Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (1826. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
84.751
Cevap
1.076
Favori
5.538.651
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18241825182618271828
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Liberty Citizen

quote:

Orijinalden alıntı: deromemo

MCJ puanlarının 21 mayıs a kadar yatacağı yazıyordu, benim hala yatmadı, buradan alışveriş yapıp puanları yatan var mı?

benim de brandium d&r ile birlikte mcj yatmamış görünüyor, yapıkredi websitesindeki talep formu çalışmıyor, en iyisi arayıp çağrı merkezi ile görüşmek

Aynı durum bende de var. Su an Romanya'da oldugumdan arayamiyorum da musteri hizmetlerini. Artik donunce cumartesi arayacagim durum nedir diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meier

Arkadaslar 2 yasindaki oglum ve esimle italyaya gidecegim. Vize islemleri icin cocuk anne ve babasiyla birlikte gitse dahi muvafakat gerekiyor dediler. Dogrumudur? Bana sacma geldi acikcasi. Eger oyle ise muvafaktnameyi ayni anda ayni noterden mi verecegiz? Ve ingilizce mi olacak? Tecrubesi olanlar yardimci olabilir mi?

çocuk aile ile birlikte gitse dahi muvafakat istiyor italya konsolosluğu bi kaç ay önce bizde aynı işlemlerden geçtik :) ingilizce olmasına gerek yok anne baba birlikte olarak verilecek muvafakatname @meier
  • http://www.vakifkart.com.tr/vakifkart-kampanyalar.aspx?Id=402

Vakıf milplus taki 31 mayıs son olan bilet kampanyası var, Bu kampanya durmadan uzatılıyor mu? yoksa gerçektende 31 Mayıs son mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikizce

quote:

Orijinalden alıntı: mmavcu

quote:

mcj ve brandium D&R henüz yatmamış

an itibariyle durum aynı.
    mh ile görüşen oldu mu acaba?

Ben biraz önce görüşüp kayıt açtırdım. 3 gün içerisinde tekrar aramamı istediler. Benim 23 Nisan puanlarıda yatmamıştı ve MH ile görüştükten sonra yatırmışlardı. Bu seferde bana özgü bir problem var diye düşünüyordum ama anlaşılan kimsenin puanları yatmamış.

bende de yatmadı
    illa kayıt mı actıracagız her kampanya icin

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulus23Nisan

http://www.vakifkart.com.tr/vakifkart-kampanyalar.aspx?Id=402

Vakıf milplus taki 31 mayıs son olan bilet kampanyası var, Bu kampanya durmadan uzatılıyor mu? yoksa gerçektende 31 Mayıs son mu ?

evet bu kampanya var fakatben her aradığımda yok kampanya stoklar ile sınırlıymış bitmiş gibi cevaplar verrip bilet aldımıyorlar.
  • Geçen sene italya gezimizde bizden istenmemişti ve bizde vermedik.Bu sene fransa için vize talep ettiğimde de sordum aile ile baraber gidiliyorsa gerekmez dediler. Acente ile vize işlemlerini yapıyorsanız onlar her ihtimali söylüyorlar ona göre evrak istiyorlar.
  • arkadaşlar bir sorum olacak. adios kurban bayramı kampanyasından arkadaşıma ve bana puan karşılığı bangkok thy bileti aldık. acaba puanlarla alınan bu şekildeki bi bileti mil olarak yazdırabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayfatih2000

quote:

Orijinalden alıntı: mmavcu

quote:

mcj ve brandium D&R henüz yatmamış

an itibariyle durum aynı.
    mh ile görüşen oldu mu acaba?

Brandium dr puan yatması gereken gün eksi wp oldu kartımda. Bugün mh ile görüşmeyi düşünüyorum. Var mı başına böyle bir şey gelen?

