Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (4023. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
84.747
Cevap
1.077
Favori
5.537.517
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40214022402340244025
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karadağ a bilet almayı düşünüyorum ama kararsızım biraz doğa biraz deniz vizesiz 5-6 gün düşünüyorum daha önce Karadağ a giden arkadaşlar biraz bilgi verirlerse çok sevınırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kurafx K kullanıcısına yanıt
    bu kuralın Adios ile alakası yok, genel uçuş kuralı bu.

gidiş dönüş bağlı uçuş alırsanız, gidişe binmezseniz, dönüş uçuşunuz otomatik olarak iptal oluyor.

bu kampanyadan illa tek yön (gidiş) faydalanacaksanız, dönüşü çok çok ucuz bir güzergah bulmaya çalışın, sadece gidiş biletini kullanın derim.
  • crazydentist kullanıcısına yanıt
    hocam karadağ çok güzel bir ülke, birkaç sene içerisinde karadağ AB'ye dahil olursa hem vize konur hem de hırvatistan gibi fiyatlar çok uçar. fırsat bu fırsat gidin derim :)))

kotor, dubrovnik e çok benziyor, çok şık bir şehir. lüks turist geliyor cruise gemileri ile. her zevke göre butikler restoranlar var. budva'nın eski şehir kısmı da çok estetik. budva ve tivat'ın denizi plajları çok güzel.

karadağ'ın genelinde deniz mahsulleri de et yemekleri de çok lezzetli.

internette seyahat bloglarında detaylı yazılar var bir incelemenizi tavsiye ederim.
  • ms365 M kullanıcısına yanıt
    Benim de kafamı kurcalayan bir bölge burası ama sanırım sezon erken 1 Eylül gibi bitiyor. Mesela 20 Eylül gibi gidilir mi hiç bilemiyorum, zira Budva’daki 5.000 kişilik dünyaca meşhur Top Hill Ağustos sonu sezon kapanışı yapıyor.

Gitmişken Dubrovnik-Korcula adası da çıkartmak lazım. Game of Thrones Red Keep (Kızıl Kale) sahneleri dokusundan dolayı hep burda çekilmiş. Hatta dönüş Saraybosna bile alınabilir, Mostar falan 2-3 gün de oraya ayrılır.

Split ve yukarı Dalmaçya, yani Zadar-Hvar-Makarska hariç, temizinden en az 10 gün lazım. Onlar da girerse işin içine 20 güne kadar yolu var.

Az Dalmaçyalı;

5 gün Budva ve civarı(Kotor, Tivat, Becici, Podgoritsa)
    3 gün Dubrovnik ve Korcula
    3 gün Saraybosna

Çok Dalmaçyalı;

5 gün Budva ve civarı
    3 gün Dubrovnik ve Korcula
    7 gün Zadar, Split, Hvar, Makarska,
    3 gün Saraybosna

Rovinj ve Rijeka işin içine girerse, yani en yukarıda Pula yarımadasına kadar çok fazla uzar, oralar da müthiş yerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarveniko -- 1 Temmuz 2019; 15:4:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adios da yıllık puan kullanım limiti 3750 TL değil mi?

Bence çok güzel bir ülke, budva ve Kotor harika iki şehir, Kotor'a giderseniz kaleye mutlaka çıkın derim, Budva'daki balım enfesti, ben 2 veya 3 yıl önce gittim ama tekrar gitsem mi diye düşünmedim değil, Budva'da aqua apartments'de seyahat hattı ile kalmıştım, muhteşem bir manzarası vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flexi_

Bence çok güzel bir ülke, budva ve Kotor harika iki şehir, Kotor'a giderseniz kaleye mutlaka çıkın derim, Budva'daki balım enfesti, ben 2 veya 3 yıl önce gittim ama tekrar gitsem mi diye düşünmedim değil, Budva'da aqua apartments'de seyahat hattı ile kalmıştım, muhteşem bir manzarası vardı.
    Ustat denizi nasildi agustos ayinda bizim ege sahillerden daha guzelmidir birde dogada araba ile gezmeyi seven biri olarak bu tarz milli parklari varmidir son olarakta pahali bir ulkemidir konaklama yeme icme ve araba kirama
    ilginiz ve cevabiniz icin tesekkurler
    Hocam ben Mayıs’ta gitmiştim denize girmedim ama apartmanın havuzunu kullandım, güzeldi.

15 gün kadar önce arabayla Herceg Novi'ye gittim. Hava sıcaklığı 30 derecenin üzzerindeydi, deniz de sıcaktı. Ağustos ayında da sıcak olur diye düşünüyorum.
  • Arkadaslar kart ucretime 240 tl aidat yansimis. Puan ile kullandirma disinda iptalini saglayamiyorlarmis, ama puanimi yillik ucrete kullanmak istemiyorum. 240 tl ucreti iade nasil alabilrim? Bu yil sanirim daha katilar yillik ucret konusunda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibiza123

Arkadaslar kart ucretime 240 tl aidat yansimis. Puan ile kullandirma disinda iptalini saglayamiyorlarmis, ama puanimi yillik ucrete kullanmak istemiyorum. 240 tl ucreti iade nasil alabilrim? Bu yil sanirim daha katilar yillik ucret konusunda.
    Aidat artık kişiye özel ekranlarla takip ediliyor

Yani size ekranda ne görünüyorsa mh onu teklif ediyor eğer iade seçeneği çıkmadı ve sadece puanlarla ödeme teklif ettilerse yapacak bişey yok

Nakit olarak ödeyin geçin

• Annemin ana karti uzerinden ek kartim var. Su ana kadar hotel rezervasyonu puan kullanimlarimda hic sorun yasamadim. Bu ay aidat gelecek. YKB kartin ilk ciktigi yillardan beri kart sahibi oldugundan olabilir ki su ana kadar aidat iadesi hep yapildi. Gecen yildan beri herkeste genel bir iade edilmeme durumu soz konusu. Bu yuzden en azindan ek karti kapatirsam kendi adima rezervasyon icin sorun yasar miyim? Karti kapatip rezervasyon yapmaya yakin yeni kart talep etmeyi dusunuyorum. Baska onerisi olan var mi?

