Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (2219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
84.752
Cevap
1.076
Favori
5.538.738
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22172218221922202221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deblod

adios'a alternatif olarak vakıfbankı tavsiye eden arkadaşlar...

vakıfbank'tan da mı adios alabiliyoruz acaba?
    özet geçebilecek var mı artıları ve eksileriyle.

Vakıfbank World kart : world özelliklidir.. Kazandığınız world puanlar silinir. Ancak avans wp çekip bileti alın. Kampanyalarla ödeyin. Katsayı 3 tür.
  • Bukit Bintang a suan tekrar gidesim geldi cokca , bir hindistan cevizi alip geze geze icmek güzeldi

Oksit hocam ben Bukit Bintang taki yemekciler sokaginin bir arkada sokaginda gecelik 55 ringgit e 2gece kalmistik (yaklasik 35TL iki kisi kalmistik) otele pek para ayiramiyoruz.
    70-100 ringgit arasina daha güzel oteller mevcuttu 5 günde couchsurfing yapmistik.
    Havalimani icin cesitli havas tarzi otobusler vardi 12 ringgit odemistik 7TL idi

sularslan hocam mesaja edit yaptim tekrar bakiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vahsi Hindi Sürprizi -- 2 Kasım 2013; 21:17:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jam23

quote:

Orijinalden alıntı: muzzy255

bu maximiles'ta 150 TL'ye 1 mil davası 150 TL altındaki alışverişlere kıyasen uygulanıyor mu? Örneğin 75 TL'lik alışverişe 0,5 mil kazanabiliyor muyuz?

Evet uygulanıyor. Artı iş bankası pos u ise bir de maxipuan veriyor

teşekkürler. peki kart aidatının iptali konusundaki hassasiyetleri nasıl? isteyince ediyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vahşi Hindi Süprizi

Bukit Bintang a suan tekrar gidesim geldi cokca , bir hindistan cevizi alip geze geze icmek güzeldi

Oksit hocam ben Bukit Bintang taki yemekciler sokaginin bir arkada sokaginda gecelik 55 ringgit e 2gece kalmistik (yaklasik 35TL iki kisi kalmistik) otele pek para ayiramiyoruz.
    70-100 ringgit arasina daha güzel oteller mevcuttu 5 günde couchsurfing yapmistik.

youtube dan kuala lumpur ile ilgili videolara bakıyorum. O şehir, malezyalı, hintli ve çinlilerden oluşuyormuş. Orda kalmak için oteli agoda yada booking den mi alsam?

• quote:

Orijinalden alıntı: sularslan

quote:

Bukit Bintang a suan tekrar gidesim geldi cokca , bir hindistan cevizi alip geze geze icmek güzeldi

youtube dan kuala lumpur ile ilgili videolara bakıyorum. O şehir, malezyalı, hintli ve çinlilerden oluşuyormuş. Orda kalmak için oteli agoda yada booking den mi alsam?

%33 erlik dilimlerde Malezyali Cinli ve Hintli var. Tramvaya bindiginizde cok farkli bir gorsellik olusuyor

Malzyalilar genelde carsafli , cinliler hepsi cok kisa etek ve sort , hintlilerin hepsi yoresel kiyafetli ve bunlarin tramwayda tiklim tikis olmasi cok garipti gorsel olarak , bana degisik gelmisti

Biz oteli gidip bakarak bulmustuk hatta 2 ay boyunca oyle yaptik hic zorlamandik yada sansliydik gerci hep yarim gun otel aramakla gecti orasi ayri zamanimiz var olunca geze geze baktik , zaman kaybi olarak gormedik

Edit ; almanca klavye kulandigim icin bazi karakterler yok ve yerleri farkli sürekli yanlis oluyor kusura bakmayin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vahsi Hindi Sürprizi -- 2 Kasım 2013; 21:25:53 >

• biz de bayramdan önceki hafta 3 arkadaş kuala lumpur'da idik. neredeyse her akşam bukit bintang'deydik. aile olarak ya da kalabalık gidilecekse çok güzel ve ucuz suitler de var. 150-160 m2, 4-5 kişi rahat kalır.

havalanı transferini hızlı tren (klia express) ya da ön ödemeli taksi ile yapabilirsiniz. taksiler çok ucuz, pazarlık kuala lumpur'da sünnet değil farz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzzy255 -- 2 Kasım 2013; 21:25:51 >
  • muzzy255 kullanıcısına yanıt
    Türkiye den geldigimizin farkinda degiller pazarlik bizim isimiz
  • Kuala Lumpur'dan Laos'a uçakla gitmek istiyorum.. Vizeyi nasıl halledebilirim?
  • quote:

Kuala Lumpur'dan Laos'a uçakla gitmek istiyorum.. Vizeyi nasıl halledebilirim?