Bende eksi puan durumu yok. Hem adiosta hem de playde yatan puanlarım duruyor, silinme yok.
    Fakat brandium ve mcj yatmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MySteRioUsMeN

quote:

evet bu kampanya var fakatben her aradığımda yok kampanya stoklar ile sınırlıymış bitmiş gibi cevaplar verrip bilet aldımıyorlar.

hangi bilet talebi için kontenjan dolmuş ?

yurtiçi, avrupa, tüm dünya ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MySteRioUsMeN

quote:

ben eski kampanyalarından defa 99 TL puan yurtiçi kampanyasından 2 tane bilet almıştım.
    bütün kampanyalarda stok sınırı vardır. vakıfın puan kampanyaları YKB'den daha düşük puan ile oluyor genelde çabuk bitiyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: udenizli

arkadaşlar bir sorum olacak. adios kurban bayramı kampanyasından arkadaşıma ve bana puan karşılığı bangkok thy bileti aldık. acaba puanlarla alınan bu şekildeki bi bileti mil olarak yazdırabilirmiyim?

checkin yapacaginiz zaman soyleyin milandsmiles numarasini milleriniz islenir hesabiniza.

• quote:

Orijinalden alıntı: -engin-

quote:

Orijinalden alıntı: slazenger

quote:

quote:

Bende yeniyim ama geçmiş sayfaları okuduğum kadarıyla indirimli fiyat üzerinden hesaplanması lazım diye anlamıştım. ,Ayrıca adios sitesinde kampanyalarda ekstra indirimli oteller için indirim oranları yazıyor oraya da göz atabilirsiniz.Tecrübeli arkadaşlar cevap yazarsa seviniriz.

ben de senin gibi anlamıstım ama bugun seyahat hattını aradım ve bana indirimsiz fiyatlar üzerinden hesaplama yaptılar. bi üstteki mesajımda yazdım zaten bana verilen fiyatı,katsayıyı. itiraz etmeli miyim bu verilen fiyatlara dedim ama henüz tecrubeli arkadaslardan bir cevap alamadım..

Anlaşılan itiraz etmelisin

aynen. yarın sabah arayıp tekrar konusucam. gelişmeleri buradan yazarım

aradım seturu tekrar görüştüm ve farklı temsilci yine aynı şeyi söyledi.

suan bookinturkey.com üzerinde gözüken indirim %15 nakit tek çekim indirimiymiş. puanla alırken bu geçerli değilmiş.

sordugum otel; titanic hotel lara. bookinturkey.com üzerinden baktıgımda 2 gece fiyatı 880 tl ama indirimle birlikte 748Tl ama temsilci bana 880Tl üzerinden işlem yapacagını belirtti.

yani suanda bookinturkey'de gözüken world indrimli fiyat üzerinden satış yapmıyorlar. erken rezervasyon indirimi gibi değilmiş orda gözüken fiyat.

ayrıca bu haftasonu için lara bölgesindeki bütün oteller doluymuş

• ABD uçak bileti için biriktirdiğim puanlarımı plan değişikliği nedeniyle otel için kullandım.

Otel : Rixos Premium Belek
    5 - 11 Haziran : 6 gece
    Normal tutar : 4520 TL
    %10 Adios indirimi : 4068 TL
    Adios puan karşılığı : 257.000 ( 1285 TL )
    Oran : 3,166

Adiossss, bu kartı çok seviyossss
  • Belki işine yarayan olur arkadaşlar..

