Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (525. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84.781
Cevap
1.075
Favori
5.545.838
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcksy

quote:

Orijinalden alıntı: tarikosman7

arkadaşlar merhaba,
    yurt dışında dövizli alışverişlerde kuru yüksekten uyguluyorlar.
    örnek 1500 mry kart çekimini 480 usd doları olarak çevirmiş. burası normal. ancak bu doları 905 tl yani, 1,89 $/TL kuru uygulanmış.

sizde böyle bir durum oldu mu? dövizli ekstre talebi de kabul etmiyorlar...

yıllardır böyle... genelde %4-5 fazla uygularlar kuru. ziraat bankası direk dolar ödemeleri kabul ediyor, ykb illa tl ye çevirip öpüyor :) hatta lufthansanın internet sitesinden euro ile aldığım bileti önce dolara ordan TL ye çevirip 910 tl lik bileti bana 980 ne iteklemişlerdi ...

Uygulama başlayalı bir yıldan biraz fazla oldu. Yanlış hatırlamıyorsam 18 Nisan 2011 tarihi itibarı ile internet kuru yerine Gişe kuru uygulamaya başladılar. Durumdan hiçbirimiz memnun değiliz, mümkün olduğunca çok kişinin şikayet olarak Yapı Kredi'ye iletmesi bu sorunun çözülmesi için atılabilecek en iyi adım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marauder1905

Arkadaslar merhaba,

Seyahat hattini aradim. Seyahat hattindan biletimizi alirsak tek cekimlerde 4% puan veriliyormus bana soylenene gore. Taksitlilerde 3% puan dendi. Bunun dogrulugunu bilen var mi?

Seyehat hatti bildigim kadariyle 4 kati puan diyor, buda %2 yapiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İş bankası maximiles kredi kartı var. hem TL hem euro olarak alışverişi yapıyorum. Her ikisinin de limiti farklı. Euro olarak alışveriş yaptıysam borcum euro, Tl alışveriş yaptıysam Tl olarak kredi kartına yansıyor. Dolaysıyla kur farkı ya da başka bir ücret söz konusu değil.Yurtdışı alışverişimi hep bu kartla yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arif32

İş bankası maximiles kredi kartı var. hem TL hem euro olarak alışverişi yapıyorum. Her ikisinin de limiti farklı. Euro olarak alışveriş yaptıysam borcum euro, Tl alışveriş yaptıysam Tl olarak kredi kartına yansıyor. Dolaysıyla kur farkı ya da başka bir ücret söz konusu değil.Yurtdışı alışverişimi hep bu kartla yapıyorum.

Aslında bu konuya ben de daha önce değinmiştim. TL limitimizin yanında isterseniz USD ve/veya EURO limiti tanımlanıyorsunuz, böylece kur alım/satımı sizi etkilemiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tengin78

quote:

İş bankası maximiles kredi kartı var. hem TL hem euro olarak alışverişi yapıyorum. Her ikisinin de limiti farklı. Euro olarak alışveriş yaptıysam borcum euro, Tl alışveriş yaptıysam Tl olarak kredi kartına yansıyor. Dolaysıyla kur farkı ya da başka bir ücret söz konusu değil.Yurtdışı alışverişimi hep bu kartla yapıyorum.

Aslında bu konuya ben de daha önce değinmiştim. TL limitimizin yanında isterseniz USD ve/veya EURO limiti tanımlanıyorsunuz, böylece kur alım/satımı sizi etkilemiyor.

ziraat bankası ve teb de siz başvuru yapmadan normal limitiniz seviyesinde yaptığınız döviz işlemlerinizin tümü dolar olarak gözüküyor.
    iş bankasında sizin başvuruda bulunup euro dolar limiti açtırmanız gerekiyor.
    yapı kredi de ise bütün işlemler tl ile.

benim bildiklerim bunlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

quote:

Arkadaslar merhaba,

Seyahat hattini aradim. Seyahat hattindan biletimizi alirsak tek cekimlerde 4% puan veriliyormus bana soylenene gore. Taksitlilerde 3% puan dendi. Bunun dogrulugunu bilen var mi?

Doğrudur puan kullanmadan alımlarda yüksek puan verir

Ustad, sen çağrı merkezinden bilet aldınmı ? daha önce tek çekim %2 veriyordu taksitlilerde vermiyor gibi bir şeydi Hazır bilet alacakken, oran doğruysa seyahat hattından alayım.

