Şimdi Ara

adobe reader'den yazı kopyalamak(kilitli) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
84.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gollory

valla benim dökümanla aynı korumaya almışlar...

çok önemliydi ama geçti artık:(
  • Arkadaşlar birbirinize boşuna hakaret ediyosunz. Kopyalanmamasının sebebi güvenlik ayarları .. Adobe reader dn kopyalamak çok zor ve zahmetli bir iştir.. Yani güvenlik ayarlarını değiştirmeden istediğiniz kadar ctrl c ye basın işe yaramaz :) Ama malesef ben de bu ayarları değiştiremedim, bilen biri yazarsa iyi olur..
  • çıkışında da benzer yollardan etkili olmaktadır. (ör.( alışılmadık zalimane şekilde cinayet işleyen suçluların beyin omurilik sıvılarında 5-hidroksündolasetikasit düzeylerinin uygulamayanlara göre daha düşük olduğu saptanmıştır. Gama-aminobutirik asîtin (GABA) saldırganlığı önleyici etkisi olduğu gösterilmiştir. Aynca norepinefrin ve L-dopa düzeylerindeki artış saldırgan davranışları artımaktadır.
    (2) Limbik sistem: Saldırganlık ile bu bölgedeki yapılardan kaynaklanan nöbetlerin İlişkisi ile İlgili tam bir fikir birliği bulunmamaktadır.
    (3) Endokrin bozukluklar
    (a) Çoğu şiddet içeren davranışların erkeklerde ortaya çıkması, şiddetin oluşmasında androjenlerin rolü olduğunu düşündürtmektedir. Ancak yapılan çalışmalar bu İlişkiyi doğrulamamaktadır. Anüandrojenİk tedaviler şiddet İçeren davranışların sergilenmesini Önlememektedİr.
    (b) Premenstrual sendrom kadınlarda saldırgan davranışları artırmaktadır. Ancak nedensel ilişkiyi doğrulayacak bir kanıt henüz bulunamamıştır.
    (c) Alkol ve uyuşturucular: Alkol dürtü kontrolünde inhibisyon ve muhakeme yeteneğinde azalmaya neden olmaktadır. Alkol intoksikasyonu ve şiddet davranışı arasında açık bir ilişki vardır. Amfetamin, kokain, tensiklidin ve sedatif-hipnotik maddeler gibi diğer uyuşturucuların da beyin ve davranışlar üzerinde benzer etkileri bulunmaktadır. Bunlar ve bunlara benzeyen yasal olmayan maddelerin kullanılması saldırgan ve kriminal davranışlara neden olmasının yanında aynı zamanda şiddet davranışının dolaylı bir sebebidir.
    (4) Psikososyal faktörler:
    (1) Gelişimsel faktörler: Çocukluğunda şiddet gören bir kişi şiddet uygulayan bir yetişkin olma açısından artmış risk taşımaktadır. Çocuklukta şiddete tanık olmak da artmış şiddet davranışı ile İlişkilidir. Annesine veya diğer aile üyelerine şiddet uygulandığına tanık olan çocuk şiddet kendisine yönelmese bile çocuğun gelecekteki davranışlarını etkileyebilmektedir
    Uzman Doktor, Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı
    Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim Üyesi, Hacettepe Üniversitesi Kadın Sorunlan Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü

İstediğin yeri kes

• PDFden worde çeviren programlar var. Kısmen işini görür hatalı olan çevirmeleri yazım yanlışlarını aratarak düzeltebilirsin. Yönlendirilmiş Çalışma dersinde sunum yaparken aynı işin ceremesini ben de çekmiştim.
  • Dosya şifreli-kilitliyse copy paste yapılmıyor. pdf to word programlarını deneyebilirsin.Grafik ve Türkçe karakter sorunu yaşayabilirsin yalnız.
  • Arkadaşlar ben böyle durumlarda inatla kurcalarım ............neyse kurcaladım buldum sonunda adobe reader'den yazı kopyalamak kilitli dahi olsa yapmak kolay .........şu yolu izliyoruz
    1- Adobe reader açın
    2-Tools tıklayın
    3-Tools uzantısında (select & zoom)
    4-Select & zoom uzantısında (snapshot Tool ) tıklayıp aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır,,,
    Son olarakta kopylamak istediğiniz sayfanın yada yazının üstüne gelin sağa tıklayın........ kopyalama konsolunun açıldıgını göreceksiniz...
    İster konsola işinizi halledin ister maus yardımıyla (yani istediğin yeri sec ve kopyala)...........işte bukadar basit hadi size kolay gelsin........
  • all in office converter işini görür. Formatını değiştir zaten kilit falan kalmıyor.
  • yahu arkadaş iki kelime ile cevaplanacak konu nerelere kadar gelmiş ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stormcaller