MAKEDONYA

İstanbul’dan sabah 7:35 da havalanan uçağımız bir buçuk saatlik uçuştan sonra 8:05 te (1 saat fark olduğu için) Üsküp Büyük İskender Havaalanına indi. Rutin işlemlerden sonra havaalanından çıkarken ETS tur rehberini gördüm. Kendisinden ufak tefek bilgiler aldım. Sonrasında kapıdan çıkınca sol tarafta kalan döviz bürosundan para bozdurma işlemlerini gerçekleştirdik. Hemen kısaca bilgi vereyim. Para birimi denar. 100 Denar = 1.62 Euro = 3.8 TL civarı. Biz 300 Euro almıştık yanımıza ve yaklaşık 18500 Denar etti. Çok ilginç geliyor insana. 3-5 tane kağıt para veriyorsunuz bir tomar para ediyor.  Sonrasında tatilimiz sadece 2 gün olduğu için araba kiralamaya karar verdik. Havaalanında araba kiralamak için oldukça şirket var. Yaklaşık 10 civarı vardı yanyana. Sanırım biz 2 günlük deyince çok fazla ilgilenmediler. Bu işlemi internetten yapmak daha iyi. Sonrasında sixth car firmasından Peugeot 207 kiraladık. Fiyatı 80 euro + günlük 5 euro navigasyon ücreti. Toplamda 90 euroya geldi 2 günlük. Ayrıca 200 dolar da güvence bedeli aldı kredi kartından. Aklınızda olsun yollardaki bazı işaretlerden pek bir şey anlaşılmıyor ve işaretler çok kısıtlı yani yeteri kadar aydınlatıcı değil, navigasyon şart bence. Arabamızı aldıktan sonra düştük Üsküp yoluna. Havaalanı şehre 20 km civarı. Vardar Express çalışıyor bizdeki Havaş gibi. Araba kiralama gibi bir düşünceniz yoksa bu otobüsleri kullanabilirsiniz. Yalnız kısıtlı sanırım öyle her yarım saatte falan yok. Zaten Üsküp’ e günde inen uçak sayısı sanırım 10 civarı.
    Daha önceden booking.com dan araştırmış olduğum Pansion Bianko’ ya ulaşıyoruz. Zaten gözlemlediğimiz kadarıyla Üsküp’ te aman aman lüks bir otel yok. Genelde bi apartmanın bir köşesini otel yapmışlar, dışarı bi tabela asmışlar havası var otellerde. Biz kahvaltı dahil 2 kişi 2 gece 150 tl civarı verdik. Yalnız kahvaltılı bir oteli tavsiye etmem. Bize ilk girerken sordular otele mi gelsin kahvaltınız yoksa gidip kafede mi yemek istersiniz diye. (Merkezde bir kafe ile anlaşmışlar) Biz zamanımız kısıtlı olduğundan otele istedik kahvaltıyı. Fakat şu plastik tabildotlarla getiriyorlar ve zaten herşey soğumuş oluyor. Çok iyi de görünmüyordu açıkçası. Zaten gıda ucuz olduğu için hiç gerek yok otelde kahvaltı almaya. Açıkçası pansiyonu beğendim diğer otellere de şöyle bakınca. Temizdi pansiyon ve sessiz sakin bir yerdeydi. 2 katlı bir pansiyondu. 20-25 civarı odası vardı. Üsküp Meydanına yürüyerek 15 dakika civarı sürüyor. Bahçesine ücretsiz otoparkı da var.
    Sonrasında eşyalarımızı odaya bırakıp çıkıyoruz Üsküp Meydanı’ na doğru. Şehir biraz andırıyor bizim buraları. Binalar genelde eski. Ama merkezde çok fazla tadilat vardı ne yazık ki . Restorasyon çalışmaları nedeniyle bazı yerler kapalıydı. Gezemedik. Meydanında birçok mimari eser var. Ve Vardar Nehri şehri ortadan ikiye ayırıyor. Vardar köprüsünden karşıya geçtiğimizde bize daha çok benzeyen ve Türklerin bulunduğu bölgeyi gözlemliyoruz. Bizim kapalı çarşılar gibi. Labirent tarzı dar sokaklar. Ufak tefek alışveriş dükkanları, sarraflar, kebabçılar, köfteciler..  birkaç kişiyle muhabbet ediyoruz. Her yerden aldığımız gibi bir magnet alıyoruz. Magnet fiyatları biraz pahalı. 80-100 denar arası değişiyor. (yaklaşık 3-4 tl civarı) Sonra karnımız acıkıyor ve oturuyoruz Destan Kebapçısına. Eşim biraz yemek konusunda hassastır o istemiyor köfte ama ben kaçırır mıyım?  