Üstad taksitli alışverişlerde kazandığım puanlar şu şekilde:

27/01/2012 SETUR SEYAHAT H İSTANBUL 167,00 334

27/01/2012 SETUR SEYAHAT H İSTANBUL 167,00 334

27/01/2012 SETUR SEYAHAT H İSTANBUL 222,00 444

Yani taksitlilerde 2 kat world puan veriyor ama burda dikkat edilemsi konu tl olarak değil wp olarak vermesi. yani 334 wp / 200 = 1 ,67 tl çıkar od % 1 e bile gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 5 Haziran 2012; 21:23:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

Orijinalden alıntı: tengin78

quote:

ziraat bankası ve teb de siz başvuru yapmadan normal limitiniz seviyesinde yaptığınız döviz işlemlerinizin tümü dolar olarak gözüküyor.
    iş bankasında sizin başvuruda bulunup euro dolar limiti açtırmanız gerekiyor.
    yapı kredi de ise bütün işlemler tl ile.

benim bildiklerim bunlar..

teb için evet aynen

• TEB World bide üstüne 4 Taksit yapıyor. ve USD üzerinden yapıyor. Mesela ben bişeyler aldım şimdi $1.85 ama 3 ay sonra $ düşerse aldığım ürünün fiyatıda düşer :D

Gerçi adiostada var bildigim kadarıyla yurtdışına taksit.
  • Ben geçen ay Setur hattından aldığım biletten 4 ay erteleme 8 taksitte %2 puan kazandım. Puan ekstrede bu ay kazanılan kısmında ekstra puan olarak görünüyordu.

"KAMPANYA PUANI - SETUR SEYAHAT HATTI 7.482"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre The Sorcerer -- 5 Haziran 2012; 23:05:28 >
  • ArkAdaslar bugun 3 gunluk washington dc gezimi tamamladim ve new yorka otobusle gecmekteyim su an. New york tavsiyelerinizi beklerim washington dc konusunda sorularinizi da yanitlarim elimden geldigince ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kAr_gA

quote:

Orijinalden alıntı: kAr_gA

04 - 13 Mayıs İstanbul - Milan / Roma - İstanbul Pegasusla İtalyaya gidiyoruz. Eşim, 3,5 yaş oğlum, 5,5 yaş kızımla. Uçak biletlri ve tüm oteller 2 ayrı karttaki puanlarla avans vb. alındı. Puan buldukça otellerden yer ayırttık. Sonra avans kapatıp tekrar...

Döndük, gayet iyi geçti gezimiz. İlk gün yağmur yağdı biraz, ilk 2 gün hafif ateşlendi oğlan, ama keyfimizi kaçırmadık. Milan-Venedik-Floransa-Roma hızlı trenle bağlantıları yaptık, €1250 civarı harcadık uçak otel hariç. İtalyada cep telefonu kaybedip bulduk :) Türkiyeye geldik, çantalarımızdan biri bulunamadı, 2 gün sonra kargoyla geldi. İyi ki seyahat sigortası yaptırmışız, sorun çıkmazsa $150 ödemeleri gerekiyor.

Seyahat sigorta acentesinden aradılar sizin ekstrede Play yazıyor biz Adios için verebiliyoruz filan dediler. Neyse açıklamaya çalıştım, kart Adios olmadan puan harcayamam zaten, ben kampanya dönemlerinde kartı çeviriyordum, Play yapıyorum dedim ama ödeme yapmayabilirler.

• Market Kampanyası gelmiyor 2 aydır neden acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krombacher

quote:

Beyler & Bayanlar,

Adios kampanyalari Kurban Bayrami icin de basladi ama ne yazik ki gereken puanlar bira yukselmis. Avrupa 199'dan 249, dunya da 399'dan 449 olmus. Yine de iyi sayilir.

adios ile Kurban Bayramı'nda ve ekimde tüm dünyayı gezme fırsatını yaşıyos!

adios ile Kurban Bayramı'nda ve ekimde her şey dahil gidiş - dönüş uçak bileti yurt içine 149 TL, Avrupa'ya 249 TL ve dünyanın geri kalanına 449 TL puan ile!

Yurt içi bilet kampanyası koşulları için tıklayınız.

Avrupa bilet kampanyası koşulları için tıklayınız.

Dünyanın geri kalanı bilet kampanyası koşulları için tıklayınız.

Artık Yapı Kredi bu kampanyaları İstanbul çıkışlı değil Türkiye çıkışlı yapmalı, bu konuda başka şehirdeki arkadaşlar ile birlikte şikayet kaydı oluşturmamızda fayda var. Eylül kampanyasında bunu yaptılar sonra tekrar değiştirdiler, bundan sonraki tüm kampanyaların Türkiye çıkışlı olması lazım...

katılıyorum buun için bir mail attım

• quote:

Orijinalden alıntı: enemy

quote:

quote:

Beyler & Bayanlar,

Adios kampanyalari Kurban Bayrami icin de basladi ama ne yazik ki gereken puanlar bira yukselmis. Avrupa 199'dan 249, dunya da 399'dan 449 olmus. Yine de iyi sayilir.

adios ile Kurban Bayramı'nda ve ekimde her şey dahil gidiş - dönüş uçak bileti yurt içine 149 TL, Avrupa'ya 249 TL ve dünyanın geri kalanına 449 TL puan ile!

Artık Yapı Kredi bu kampanyaları İstanbul çıkışlı değil Türkiye çıkışlı yapmalı, bu konuda başka şehirdeki arkadaşlar ile birlikte şikayet kaydı oluşturmamızda fayda var. Eylül kampanyasında bunu yaptılar sonra tekrar değiştirdiler, bundan sonraki tüm kampanyaların Türkiye çıkışlı olması lazım...