Hic fikrim yok bu konuda mutlaka bir arkadas cikacatir bilgi sahibi,

Ama bence Filipinlere gecin derim
  • quote:

quote:

Hic fikrim yok bu konuda mutlaka bir arkadas cikacatir bilgi sahibi,

Ama bence Filipinlere gecin derim

yaramı deştiniz :) geçen suudi arbistan havayolalrı ile manila 904 tl idi .. gittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii almadım, wp ile alırım diye

Filipinler de çok ucuz ve güzelmiş , orayı da araştırıyorum, gidebilirim de ordan oraya

• ara uçuşları adios WP alabilirsiniz ama setur'un bilet fiyatlarına bindirmelerinden pahaliya gelir, en güzeli ara uçuşları air asia veya arkadaşların dediği dibi local havayollarından internet üzünden almak daha ucuza gelir. Dikkat etmeniz gereken nokta ucuz havayollarının bagaj kısıtlamaları. Biletinizi alırken ona dikkat edin, ekstra bagaj hakkını direk biletinizi alırken ilava edin, havaalanından daha pahalıya satın alırsınız.
  • bayram bonkörlüğü yatmış ama neye yarar ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: jam23

quote:

Orijinalden alıntı: 2008_008

quote:

Orijinalden alıntı: uçanadam

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uçanadam

quote:

Orijinalden alıntı: fatihlaw

quote:

Orijinalden alıntı: avedist

Arkadaşlar bu shop&milesta 1tl ye 1mil veriyor. Ayrıca bonus kampanyalarında da yararlanabiliyormuşuz fakat mesela bonusun şu kampanyasında Bonus'tan BP'de 4 defa 100 TL ve üzeri akaryakıt ya da otogaz alışverişine 42 TL bonus! Kaç mil kazanılıyor acaba 42 mil mi yoksa sistem daha farklımı?

1 tl ye 1 mil vermiyor artık. onlar da düşürdü 1 sene önce . 10 tl ye 1 mil. yani basit bir hesapla şöyle denebilir. bir yurtiçi bilet alman için 100.000 TL. lik alışveriş yapacaksın. bu da yetmiyor onun da vergisini ödeyeceksin(60 tl gibi) . shop and miles ile kampanyaya katılırsan 42 tl ekstreden düşüm yapıyorlar

akbankta aynısını yaptı.bende suan için maximilesa yuklenıyorum.ama eli kulagında birkaç haftaya kalmaz maximilesta olumsuz birşeyler yapar.ben akbankı nadasa degıl kızaga oturtmayı düşünüyorum :)
    ayrıca fikrim o ki bu bankalar bu kartlara kendi aralarında anlaşarak kısıtlamaya gitme kararı aldılar.parafly bile yeni olmasına karşın adam gibi kampanyalarda puan vermiyor.belki onlarıda etkileyen bankaların bu tip kartlarda yaptıgı kısıtlamalar veya gidişhat diyebilirm.

maximiles da yaptı yapacağını diğer bankalarla eş zamanlı... eskiden 125 tl lik alış-veirşe 1 mil veriyordu , şimdi ise 150 tl lik alış-verişe 1 mil veriyor..
    ama ben de adiosu bir süredir kullanmayıp maximiles ı kulanıyorum

yuh ya.oda yaptı demek.bu tip kartlarda bankaların genel bir uygulaması var sanırım.kendi aralarında anlaşmaya varmış olabilirler.çünkü akbak adios ve maximiles çok yakın tarihlerde bu kadar tesadüf olamaz.zaten büyük ümitlerle çıkan parafly bile başlangıc kampanyası dısında dogru dürüst puan kampanyası yapmıyor.belkide sebebi son günlerde yaşananlardandır.bankalar sanırım bu işten epey kardan zarar etmeye başladılar ki durum onu gösteriyor.halkbankında gözü korkmuş olabilir.
    aile içi yurt içi uçak biletlerini maximilestan karşılıyorum.150 tlde kötünün iyisi gibi gözüktüğü için kullanmaya devam edeceğim.hiç değilse akbank gibi 1 tl ye 1 milden 10 tlye 1 mile dönüş yapmamışlar.düşünün iş bankasının 1250 tlye 1 tl mile dönmesine denk geliyor.
    bilgilendirme için teşekkürler.

Bankaların kendi aralarındaki bu tür anlaşmaların yasalara aykiri olduğunu biliyordum.hatta bir arkadaş ilgili yasayi paylasmisti.

