Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (4125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
84.755
Cevap
1.076
Favori
5.538.905
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41234124412541264127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 1 yıldır hakem heyetinin kararları tüketiciler için hep olumsuz
  • sarveniko kullanıcısına yanıt

Ben geçen sene aldım aidat gelince kartı kullanmadan kapattım ama kartı kullanmaya devam ediyorsan vermiyorlar konu dışı alanında yardımcı olmuşlardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adem_Hoca kullanıcısına yanıt
    Mart ayında 3-5 günlük bir promosyon yakaladım vizesiz ülkelere. Dolar da o zamanlar 7,20 civarı.

520 liraya ; yani 104.000 puan yani 1.040 lira bedeli olan THY Kiev gidiş-dönüş aldım Mayıs Ramazan bayramına,

Biletin bedeli şu an 3000 lira

450 liraya ; yani 90.000 puan yani 900 lira bedeli olan THY Zaporoje gidiş-dönüş aldım Haziran ortası,

Biletin bedeli şu an 2000 lira

520 liraya ; yani 104.000 puan yani 1.040 lira bedeli olan THY Podgoritsa gidiş-dönüş aldım Temmuz kurban bayramı,

Biletin bedeli daha şimdiden 2000 lira

O yüzden kart hala bana avantajlı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarveniko -- 5 Mayıs 2021; 13:2:43 >
  • avantaj deyince aklıma milplusla uçmak + parafly ile araç kiralamak + adiosla konaklamak geldi en az x3 ile. hey gidi günler. aracı sadece transfer için kullanırdık.

Aynı durum bende de geçerli birde dedim sağlıkçıları lafla alkışlamayın hakkını verin hakkını dedim şakşaga gerek yok bakalım yazılıya ne cevap verecekler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarveniko

Son 3 senede 2 tam iade aldım. Bu sene ise sıfır iade. Ayda 500 lira harcayan babam bile %75 iade aldı, ki hayatında toplam 100 puan toplamamıştır.

Bu mevzuda 2 görüşüm var;

1-Banka tek kart sahibi olduğunuzu görüyor ve nasılsa alternatifi yok, dünya kadar da otomatik ödeme talimatı var. Mesela bende 7 tane var. Bu kart bu kullanıcının ekmeği suyu. Göze alamaz kapatmayı diye düşünüyor.

2-Her sene en az 4-5 kez uçak bileti aldığımızı görüyor. Yılda 2500 lira puan toplayıp bir sürü bilet alıyor bu adam diyor ve iade etmiyor üyelik aidatını.

Hocam size bir sorum var. Ben de yavaştan adios'tan çıkışa hazırlanıyorum. Şu ana kadar 3 senede 2 kez yarım iade yaptılar, bu sene de hiç iade yapmadılar. Halbuki aynı zamanda başladığım ve benden kesinlikle az kullanan hanım arkadaşlarıma hep full iade yaptılar. (Algoritma mı var, ayrımcılık mı var emin değilim gerçekten!) Bu benim için bardağı taşıran damla oldu.

Size sormak istediğim konuya gelirsek, benim de sizin gibi 6-7 tane otomatik ödeme talimatı vardı ve bunları tek tek kaldırdım. Şimdi fatura öde seçeneğinden baktığımda doğalgaz için 14 lira komisyon gözüküyor kk ile ödemede. (Diğer faturalara da günleri gelince bakacağım) Merak ettiğim acaba bu komisyonları faturalar otomatik ödemede iken de alıyor muydu? Hiç bunun kontrolünü yaptınız mı? Eğer öyleyse sadece doğalgaz faturalarından yıllık 170 liraya yakın komisyon almışlar demektir.

Hem bu kadar hayvani derecede fahiş fatura ödeme komisyonu alıp (Axess'ten baktım sadece 1 lira ekliyor fatura ücretine) hem de utanmadan 450 lira aidat kitlemek nasıl bir şey anlaşılır gibi değil. Eğer su ve elektrikte de benzer durumlar oluştuysa durum iyice vahim hal alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkeynes -- 9 Mayıs 2021; 16:37:31 >

• mkeynes M kullanıcısına yanıt
    Yok artık daha neler! Asla otomatik ödemeye komisyon ödemedim. Belki manuel fatura ödemelere alıyor olabilirler. Mesela 2 yeni otomatik ödeme ekledim. Yok komisyon falan. Hatta konu dışı İstanbul Kart ekledim, ona da komisyon yok.

Ancak GSS primleri var bir süredir, ki onlar manuel ödeniyor, otomatik eklenemiyor. GSS prim ödemesine 2.5 lira komisyon alıyorlar.

Otomatik ödemede uzun süredir komisyon alıyor benden. Bununla ilgili komisyon alacağız diye mail atmışlardı.

• Nisan, kişiye özel yatan var mi

• Otomatik ödemede dgaz, cep telefonu, su, elektrik var ve hiçbirinden komisyon alınmıyor bende.

Manuel ödemede alınıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sak0575

Nisan, kişiye özel yatan var mi

yatmadı banada

• Anlıyorum arkadaşlar, teşekkürler cevaplarınız için. Gerçi bir arkadaş alınıyor demiş, belki herkesin tek tek ödemeleri ve faturaları kontrol etmesi mi gerekir bilmiyorum.

Eskiden beri alınmıyordu. Sonrasında bir mail attılar komisyon alınacak diye. İptal ettirdim bütün hepsini. Geçenlerde yine aynı konu olunca arkadaşlar alınmıyor demişlerdi. Tekrar talimat verdim. Baktımki her birinden ortak komisyon alıyorlar. Geri iptal ettim ödemeleri.

Bilginize...

• kredi kartından komisyon konusu epeydir var, banka hatta bununla ilgili mail de atıp bilgilendirme yaptı.

ben bilgilendirme gelir gelmez iptal ettim kart talimatlarını ve hesaba bağladım

• numberone2000 kullanıcısına yanıt
    Dahası var! Mobil bankacılıktan en son 1 seneye kadar hesap ekstrelerine ücretsiz ulaşılabiliyor, ancak bana Mart 2020 ektresi lazımdı, müşteri hizmetleri 2,5 lira komisyon karşılığı yolladı!

Para lazım demekki adamlara :)

• Adios ek kart ile world mobil kampanyalara katılım nasıl oluyor bilginiz var mı? World mobile adınıza kayıtlı kart yok diye giriş sağlamıyor illa kart mı çıkartmak lazım?

• McJoe kullanıcısına yanıt

Ek Kartın bağlı olduğu hesap ile giriş yapmanız lazım. Fakat Ek ve Asıl ile tek kez katılım ve kazanım sağlayabilirsiniz.

• arkadaşlar play station store a kartımı ekleyip ps store cüzdana para yüklemek istediğimde hata veriyor.böyle bir sorunla karşılaşan oldumu? ykb kartlarını yurtdısında kullanamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: numberone2000

Para lazım demekki adamlara :)

hatırladigim kadarıyla son 3 yıl öncesini veriyorlardi, daha da öncesi ücretliydi, demekki gofrette gramaji nasıl düşürüyorlarsa, burdan da vurgunu yapma peşindeler .... böyle bankalarin kampanya açıklarından faydalaninca da hırsız damgası yiyoruz, asıl hırsız bu bankalar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 41234124412541264127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.