bi porsiyon isterseniz 10 tane falan köfte geliyor bizdeki İnegöl köfte tarzı köfteler. Yanında soğan, pişmiş biber ben bi Makedon birasının tadına bakayım diyorum eşim de kola istiyor. Yaklaşık ödediğimiz fiyat 12-13 tl. Sonrasında tekrar dönerken Makedon tarafına kaleyi görüyoruz. Baya ihtişamlı ve güzel bir kalesi var. Çok vaktimiz olmadığından çok fazla oyalanmadık burda. Ama vaktiniz varsa kesinlikle girip gezmelisiniz ve şehri gözlemlemelisiniz. Ardından hemen meydanda büyük sayılabilecek bir alışveriş merkezi var. Girip dolandık biraz fakat giysi fiyatları falan bizden daha uygun değil kesinlikle. Hatta kimi yerde daha pahalı. Mesela Koton mağazasına girdik ve etiketin altında Türk etiketi vardı 77 TL yazıyordu . Ama Denar olarak yazılan üstteki etiket daha da fazla bi paraya denk geliyordu. Asıl dikkatimi çeken çok fazla telefon ve elektronik dükkanı olmamasıydı. İnsanların belki de alım gücünden kaynaklanıyor bu durum. Sonrasında biraz daha dolanıp pansiyona döndük dinlenmek için. Baya yorulmuşuz önceki gece de loungda çatpat uyumuştuk. Biraz uzandık ve akşam tekrar meydana gittik. Gece daha bi başka oluyor meydan civarı. Tarihi binalardaki ışıklandırmalar, gençler, kafeler, barlar cıvıl cıvıl oluyor ortalık. Çok hoş mekanlar var. Ve yiyecek içecek çok pahalı değil girip güzel bi restorantta yemek yeyip birşeyler içebilirsiniz. İnsanlar medeni. Şopska salatasını kesinlikle denemenizi öneririrm. Altında normal salatalık ve domates üstünde peynir rendesi olan bi salata. Ama peynir o kadar yoğun ki üstte alttaki domates ve salatalıklar görünmüyor. Ama ben çok beğendim peynirin tadını falan. Mesela oturduk 2 salata 1 bira ve 1 portakal suyu içtik ve ödediğimiz 500 denardı. 18-19 tl civarı. Ama mekan nerdeyse en lüks mekanlardandı. Bir günümüz böyle geçti. 
    Ertesi gün Manastır ‘ a (Bitola) kadar gidip Atatürk’ümüzün eğitim aldığı manastırı görmeyi kafamıza koymuştuk. Koyulduk yola. Öncelikle şunu belirteyim. Çok beğendiğim bir şey; benzin ülkenin her yerinde aynı ve 78 denar yani yaklaşık 2,9 tl. İlk durağımız Tetovo(Kalkandelen). Makedonya’nın hemen hemen her şehrinden bir ırmak geçiyor nerdeyse. Her taraf yemyeşil. Çok fazla zamanımız olmadığından Tetovo’ da sadece Paşa Camii’ ni ziyaret ettik. Gerçekten görülmeye değer mimarisi. 15. Yy da yapılmış bu cami ama sonradan yangına maruz kalmış ve 1833 yılında iç ve dış mimarisi yenilenmiş. Bu camiyi diğer camilerden farklı kılan özelliği ise sadece iç duvarların değil dış duvarların da bir karış boşluk bırakılmadan solmayan renklerle nakış nakış işlenmiş olmasıymış. Gerçekten de çok güzel görünüyordu. Eğer giderseniz mutlaka görün derim.
    Sonra Tetovo’ dan Gostivar’ a doğru yola çıkıyoruz. Gostivar’ da vakit kaybetmiyoruz fazla ve doğa harikası olan Mavrovo’ ya hareket ediyoruz. Yalnız dikkat. Mavrovo anayoldan biraz içeride kalıyor. Gostivar’ ı 15-20 km civarı geçtikten sonra sağ tarafa keskin bir yol ayrılıyor. Biraz süratli olursanız kaçırabilirsiniz. Buraya kadar yol çift yoldu ve hiçbir sıkıntı yoktu, trafik de gayet sakin. Ağaçların arasından inişli çıkışlı virajlı bir yol. 10-15 km civarı sonra Mavrovo tüm güzelliğiyle çıkıyor karşımıza. Göl ve orman içiçe burda. Hemen girişte sağlı sollu lokantalar var burda. Ama asıl turizm mevsimi 6. ayda başlıyormuş. Teknelerle göl gezintisi falan filan. Bu lokantalardan ilk sağdakine girdik karnımızı doyurmak için. Müslümanmış çalıştıran ve garson Türkçe biliyor. Burda karnınızı doyurabilirsiniz. Sonrasında istikamet Struga. Struga’ya gitmek için 2 yol var. Ya geri dönüp anayola çıkmak ya da bu Mavrovo yolunu devam edip harika bir manzaranın içerisinden ulaşmak. Biz 2. Sini yaptık  her ne kadar 70 km civarı deseler de yol 100 km kadar sürüyor Struga’ ya. Ve kesinlikle altınızda arabanız varsa bu yolu tercih etmelisiniz. Muhteşem bi manzara ve Struga’ ya kadar yanınızda nehir, etrafınızda orman sizinle birlikte ilerliyor. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, yeşili ve doğayı seviyorsanız kesinlikle bu yolu tercih etmelisiniz. Yolun bazı yerleri bozuk, biraz rahatsız edebilir ama dediğim gibi manzarası herşeyi unutturuyor insana. Struga’ dan direk Ohrid’ e geçiyoruz. Üsküp – Ohrid aşağı yukarı 170 – 180 km sürüyor.