Bu bir anlasma degil.bddk kredi karti bakiyeleriyle klgili duzenlemelere gitti ekim basinda, amac cari acigin tuketimden ileri geldigini dusundukleri icin bireysel harcamalari kismak.bu yuzden de bankalarin bazi yukumluluklerinde finansal oranlarini kotu yonde etkilemesi icin kredi kartlarinin agirligini arttirdi. Bankalar da yavas yavas kendilerini kotu etkileyen bu alana daha az imtiyaz ayirmaya basladilar.yoksa bir anlasma vs gibi dusunmek sacma olur,kaldi ki bunun cok buyuk bir cezasi var.

Ben de maximiles a geciyorum artik en azindan gunluk alisveris icin iyi.

evet suç ama uyan kim.memurlara verilen promosyonlarda ilk yıllarda cok iyi teklifler veriyorlardı.sonra kriz döneminde krizi bahane ederek bankalrın halbuki en altın yıllarında promosyon tekliflerini azaltmaya gittiler.sonrada o dönem bankaların kendi aralarında anlaşmaya gittikleri anlaşıldı.bu anlaşmalar yazılı olmadıgı için ispatlaması da zor olsa gerek.gerçi kimseninde üzerine gittiği yok.en son emekliler için promosyon söylentileri dolaşıyor.kamuoyunda 1 maaş gibi rakamlar konuşulurken bankaların tekliflerinin çok komik olduğu söyleniyor.bakan rakamı telafuz etmeye bile cesaret edemedi.şimdi burada kendi aralarında anlaşma konuşma olmasa bu tekliflerde kalmalarına imkan var mı?
    bu mil kartlarında da şuan yaptıkları tüketici haklarına tamamiyle aykırı.ama maalesef kampayanın altında yazan banka isterse değişiklik yapabilir vs. yazılarıyla kendilerini sigortada yapmış durumdalar.hatırı sayılır mağdur kesim oldugunu düşünüyorum.bir çok kişinin en yakını önümüzdeki sezon planlarını alt üst ettiler bile.şurada yazılan rakamlara bakınca bankaların yan çizmeleri de gayet normal gözüküyor.burada kişilere düşen banka karşısında dik bir duruş göstermeleri.ticari olarak avantajından dolayı bağımlılığınız yok ise başka bankanın kartlarına geçmenin en mantıklısı oldugunu düşünüyorum.veya burada hatırı sayılır bir kalabalıkla birlik olup bankaya sert bir tepki verilmeli.en azından geçmiş dönemde kazanılan puanların eski katsayılarla kullanılması sağlanmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnrtr1 -- 3 Kasım 2013; 1:15:24 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ExxELaNc

quote:

Aralık ayında Tayland, Kamboçya, Laos'a seyehat edecek arkadaşlar var mı? Ben gitmeyi düşünüyorum. Uçak bileti araştırıyorum. WP ile alacaktım şu an vazgeçtim, kredi kartıyla almayı düşünüyorum

Ben Tayland, Malezya, Singapur düşünüyorum :)

uçak biletini kuala lumpur almak istiyorum.. direkt Bangkok a bilet alınca 1600-1700 tl den aşağı değil .. Kuala lumpur içinse 1200 tl ye bile bilet bulabiliyorsun şu an ... Görüşelim

Benim asil tatil planim bangkok pattaya ama gitmisken ikiser gun malezya ve singapuru da gormek istiyorum. Elektronik urunlerin ucuzlugu da cezbediyo acikcasi. Biletleri adiosla almayi planladigim icin gidis donus max. 700 falan hesaplamistim. Ara ucuslari yine seturdan ya da duruma gore ayrica alabilirim.

Etihad kampanyasini kacirdik. Emirates ya da THY olabilir. Katsayi dusse de o kadar puan biriktirdim, kullanmak zorundayim.

Goruselim hocam

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aralık ayında Tayland, Kamboçya, Laos'a seyehat edecek arkadaşlar var mı? Ben gitmeyi düşünüyorum. Uçak bileti araştırıyorum. WP ile alacaktım şu an vazgeçtim, kredi kartıyla almayı düşünüyorum

uçak biletini kuala lumpur almak istiyorum.. direkt Bangkok a bilet alınca 1600-1700 tl den aşağı değil .. Kuala lumpur içinse 1200 tl ye bile bilet bulabiliyorsun şu an ... Görüşelim

Benim asil tatil planim Bangkok Pattaya ama gitmisken ikiser gun Malezya ve Singapuru da gormek istiyorum. Elektronik urunlerin ucuzlugu da cezbediyo acikcasi. Biletleri adiosla almayi planladigim icin gidis donus max. 700 falan hesaplamistim. Ara ucuslari yine seturdan ya da duruma gore ayrica alabilirim.