Hangi emaile attınız? bence hepimiz bu konudaki isteğimizi aynı mail adresine atalım..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler & Bayanlar,

Hangi emaile attınız? bence hepimiz bu konudaki isteğimizi aynı mail adresine atalım..

hocam yapıkredi anasayfadan en altta iletişimde şikayet seçeneği var orada kredi kartları ve diğer seçerek görüşlerinizi yazabileceğiniz bir ekran geliyor müşteri numarasını ve isminizi girerek yolluyorsunuz.

bence kampanya bilet üst limitini geçmediği sürece aktarmalı uçuşları da kapsamalı ama bu bir ek maliyet getiriyor deniyorsa en azından Ankara, İzmir,İstanbul,Trabzon,Bodrum gibi alanlardan direk uluslararası uçuşları olan havalimanlarınıda kapsamalı.

öyle bir durum oluyorki bakın ben pegasusla gidiş dönüş 800 Tlye Ankara-Dusseldorf direkt bilet alabiliyorum ve 270 Tl puan ödüyorum, ama Pegasusun istanbul-Dusseldorf uçağı 1000 tl olmasına rağmen 200 Tl puanla gidilebiliyor bu çok anlamlı gelmiyor bana o yüzden istanbulda yaşadığı için bu zorluğu yaşamayan arkadaşlardan da bizi destekleyen taleplerini ykbye iletmelerini rica ediyorum.

• @enemy

Katılıyorum. Bende şikayetimi gönderdim.
  • Evet arkadaşlar, ilk kez puanları kullanarak bir rezervasyon gerçekleştirdim. Dedeman x2.76 katı değerinde kullandırdı puanlarımı. Değerli paylaşımlarını sunan tüm arkadaşlara selam olsun, saygılar...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler & Bayanlar,

hocam yapıkredi anasayfadan en altta iletişimde şikayet seçeneği var orada kredi kartları ve diğer seçerek görüşlerinizi yazabileceğiniz bir ekran geliyor müşteri numarasını ve isminizi girerek yolluyorsunuz.

bence kampanya bilet üst limitini geçmediği sürece aktarmalı uçuşları da kapsamalı ama bu bir ek maliyet getiriyor deniyorsa en azından Ankara, İzmir,İstanbul,Trabzon,Bodrum gibi alanlardan direk uluslararası uçuşları olan havalimanlarınıda kapsamalı.

öyle bir durum oluyorki bakın ben pegasusla gidiş dönüş 800 Tlye Ankara-Dusseldorf direkt bilet alabiliyorum ve 270 Tl puan ödüyorum, ama Pegasusun istanbul-Dusseldorf uçağı 1000 tl olmasına rağmen 200 Tl puanla gidilebiliyor bu çok anlamlı gelmiyor bana o yüzden istanbulda yaşadığı için bu zorluğu yaşamayan arkadaşlardan da bizi destekleyen taleplerini ykbye iletmelerini rica ediyorum.

ben de mail attım:

"Sayın yetkili,

Worldpuanlarımı kullanarak seyahat hattınızdan çok defalar bilet aldım, bu hizmetiniz için teşekkür ederim.

Ancak özellikle Adios Premium kampanyalarında gözlediğim bir şikayetimi bildirmek istiyorum. Adios Premium'da yapılan uçak bileti kampanyalarında uçuşun "İstanbul çıkışlı" olması isteniyor. Ankara'da yaşayan birisi olarak bunu anlamakta zorlanıyorum. Sonuçta kampanyasız olarak bilet almak istersek Ankara-İstanbul-Gidilecek destinasyon bileti alınabilirken kampanyalarda bu işlem gerçekleştirilemiyor.

Kampanyalarınızda bu hususu göz önünde bulundurmanızı rica ederim."

• arkadaşlar,

play sanal kart 3*100 kampanyasına katılmak için adios kartımı playe cevirdim. Acaba sanal kartımda play olmuş mudur? Yeniden sanal kart oluşturmak istedim, zaten sanal kartınız vardır diye uyarı veriyor. Önceki sanal kart bilgilerinden numara CVV kodu farklı olmadığı için anlayamadım. yardımcı olacak olan var mı?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

ArkAdaslar bugun 3 gunluk washington dc gezimi tamamladim ve new yorka otobusle gecmekteyim su an. New york tavsiyelerinizi beklerim washington dc konusunda sorularinizi da yanitlarim elimden geldigince ...

Central park ve hemen karşısındaki ulusal müze nerdeyse tam gün sürer ama mutlaka bir rehber gurubuna dahil olun, ters yöndeki Apple Store Fifth Aveneu'yu görmeni de tavsiye ederim. Tabi en ünlü markaların olduğu 5.caddeyi de boydan boya dolaşmanı, yeni ikiz kuleleri, Liberty adasına gitmeden dönme derim..
    İyi gezmeler
  • 
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.