Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (4021. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
84.751
Cevap
1.076
Favori
5.538.682
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40194020402140224023
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.200,00 - 609 WP (3,61) kaç puana denk geliyor anlayamadım)

Neden soruyorum, çünkü bir önceki kampanyada 1.500,00 değerindeki bileti 91.600 puana almıştım.

###121.800 puan imiş!

Benim alacağım bilet 1.450 lira civarındaydı ve yine 91.600 puana alırım diye heveslenmiştim)

2.200’lük bilet normalde en az 200.000 puan olur, aslında gayet iyi oran. Ne yapalım şimdi, 2.200 liralık bilet mi bulalım) İyiden iyiye yokuş yukarı sürdüler bu kampanyaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarveniko -- 26 Haziran 2019; 18:4:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemalettinm

Fon alımını gerçekleştirdiğin an kartına harcama yansıyor ve o ayki harcama sözüne dahil oluyor ama fon senin portföyüne geçmiyor. Ekstre kesilip ödmeni yaptığında ise fon portföyüne geçiyor, istersen bozdurabiliyorsun. Bir kere bu şekilde mil kazandım, hatta bugün fon da aldım ve kartıma direk harcama yansıdı
    bende defalarca yaptımda geçen ay sonunda biten için puan yüklenmedi

sanırım sebebi ekstre kesim tarihi nedeniyle harcama ile kart borç ödemesinin aynı ayda olmaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademcell -- 26 Haziran 2019; 18:50:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendisgsm

nakit çekim özelliği ve kişi başına yeni gelen 5 kart limiti değişmediği sürece şu şartlarda kredi kartı yükleme gelmesi imkansız ininal için

bekleyip görecez bakalım firma cirolarının boyutu ne kadar, şu anda hatırı sayılır bir kitle yükleme yapmayı bıraktmıştır. eğer bunu subvanse edebilirlerse ininal'ın sonu gelmiş demektir eldeki kartları kırıp atar bu defteri de kapatırız

tıpkı bir gün adios'un da başına geleceği gibi.
    Ininal mevzusu bence tam olarak "Ekmek bulamazlarsa pasta yesinler" mantigi ile musterinin beklentisinin farkinda olmamak. Bu karti kullananlarin amaci belli. Migros uzerinden kredi karti ile yuklemeyi kaldirip nakit cekmeyi getirmek musterinin ne istedigini bilmeden kafana gore karar vermek demektir. Bir sene sonra Ininal kapaniyor haberlerini duyacagimizi dusunuyorum.

• ademcell A kullanıcısına yanıt
    Hocam bu kişiye özel kampanyalarda fon alımında iki ayrı durum var. Birincisi kişiye özel kampanya eğer sana mesaj yoluyla gelmiş ise ve world mobilde görünmüyorsa kredi kartınla fonu o ay içinde istediğin zaman alabilirsin farketmiyor..İkinci durumda ise kişiye özel harcama kampanyası world mobilde görünüyor ve takibini yapabiliyor isen fon alımın o ay ki hesap kesim tarihinden önce yapılmış olması gerekiyor.Her ikisi de denenmiştir..

• cinematic kullanıcısına yanıt
    Yapı Kredi seyahat hattında geçerli uçak bileti fiyatlarına nereden bakabiliyoruz. Geçmiş sayfalarda vardı ama arama kısmından bulamadım... Birde Rusya Avrupa mı sayılıyor Tüm Dünya mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardayyan -- 27 Haziran 2019; 9:17:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meceng

9.08.2019 1.09.2019
    Bilet Fiyatı WP oran
    tüm dünya ₺ 7.500,00 2109 WP 3,56
    tüm dünya ₺ 7.000,00 1969 WP 3,56
    tüm dünya ₺ 6.500,00 1819 WP 3,57
    tüm dünya ₺ 6.000,00 1659 WP 3,62
    avrupa ₺ 3.500,00 999 WP 3,50
    avrupa ₺ 3.000,00 859 WP 3,49
    avrupa ₺ 2.600,00 729 WP 3,57
    avrupa ₺ 2.200,00 609 WP 3,61
    yurtiçi ₺ 850,00 269 WP 3,16
    yurtiçi ₺ 550,00 189 WP 2,91
    Sitede göremedim, Kıbrıs yurtiçi olarak mı değerlendiriliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

Bu mesaj silindi.
    Bu oranlar adios için de geçerli mi yoksa illa adios premium mu olması lazım?

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Teşekkür ederim. Daha önce hiç alışverişim olmadığı için merak ediyorum. 2 adet Abd uçak bileti alacağım, şu an setur'da tam olarak 6200 tl yapıyor 2 adet. 1010 tl puanım var. Nasıl bir yol izleyebilirim?

SETUR sitesinde sadece tek yön veya aynı şehre gidiş/dönüş bakılabiliyor.

farklı şehre gidiş/dönüş SETUR bilet fiyatını tahmin edebilmek için ne önerirsiniz acaba? skyscanner'dan bakıyorum ama skyscanner ile SETUR seyahat hattının fiyatları çok farklı oluyor malum....
  • 2 tane iga aktarmalı q ve y sınıfı esb-sjj-esb bileti aldım. setur'da bilet ücreti tek kişi 2155tl çıktı. sanki maldivlere gidiyoruz
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    O zaman dünya bileti 3000 tl de olsa 6000 tl de olsa 1600 civarında puan her türlü gerekli olacak.