çıkışında da benzer yollardan etkili olmaktadır. (ör.( alışılmadık zalimane şekilde cinayet işleyen suçluların beyin omurilik sıvılarında 5-hidroksündolasetikasit düzeylerinin uygulamayanlara göre daha düşük olduğu saptanmıştır. Gama-aminobutirik asîtin (GABA) saldırganlığı önleyici etkisi olduğu gösterilmiştir. Aynca norepinefrin ve L-dopa düzeylerindeki artış saldırgan davranışları artımaktadır.

.........................................

İstediğin yeri kes

Bunu resimden mi pdf den mi bu şekilde yazdırdınız. Resimden ise nasıl çevirdiğinizi merak ettim doğrusu..

• Pdf kilitli ise normal yollardan içerik kopyalamak oldukça zordur. Ancak bu kilidi de Pdf Password Remover tarzı yazılımlar ile aşmanız mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fegh

Arkadaşlar ben böyle durumlarda inatla kurcalarım ............neyse kurcaladım buldum sonunda adobe reader'den yazı kopyalamak kilitli dahi olsa yapmak kolay .........şu yolu izliyoruz
    1- Adobe reader açın
    2-Tools tıklayın
    3-Tools uzantısında (select & zoom)
    4-Select & zoom uzantısında (snapshot Tool ) tıklayıp aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır,,,
    Son olarakta kopylamak istediğiniz sayfanın yada yazının üstüne gelin sağa tıklayın........ kopyalama konsolunun açıldıgını göreceksiniz...
    İster konsola işinizi halledin ister maus yardımıyla (yani istediğin yeri sec ve kopyala)...........işte bukadar basit hadi size kolay gelsin........

hortladı konu, fakat eyvallah işe yarıyor, bu kadarmış..
  • Konuyu hortlatmak gibi olmazsa bi şey sorcam arkadaşlar :=)
    Snapshot Tool aktif degilse kopyalama yapamıyoruz mu ya. her yolu denedim olmuyo merettttt
  • Snapshot Tool yanılmıyorsam belge içinde seçilen alanın görüntüsünü çekip alıyor.

Bu özelliği açık olan bir belgeyle birlikte aktif olmayan belgeyi birlikte Adobe reader ile açıp,
    s.shot aktif olan belgede "snapshot"u seçip s.shot aktif olmayan diğer belgeye geçtiğinde burada da bu özelliği kullanabiliyorsun.İstenen alanı fare ile seç ve sağ tık menüsünden ilgili seçenek ile görüntüsünü al, painte yapıştır.

Aynı işlemi klavyedeki "print screen" tuşu ile de yapılabilir.Kopyalanacak Sayfayı tam ekran yapıp bu şekilde ekranın görüntüsü alınabilir.

Bir başka yol da, "capture" özelliği olan bir resim foto düzenleme programının bu özelliği ile Snapshot aktif olmayan belgede istenen bölgesinin resmi alınabiliyor.(mesela paint shop pro nun var kullanıyorum, PS'nin de vardır heralde)
    Kullandığım Adobe reader 7.0.8 versiyonu ve ss özelliği kilitli belgede üç yöntemi de denedim işe yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tigertiger -- 16 Şubat 2011; 6:15:55 >

• eski bir konu ama bir çözümü olduğu için cevap yazmayı düşündüm birinin işine yarar belki "Alive PDF Merger" isimli programı buluyorsunuz, kilitli pdf dosyayı açıp

save project ediyorsunuz sonra bu dosyayı da open project sonrasında da farklı kaydet ve kilit açılıyor. bu kadar
  • VeryPDF PDF Password Remover v3.0 programı ile çok rahat şekilde kilitli PDF dosyalarını açıp bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.
  • Ben dediğiniz programlarını hepsini tek tek denedim kilitli adobe dosyasını kopyalayamadım.Yazdıramadım:((
  • Orda metin belgesi olarak kaydet var, metin belgesi biçiminde kaydedersin sonra o kopyalamak istediğin şey kopyalarsın
  • Onu da denedim olmadı.Kesinlikle kopyalanmıyor:((
  • pdfyi buraya gönderebilirseniz biz de bakardık
  • Buraya gönderebiliyomuyuz?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.