Şimdi Ara

admire hararet sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
10.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Accent admire aracımı yaz aylarında uzun rampalarda ve yüksek hızda uzun süre kullandığımda hararet ibresi orta noktayı(araç ısndıktan sonra hep durduğu yer ) biraz geçiyor.Rampa bitiminde araç inerken veya hızımı düşürdüğümde eski orta konumuna dönüyor.Acaba sebebi nedir?Radyatör tıkanıklığından olabileceğini bir usta söylemişti fakat en iyi kalite bir radyatör temizleyici ile radyatörü iyice temizledim fakat bu durum söylediğim şartlar altında tekrarladı.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımızı bekiliyorım.Not:Fan çalışıyor termostatı değiştirdim..

• Aracım 1.5 CRDI (üstteki mesajda belirtmeyi unutmuşum)
  • acaba rampayı çıkarken devirli mi çıkıosunuz yoksa devirsiz mi?

bence durum normal gözüküyor herhangi bir kafaya takılacak problem yok.
  • normal devrinde 2500-3000 arasında çıkıyorum.Fan nerede açıyor onu tesbit edemedim.Ortayı geçince mi?(Hareret ibresi bildiğiniz gibi gösterge üzerindeki iki nokta arasında duruyor.)
  • Arkadaşım zaten belirtmişsin "yaz aylarında"
    Genel olarak accentler yumurta - milenyum - admire lerde yazın uzun yolda hararet göstergesi yarıya yakın gelir.

Rampa çıkarkende yarıyı azda olsa geçebilir.
    Emin olmak için Hiscan (Genis tarama) işmei yaptırırsan müşür ile ilgili bir sorun olup olmadığı belli olur.

-Termostat sorunu olabilir. (Geç açar suyun Radyatör ile devirdaimi geç olunca FAN geç açar.
    Hararet normalden fazla çıkar.

-Herşeyden önce aracını oto yıkamacıda aracın motoru soğuduktan sonra RADYATÖR ün ÖNÜNDEN basınçlı su ile bir süre tutturarak temizlet.
    Peteklerde tıkanma olabilir.

-Antifirizini kontrol ettir. Su fazla ağırlıkta ise radyatöre PAS tutmaya yüz tutmuş olabilir.
    Suyunu tam boşalttırıp Antifirizli su kullan.
  • Cevabınız için teşekkür ederim.Öncelikle su+antifriz karışımını yaz kış kullanıyorum.Aracın antifriz ve suyunu(saf su) yeni değiştirdim.Tüm soğutma sistemini kaliteli bir temizleyici ile temizledim.Daha sonra termostatı servisten aldığım orjinal termostat ile değiştirdim.Belirttiğiniz gibi petekleri de yıkadım.Ancak müşür konusunda bir işlem yapmadım ancak hararet ortayı geçince aracı sağa çekip motor kaputunu açtığımda fan çalışıyordu.Harareti orta noktaya getirmeden fan motoru durdu bu bana pek normal gelmedi.Çalışmaya devam etmesi lazım diye düşünüyorum.(harareti ortaya getirinceye kadar)Şimdi müşürü değiştirmeyi düşünüyorum.Her ne kadar fanı açsa da fan daha uzun süre devrede kalması lazım bence ve mantıken...
  • Son yazınız konuyu daha açıklık getirdi.

Hararet göstergesi ve fan rölesini kontrol ettiriniz.

Hararet göstergesi bir yerden şase alıyorsa gösterge normalden YUKARIDA gösterir.
    Bunuda gözardı etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 30 Ekim 2009; 13:00:30 >
  • benim arabamda da aynı sorun vardı silindir kapağını söktüm bir de ne göreyim
    conta su kanallarını kapatıyor çok az delik açık kalıyor.
    sonra takacağım contanın kapalı kanallara gelen kısımlarını deldim öyle taktım.
    şuan problem gözükmüyor. admire hararet sorunu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.