anlasildi hic ugrasma bence onunla.win10 da istemiyorum diyorsun zaten pek farki yok 8.1'den.simdi problem win7'yi kuramamak mi?kurdugunda duzgun calisiyor mu kart?en azindan bir kere calisti mi simdi kuramiyorsun galiba 7'yi ama onceden calisti mi?eger evetse o zaman kartta sorun yok anakartta var demektir pcie slotu bozuk olabilir eger yazilimsal biostan bir sorun degilse.bu isi soyle cozersin bir arkadasini bulursun al kardesim sana kart dersin senin karti dener sen de onun karti takarsin amd nvidia olmasi onemli degil duruma bakarsin.boyle surekli format atmakla olacak is degil deneme yapip sorunu bulman lazim.oyle arkadasim yok diyorsan karti bilgisayarcida denet diyecem ama kartin bozuk olmasindan zaten fazla suphelenmiyoruz adam saglam dediginde sorunu bulmus olmayacaksin.anakart da en illet parca deneme yapmak icin.bir arkadasindan degis olayi bunda olmaz mesela nereden bulacaksin oyle adam.anakartin sifirini netten alip deneyebilirsin 14 gun icinde iade edebiliyorsun ama anakarttan supheleniyorsan sen isin daha icindesin hakli olma ihtimalin yuksek aldigin anakarti kullanabilirsin hani bir ihtimal sorun devam eder baska bir seydense anakart elinde kalmaz 14 gunde iade edebilirsin.kuvvetle muhtemel sorun bu oldugu icin soyledigim bir uc kagit degil.

Hocam bu xbox sorunu fps drop nedir? Bi ayar kapatıldıgında o sorun geçiyor filan diyorlardı. Ben win10 kullanıyorum, hiçbi ayar filan yapmadım xbox sorunu filan drop filan da yok. Ayar nerede var kapatayım. Göremedim de.

Sizin sorun da belaymış cidden, reset atınca driver nasıl gidiyor anlamadım. Anakart filan sanmıyorum ama, sizin sorun tamamen yazılımsal duruyor.

Ben de geçen 16.10.2 kurarken bi hata aldım, DDu filan zor kurtardım, o da olmuyordu, tekrar tekrar denedim. Korkudan 16.10.3 kurmuyorum gerek yok zaten diye. Adamı deli ediyor valla sorun olunca, aynı şeyi sil kur sil kur.

Bu driver kurulunca nereye yazılıyor da nasıl algılıyor, çalışmasını etkiliyor acaba, oralarda mı bi sorun var ki. Windows daha açılmadan algılıyor sonucta, fanları ayarlıyor. Sanki driverı o yazdıgı bellekte bi sorun var, siliniyor gibi. Tabii bu biraz fantastik ve uç bi örnek oldu sanırsam. Windows 7-8-10 2 farklı driver, ddu, silip silip hepsini denemek lazım çalışana kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kivanc1988

Hocam bu xbox sorunu fps drop nedir? Bi ayar kapatıldıgında o sorun geçiyor filan diyorlardı. Ben win10 kullanıyorum, hiçbi ayar filan yapmadım xbox sorunu filan drop filan da yok. Ayar nerede var kapatayım. Göremedim de.

Sizin sorun da belaymış cidden, reset atınca driver nasıl gidiyor anlamadım. Anakart filan sanmıyorum ama, sizin sorun tamamen yazılımsal duruyor.

Ben de geçen 16.10.2 kurarken bi hata aldım, DDu filan zor kurtardım, o da olmuyordu, tekrar tekrar denedim. Korkudan 16.10.3 kurmuyorum gerek yok zaten diye. Adamı deli ediyor valla sorun olunca, aynı şeyi sil kur sil kur.

Bu driver kurulunca nereye yazılıyor da nasıl algılıyor, çalışmasını etkiliyor acaba, oralarda mı bi sorun var ki. Windows daha açılmadan algılıyor sonucta, fanları ayarlıyor. Sanki driverı o yazdıgı bellekte bi sorun var, siliniyor gibi. Tabii bu biraz fantastik ve uç bi örnek oldu sanırsam. Windows 7-8-10 2 farklı driver, ddu, silip silip hepsini denemek lazım çalışana kadar.

haklısınız bak ben farklı windowsların driverlarını denemedim eve geçince

windows 10 ile windows 7 driverlarını kurup deniyim belki olur :D önemli olan reset atınca driver silinmesin ,

olmadı msi bir anakart sipariş edicem bu arada bios vs güncel hocam kart

asus m5a99 r.2 pro

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 16.7.2'den beri şu h264 playback olayını çözemediler.
  • 16.11.1 çıktı call of duty desteği geldi.
  • 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.