Etihad kampanyasini kacirdik. Emirates ya da THY olabilir. Katsayi dusse de o kadar puan biriktirdim, kullanmak zorundayim.

Goruselim hocam Laos hakkinda bilgim ve fikrim yok ama belki yolculugun bi kismini birlikte gecirebiliriz.

siz kaç gün kalmayı düşünüyorsunuz ve daha önce Tayland'a gittiniz mi?

• quote:

Tayland dan hem Laos hem de Vietnam için vize alabiliyorsunuz. Yalnız Vietnam vizeyi alsanız bile sizi ülkeye sokmama ihtimali % 90. O bölge için Filipinler Boracay en iyi çözümdür. Orada çektiğim deniz fotolarını görseniz başka yere bakmazdınız.

Bence imkan varsa 3 günlüğüne Kamboçya Siam Reap e gidin. Angkor Wat gibi dünyanın en önemli yapılarından biri orada.

Malezya için 1 gün yeterli tabii adalarına vs gitmeyecekseniz.

Singapur ayrı bir dünya ben yapay olsada çok seviyorum. 2 kez gittim. Oranın hakkını vermek için bence en az 5 gün gerekir. Bir sürü çok güzel aktivite var çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinematic -- 3 Kasım 2013; 2:09:07 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim asil tatil planim Bangkok Pattaya ama gitmisken ikiser gun Malezya ve Singapuru da gormek istiyorum. Elektronik urunlerin ucuzlugu da cezbediyo acikcasi. Biletleri adiosla almayi planladigim icin gidis donus max. 700 falan hesaplamistim. Ara ucuslari yine seturdan ya da duruma gore ayrica alabilirim.

Goruselim hocam Laos hakkinda bilgim ve fikrim yok ama belki yolculugun bi kismini birlikte gecirebiliriz.

siz kaç gün kalmayı düşünüyorsunuz ve daha önce Tayland'a gittiniz mi?

Bangkok'tan direk 4-5 gun Pattaya, 2 gun KL 2 gun de Singapur dusunuyorum simdilik :) Gidis donus bileti uygun olursa ordan Bangkok-İstanbul.

Gecen yil Ramazan bayraminda 2 gun Bangkok 5 gun Pattayada kaldim. Bu sene de cemberi biraz genisletmeyi planliyorum. Gitmisken 2 gun de Phuket ekleyebilirim yakin oldugu icin.

• kimse Chiang Mai'den bahsetmiyor.. Ben bahsedeyim: çevresinde nehirler, şelaleler, çok enteresan ve güzel köyler olan şirin bir yer Kuzey Tayland'da. Zamanım olursa bu seferde en azından 2 gün orada kalmayı istiyorum. Geçen gittimde 7 gün kamıştım. Bir sürü de arkadaım oldu orada. Kuala Lumpurdan Laos vizesi alamayız mı? İllede Tayland'a mı gitmek lazım ilk olarak?
  • quote:

kimse Chiang Mai'den bahsetmiyor.. Ben bahsedeyim: çevresinde nehirler, şelaleler, çok enteresan ve güzel köyler olan şirin bir yer Kuzey Tayland'da. Zamanım olursa bu seferde en azından 2 gün orada kalmayı istiyorum. Geçen gittimde 7 gün kamıştım. Bir sürü de arkadaım oldu orada. Kuala Lumpurdan Laos vizesi alamayız mı? İllede Tayland'a mı gitmek lazım ilk olarak?

Chang Mai de sürekli aklımda olan bir yer. Bir de Kanchanaburi var orası da çok güzelmiş. Kaplan tapınağı ve kwai bridge i görmek istiyorum. Filmini izlemiştim ama görmek nasip olmadı henüz.

Bir de hong kong vardı sanırım ama malezyadan oluyormu bilmiyorum internetten bir araştırın derim.
  • Ağustos ayında Kuala Lumpur'da Submarine Guest House'da kalmıştım. Metroya ve Central Market'e çok yakın. Fiyatı da geceliği 7$'dı ama şu an ne kadar bilmiyorum. Kovulmamıza ramak kalmasına rağmen çok memnun kalmıştım hostelden. Benim için tek sorun yatağın gıvırdamasıydı. Müşteriler de görevliler de çok iyi insanlardı. Yeni birileriyle tanışıp arkadaşlık kurmanız için de ideal bir hostel.
  • 
Sayfa: önceki 22172218221922202221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.