    Ohrid diğer yerlere göre biraz da gölünden dolayı olsa gerek biraz daha gelişmişlik havası var. Göl kenarına doğru arabayı park edeceğiniz yerler mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam saati 50 denar falandı yani 2 tl civarı. Sonra göl boyu biraz yürüdük. Göl manzarası gerçekten güzel. Göl kenarında bir yerde oturup birşeyler içtik. Yetmese de zamanımız kısıtlı olduğu için 1 saat kadar vakit geçiriyoruz. Muhtemelen akşam daha bi güzel oluyordur göl kenarı. Eğer vakit varsa kesinlikle kalınmalı Ohrid’ de.
    Ohrid’ den sonra sırada Bitolo(Manastır) var. Yola koyuluyoruz. Yine güzel bir manzara yol boyu. 70 km yolculuktan sonra Bitolo’ ya ulaşıyoruz. Ohrid ve Üsküp’ e göre küçük biryer Bitolo. Fakat çok sevimli, sessiz sakin biryer. Belki de Makedonya’ nın en beğendiğim şehri diyebilirim. Burada eşimin öğrencisi vardı Türkiye’ ye geldiklerinde ilgilenmişti zamanında. Onunla buluştuk. Hava kararmadan dönme düşüncemiz olduğundan bizi gezdirmesini istedik önemli yerleri. Zaten hemen merkezine Yeni Camii var karşısında üzerinde hac işareti olan bir saat  farklı medeniyet ve inançların birlikte yaşayabileceğine birkez daha şahit olduk burada. Trafiğe kapalı ve barların, kafelerin olduğu sokak Şirok Sokak. Sağlı sollu kafeler, barlar var. Gerçekten çok şirin biryer. Burda görmek istediğimiz özellikle 2 yer var. Birisi Atatürk’ e aşık bir Makedon kızı Eleni’ nin evi, diğeri ise Atatürk’ ümüzün eğitim aldığı manastır. İlk olarak Eleni’ nin evine gidiyoruz. Şimdilerde bar olmuş. İçeri girdiğimizde barın duvarında Eleni’ nin Atamıza yazdığı mektup Türkçe, İngilizce ve Makedonca olarak yer alıyor. İnsan duygulanıyor gerçekten çok güzel anlatmış duygularını o zamanlarda. Birkaç foto aldıktan sonra hemen manastıra doğru yürümeye başlıyoruz. Eleni’ nin evi Şirok sokağın ortalarında sol tarafta yer alıyor. Direk bulamayabilirsiniz, sormalısınız. Şirok sokağın sonunda ise Manastır bulunuyor. Çok uzak değil. Manastır ‘ a giriş Makedonlara ücretsiz fakat dışarıdan gelen turistlere ücretli. 100 denar giriş yani 3.8 tl civarı. 2. Kata çıkıyoruz ücreti ödeyip. Müze şekline getirmişler burayı. Atatürk’ ün büstü yer alıyor bir tarafında Makedon bir tarafında Türk bayrağıyla. ”Yurtta sulh cihanda sulh” yazıyor büstün altında her ne kadar günümüzü yansıtmasa da Bir LCD koymuşlar, ve Rutkay AZİZ’ in o dinlendirici sesiyle bir belgesel oynuyor devamlı. İnsan duygulanıyor gerçekten. Kendi ülkemizde bile bu kadar değer görmüyor Büyük Önderimiz ne yazık ki  o zamanlarda giydiği ayakkabılar, resimleri, 15 yaşındaki büstü… hepsi sergileniyor burada. Gerçekten görülmesi gereken biryer diye düşünüyorum. Duygulanmamak elde değil. Sonra çıkıyoruz buradan. Biryerde biraz daha oturuyoruz ve sonra vedalaşıyoruz dostumuzla. Bu arada bize geldiğimiz yolu değil de ters yolu kullanmamızı öneriyor. Ohrid üzerinden 240 km Üsküp, fakat diğer taraftan 170 km imiş. Yolu da daha iyiymiş bu taraftan. Gerçekten de öyle. Gelirken gezerek geldik ama dönüş için bize daha uygun bu yol. Genel anlamda daha düz ve iyi bir yol. Ama diğer taraf kadar canlı olduğunu söyleyemem. Bu arada çoğu zaman otoban gişesi karşınıza çıkabiliyor yollarda. Fakat en çok verdiğim 60 denardı yani 2.28 tl. bir kere bu ücreti ödedim. Genelde 20-30 denar ödüyorsunuz. Tüm bu yol boyu toplamda 2250 denar benzine verdik bu da yaklaşık 85 tl civarı ediyor. Yukarıda da belirttiğim gibi benzin ve türevleri ülkenin heryerinde aynı. Benzin 78 denar idi, lpg 36 denardı. Bu arada toplu taşıma da oldukça uygunmuş. Mesela Bitolo’ ya tren 4 tl, otobüs 6 tl falanmış. Eğer vakit çok olsa belki bunlar da tercih edilebilir.
    Üsküp’ e döndüğümüzde akşam olmuştu. İçimde kalan tek şey Matka Kanyon’ unu görememek oldu. Çok övmüşlerdi burayı. Üsküp Tetovo arasında bi yol ayrımı varmış fakat bulamadık biz bu yol ayrımını.  Döndüğümüzde de geç olduğunda dolayı gidemedik Artık başka bir Makedonya seferindeki ilk durağım olacak..  Biraz dinlendik sonra tekrar sonkez bir Üsküp turuna çıktık  Meydanı dolanıp geldik. Zaten uçağımız sabah 9 da idi. 7:30 gibi havaalanına gidip arabayı teslim ettim. Ve Makedonya yolculuğumuz burada sona erdi 