• Ne kadar gereksiz yorumlar var ya. Bizde birşey var sanıp girip bakıyoruz. YKB sizin istediğinizin noktasına virgülüne kadar uygun kampanya yapmak zorunda değil. İhtiyacı olana çok güzel kampanya var şuanda.

Gereksiz yere mesaj yazıp konuyu üste taşımayın
    Gayet haklı hiç kısıt koymadan şu liraya kadar olan bilet şu puana gibi bir kuralla bilet satabilir. Yapıkrediyi niye ilgilendirsin ki benim nereye gideceğim. Dediği gibi belki ben 3500 liraya Japonya bulacağım.
  • Saçma tarafları var kampanyanın, bu gerçek, ancak yine de kişiye göre iş görür. İstanbul - Roma Venedik - İstanbul biletini 729 TL puan ile aldım. Gerçek değeri 2.320 TL yani reel katsayı 3.18 oluyor, ben iki kişi aldım. Bu devirde 4.640 TL bilete kolay verilmez. Adios bizim için tamamen cazibesini yitiren kadar idare edeceğiz. Sonra her şey gibi o da bitecek zaten.

• Adiosun bir önceki tüm dünya kampanyasından Kore’ye bilet almıştım o Zaman 4400₺ ye kadar 1250₺ puan seçeneği vardı

Banka bu sefer farklı rotalara odaklanmış gibi zira 6000₺ yüksek gibi dursa da şöyle bir zanzibar yada tayvan bakayım dedim 7000-9000₺ aralığında biletler

Yani hedef kitle farklı bu kampanya için zaten 3000₺ bilet bulan biri 1500₺ puana alabiliyor onu ama 6000₺ bileti kimse 2 çarpanla almaz

Örneğin bir önceki kampanya da da 7000₺ lik bileti alamıyordunuz

Sonuç olarak kampanyaların hepsi %100 bize hitap etmez ettiği durumlarda faydalanıp bunun gibi yüksek puanlı olanları pas geçeriz

• quote:

Orijinalden alıntı: dartanyan30

Hocam bu kişiye özel kampanyalarda fon alımında iki ayrı durum var. Birincisi kişiye özel kampanya eğer sana mesaj yoluyla gelmiş ise ve world mobilde görünmüyorsa kredi kartınla fonu o ay içinde istediğin zaman alabilirsin farketmiyor..İkinci durumda ise kişiye özel harcama kampanyası world mobilde görünüyor ve takibini yapabiliyor isen fon alımın o ay ki hesap kesim tarihinden önce yapılmış olması gerekiyor.Her ikisi de denenmiştir..
    Arkadaşın dediği doğru ayrıca sizlere tavsiyem fon alımını hesap kesim tarihinden 1-2 gün önce yapın.Ardından extranızı zamanında ödeyin ve 1 iş günü sonra fon hesabınıza geçer ve anında satarsınız.Hesap kesip tarihinden sonra alınan fonlar bir sonraki ayda gözükeceği için işler iyice karışıyor.

• UCUZABİLET.COM'da (ETS nin sitesi) 2800 TL olan bilet, adios seyahat hattında 3500 TL çıkıyor!! hadi 200 TL 300 TL işlem ücreti tahmin ediyordum da, 700 TL fark nedir yahu....
  • ms365 M kullanıcısına yanıt
    Normalde seyahat hattı fiyatları ile havayolu siteleri fiyatları arasında pek fark olmuyor. Seyahat hattının işlem ücreti var sadece ekstra.
    3.parti bilet site fiyatları bazen biraz daha uygun olabiliyor ama bu kadar fark yine olmaz.

Sizin baktığınız bilete özgü bir fiyatlama olmuş/denk gelmiş sanırım.

Yoksa hep bu kadar fark olsa Adios pek işe yaramazdı.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    daha önce adios ile çok bilet aldım, 200 TL civarı fark oluyordu. şimdi şaşkınlık içindeyim.

farklı şehir gidiş dönüş olacağı için setur sitesinden bakamıyorum, ETS den bakayım demiştim.
  • ms365 M kullanıcısına yanıt
    düzeltme yapayım.

seyahat hattı 30 USD işlem ücreti aldığını söyledi. bugün için 179 TL dedi.

benim baktığım bilet UCUZABİLET.COM sitesinde bi acayip ucuzmuş öyleyse...

Sonuç olarak seyahat hattında 3.000 TL görünen bir bilet buldum ve aldım. Gerçek oran 3.1 gibi oldu. Büyük kısmı avans ile alabildim . İninal kapısı kapanmışken kampanyalar da azalmışken umarım bir senede toplarım. Adios dan aldığım son bilet olabilir ☹️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ms365 -- 29 Haziran 2019; 7:50:14 >
  • 
Sayfa: önceki 40194020402140224023
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.