Ikinci sorum da seturbiz linki ile ilgili. Bazi tatil beldelerini yazdigimda hic sonuc cikmiyor. Adios MH'yi aradigimizda burasi disinda ekstra oneriler yapilabiliyor mu? Su ana kadar hep bu linkten secip hotel ayarlamistim ve direk MH'ye hotel adini soyledigimden sorun yasamamistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarius82 -- 2 Temmuz 2019; 14:52:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibiza123

Arkadaslar kart ucretime 240 tl aidat yansimis. Puan ile kullandirma disinda iptalini saglayamiyorlarmis, ama puanimi yillik ucrete kullanmak istemiyorum. 240 tl ucreti iade nasil alabilrim? Bu yil sanirim daha katilar yillik ucret konusunda.
    Geçen sene gayet kararlı bir şekilde aidatı iade etmezlerse kartımı kapatacağımı belirttim. (Blöf yapmıyordum) Peki dediler, kartın kapanmasını beklerken 3 gün sonrasında aidatın tamamını iade edeceklerini belirttiler, kabul ettim, kullanmaya devam ettim.

Bu sene yine yansıttıklarında aradım, puanlarla ödenebileceğini belirttiler. Başka yol olup olmadığını sorunca, 6 ay kapatmamak koşuluyla aidatın yarısını iade edebileceklerini söylediler, mecburen kabul ettim. Gelecek sene bunu da sunmayacaklar diye düşünüyorum. O tarihe kadar kartın borcunu tamamen kapatma düşüncem var.

• quote:

Orijinalden alıntı: burst

Geçen sene gayet kararlı bir şekilde aidatı iade etmezlerse kartımı kapatacağımı belirttim. (Blöf yapmıyordum) Peki dediler, kartın kapanmasını beklerken 3 gün sonrasında aidatın tamamını iade edeceklerini belirttiler, kabul ettim, kullanmaya devam ettim.

Bu sene yine yansıttıklarında aradım, puanlarla ödenebileceğini belirttiler. Başka yol olup olmadığını sorunca, 6 ay kapatmamak koşuluyla aidatın yarısını iade edebileceklerini söylediler, mecburen kabul ettim. Gelecek sene bunu da sunmayacaklar diye düşünüyorum. O tarihe kadar kartın borcunu tamamen kapatma düşüncem var.

Alıntıları Göster
    Karti kapatinca borcu hemen odemenize gerek yok. Ekstre tarihinde hatta taksitler varsa taksitler bitene kadar ekstre geliyor.

N11 puanlari neden yatmadi bu arada?

• quote:

Orijinalden alıntı: pabl0esc0bar

Karti kapatinca borcu hemen odemenize gerek yok. Ekstre tarihinde hatta taksitler varsa taksitler bitene kadar ekstre geliyor.

Alıntıları Göster
    n11'den yasaklı kategoriden ürün almışsınızdır. bu aydan itibaran n11 o kategorideki ürünlere puan vermeyi bıraktı maalesef. gg gibi oldu diyebiliriz :(
  • pabl0esc0bar P kullanıcısına yanıt
    N11 5 Temmuzda yatacak diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pabl0esc0bar

Alıntıları Göster
    Onu biliyorum da, borcu bitirip kartı kapatma isteğinde bulunmak daha keyifli olur diye düşünüyorum.
  • Ağustos dünya turu biletleri pek ilgi görmedi sanırım. En azından Avrupa biletleri hala var. 2200TL'ye kadar 609 puan biraz işi bozuyor. Bir de 2 kişi için bilet hesabı tek tek yapılıyor.

Baktığım bilet 2.parti site fiyatı 1356TL, THY fiyatı 1508TL. Adios fiyatı 1744TL. 609 Puan karşılığı alınabiliyor. Katsayı 2,86 oluyor ve normal zamandaki 2 kat sayıya göre yine de iyi. Parafly ise 1482TL/741Paraf ile alınabiliyor.

adios seyahat hattı hizmet bedeli de biraz yüksek. Parafly 60tl iken Adios 200TL sanırım.

2 bileti direk hesaplasa aslında 3500TL altında kalıyor ve 999 puan karşılığı alınabiliyor ama şartlarda yazdığı üzere her kişiyi ayrı biletliyorlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 5 Temmuz 2019; 11:43:39 >
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle aynı fikirde olmakla beraber, Ağustos ayında Avrupadaki bazı rotalara 1.900 liradan aşağı bilet almak çok zor. Mesela Minsk ve Varşova THY taban fiyatları 1.900 lira, ki bu rotalarda fiyat yılın her ayı böyle. Bu biletleri kampanyasız anca 180.000 puana alabilirsiniz. Burada 30$ Setur hizmet bedelinin eklenmesi 2.200 lira limitini geçmediği sürece önemsiz. 120.000 puana bu biletleri almak çok avantajlı diye düşünüyorum.

• PTTAVM, hem world'un 3-14 temmuz internet alışverişi kampanyasında hem de playcard internet alışverişi kampanyasında dahil görünüyor. oradan harcama yaptım ama sayaç çalışmadı.
    neden olabilir ?
  • 
Sayfa: önceki 40214022402340244025
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.