• Merhabalar,

Ben de bu bölüm sayesinde bir adioscu oldum. İki aydır da başlığı güncel olarak takip ediyorum. Bilet alma zamanı da artık yaklaştığından, cevabını bulamadığım ya da doğru anlayıp anlayamadığım bir kaç sorum olacak. Yardımlarınızı rica ederim.

1- Refakatçi bilet uygulaması ykb seyahat hattı üzerinden uçak bileti alımlarında worldpuan ile bilet aldığımızda da uygulanıyor değil mi? Kabaca bir örnekle;

Uçak biletlerinin normalde kişi başı 900TL olduğunu düşünüelim. Bu da yurtdışı için kişi başı 300 TL WP olsun. Yani eşime ve kendime bilet alırken 300 TL WP + 300 TL WP = 600 TL WP yerine; 300 TL WP + 225 TL WP (%25 refakatçi indirimiyle) = 525 TL WP ödeyeceğim. Doğru mudur?

2- Eksik kalan worldpuan'a denk gelen kısmı -kampanyasız- bilet alımlarında normal olarak tamamlama şansım var mıdır? Yine kabaca bir örnekle;

Yukarıdaki fiyatlardan yola çıkarsak diyelim ki uçak biletleri için 600 TL WP ödemem gerekiyor ( karşılığı 1800 TL) fakat benim ancak 500 TL WP'ım var. Bilet almak istediğimde bu 500 TL WP (karşılığı 1500 TL olsun), bilet ücretinden düşülüp, üste kalan 300 TL'yi normal harcama olarak adios karttan çektirip bileti alma şansım bulunuyor mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• arkadaşlar vergi ödemeleri, vakıfın sanal kampanyasına dahil olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eled

Merhabalar,

Ben de bu bölüm sayesinde bir adioscu oldum. İki aydır da başlığı güncel olarak takip ediyorum. Bilet alma zamanı da artık yaklaştığından, cevabını bulamadığım ya da doğru anlayıp anlayamadığım bir kaç sorum olacak. Yardımlarınızı rica ederim.

1- Refakatçi bilet uygulaması ykb seyahat hattı üzerinden uçak bileti alımlarında worldpuan ile bilet aldığımızda da uygulanıyor değil mi? Kabaca bir örnekle;

Uçak biletlerinin normalde kişi başı 900TL olduğunu düşünüelim. Bu da yurtdışı için kişi başı 300 TL WP olsun. Yani eşime ve kendime bilet alırken 300 TL WP + 300 TL WP = 600 TL WP yerine; 300 TL WP + 225 TL WP (%25 refakatçi indirimiyle) = 525 TL WP ödeyeceğim. Doğru mudur?

2- Eksik kalan worldpuan'a denk gelen kısmı -kampanyasız- bilet alımlarında normal olarak tamamlama şansım var mıdır? Yine kabaca bir örnekle;

Yukarıdaki fiyatlardan yola çıkarsak diyelim ki uçak biletleri için 600 TL WP ödemem gerekiyor ( karşılığı 1800 TL) fakat benim ancak 500 TL WP'ım var. Bilet almak istediğimde bu 500 TL WP (karşılığı 1500 TL olsun), bilet ücretinden düşülüp, üste kalan 300 TL'yi normal harcama olarak adios karttan çektirip bileti alma şansım bulunuyor mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    1- Yanlış anlamışsınız.Refakatçi inidiriminden faydalanmak için kendinize ait bileti ykb seyahat hattı üzerinden parası ile almanız lazım bu durumda ikinci bileti %25 indirimli olarak puanla alabilirsiniz yani sadece ikinci indirimli bilet puan ile alınabiliyor.

2- Hayır bir biletin bir kısmını puan bir kısmını para ile alamazsınız.2 bilet alacaksanız ve birine puanınız yetiyorsa zaten ilk sorudaki refakatçi indiriminden faydalanabilirsiniz.

• öyle bir ayrım gözükmüyor. market, akaryakıt kampanyalarıyla birleşir ayrıca!
  • Artık yurtdışından arayabilirsin MH yi
    0850 222 0 444
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende yeniyim ama geçmiş sayfaları okuduğum kadarıyla indirimli fiyat üzerinden hesaplanması lazım diye anlamıştım. ,Ayrıca adios sitesinde kampanyalarda ekstra indirimli oteller için indirim oranları yazıyor oraya da göz atabilirsiniz.Tecrübeli arkadaşlar cevap yazarsa seviniriz.

ben de senin gibi anlamıstım ama bugun seyahat hattını aradım ve bana indirimsiz fiyatlar üzerinden hesaplama yaptılar. bi üstteki mesajımda yazdım zaten bana verilen fiyatı,katsayıyı. itiraz etmeli miyim bu verilen fiyatlara dedim ama henüz tecrubeli arkadaslardan bir cevap alamadım..

Anlaşılan itiraz etmelisin

aynen. yarın sabah arayıp tekrar konusucam. gelişmeleri buradan yazarım

aradım seturu tekrar görüştüm ve farklı temsilci yine aynı şeyi söyledi.

suan bookinturkey.com üzerinde gözüken indirim %15 nakit tek çekim indirimiymiş. puanla alırken bu geçerli değilmiş.

sordugum otel; titanic hotel lara. bookinturkey.com üzerinden baktıgımda 2 gece fiyatı 880 tl ama indirimle birlikte 748Tl ama temsilci bana 880Tl üzerinden işlem yapacagını belirtti.

yani suanda bookinturkey'de gözüken world indrimli fiyat üzerinden satış yapmıyorlar. erken rezervasyon indirimi gibi değilmiş orda gözüken fiyat.

ayrıca bu haftasonu için lara bölgesindeki bütün oteller doluymuş

Orda yazan indirimli fiyatlardan vermeleri lazım, fakat indirimli fiyatlar için o otelde belirli gün üzeri kalma şartı olabilir, 4 gün üzeri gibi. Sizinki 2 gün olduğundan indirimsizdir belki..
    Öyle değilse erken rezervasyon indiriminin bir anlamı kalmaz puanla alırken.

• 
Sayfa: önceki 18241825182618271828
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.